Projektant Online
czy projektant z nadzorem wykonania?

1. Jakość otrzymanego projektu

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad kwestią jakości otrzymanego projektu. Jakość zależy przede wszystkim od wykształcenia oraz doświadczenia projektanta, który będzie zajmował się projektem. Jeśli zatrudniamy projektanta, który ukończył pięcioletnie wykształcenie kierunkowe, a obecnie pracuje od pięciu lat w zawodzie, możemy być spokojni o efekt finalny, niezależnie od tego czy wykonamy projekt widząc się bezpośrednio z projektantem, czy korzystając z telefonu, skype lub poczty e-maila. Istotną przewagą przy współpracy bezpośredniej będzie fakt że mniej pracy będzie po naszej stronie, a więcej po stronie projektanta. Nie pozostanie to jednak bez wpływu na cenę.

2. Zalety i wady zatrudnienia projektanta z nadzorem?

  • Większe zaufanie: kontakt bezpośredni i możliwość poznania osoby która będzie projektowała wnętrze
  • Inwentaryzacja zostanie wykonana przez projektanta – jest to istotne w przypadku inwestycji z rynku wtórnego. Jeśli inwestycja jest z rynku pierwotnego inwentaryzacja nie jest niezbędna  
  • Sprawowanie nadzoru nad ekipą remontową i wykonaniem projektu
 

Należy zwrócić uwagę na fakt, że jeśli projektant faktycznie ma sprawować opiekę nad prowadzonym remontem, to powinien mieszkać w stosunkowo bliskiej odległości od remontowanej nieruchomości, a pojawianie się na miejscu 2 razy w tygodniu będzie znacząco podnosiło koszty całego projektu. Koszt zatrudnienia projektanta z nadzorem będzie kształtował się na poziomie od 30% do nawet 100% wyższym niż w przypadku projektanta, który wykonana projekt online.

3. Zalety i wady zatrudnienia projektanta online

Podstawową różnicą pomiędzy pracą stacjonarną a zdalną stanowi sposób komunikacji, a więc w tym wypadku nie mamy możliwości spotkania bezpośredniego. Zostaje nam zatem telefon, e-mail i Skype. Jeśli konieczna jest inwentaryzacja (rynek wtórny) będziemy potrzebowali również wykonanych przez Ciebie zdjęć i wymiarów wszystkich pomieszczeń. Co otrzymasz w zamian?

  • Wysoką jakość wykonania, ponieważ wszyscy projektanci zatrudniani w naszej firmie projektowanie wnętrz online mają długie doświadczenie (powyżej 5 lat) przy projektach wykonywanych bezpośrednio z klientem..
  • Lepsze dostosowanie do budżetu klienta (pakiety od 20 zł /m2 do 85 zł /m2).
  • Większą szybkość wykonania (projektanci działają na bazie harmonogramu).
  • Gwarancję jakości 
  • Możliwość realizacji projektu niezależnie od miejsca zamieszkania.
 

Przy współpracy online zyskujesz przede wszystkim dużą elastyczność, gwarancję jakości, możliwość współpracy niezależnie od miejsca zamieszkania oraz nawet o połowę niższą cenę.

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.