Skandynawska kuchnia zamknięta

(Poznaj realizacje projektu)

Założenia klienta:
Informacje:
Projekt:

Funkcjonalne wnętrze

(Skandynawska kuchnia zamknięta)

Kuchnia powinna być urządzona w taki sposób, by czynności w niej wykonywane były samą przyjemnością. W przedstawionym projekcie kierowaliśmy się nie tylko walorami estetycznymi, ale zachowaliśmy także zasady ergonomii w kuchni. Wnętrze jest doskonale oświetlone – prawidłowe oświetlenie blatu roboczego pozwoli na komfortowe przygotowywanie posiłków. O funkcjonalności kuchni między innymi świadczy jej podział na strefy: gotowania, przechowywania, zmywania, przygotowywania oraz zapasów. Zastosowanie tej zasady zmniejsza wykonywanie dodatkowych niepotrzebnych ruchów. Całość aranżacji utrzymana jest w bieli, której surowość przełamuje jasne, ciepłe drewno. Kolorystyka charakterystyczna jest stylowi skandynawskiemu.

Układ w kształcie litery U

(Skandynawska kuchnia zamknięta)

Kuchnia to szczególne miejsce w domu, jej projekt wymaga szczególnej uwagi. W tym projekcie zastosowaliśmy układ w kształcie litery U. Taki układ najlepiej sprawdza się w kuchniach, które kształtem przypominają prostokąt. Aby zachować ergonomię w kuchni na jak najwyższym poziomie zastosowaliśmy zasadę trójkąta roboczego. Polega ona na zachowaniu optymalnych odległości oraz właściwym umieszczeniu stref zmywania, gotowania oraz przechowywania. Kuchnia na planie litery U idealnie wykorzystuje dostępną przestrzeń wnętrza. Zabudowa sprzętów AGD znacznie podnosi walory estetyczne wnętrza! Wystrój wnętrza jest stonowany, uniwersalny, co sprawi, że jego piękno nie przeminie z czasem – zmieniającą się modą.

Bar w kuchni

(Skandynawska kuchnia zamknięta)

Alternatywą dla stołu w kuchni jest bar. Ulokowanie go bezpośrednio przy ścianie to znaczna oszczędność miejsca we wnętrzu. Bar kuchenny umiejscawia się najczęściej w przypadku mniejszych pomieszczeń. Rozwiązanie prezentuje się efektownie oraz jest funkcjonalne. Pozwala bowiem na spożywanie posiłków bez wychodzenia z kuchni. Przy barze znajdują się hokery, są to wysokie stołki, które doskonale wpisują się w aranżację wnętrza. Warto wspomnieć, że blat baru kuchennego to dodatkowa przestrzeń robocza. Ponadto bar wyposażony w szuflady zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania. Każdy element kuchni jest spójny stylistycznie.

Wizualizacje
Skandynawska kuchnia zamknięta

Kliknij w zdjęcie poniżej, aby zobaczyć galerie

Lista produktów
użytych w projekcie
Skandynawska kuchnia zamknięta

Chcesz otrzymać listę produktów do tego projektu? Podaj swój adres mailowy. 

[table id=222 responsive="scroll" /]

Producenci oraz dystrybutorzy produktów

tresgriferia
Paradyz
Ikea
franke
desenio
beckers
Podoba Ci się ten projekt?

Wyślij go jako wiadomość do bliskiej Ci osoby lub podziel się szerzej Twoją inspiracją:

Facebook
Email
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Telegram

inne projekty

Rzuć okiem jeszcze na projekty poniżej,
mogą Ci się spodobać

Jeśli chcesz zobaczyć więcej pełnych realizacji kliknij w przycisk poniżej 

error:
Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: Projektowanie Ewa Sitkowska, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 5432078388 tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.

100% BEZPŁATNY PORADNIK
UNIKNIJ 8 BŁĘDÓW (Video)
PRZY PROJEKTOWANIU WNĘTRZ!
(KAŻDY Z TYCH BŁĘDÓW MOŻE CIĘ SPORO KOSZTOWAĆ!)

Podając email zapisujesz się do newslettera