Salon w stylu skandynawskim

Założenia klienta:
Informacje:
Projekt:
salon w stylu skandynawskim

Styl skandynawski salon

(Salon w stylu skandynawskim)

Styl skandynawski cieszy się ogromną popularnością dzięki temu, że łączy w sobie funkcjonalność, minimalizm i estetyczne wykończenie. Świetnie sprawdza się w salonach niezależnie od tego, jakiej są one wielkości. Zastosowanie naturalnych odcieni, w tym beżu, bieli i drewnianych elementów sprawia, że przestrzeń wydaje się przestronniejsza, spójna i zachęcająca do relaksu. Główną ozdobę stanowi tutaj instalacja naścienna z paneli, która uwidacznia głębię pomieszczenia. W projekcie wykorzystaliśmy także odważne ciemnozielone kolory, dzięki którym pokój otrzymał więcej charakteru. Warto zwrócić również uwagę na ciekawe użycie elementów szklanych i lustrzanych. Szafa, która pomieści wszystkie przedmioty niezbędne w salonie, optycznie powiększa przestrzeń, a przeźroczysta lampa wisząca nie obciąża sufitu i sprawia, że pokój wydaje się wyższy, niż jest w rzeczywistości. Stolik kawowy Liatorp również nadaje lekkości i komponuje się z innymi białymi meblami.
salon styl skandynawski

Salon skandynawski

(Salon w stylu skandynawskim)

Salon to przede wszystkim miejsce spotkań i odpoczynku. Niezbędne jest umieszczenie w nim wygodnych kanap, stolików i szafki pod RTV. Rozkładana 3-osobowa sofa z szezlongiem oraz podnóżek ze schowkiem z linii Vimle tworzą idealny zestaw, na którym cała rodzina może spędzać czas, relaksując się przed telewizorem. Dopełnienie stanowi tu także szary dywan Stoense, który nadaje kącikowi TV przytulniejszy wydźwięk, a także chroni drewnianą podłogę przed zarysowaniami. W projekcie duży nacisk położyliśmy na nieoczywiste ozdoby, które uwypuklają skandynawski styl. Ściana zapełniliśmy plakatami z motywami roślinnymi, które świetnie współgrają z monsterą w dużej, białej doniczce. Obrazy umieściliśmy w ramkach, dzięki czemu prezentują się jak prawdziwe dzieła sztuki. Zieleń wykorzystaliśmy także na poduszkach – poszewki są w różnych odcieniach tego spokojnego, a jednocześnie niezwykle ciekawego koloru.
salon skandynawski

Styl skandynawski salon

(Salon w stylu skandynawskim)

Kolejną część salonu w stylu skandynawskim zaprojektowaliśmy w taki sposób, by można było w nim spędzać długie rodziny na rozmowach lub czytaniu książki w sielskiej atmosferze. Kluczowym elementem jest tu ciemnozielony fotel Strandmon, który wybija się na tle białych ścian i beżowych dodatków. Za nim umieściliśmy wysoką stojącą lampę, więc wieczorne sesje z książkami nie będą stanowiły dla domowników żadnego wyzwania. Zamontowaliśmy również grube zasłony, dzięki czemu możliwe jest zachowanie stuprocentowej prywatności. Pomimo różnych stylów konsoli i lustra, stanowią one unikalne połączenie, które spaja wszystkie inne meble w salonie. W zwierciadle odbija się znaczna część pokoju, więc optycznie staje się on większy. Na przeciwległej ścianie zainstalowaliśmy półki, na których wyeksponowaliśmy kolekcję książek. Całość tworzy skojarzenia z biblioteczką oraz nadaje pomieszczeniu klasy i elegancji.
CO NAS WYRÓŻNIA?
Cennik

Projekt Salonu

Poznaj inne projekty z tej kategorii 

Podoba Ci się ten projekt?

Wyślij go jako wiadomość do bliskiej Ci osoby lub podziel się szerzej Twoją inspiracją:

Facebook
Email
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Telegram
Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.