Projektowanie łazienki Online

Projektowanie wystroju łazienki może mieć różny stopień trudności w zależności od jej metrażu. W przypadku niewielkich łazienek, jakie spotykamy w starym budownictwie, generalny remont powinien zacząć się od dokładnego projektu i maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Najczęściej bowiem w takich łazienkach nie za bardzo można pozwolić sobie na szaleństwa stylistyczne, bardziej trzeba się skupić na tym, by wszystkie niezbędne elementy zmieściły się w niej.

W nowoczesnym budownictwie oraz w domach jednorodzinnych takiego problemu nie ma – łazienki to najczęściej duże i przestronne pomieszczenia, z których można zrobić prawdziwe salony kąpielowe, które staną się miejscem nie tylko codziennego użytkowania, ale również wypoczynku i relaksu. Projektowanie łazienki online

Projekt łazienki online (proces realizacji krok po kroku)

komentarz

Projekt koncepcyjny łazienki I

Test2 1

Projekt koncepcyjny łazienki II

Test2 1

Projekt koncepcyjny łazienki III

Test2 1

Projekt koncepcyjny od dewelopera

Test2 1

Projekt koncepcyjny finalny wybrany przez klienta

Test2 1

Wizualizacje projektu łazienki

Test2 1
Test2 1
Test2 1
Test2 1

Instalacje elektryczne

Test2 1

Podwieszane sufity

Test2 1

Posadzki

Test2 1

Hydraulika

Test2 1

Zabudowa meblowa

Test2 1

Projekt łazienki
(Pełne Realizacje)

Program do projektowania łazienki online

Poradnik projektowania łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem użytkowym, z którego wszyscy domownicy korzystają praktycznie kilka razy dziennie. Aby spełniała wszystkie oczekiwania użytkowników, powinna więc łączyć w sobie wysoką funkcjonalność i komfort użytkowania z estetyką i elegancją. Marzysz o dobrze wyposażonej, funkcjonalnej i estetycznie wyglądającej łazience? Być może stara łazienka wymaga remontu? Nasz poradnik pomoże Ci zaplanować doskonałe wnętrze. Na co zwrócić uwagę? Znajdziesz tu wskazówki na co w szczególności zwrócić uwagę.

Jaka jest Twoja łazienka?

Projektowanie wystroju łazienki może mieć różny stopień trudności w zależności od jej metrażu. W przypadku niewielkich łazienek, jakie spotykamy w starym budownictwie, generalny remont powinien zacząć się od dokładnego projektu i maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Najczęściej bowiem w takich łazienkach nie za bardzo można pozwolić sobie na szaleństwa stylistyczne, bardziej trzeba się skupić na tym, by wszystkie niezbędne elementy zmieściły się w niej.

W nowoczesnym budownictwie oraz w domach jednorodzinnych takiego problemu nie ma – łazienki to najczęściej duże i przestronne pomieszczenia, z których można zrobić prawdziwe salony kąpielowe, które staną się miejscem nie tylko codziennego użytkowania, ale również wypoczynku i relaksu. Projektowanie łazienki online

Łazienka
Projektowanie-lazienki-online-z-owalna-wanna

Odpowiedz sobie na pytania:

1. Jaki metraż ma łazienka?

Jeśli jest niewielka i ma ograniczoną przestrzeń, warto skupić się na takim jej urządzeniu, aby nie była optycznie jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości. W takich wnętrzach można zastosować natomiast szereg rozwiązań, dzięki którym wnętrze będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości.

2. Ile osób będzie korzystało z łazienki?

Ta informacja pozwoli na ustalenie, jak dużo powierzchni użytkowej potrzeba na blatach czy półkach w łazience. Wystrój musi być bowiem tak dopasowany, by każdy z użytkowników miał kawałek wolnej przestrzeni.

 

Test2 1
Test2 1

3. Ile osób jednocześnie będzie korzystało z łazienki?

Jeśli więcej niż jedna, warto zadbać o to, aby dwie osoby mogły się w łazience swobodnie poruszać, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Jeśli jedna osoba chce wziąć prysznic, a druga właśnie wkłada pranie do pralki, każda z nich musi mieć kawałek przestrzeni dla siebie.

