Kuchnia z Jadalnią

(Poznaj realizacje projektu)

Założenia klienta:
Informacje:
Projekt:

Jadalnia obok kuchni

(Kuchnia z Jadalnią)

Połączenie kuchni z jadalnią pozwala na uzyskanie przestrzeni, która będzie sercem całego mieszkania. Jest to wygodny sposób na stworzenie miejsca, w którym można przyjmować gości, organizować imprezy rodzinne czy po prostu miło spędzać czas przy wspólnym gotowaniu. W tym projekcie postawiliśmy więc zarówno na funkcjonalność, jak i estetyczne, nowoczesne wykończenie. Jako dominujące kolory wybraliśmy czerń, biel, srebro oraz jasne drewno. Wszystkie te odcienie idealnie do siebie pasują i tworzą ciekawą kompozycję, która przyciąga wzrok i optycznie powiększa przestrzeń. Udało nam się również w efektowny sposób połączyć podłogi, które występują w obu segmentach. W sektorze jadalnianym ułożyliśmy szare panele, a w części kuchennej znalazły się ciekawe płytki o nieoczywistym kształcie i wzorze. Na uwagę zasługuje również zjawiskowe oświetlenie zamontowane nad barem i stołem. Punktowe chromowane lampy Maxlight Drop nadały pokojowi klasy i elegancji, a niecodzienny klosz w części jadalnianej ożywił nieco wystrój i sprawił, że stał się on intrygujący.

Wykorzystanie czarnego koloru w kuchni

(Kuchnia z Jadalnią)

Czerń może wydawać się trudnym kolorem i rzadko można zobaczyć ją jako dominującą barwę w projektach. My jednak zdecydowaliśmy się wydobyć z niej wszystko to, co najlepsze. Wbrew powszechnie panującej opinii, ciemne odcienie nie zmniejszają optycznie powierzchni, a wręcz mogą ją zwiększyć, jeśli są dobrze wykorzystane. Wpływają na to, jak odbierany jest pokój, nadają mu trójwymiarowości i głębi, a także uwypuklają to, co powinno zostać pokazane na pierwszym planie. Czerń, która pojawia się na krzesłach Bernhard i ramie lustra, współgra z wyspą i kolorem sprzętów kuchennych. Dzięki temu uzyskaliśmy spójność i wyznaczyliśmy charakter pomieszczenia. W połączeniu z białymi meblami i delikatnym wzorem na płytkach całość prezentuje się niezwykle estetycznie i harmonijnie. Dodatkowo czerń idealnie pasuje do srebrnych i drewnianych dodatków, a także pozostawia otwarte pole do manewru w przypadku zastosowania odważnych dekoracji i wzorów. Z czernią większość kolorów prezentuje się dobrze i można dzięki niej uzyskać niecodzienny efekt.

Drewniane elementy w kuchni

(Kuchnia z Jadalnią)

Do złagodzenia i przełamania wszechobecnych kontrastów zdecydowaliśmy się użyć delikatnych drewnianych akcentów. Najbardziej zauważalne są one w aneksie kuchennym i zdobią fronty szafek oraz blat. Takie rozwiązanie pozwoliło nam na ustabilizowanie wnętrza i nadanie mu lekkiego wydźwięku pomimo mocnych dominujących barw. Drewno wykorzystaliśmy również jako tło do czarnych sprzętów, w tym baterii kuchennej Tres Abatible, płyty indukcyjnej i lodówki. Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED na wszystkich lakierowanych powierzchniach pojawiają się piękne refleksy, a cała kuchnia z jadalnią wydaje się przez to jeszcze większa.

Wizualizacje
Kuchnia z Jadalnią

Kliknij w zdjęcie poniżej, aby zobaczyć galerie

Lista produktów
użytych w projekcie
Kuchnia z Jadalnią

Chcesz otrzymać listę produktów do tego projektu? Podaj swój adres mailowy. 

[table id=28 responsive="scroll" /]

Producenci oraz dystrybutorzy produktów

Ikea
Podoba Ci się ten projekt?

Wyślij go jako wiadomość do bliskiej Ci osoby lub podziel się szerzej Twoją inspiracją:

Facebook
Email
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Telegram

inne projekty

Rzuć okiem jeszcze na projekty poniżej,
mogą Ci się spodobać

Jeśli chcesz zobaczyć więcej pełnych realizacji kliknij w przycisk poniżej 

error:
Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: Projektowanie Ewa Sitkowska, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 5432078388 tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.

100% BEZPŁATNY PORADNIK
UNIKNIJ 8 BŁĘDÓW (Video)
PRZY PROJEKTOWANIU WNĘTRZ!
(KAŻDY Z TYCH BŁĘDÓW MOŻE CIĘ SPORO KOSZTOWAĆ!)

Podając email zapisujesz się do newslettera