Styl
Hampton

STYL HAMPTON

Styl Hampton może przypominać nieco styl marynistyczny. Posiada jednak cechy, które odróżniają go od marynistycznych wnętrz. Przestrzeń w stylu Hampton jest nieco bardziej luksusowa, jednak nadal panuje w niej atmosfera domku plażowego. Wnętrze nawiązuje do wakacji oraz pozwala na ukojenie od miejskiego pędu życia.

Styl Hampton 1

Spis Treści

HISTORIA STYLU
HAMPTON

Styl Hampton swoją nazwę oraz pochodzenie zawdzięcza nadmorskiej miejscowości Hampton w stanie Wirginia w Stanach Zjednoczonych. Kurorty to miejsce wypoczynku nowojorskich elit. W miejscowościach tych powstały charakterystyczne wille, które łączą elegancję z wakacyjnym klimatem. Malownicza okolica stała się miejscem prestiżowym, gdzie wakacje spędzali artyści, polityce oraz bogaci i wpływowe osobowości.

Styl Hampton 2
Styl Hampton 3

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
STYLU HAMPTON

Elegancja i nadmorski luz

Styl Hampton to zestawienie luksusu z niezobowiązująca atmosferą swobody. Nowojorska aranżacja spotyka się tu z dodatkami w stylu marynistycznym.

Odcienie niebieskiego

W wystroju w stylu Hampton powinny pojawić się dodatki w odcieniach niebieskiego. Pięknie prezentują się tu takie kolory jak turkus, błękit, czy granat.

Prowansalskie dekoracje

W aranżacji nie może zabraknąć dodatków w stylu prowansalskim. Doskonale pasują tu rolety rzymskie, zdobienia w postaci falbanek oraz haftu, a także poduszki z motywem kwiatowym.

Jasne i przestronne wnętrza

Wnętrza Hampton posiadają zazwyczaj wysokie przeszklenia, gdzie wpada duża ilość naturalnego światła. Luksus wnętrza podkreśla jego przestronność, kompozycja jest lekka, nieprzytłaczająca.

KOLORY WYKORZYSTYWANE W
STYLU HAMPTON

Biel i beż

Jasne kolory takie jak biel i beż oraz wszelkie pokrewne im kolory potęgują poczucie przestronności wnętrza. Pojawiają się one nie tylko na ścianach, ale także na podłogach. Najlepszym wyborem są podłogi bielone lub wykonane z jasnego drewna.

 

Niebieski

Niebieski oraz jego różnorodne odcienie kojarzą się z morzem. Doskonale sprawdzają się tu niebieskie kanapy oraz fotele. Barwa ta pojawia się także w dodatkach jako akcent kolorystyczny, który spaja aranżację w całość.

 

Styl Hampton 4
Styl Hampton 5

MATERIAŁY WYKORZYSTYWANE
W STYLU HAMPTON

Drewno

Luksus wyraża się w wysokiej jakości drewnie, z którego wykonane są meble oraz podłogi. W aranżacji wykorzystuje się jasne drewno, jak buk, jesion, klon, a także brzoza.

Rattan i wiklina

Nadmorskiego charakteru dodają wiklinowe oraz rattanowe plecionki. Z materiału wykonane są meble – pufy, stoliki, fotele i krzesła, a także dodatki, jak np. kosze.

Lekkie tkaniny

Zmysłowości wnętrzu dodają lekkie tkaniny – jest to len, bawełna i jedwab.

OŚWIETLENIE W
STYLU HAMPTON

Niepowtarzalnej klasy wnętrzu dodaje wyjątkowe oświetlenie. W centralnym punkcie znajduje się zazwyczaj kryształowy żyrandol, może być to także ozdobny plafon. We wnętrzu Hampton często spotykane są lampy wiszące z metalowym abażurem w kolorze srebra. Nie obejdzie się tu bez lamp podłogowych i lampek nocnych o ozdobnych podstawach, które wieczorami tworzą nastrojową atmosferę. Lampy we wnętrzach Hampton są ornamentacyjne, co podkreśla luksusowy charakter przestrzeni.

Styl Hampton 6
Styl Hampton 7

DODATKI W STYLU
HAMPTON

We wnętrzu Hampton na próżno szukać infantylnych dodatków. Przestrzeń charakteryzuje elegancja oraz bezpretensjonalna stylizacja. Subtelności wnętrzom w stylu Hampton dodają wszechobecne bukiety w wazonach. Nie brak tu morskich akcentów, takich jak kamienie, koralowce, muszle lub szklane, ozdobne butelki wprost z nad morza. Na uwadze należy mieć fakt, iż aranżacja powinna być harmonijna i uporządkowana, zatem nadmiar tego typu dodatków nie jest wskazany. Na półkach możemy zauważyć pamiątki o wartości sentymentalnej. W salonie obowiązkowym elementem ozdobnym są poduszki, pledy, miękki dywan, porcelanowa lub srebrna zastawa. Okna przystrojone są zwiewnymi firanami i lekkimi zasłonami.

MEBLE W STYLU HAMPTON

Przestronny salon w stylu Hampton wypełniają obszerna kanapa, fotele oraz pufy. Wyrafinowania dodają pikowania tychże mebli. Letni klimat podkreśla ich jasna tapicerka. We wnętrzu obecne są gabloty, biblioteczki, ławy, komody oraz kredensy. Meble wykonane są zazwyczaj z bielonego drewna. W sypialni najważniejszym meblem jest łóżko, najczęściej wyposażone w wysoki, tapicerowany zagłówek.

Styl Hampton 8
Styl Hampton 9

ZALETY I WADY STYLU
HAMPTON

Zalety stylu Hampton:

  • Aranżacja sprawia, że można się poczuć w zaciszu własnego domu jak na wakacjach – potęguje poczucie relaksu.
  • We wnętrzach panuje bezpretensjonalność, swoboda i przytulna atmosfera, które sprzyjają większym rodzinom.

 

Wady stylu Hampton:

  • Styl posiada określoną paletę barw, skierowany jest do miłośników odcieni koloru niebieskiego oraz bieli.
  • Aby stworzyć we wnętrzu stylizację Hampton najlepiej jest być posiadaczem domów lub mieszkań o większym metrażu.

WYSOKOŚĆ BUDŻETU
STYL HAMPTON

Wystrój wnętrz w stylu Hampton kojarzy się z luksusem, wymaga więc wyśmienitych materiałów, co wiąże się z większymi kosztami. Nie można pozwolić sobie tutaj na bylejakość wykonanych elementów wyposażenia – liczy się wysoka jakość!

Możliwość wykonania w budżecie:

Styl Hampton 10
Styl Hampton 11

DLA KOGO JEST
STYL HAMPTON

  • Styl Hampton idealnie wpasowuje się w gusta marzycieli wakacyjnych wojaży.
  • Wnętrza Hampton sprawdzają się w przypadku dużych rodzin.
  • Aranżacje stworzone są dla miłośników jasnych, rozbielonych kolorów we wnętrzach.

ZAKOŃCZENIE STYL
HAMPTON

Przytulne wnętrze Hampton skłania do wypoczynku. Przestrzeń tworzy beztroski wakacyjny klimat, jest idealny dla osób, które nieustannie tęsknią za latem, gdy na zewnątrz panuje chłód. Styl Hampton to połączenie kontrolowanego luzu z doskonałą elegancją, które w efekcie dają domownikom poczucie niekończących się wakacji.

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.