Salon z kuchnia w retro klimacie

Katarzyna
katarzyna

Aranżacje wnętrz

Wybierz jakie aranżacje chcesz zobaczyć

CO NAS WYRÓŻNIA?
Cennik

Aranżacja Kuchni - Jak urządzić kuchnię?

Przed realizacją projektu przede wszystkim rozważ swoje potrzeby:

jak chcesz urządzić kuchnię?
Czy dysponujesz powierzchnią dużą czy małą?
Jaki styl najbardziej ci odpowiada?


Gdy twoja wizja jest wstępnie zarysowana zapoznaj się z ergonomicznymi wskazówkami, które, które znacznie ułatwią użytkowanie kuchni. Przede wszystkim zważ na optymalność strefy użytkowej i odpowiednie odległości między sprzętem AGD. Właściwie zaprojektowany ciąg roboczy wygląda następująco: lodówka, blat o szerokości minimum 30 cm, zlew, ponownie blat kuchenny, kuchenka i ostatnia część blatu. Nie mniej istotne jest także odpowiednie rozmieszczenie akcesoriów kuchennych w zabudowie. Zwróć też uwagę na wysokość blatów, których standardowa wysokość wynosi 90 cm, lecz dla wysokich osób może nie być ona optymalna. Kolejnym kluczowym elementem jest oświetlenie, funkcjonalna kuchnia powinna być dobrze doświetlona. Zalecamy zestawienie oświetlenia głównego z iluminacją zadaniową, tak by przygotowywanie posiłków było wygodne i przyjemne.

Aranżacja Kuchni otwartej

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie pojawiające się coraz w nowoczesnych domach.  Powiększa optycznie przestrzeń, zwłaszcza jeśli aranżacja utrzymana jest w jasnych barwach. Bardziej zdecydowana paleta kolorystyczna będzie natomiast idealnym rozwiązaniem w przypadku większych wnętrz doświetlonych światłem dziennym. Układ łączący kuchnie z salonem jest wyjątkowym atutem przy rodzinnych posiłkach czy wieczornych spotkaniach, ułatwiając kontakt między domownikami i gośćmi. Nie zapomnij więc zatem o odpowiedniej wentylacji. Poza naturalną cyrkulacją powietrza, wydajny okap z wyciągiem to must-have. Jeśli decydujesz się na salon połączony z kuchnią, warto rozważyć wybór sprzętu AGD w zabudowie. Dzięki temu ten nie będą rzucać się w oczy, a pozostanie subtelnie wpisany w zabudowę kuchni. By zapewnić funkcjonalność i estetykę, radzimy wydzielenie strefy kuchennej od salonowej wyspą bądź półwyspem kuchennym. Zapewni ona także dodatkowe miejsce do przechowywania i wielofunkcyjny blat.

Kuchnia z wyspą

Wielu wydaje się, że wyspa kuchenna to zakup, na który pozwolić sobie mogą wyłącznie posiadacze dużych, przestronnych kuchni. Tymczasem mały metraż wcale nie wyklucza tego optymalnego rozwiązania. O tym, czy wyspa sprawdzi się w kuchni, decyduje przede wszystkim dobry design, a nie wielkość pomieszczenia.  Dlaczego wyspa lub półwysep to dobry pomysł? Przede wszystkim dzięki wielofunkcyjności. Odpowiednio zaprojektowana wyspa w małej kuchni to ogromna oszczędność miejsca, która pozwoli na zrezygnowanie z dodatkowego stołu jadalnego czy nadprogramowych szafek. Wyspa kuchenna będzie w tym przypadku prawdziwym wybawieniem, zapewni dodatkową przestrzeń do przygotowania posiłków jak i dodatkową powierzchnię do przechowywania. W dogodny design, w podstawie mebla uwzględnione są dodatkowe półki i pojemne szuflady, które zapewnią miejsce na kuchenne naczynia i sprzęty. Rozwiązanie to ułatwi utrzymanie porządku, a za tym wygodę i estetykę. Wyspa kuchenna zastąpić może także stół jadalny, oddzielając strefę kuchenną od jadalni lub salonu. Wielofunkcyjność tego rozwiązania zastąpi stół, odciąży szafki, wydłuży blat roboczy i uporządkuje przestrzeń kuchenną, stanowiąc jednocześnie wyjątkowy akcent dekoracyjny.