4. Jakie są nawyki i przyzwyczajenia osób korzystających z projektowanej łazienki?

Niektórzy użytkownicy korzystają z łazienki szybko i spędzają w niej niewiele czasu, inne traktują ją jako przestrzeń relaksu, odpoczynku i jako domowe spa. Warto na tym etapie ustalić między innymi, czy w łazience znajdzie się wanna czy prysznic. Wybór zależy zarówno od upodobań i nawyków użytkowników, jak i od możliwości w danej przestrzeni.

Projektowanie Wnetrz. Niefunkcjonalny układ łazienki
Test2 1

5. Czy osoby korzystające z łazienki potrzebują jej specjalnego dostosowania?

To pytanie dotyczy przede wszystkim tego, czy z łazienki będą korzystały osoby starsze lub niepełnosprawne. Ich indywidualne potrzeby oraz ograniczenia ruchowe trzeba wziąć pod uwagę podczas planowania przestrzeni. Chodzi bowiem o to, by pomieszczenie było komfortowe, wygodne w użytkowaniu, ale również bezpieczne. Dostosowanie łazienki do specjalnych potrzeb użytkowników warto rozpocząć już na etapie projektowania. Na późniejszym etapie wiele prac może już być bowiem niemożliwych do zrealizowania. Projektowanie łazienki online

Wanna czy prysznic? CO WYBRAĆ?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie stawiają sobie użytkownicy przyszłej łazienki. W zależności od potrzeb możemy dostosować funkcjonalność danej łazienki. I tak w skrócie poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy łazienki, biorąc pod uwagę różne rozwiązania:

Łazienka z prysznicem

To rozwiązanie praktyczne i ekonomiczne ze względu na zużycie wody oraz czas, jaki zajmuje kąpiel. Doskonale sprawdza się w małej łazience. Polecana przede wszystkim osobom prowadzącym szybki tryb życia, aktywnym i uprawiającym sport.

Projekt-lazienki-online-piekna-w-bieli-i-drewnie
Test2 18

Łazienka z wanną

To miejsce dla osób ceniących uniwersalne rozwiązania. Taką wersję w większości przypadków wybierają rodziny z małymi dziećmi, a także osoby lubiące zażywać długie kąpiele, wykorzystując czas na zabiegi pielęgnacyjne.

Prysznic czy wanna? Zalety i wady obu rozwiązań.

WANNA

Zalety:

wanna z parawanem lub panelem szklanym może pełnić funkcję 2w1 – wanna i prysznic, łatwość utrzymania w czystości, możliwość leczniczych, pielęgnacyjnych kąpieli

 Wady:

kąpiel w wannie trwa dłużej – mniejsza oszczędność czasu, duże zużycie wody, konieczność wydzielenia większej przestrzeni w łazience

Test2 1
Test2 1

PRYSZNIC

Zalety: mniejsze zużycie wody, świetne rozwiązanie do małej przestrzeni, oszczędność czasu

Wady: osadzanie się większej ilości kamienia, konieczność wysokości pomieszczenia minimum ok. 2m

Rodzaj prysznica

Przy większości decyzji odnośnie elementów wykończenia masz możliwość wybrania rozwiązań praktycznych lub o wysokiej estetyce. Tak samo jest w przypadku prysznica. Warto jednak zastanowić się czy na pewno ważniejsza jest dla Ciebie estetyka? Projektowanie łazienki online

Kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa to praktyczne wyposażenie każdej łazienki. Prostokątna lub półokrągła kabina to zdecydowanie tańsze rozwiązanie jeśli chodzi o wybór w strefie kąpielowej. Odpowiednio dopasowana zapewni wysoki komfort użytkowania. 

Zalety: niska cena, gotowe rozwiązanie łatwe w instalacji, zazwyczaj znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, 
Wady: mniejsza estetyka niż przy rozwiązaniach dedykowanych.

