Projektant Online
czy projektant z nadzorem wykonania?

1. Jakość otrzymanego projektu

W pierwszej kolejności zastanówmy się nad kwestią jakości otrzymanego projektu. Jakość zależy przede wszystkim od wykształcenia oraz doświadczenia projektanta, który będzie zajmował się projektem. Jeśli zatrudniamy projektanta, który ukończył pięcioletnie wykształcenie kierunkowe, a obecnie pracuje od pięciu lat w zawodzie, możemy być spokojni o efekt finalny, niezależnie od tego czy wykonamy projekt widząc się bezpośrednio z projektantem, czy korzystając z telefonu, skype lub poczty e-maila. Istotną przewagą przy współpracy bezpośredniej będzie fakt że mniej pracy będzie po naszej stronie, a więcej po stronie projektanta. Nie pozostanie to jednak bez wpływu na cenę.

2. Zalety i wady zatrudnienia projektanta z nadzorem?

  • Większe zaufanie: kontakt bezpośredni i możliwość poznania osoby która będzie projektowała wnętrze
  • Inwentaryzacja zostanie wykonana przez projektanta – jest to istotne w przypadku inwestycji z rynku wtórnego. Jeśli inwestycja jest z rynku pierwotnego inwentaryzacja nie jest niezbędna  
  • Sprawowanie nadzoru nad ekipą remontową i wykonaniem projektu
 

Należy zwrócić uwagę na fakt, że jeśli projektant faktycznie ma sprawować opiekę nad prowadzonym remontem, to powinien mieszkać w stosunkowo bliskiej odległości od remontowanej nieruchomości, a pojawianie się na miejscu 2 razy w tygodniu będzie znacząco podnosiło koszty całego projektu. Koszt zatrudnienia projektanta z nadzorem będzie kształtował się na poziomie od 30% do nawet 100% wyższym niż w przypadku projektanta, który wykonana projekt online.

3. Zalety i wady zatrudnienia projektanta online

Podstawową różnicą pomiędzy pracą stacjonarną a zdalną stanowi sposób komunikacji, a więc w tym wypadku nie mamy możliwości spotkania bezpośredniego. Zostaje nam zatem telefon, e-mail i Skype. Jeśli konieczna jest inwentaryzacja (rynek wtórny) będziemy potrzebowali również wykonanych przez Ciebie zdjęć i wymiarów wszystkich pomieszczeń. Co otrzymasz w zamian?

  • Wysoką jakość wykonania, ponieważ wszyscy projektanci zatrudniani w naszej firmie projektowanie wnętrz online mają długie doświadczenie (powyżej 5 lat) przy projektach wykonywanych bezpośrednio z klientem..
  • Lepsze dostosowanie do budżetu klienta (pakiety od 20 zł /m2 do 85 zł /m2).
  • Większą szybkość wykonania (projektanci działają na bazie harmonogramu).
  • Gwarancję jakości 
  • Możliwość realizacji projektu niezależnie od miejsca zamieszkania.
 

Przy współpracy online zyskujesz przede wszystkim dużą elastyczność, gwarancję jakości, możliwość współpracy niezależnie od miejsca zamieszkania oraz nawet o połowę niższą cenę.