Styl
Marynistyczny

STYL MARYNISTYCZNY

Marynistyka to nic innego jak zamiłowanie do morza. Tematem przewodnim aranżacji w stylu marynistycznym jest wszystko powiązane z morzem oraz żeglarstwem, statkami. Wprowadzając do wnętrza styl marynistyczny można poczuć się w nim niczym na ekskluzywnym statku lub nadmorskim kurorcie. Żeglarski klimat w mieszkaniu przywołuje słoneczne lato.

Styl Marinistyczny 1

Spis Treści

Styl Marinistyczny 2

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
STYLU MARYNISTYCZNEGO

  • Odcienie bieli oraz niebieskiego
  • Naturalne materiały
  • Morskie dodatki

KOLORY WYKORZYSTYWANE W
STYLU MARYNISTYCZNYM

Biało-niebieskie wnętrze

We wnętrzach w stylu marynistycznym króluje biel oraz kolor niebieski. Kolory nawiązują do barwy morza oraz nieba i chmur. Morski klimat zawdzięczamy dzięki biało-niebieskim paskom pojawiającym się na różnych elementach wyposażenia, zaczynając od ścian kończąc na dodatkach.

Czerwień

Często spotykanym rozwiązaniem jest przełamanie chłodnych barw kolorem czerwonym, który pojawia się w dodatkach. Czerwień nieco ożywia całą aranżację, ociepla ją oraz dodaje oryginalności.

Styl Marinistyczny 3
Styl Marinistyczny 4

MATERIAŁY WYKORZYSTYWANE
W STYLU MARYNISTYCZNYM

Sznurek jutowy

Jutowy sznurek jest szeroko wykorzystywany w aranżacji marynistycznych wnętrz. Charakteryzuje go wysoka wytrzymałość. Używany jest do stworzenia abażurów lamp, dekoracji mebli, koszy, donic, ramy lustra i wielu innych ozdób.

Drewno

W marynistycznym wnętrzu nie może obejść się bez drewna. Najodpowiedniejszym drewnem jest te w odcieniach szarości , przypominające wręcz wysuszone solą morską oraz słońcem. W aranżacji w stylu marynistycznym dobrze prezentują się dodatki oraz meble wykonane z surowego drewna.

Len, bawełna

Tkaniny perfekcyjnie wpisują się w marynistyczną stylistykę. Tekstylia wykonane z naturalnych materiałów dopełniają całości aranżacji.

OŚWIETLENIE W
STYLU MARYNISTYCZNYM

Oświetlenie często nawiązuje do oświetlenia statków lub nadmorskich domów. Dobrym rozwiązaniem są metalowe kinkiety, lampy przypominające kształtem latarnie lub lampy naftowe. Do marynistycznej stylizacji pasują także lampy posiadające abażur wykonany z wikliny lub rattanu. Ciekawym wyborem są lampy stylizowane, np. w kształcie kotwicy.

Styl Marinistyczny 5
Styl Marinistyczny 6

DODATKI W STYLU
MARYNISTYCZNYM

Marynistyczne dodatki mają za zadanie przywodzić na myśl nadmorskie kurorty. Doskonale sprawdzają się tu elementy nawiązujące do motywu mapy świata. Mogą to być plakaty, oprawione w drewniane ramki, obrazy, a nawet globus.

Dodatki sprawiają, że możemy zatrzymać wakacje na dłużej. Często w aranżacjach w stylu marynistycznym widzimy motyw kotwicy. Możemy spotkać go na ścianach w postaci grafik lub jako kształt poduszek na sofie.

Gdy w prosty sposób chcemy stworzyć przestrzeń o marynistycznym charakterze warto postawić na fototapetę. Zapewnia ona szybką metamorfozę dzięki łatwemu montażowi i demontażowi.

Nie potrzeba wielu dodatków by stworzyć marynistyczną przestrzeń. Wystarczy kilka dekoracji by nawiązać do morskiego klimatu. Dobrze sprawdzą się tu modele statków, a także mniejsze lub większe muszelki.

Do morskiego klimatu idealnie nawiązują motywy ryb, koła ratunkowego, latarni morskich i mew. Można zdecydować się na zakup gotowych dekoracji lub stworzyć je własnoręcznie.

MEBLE W STYLU MARYNISTYCZNYM

Meble w stylu marynistycznym nie mogą przytłaczać swoim wyglądem. Meble powinny posiadać prostą konstrukcję. Styl marynistyczny kojarzy się z kolorem białym, więc najlepiej jest, gdy meble są w odcieniach bieli. Świetnie sprawdzi się tu bujane krzesło oraz leżaki. Zamiast szafek można zdecydować się na kufry oraz skrzynie do przechowywania.

Styl Marinistyczny 7
Styl Marinistyczny 8

ZALETY I WADY STYLU
MARYNISTYCZNEGO

Zalety stylu marynistycznego:

  • Pasuje zarówno do mniejszych jak i większych przestrzeni mieszkalnych.
  • Styl łatwo można wprowadzić do wnętrza dzięki dodatkom, projekt wnętrza nie wymaga długich przygotowań.

 

Wady stylu marynistycznego:

  • Styl nie jest odpowiedni w przypadku osób, które lubią wielokolorowe wnętrza.
  • Nadmiar chłodnych barw we wnętrzu marynistycznym może dać efekt surowej i chłodnej przestrzeni.

WYSOKOŚĆ BUDŻETU
STYL MARYNISTYCZNY

Styl marynistyczny dobrze współgra z elementami wyposażenia wykonanymi własnoręcznie (DIY), co obniża koszty zakupów. Pamiątki z wakacji nad morzem mogą stanowić dodatki do wnętrza, to sprawia, że zmniejszamy wysokość budżetu na realizację projektu.

Możliwość wykonania w budżecie:

Styl Marinistyczny 9
Styl Marinistyczny 10

DLA KOGO JEST
STYL MARYNISTYCZNYM

  • Styl marynistyczny kierowany jest do miłośników morskiego klimatu.
  • Marynistyczne wnętrze często trafia w gusta dzieci. Idealnie sprawdza się w aranżacji pokoi dziecięcych, ponieważ kojarzy się z żeglarską przygodą, poszukiwaczami skarbów i piratami

ZAKOŃCZENIE STYL
MARYNISTYCZNY

Styl marynistyczny pozwala przenieść się myślami na ciepłą, piaszczystą plażę nad morzem. Naturalność stylu wprowadza harmonię oraz wzmaga poczucie relaksu we wnętrzu. Wszechobecna biel oraz niebieski nawiązują do morskich fal, kojarzą się ze spokojem oraz równowagą.

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.