Prysznic typu walki in

Kabinę typu walk-in można dopasować do każdego wnętrza. Tworzą ją tafle szkła, zabezpieczają przed rozchlapywaniem wody i nadają wnętrzu lekkości. Minimalistyczny design sprawia, że wkomponowuje się w każdą aranżację. Prysznic typu walk in wygląda pięknie  na ekspozycji i tak samo może wyglądać w Twoim domu, jednak po kilku tygodniach regularnego mycia całej szyby możesz zmienić zdanie na temat posiadania tego rozwiązania. 

Zalety: tworzy piękną estetykę wnętrza.

Wady: wysoki koszt wykonania, większa ilość pracy przy wykonaniu, uciążliwa eksploatacja, odpowiednia wentylacja i ogrzewanie łazienki.

Kabina Walk in
Prysznic z kotarą

Prysznic z kotarą

Prysznic z kotara stosuje się jako ostateczność w małych  wnętrzach i przy ograniczonym budżecie. 

Zalety: niska cena.

Wady: rozchlapywanie wody po łazience, brudzenie się kotary, niska estetyka.

Dedykowany

Prysznic dedykowany realizowany jest w dużych salonach kąpielowych. Można przykładowo zastosować dużą kabinę z przeszkleniem lub przeciwnie zostawić otwartą przestrzeń przejściową oddzieloną ścianka, aby woda nie rozchlapywała się po powierzchni. 

Prysznic dedykowany
Test2 21

Wanna i prysznic
dwa w jednym

Rozwiązanie pośrednie rekomendowane dla rodziny, gdzie konieczne jest dostosowanie do różnych potrzeb w przypadku kiedy nie ma możliwości zastosowania osobnej wanny i osobnej kabiny prysznicowej. 

Brodzik czy płytki w strefie prysznica?

Zarówno brodzik, jak odpływ poza funkcjami praktycznymi pełnią też rolę dekoracji. Wybór brodzików jest duży i pozwala zindywidualizować wygląd łazienki. Natomiast zainstalowanie odpływu tworzy złudzenie optyczne, sprawia, że wnętrze wydaje się przestronniejsze. Siedzisko pod prysznicem to ławka pod natryskiem, która pozwala na relaks. Jest to swego rodzaju namiastka wanny.

Brodzik

Test2 1
Test2 1

Odpływ liniowy

Rodzaje wanien

Marzy Ci się wielka wanna trójkątna z hydromasażem? Jest to świetne rozwiązanie do salonu kąpielowego, jednak radzimy unikać go jeśli nie masz alternatywy w postaci prysznica. Projektowanie łazienki online

Wanna

Standardowa

Przychylasz się do wyboru standardowej wanny sprawdź również jak jest wyprofilowana i ile mieści litrów wody. Mniejsza pojemność oznacza szybsze napełnienie i niższe rachunki za wodę.

Typ wanny przyściennej cieszy się ogromną popularnością. Wanna pozwala na optymalizację wykorzystania dostępnej przestrzeni, nie rezygnując z wyjątkowego designu. Dostępne są modele nawet o bardzo małych wymiarach – od 100 cm długości! 

Wanna wolnostojąca

Często dzięki wannie wolnostojącej wnętrze nie wymaga dodatkowych dekoracji, ponieważ jej wygląd nadaje łazience oryginalności. Wanna o fantazyjnym kształcie na nóżkach coraz częściej gości w projektach łazienek, kojarzy się z luksusem. Modele wolnostojące świetnie sprawdzą się w łazience zaaranżowanej w konwencji domowego SPA. Wanny z zagłówkiem, zintegrowanym oświetleniem lub wyposażone w opcję hydromasażu zapewniają dodatkowy komfort podczas kąpieli.

Wanna wolnostojaca
Wanna trójkątna

Wanna narożna

Zastosowanie takie rodzaju rozwiązania w łazience wiąże się nieodzownie z ergonomią wnętrza. To efektywne wykorzystanie powierzchni pomieszczenia. Szeroka krawędź umożliwia wygodne rozłożenie ramion. Wanny tego typu zazwyczaj wyposażone są w wewnętrzne siedzisko, które może służyć jako miejsce odkładania kosmetyków. To doskonałe rozwiązanie dla łazienek o specyficznym kształcie – można dopasować wannę do wszystkich pomieszczeń.

Wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem

miska ustępowa

Wybór urządzeń sanitarnych warto zacząć od miski ustępowej, w jej przypadku trzeba uwzględnić ważne aspekty, takie jak rodzaj spłuczki czy sposób montażu.

Miska ustępowa stojąca-tradycyjna

Miska przymocowana jest do podłogi śrubami. Zazwyczaj jej podejście kanalizacyjne znajduje się w podłodze. Miska ustępowa musi być połączona ze zbiornikiem spłukującym. Popularne są kompakty, czyli zbiornik spłukujący wykonany najczęściej z ceramiki i pokryty takim samym szkliwem, co miska. Spłukiwanie uruchamia się przez wciśnięcie przycisku na obudowie. Materiałem, z którego wykonana jest miska jest ceramika (najbardziej popularna), porcelana, stal nierdzewna. Mogą mieć kształt owalny, okrągły lub prostokątny.

Test2 1
Test2 25
Test2 1

Miska ustępowa zawieszona na stelażu

Niegdyś miska ustępowa miała zawsze solidną podstawę – była przymocowana do podłogi. W dzisiejszych czasach popularna jest miska ustępowa wisząca. Dzięki powieszeniu miski zyskujemy dostęp do podłogi pod nią, co znacznie ułatwia sprzątnie. Można ukryć podejścia kanalizacyjne. Miskę mocuje się śrubami do stelaża instalacyjnego – wytrzymuje obciążenia do 300 kg. Przycisk spłukiwania znajduje się na przedniej pionowej ściance obudowy stelaża.

Test2 27

Miska ustępowa na stelażu z gotową obudową

To gotowy zestaw z wszystkimi elementami potrzebnymi do powieszenia miski ustępowej z obudową. Pozwala na uniknięcie dodatkowych prac budowlanych przy obudowywaniu stelaża. Stelaż ukrywa podejście wodne oraz kanalizacyjne.

Test2 1
Test2 29
Test2 1

Toaleta myjąca

Łączy funkcje bidetu i WC. Urządzenie wygląda bardzo podobnie do miski ustępowej. Toaleta myjąca musi być podłączona do instalacji wodnej oraz elektrycznej. Zazwyczaj z boku znajduje się panel do ustawiania parametrów pracy. Do sterowania pracą można używać telefonu z odpowiednią aplikacją.

Test2 31

Jaką umywalkę wybrać?

Test2 1

Umywalka stojąca (wolnostojąca)

Przytwierdzana bezpośrednio do ściany.

Test2 1

Umywalka wisząca

Mocowana bezpośrednio do ściany. Zagospodarowanie przestrzeni pod nią, bywa kłopotliwe.

Test2 1

Umywalka podblatowa

Ranty umywalki są poniżej płaszczyzny blatu.

Test2 1

Umywalka wpuszczana w blat

Krawędzie umywalki znajdują się powyżej blatu.

Test2 1

Umywalka nablatowa

Osadzona na blacie. Elementy przyłączeniowe są ukryte pod blatem lub wewnątrz szafki.

Test2 1

Umywalka naszafkowa

Prosta w montażu, elementy przyłączeniowe są ukryte. Bardzo dobrze sprawdza się w małej łazience.

Z JAKICH MATERIAŁÓW SĄ WYKONYWANE UMYWALKI?

KAMIEŃ

Umywalki wykonane z tego materiału są niezwykle wytrzymałe oraz odporne na zarysowania i pęknięcia. Są bardziej trwałe niż ceramika łazienkowa. Umywalki kamienne wyróżniają się oryginalnym designem.

Test2 1
Test2 1

AKRYL

Umywalka akrylowa jest lekka, odporna na zarysowania, pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne. Są łatwe w utrzymaniu czystości oraz nie żółkną.