Meble kuchenne na wymiar a gotowy zestaw kuchenny

Kuchnia jest jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń, dlatego jej urządzenie wymaga przemyślanego projektu. Głównym elementem funkcjonalnie zaaranżowanej przestrzeni są meble kuchenne, które poza walorami estetycznymi, gwarantują pełną wygodę podczas codziennego użytkowania.  Jednym z najistotniejszych korzyści przemawiających za gotowym zestawem mebli kuchennych jest aspekt ekonomiczny. Gotowy zestaw nie tylko jest tańszą, ale i łatwiej, i szybciej dostępną opcją. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość łatwego montażu i demontażu, a także możliwość dostosowania wariantu frontu lub wymianę uchwytów, tak by bardziej odpowiadały naszym gustom i potrzebom. Koszt dodatkowych zmian będzie znacznie niższy niż w przypadku mebli wykonanych na wymiar. Meble na wymiar to świetne rozwiązanie przy małej i nieustawnej przestrzeni kuchennej. Projekt mebli pod wymierzoną przestrzeń pozwoli na jak najlepsze wykorzystanie jej metrażu. Niestandardowe wnęki i skosy, nie stanowią przeszkody, gdy meble tworzone są z myślą także o nich. Dodatkowo meble te projektowane mogą zostać idealnie pod wybrany sprzęt kuchenny. Meble na wymiar dają zamawiającemu nieograniczone możliwości pod względem frontów, faktur, uchwytów i kolorystyki. Jeśli więc oferta mebli dostępnych w salonach do Ciebie nie przemawia, warto rozważyć ten pomysł. W końcu zaprojektowana pod kątem indywidualnych preferencji i oczekiwań kuchnia zapewni komfort i przyjemność z jej użytkowania.

Nowoczesna kuchnia

Styl nowoczesny obfituje w geometryczne formy, stonowane kolory oraz minimalistyczne rozwiązania. W wielu współcześnie urządzonych kuchniach można znaleźć odważne kontrasty i zestawienia oraz elementy inspirowane różnorodnymi stylistykami. Niezmiennym motywem, w każdej nowoczesnej aranżacji jest funkcjonalność. Kuchnia w tym stylu nie przewiduje zdobień i elementów dekoracyjnych, aranżacja ta uwzględnia to co konieczne by w efekcie końcowym zapewnić kuchni przestronny wygląd. Proste meble, utrzymane w symetrycznej zabudowie, gładkie blaty i fronty– dzięki nim wnętrze twojej kuchni będzie optycznie większe oraz wyjątkowo spójne. Do barw doskonale oddających charakter nowoczesnej stylizacji można zaliczyć biel, szarość, grafit, czerń. Wykończona w ten sposób wnętrza w zestawieniu z surowymi materiałami, takimi jak drewno czy naturalny kamień, prezentują się niezwykle efektownie. W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć funkcjonalnych i innowacyjnych rozwiązań. Współczesne urządzenia są doskonale dostosowane do potrzeb i oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników. Rozważ wymianę klasycznego sprzętu na rzecz bardziej unowocześnionego. Niech obszerny okap zastąpi jego minimalistyczny odpowiednik, a płytę gazową, płyta indukcyjna. Dzięki temu zyskasz nie tylko na dodatkowej przestrzeni użytkowej, ale i wyrafinowanym efekcie stylistycznym. Postaw na rozwiązania sprzyjające wygodzie twojej i użytkowników– te doskonale oddadzą ideę nowoczesnego stylu życia oraz esencję nowoczesnego stylu aranżowania wnętrz.

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.