Najczęściej zadawane pytania - FAQ

 1. Jaki jest koszt projektu?

Cena projektu zależy od tego jaki pakiet wybierzesz oraz od tego czy jest to projekt pojedynczego wnętrza czy też całego mieszkania lub domu. Wszystkie dostępne pakiety można zobaczyć na stronie w zakładce Cennik>>.

 1. Co należy dostarczyć, aby zacząć projekt?

Po wybraniu pakietu, uzupełnieniu ankiety i dokonaniu wpłaty należy wysłać na adres e-mail biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl dowód wpłaty (.pdf) wraz z planami pomieszczenia, mieszkania lub domu, które ma być projektowane.

 1. Co jeśli nie posiadam planu wnętrza?

Jeśli nie posiadasz planów pomieszczenia czy mieszkania, należy wykonać własną inwentaryzację wnętrza (zobacz jak to zrobić). Instrukcje można pobrać ze strony, dodatkowo można dołączyć dokumentację fotograficzną.

 1. Czy wykonujecie nadzór nad projektem?

Kompleksowy projekt nie zawiera nadzoru autorskiego. Usługa ta nie dotyczy zakresu naszej działalności, skupiamy się w obrębie projektowania online.

 1. Ile razy można zlecić poprawę projektu?

Liczba poprawek jest określona w poszczególnych pakietach dostępnych na stronie.

 1. Czy pomagacie wybrać materiały wykończeniowe?

Przesyłamy Ci listę z proponowanymi w projekcie materiałami wykończeniowymi, meblami i ew. dodatkami dekoracyjnymi. Opcja ta dotyczy pakietu Standard oraz pakietu MAX.

 1. Czy wykonujecie projekty całych domów?

Tak. Wykonujemy projekty całych domów i mieszkań, a także pojedynczych wnętrz.

 1. Czy wykonujecie projekty pojedynczych wnętrz?

Tak. Projektujemy jednostkowe wnętrza takie jak łazienka, kuchnia czy salon. Wykonujemy również projekty całych domów i mieszkań.

 1. Dlaczego warto skorzystać z usług architekta czy projektanta wnętrz?

Zaprojektowanie funkcjonalnego i pięknego wnętrza to niezmiernie tylko trudne zadanie, które warto zlecić fachowcom. Dzięki projektowi wnętrz możesz uniknąć wielu błędów czy pomyłek na etapie remontu. Zaoszczędzą Państwo wówczas nie tylko czas, ale i pieniądze.

 1. Kiedy trzeba zgłosić się do projektanta czy architekta wnętrz?

Najlepiej zgłosić się po fachową poradę jak najwcześniej, jeszcze na etapie koncepcji architektoniczno- budowlanej. Mamy wtedy czas na przygotowanie kilku projektów koncepcyjnych, które wymagają czasu na przemyślenia, tak aby wybrać najlepszą koncepcję lub mieć jeszcze czas na jej modyfikację. Oczywiście podejmujemy się prac projektowych na każdym etapie realizacji, nigdy nie jest za późno na skorzystanie z fachowej porady projektanta wnętrz.

 1. Co obejmuje projekt aranżacji wnętrz?

Każdy projekt zależy od potrzeb klienta, dlatego nasze usługi zebraliśmy w poszczególne pakiety. Zapraszamy do zakładki Oferta i Cennik.

 1. Czy istnieje możliwość spotkania z projektantem?

Na etapie realizacji zamówienia jest możliwość konsultacji telefonicznej, ale przede wszystkim e-mailowej z projektantem. Na podstawie korespondencji mailowej potwierdzamy wszelkie ustalenia odnośnie projektu. Nie ma możliwości spotkania z projektantem bezpośrednio.

 1. Interesuje mnie projekt salonu z aneksem kuchennym czy mogę zamówić to w ramach jednego projektu?

Salon z aneksem kuchennym traktowany jest jako 1,5 pomieszczenia lub jako 2 pomieszczenia w zależności od wymiarów. Cena potwierdzona zostanie po konsultacji wymiarów pomieszczenia drogą mailową. 

     14. Czy cena w cenniku za pomieszczenie liczona jest niezależnie od wielkości pomieszczenia? 

Cena za pomieszczenie liczona jest według cennika za pomieszczenie do wielkości pomieszczeń 30 m2. W przypadku większych pomieszczeń dokładna cena potwierdzana jest po konsultacji wymiarów drogą mailową. 

     15. Co wpływa na cenę projektu?

Przy projektowaniu całego mieszkania lub domu – metraż.

     16. Jak liczony jest m2 do projektu?

Koszt projektu jest liczony za każdy metr kwadratowy podłogi.

     17. Czy wykonujecie projekty elektryczne?

Tak. Projekt elektryki wchodzi w zakres projektu z pakietu MAX. Obejmuje on rozmieszczenie gniazdek, włączników światła i punktów oświetleniowych.

      18. Jaka jest cena projektu?

Wszystkie dostępne opcje usług podane są w zakładce Cennik na stronie internetowej.

      19. W jaki sposób zapłacić za projekt?

Za projekt płaca Państwo przelewem internetowym na podane konto bankowe, a następnie przesyłają Państwo dowód wpłaty w postaci pliku .pdf razem z potrzebnymi planami do zaprojektowania wnętrza.

      20. Jak długo trwa praca nad projektem?

Na długość czasu pracy nad projektem wpływa: wybór określonego pakietu usług, wielkość projektowanego wnętrza (w przypadku całego mieszkania i domu po indywidualnej konsultacji w projektantem), oraz od tego jak szybko będą zaakceptowane przedstawiane przez nas propozycje. Dokładne informacje odnośnie czasu realizacji pomieszczeń znajdziesz w zakładce Cennik.

      21. Czy proponowane przez architekta wnętrz materiały lub wyposażenie nie są za drogie?

Na początku prosimy o przesłanie informacji dotyczącej budżetu w ankiecie preferencji mieszkaniowej. Przy dalszej współpracy Projektant zaproponuje określone materiały/ produkty czy ich alternatywy. Uwagi można też zgłosić na etapie konsultacji z Projektantem, aby uwzględnić określony budżet przeznaczony na aranżację wnętrza. Na tej podstawie dobieramy materiały z odpowiedniej półki cenowej.

      22. Czy zajmujecie się zmianami deweloperskimi?

Wykonujemy tego rodzaju zmiany w projektach od dewelopera w ramach pakietu MAX. Potrzebujemy tylko na odpowiednim etapie dostać od Ciebie rzuty z wymiarami, oraz plany elektryki i wodno-kanalizacyjne. Musimy tez poznać oczekiwania co do zakresu zmian.

      23. Czy przygotowujecie kosztorys do projektów?

Tak. Kosztorys do projektu wnętrza jest dostępny w opcji Pakiet MAX.

 

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.