CERAMIKA

Umywalki ceramiczne są najpopularniejsze, charakteryzują się niską ceną, ale niestety też kruchością. Umywalka ceramiczna nie jest odporna na uderzenia. Powstałe zarysowanie na umywalce jest nie do usunięcia

Test2 1

ŚCIANY W ŁAZIENCE

STREFA KĄPIELOWA

Glazura

Test2 1

Glazura (inaczej płytki fajansowe): cechuje ją niska nasiąkliwość, a także łatwość do utrzymania w czystości.

terakota

Test2 1

Terakota (inaczej płytki kamionkowe): charakteryzuje się wytrzymałością i odpornością na uderzenia.

gres

Test2 1

Gres: może skutecznie imitować wygląd kamienia naturalnego. Gres jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz ma niski stopień nasiąkliwości.

STREFA NIEKĄPIELOWA

POWŁOKI CERAMICZNE

Test2 1

Powłoka ochronna skutecznie zwiększa wytrzymałość, odporność na zarysowania, odpycha brud i wodę.

FARBY DO ŁAZIENEK

Test2 1

Lateksowe akrylowe, winylowe: Cechują je wysoka odporność, która chroni przed pleśnią i wilgocią. Ściany pokryte tego rodzaju farbami można myć detergentami.

Test2 1

TAPETA

Doskonałym wyborem jest tapeta winylowa, z włókna szklanego lub fototapeta na fizelinie laminowana. Kiedy ściany są nie równe idealna będzie tapeta z winylu spienionego, zaś gdy ściany są równe – tapeta z płaskiego winylu. Tapeta z włókna szklanego należy pomalować dedykowaną farbą. Ze względu na wilgotność w łazience używa się kleje, które w składzie zawierają substancje biobójcze. W porównaniu do płytek tapetę można często zmieniać w miarę potrzeb – możliwość częstej metamorfozy pomieszczenia.

Podłoga w łazience

Płytki zapewniają podłodze odporność nie tylko na wodę, wprowadzają także do wnętrza wzór, fakturę i kolor.

Mozaika

Ułożenie mozaiki w łazience może być elementem wykończeniowym lub stanowić główny punkt aranżacji.

Test2 1
Test2 1

Wzór terrazzo

(inaczej lastryko): materiał cieszył się popularnością po okresie PRL-u. Właściwe użycie wzoru może nadać łazience luksusowego charakteru

Płytki imitujące drewno

Nowoczesne płytki odtwarzają barwy drewna, rysunek słojów, fakturę oraz naturalne niedoskonałości drewna.

Test2 1
Test2 1

Wzór marmuru

Posadzki z marmuru są kosztowne i mało praktyczne – świetnie się sprawdzi zamiennik w postaci płytek.

Drewno

Drewniane panele można śmiało wykorzystać w aranżacji łazienki. Drewno musi być olejowane lub lakierowane. Tworzy to warstwę chroniącą przed wnikaniem wody w strukturę drewna oraz zapobiega jego pęcznieniu.

Test2 1

Meble do łazienki

Wybór mebli zależy przede wszystkim od stylistyki wnętrza oraz od jego wielkości. W niewielkiej łazience lepiej jest wybierać proste meble, które zajmują niewiele miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie mebli przezroczystych lub półprzezroczystych, które wydają się optycznie mniejsze. W dużej łazience można sobie na więcej pozwolić na większą swobodę. 

Jednak nawet w przestronnym wnętrzu warto uważać, by nie stało się one niewygodne i niefunkcjonalne. Dobrym rozwiązaniem będzie wydzielenie poszczególnych stref w łazience za pomocą ścianek działowy, najlepiej lekko przeszklonych lub ażurowych. Takie rozwiązanie nie przytłoczy dodatkowo wnętrza. Projektowanie łazienki 

Jakie materiały na meble do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem o wiele bardziej narażonym na działanie wilgoci i zmian temperatury, jest więc oczywiste, że nie sprawdzą tu się materiały, z jakich wykonujemy meble do salonu czy sypialni. Co warto rozważyć, wybierając meble do łazienki?

