Styl
High-Tech

STYL HIGH-TECH

Styl high-tech bardzo często nazywany jest stylem futurystycznym. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań i nowatorskich projektów. Z biegiem lat zyskuje coraz więcej zwolenników. Przyjrzyjmy się, co sprawia, że styl high-tech ciszy się obecnie nie gasnącą popularnością.

Styl High Tech 1

Spis Treści

HISTORIA STYLU
HIGH-TECH

Styl high-tech narodził się w latach osiemdziesiątych XX wieku, przez wielu uważany jest za przyszłość projektowania wnętrz. Wyodrębnienie stylu high-tech ściśle związane było z rozwojem cywilizacyjnym oraz technologiczną rewolucją.

Styl High Tech 2
Styl High Tech 3

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
STYLU HIGH-TECH

Odejście od tradycyjnych aranżacji

Na pierwszym miejscu w aranżacji high-tech stawiana jest technologia. Elementy techniczne we wnętrzu high-tech stanowią nowoczesny ornament.

Wykorzystanie nowych technologii

Nowoczesne technologie to nie tylko zaawansowane materiały, są to najczęściej elektroniczne układy służące do regulacji dopływu światła, regulacji temperatury oraz wilgotności powietrza pomieszczeń.

Surowość

Wnętrze high-tech jest ubogie w dodatki, na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie wręcz sterylnego miejsca.

Funkcjonalność

Aranżacja w stylu high-tech jest nie tylko nowoczesna i elegancka, ale przede wszystkim niezwykle funkcjonalna. Zastosowane rozwiązania zwiększają komfort użytkowania na co dzień.

KOLORY WYKORZYSTYWANE W
STYLU HIGH-TECH

Biel, Czerń i Szarość

W stylu high-tech najlepiej sprawdzają się biel, czerń oraz szarość. Brak tu miejsca na intensywne lub pastelowe kolory. Aranżacja jest chłodna i stonowana kolorystycznie.

Styl High Tech 4
Styl High Tech 5

MATERIAŁY WYKORZYSTYWANE
W STYLU HIGH-TECH

Stal, szkło, beton, plastik

Aranżacja high-tech wykorzystuje takie materiały jak stal, szkło, beton oraz plastik. Powierzchnie zastosowanych materiałów doskonale odbijają światło. Z tworzyw produkowane są elementy wyposażenia, które posiadają gładkie powierzchnie. Rzadkim rozwiązaniem jest stosowanie we wnętrzach drewna oraz cegły.

OŚWIETLENIE W
STYLU HIGH-TECH

Za dnia wnętrze rozjaśnia naturalne światło z zewnątrz, które przedostaje się do pomieszczenia dzięki dużym przeszkleniom. Natomiast, gdy zapadnie zmrok funkcję tę pełnią najczęściej wbudowane systemy oświetleniowe.

Idealnie sprawdzają się tu oryginalne kinkiety oraz lampy halogenowe o różnych kształtach, ułożone punktowo lub w formie kaskad. W aranżacji high-tech należy unikać klasycznych, dekoracyjnych żyrandoli. Wnętrze bardzo często wypełnia kolorowe oświetlenie, głównie fioletowe oraz niebieskie. Kolorowe lampy typu LED doskonale oświetlają meble.

Styl High Tech 6
Styl High Tech 7

DODATKI W STYLU
HIGH-TECH

Nowinki technologiczne, a także różnorodne urządzenia i systemy stanowią elementy praktyczne oraz posiadają walory estetyczne. Przewody, wentylatory, a także konstrukcja wnętrza posiadają charakter dekoracyjny. Ozdobą pomieszczenia jest elektronika, która jest źródłem relaksu i rozrywki. W stylu high-tech możemy spotkać futurystyczne dodatki, które stanowią abstrakcyjne obrazy.

MEBLE W STYLU HIGH-TECH

Meble w stylu high-tech posiadają minimalistyczne formy. Proste i pojemne meble kryją wszystko, co zbędne. Najczęściej posiadają geometryczne kształty, takie jak romb, sześcian, walec lub owal. W salonie najlepiej sprawdzą się tapicerowane meble – idealnym wyborem są sofy modułowe oraz kanapy w jednolitych kolorach. We wnętrzu utrzymanym w konwencji futurystycznej powinny pojawić się stoły o szklanych blatach wraz z krzesłami o metalowych nogach. Niedopuszczalne są tu zgięte kontury. Prosta forma mebli definiuje nowoczesny design pomieszczenia.

Styl High Tech 8
Styl High Tech 9

ZALETY I WADY STYLU
HIGH-TECH

Zalety stylu high-tech:

  • Nowoczesne tworzywa o wysokiej jakości.
  • Wykorzystanie nowinek technologicznych w celu ułatwienia codziennego funkcjonowania.

 

Wady stylu high-tech:

  • Wysoka cena realizacji projektu.
  • Styl high-tech nadaje się do dużych pomieszczeń.

WYSOKOŚĆ BUDŻETU
STYL HIGH-TECH

Styl high-tech to duża inwestycja finansowa. Wnętrze wypełniają nowoczesne technologie, których ceny są wysokie. Przestrzeń w stylu high-tech jest odpowiednia dla osób z zasobnym portfelem.

Możliwość wykonania w budżecie:

Styl High Tech 10
Styl High Tech 11

DLA KOGO JEST
STYL HIGH-TECH

  • Styl high-tech najpopularniejszy jest wśród osób młodych, które cenią funkcjonalność oraz prostotę form.
  • Aranżacje high-tech skierowane są do osób, które uwielbiają korzystać z nowatorskich rozwiązań.
  • We wnętrzu high-tech najlepiej odnajdą się energiczne osoby, które śledzą trendy mody.

GŁÓWNE MARKI, SKLEPY, PRODUCENCI STYL HIGH-TECH

Sklepy, które specjalizują się w skandynawskim wzornictwie:

Styl High Tech 12

ZAKOŃCZENIE STYL
HIGH-TECH

Styl high tech to kwintesencja XXI wieku! Niezwykle atrakcyjne wnętrze wybierane jest najczęściej przez osoby zamożne. Wysoka jakość, nowoczesne tworzywa, minimalizm to cechy wnętrza high-tech, które nadają mu elegancji.

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.