Test2 52
Test2 53

Płyta MDF

Choć wielu osobom płyty MDF wydają się mało trwałe i odporne na wilgoć, w rzeczywistości ich wytrzymałość w łazience zależy od grubości oraz od tego, w jaki sposób płyta jest wykończona. A tu do wyboru mamy:

 • Meble fornirowane – są to meble z naturalnego drewna, dodatkowo pokryte płytą meblową. Aby sprawdziły się w łazience, muszą być dodatkowo zabezpieczone specjalnym lakierem, który będzie chronił je przed wilgocią. Dobrej jakości meble powinny w niezmienionym stanie przetrwać przez długie lata.
 • Meble laminowane – są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na wysokie temperatury i wilgoci. Minusem jest jednak fakt, że przy nieustannym kontakcie z woda mogą, niestety, rozwarstwiać się.
 • Meble akrylowe – są sztywne, odporne na uszkodzenia i bardzo trwałe. Dzięki wysokiemu połyskowi doskonale sprawdzą się w łazienkach, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, które dodatkowo optycznie powiększą.

Płyty HPL

Jest to specjalny materiał, przeznaczony na meble do pomieszczeń o wysokim poziomie wilgoci. Płyty HPL to w rzeczywistości wielowarstwowe tworzywo, które jest połączeniem wysokiej jakości żywic oraz specjalnie obrobionego papieru. Razem tworzą doskonałą, trwałą i wytrzymałą powierzchnię. Płyty HPL są bardzo plastyczne i dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Meble z nich wykonane mogą mieć różne rozmiary, kształty i style.

Test2 54

Płytki i ich parametry

Nieodłącznym elementem łazienek są płytki, które najczęściej wybieramy na podłogę. Decydując się na glazurę warto zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd – wielkość, wzornictwo czy fakturę, ale przede wszystkim na parametry techniczne. Płytki przeznaczone do łazienek powinny mieć niską nasiąkliwość oraz ścieralność. Powinny być również antypoślizgowe. Warto również zadbać o to, aby były łatwe do utrzymania w czystości i nie ulegały zniszczeniu pod wpływem detergentów i środków czyszczących. Projektowanie łazienki online

Oświetlenie

Światło w łazience ma niebagatelne znaczenie, szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z łazienką bez okna. Każda łazienka wymaga co najmniej kilku źródeł światła, rozmieszczonych odpowiednio przy konkretnych strefach. Wszystkie oprawy, które docelowo mają znaleźć się w łazience, powinny charakteryzować się wysoka klasą odporności na zalanie. Odpowiednie oświetlenie w łazience to klucz do komfortowego użytkowania wnętrza. Istnieją trzy rodzaje oświetlenia. Projektowanie łazienki

Oświetlenie ogólne górne

Tego typu oświetlenie z pewnością będzie najbardziej ekonomiczne. Jednak trzeba pamiętać, że w przypadku jedynie górnego oświetlenia pozostała część łazienki będzie niedoświetlona. Lepszym rozwiązaniem jest więc umiejscowienie w suficie czy w ścianach kilku punktów świetlnych. Lampa znajduje się w centralnym miejscu sufitu, oświetla całe pomieszczenie. Moc lampy powinna umożliwiać swobodne rozpoznanie wszystkich elementów w łazience. W tym wnętrzu warto zamontować lampę o mocy nie większej niż 40 W.

Łazienka oświetlenie górne
Test2 1

Oświetlenie funkcyjne (użytkowe)

Zapewnia równomierne doświetlenie na całej powierzchni łazienki. Pamiętaj, aby zastosować oświetlenie dedykowane do łazienki odporne na wysoką wilgotność. Oświetla fragment pomieszczenia, gdzie wykonujemy daną czynność. W łazience jest to zazwyczaj oświetlenie strefy przy umywalce. Lampy montujemy nad lustrem, lub po jego obu stronach. Bardzo ważny jest tu współczynnik oddawania barw (im wyższy tym światło jest bardziej zbliżone do światła naturalnego). Oświetlenie funkcyjne nad wanną, czy też prysznicem jest pomocne w czasie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

Oświetlenie lustra

Niezależnie od tego czy zastosujesz oświetlenie typu led, kinkiety czy też oświetlenie punktowe ważne jest, aby pamiętać o doświetleniu lustra. Dlaczego? Jeśli o tym zapomnisz niezależnie od tego czy masz pojedyncze oświetlenie górne czy punktowe Twoja twarz będzie niedoświetlona przez co pojawią się na niej cienie. 

Łazienka Oświetlenie Lustra
Łazienka Oświetlenie Dekoracyjne

Oświetlenie dekoracyjne

Tworzy klimat we wnętrzu oraz uwydatnia efektowne miejsca w łazience, pozwala również się zrelaksować. Lampy dające światło dekoracyjne są lampami o niedużej mocy – 25 W i ciepłej temperaturze barwowej. 

Zalety: ciepłe, efektowne, eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości, dają szerokie możliwości aranżacyjne. Nadaje nietuzinkową estetykę wnętrza. Świetnie sprawdza się jako oświetlenie nocne. 

lustro w łazience

Lustro w łazience sprawia, że jest bardziej funkcjonalna, jaśniejsza i optycznie większa. Oprawione w ramę może służyć jako piękna dekoracja wnętrza. Lustro służy również do tego, by powielić atrakcyjne detale pomieszczenia. Tafla wieszana jest w taki sposób, aby odbijało dany element aranżacji, np. obraz. Umieszczając lustro na całej ścianie lub jej części łazienka staje się optycznie większa. Lustra dzielimy na:

  • ze względu na barwę: srebrne, grafitowe, niebieskie, zielone (do łazienki najlepiej pasuje lustro srebrne)
  • ze względu na wykończenie brzegów: cięte (umieszcza się w ramie), szlifowane (lustro ma zaokrąglone krawędzie), frezowane (krawędzie lustra są ścięte na skos).

Lustro im grubsze, tym trwalsze. Odporność lustra na wilgoć wzmacnia lakierownie tylnej strony tafli zabezpieczającym preparatem. 

Lustro klejone do ściany

Test2 1
Test2 1

Lustro okrągłe

Lustro w ozdobnej ramie to doskonały wybór do łazienki urządzonej w stylu klasycznym. Lustro o ciekawym kształcie – koła, trójkąta, heksagonu idealnie komponują się w nowoczesnym wnętrzu. Ciekawie komponują się powieszone w grupach.

Lustro podświetlane LED

Test2 1

Pranie i suszenie

W większości łazienek musi również znaleźć się miejsce na pralkę, kosz na pranie oraz odpowiednia przestrzeń do suszenia i przechowywania prania. W niewielkich łazienkach, gdzie ważny jest każdy centymetr kwadratowy, warto tę kwestię dobrze rozplanować. Jeśli pomieszczenie faktycznie jest nieduże, najlepszym rozwiązaniem będzie pralka ładowana od góry, która nie potrzebuje dużo przestrzeni podczas otwierania.

Kosze i pojemniki na pranie również powinny być wąskie, za to wysokie, dzięki czemu nie będą zajmowały zbyt wiele miejsca, a jednocześnie zapewnią odpowiednią pojemność. Jeśli użytkownicy planują suszenie prania w łazience, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie suszarek pod sufitem. W ten sposób nawet w niewielkiej łazience nie będą zajmowały ani kawałka podłogi. Projektowanie łazienki online

Łazienka pralka

Pralka

Pamiętaj, aby wygospodarować odpowiednie miejsce na pralkę. Najczęściej jest ona umieszczana w łazience. Jeśli masz dużą przestrzeń dobrze jest zastanowić się nad wygospodarowaniem dodatkowego pomieszczenia na pranie i suszenie. Jeśli masz wyjątkowo mało miejsca w łazience możesz zastanowić się nad umieszczeniem pralki w kuchni. Przy zastosowaniu zabudowy meblowej nie będzie ona widoczna. 

Rozmiary pralek

Suszarka do ubrań

Chciałbyś uniknąć sznurków nad wanną? 
W takim razie suszarka do ubrań jest rozwiązaniem dla Ciebie. Możliwe jest ustawienie poziome lub pionowe z łącznikiem na pralce. Pamiętaj jednak że suszarka wymaga dodatkowego przyłącza odprowadzenia wody. 

Łazienka Suszarka do prania

Gniazdka plus umywalka
zadbaj o bezpieczeństwo

W łazience powinna również znajdować się odpowiednia ilość gniazdek elektrycznych. Najbardziej newralgicznym miejscem są gniazdka w okolicach umywalki, które znaleźć się tam muszą, natomiast nie zawsze są odpowiednio zabezpieczone. Gniazdka w tym miejscu służą przede wszystkim wygodzie użytkowników, w ten sposób bez problemu można podłączyć elektryczną szczoteczkę, maszynkę do golenia czy suszarkę do włosów. Najlepszym rozwiązaniem w łazience są gniazda bryzgoszczelne, które są wyposażone w specjalne klapki, chroniące przed dostaniem się do gniazdka wody i wilgoci.

Dobry projekt łazienki wymaga wzięcia pod uwagę zarówno kwestii praktycznych, jak i estetycznych, warto więc zlecić to zadanie profesjonalistom. Decydując się na usługi naszych projektantów możesz mieć pewność, że otrzymasz projekt idealnie dopasowany do potrzeb pomieszczenia oraz do indywidualnych upodobań przyszłych użytkowników. Projektowanie łazienki 

Styl aranżacji łazienki

marynistyczny

Test2 1

Przywołuje na myśl klimat morski. Barwy marynistyczne to biel z różnymi odcieniami niebieskiego począwszy od turkusu, a kończąc na granacie.

skandynawski

Test2 1

Naturalne drewno, jasne barwy oraz proste formy, duża ilość światła i brak krzykliwych kolorów.

meksykański

Test2 1

Aranżacja inspirowana meksykańskim klimatem. Zachwyca nasyconymi kolorami i geometrycznymi dekoracjami.

retro

Test2 1

Elegancka, inspirowana przeszłością. Charakteryzuje się wysoką jakością produktów oraz doskonałym wzornictwem.

high-tech

Test2 1

Cechuje ją surowość, funkcjonalność oraz nowoczesny design. Doskonale nadaje się do łazienek o dużym metrażu, cechuje ją przestrzeń.

prowansalski

Test2 1

Łazienka stylizowana na francuskie, eleganckie miejsce. Charakteryzuje się jasną kolorystyką i stylowymi meblami.

minimalistyczny

Test2 1

Pozbycie się nadmiaru dekoracji, zgodnie z zasadą mniej znaczy więcej. Odpowiednie kształty i kolory tworzą stylową całość.

industrialny

Test2 1

Wnętrze stylizowane na stare fabryki przemysłowe. Narodził się w wyniku adaptacji starych fabryk na budynki mieszkalne.

glamour

Test2 1

Łazienka w tym stylu charakteryzuje się szykiem, blaskiem oraz przepychem, nie może zabraknąć tu barkowych dodatków.

Inspiracje do projektu łazienki

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów łazienki: 

Cennik za projekt łazienki

Dodatkowe informacje

W cenie są 3 tury wizualizacji w cenie (1 propozycja + 2 tury modyfikacji).  

Koncepcja 2d
 • Rzut wnętrza 2d + modyfikacje
 • Konsultacja (tel, mail)

Cena za pomieszczenie: 249 zł

Standard
 • Koncepcja 2d
 • Wizualizacje 3d + 2 modyfikacje
 • Lista produktów

Cena za pomieszczenie: 799 zł

Max
 • Standard
 • Projekty techniczne
 • Kosztorys

Cena za pomieszczenie: 1 299 zł

Wyceń projekt łazienki

Co zyskujesz?
 • Indywidualną wycenę projektu
 • Szybka konsultacja materiałów
 • Poradnik "10 błędów przy projektowaniu wnętrz"
 • Gwarancja satysfakcji
email
Wyślij zapytanie

Podoba Ci się ta strona?

Wyślij ją jako wiadomość do bliskiej Ci osoby lub podziel się szerzej Twoją inspiracją:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania:

Opinie naszych klientów

Projektowanie-lazienki-opinia-klienta (2)
Patrycja W

Dziękuje bardzo pani Beato za super współpracę jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu.

Ocena:

Test2 79
 • 17.02.2020 r
Test2 80
Paweł R

Pani propozycje aranżacji wnętrz bardzo nam się podobały

Ocena:

Test2 79
 • 17.01.2020 r
Test2 82
Marek S

Wszystko jest oki, bardzo nam się podoba. 🙂

Ocena:

Test2 79
 • 21.07.2019 r