Instrukcja pomiaru wnętrz

Po zamówieniu projektu kolejnym krokiem jest przesłanie do nas wymiarów wnętrza. Jak zmierzyć wszystkie pomieszczenia?

Niezależnie od tego, czy wykonujesz projekt całego mieszczenia, czy pojedynczego pomieszczenia, przed przystąpieniem do pracy potrzebujemy od Ciebie rzut z góry zawierający wymiary pomieszczenia. Jeśli posiadasz plan deweloperski – prześlij go do nas, zazwyczaj to wystarczy! Jeśli nie posiadasz gotowych planów, poniżej znajduje się instrukcja szybkiego pomiaru pomieszczenia. Z nami to potrwa tylko kilka chwil!

Następnie plany pomieszczenia należy zeskanować i wysłać na adres:  biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl

Niezbędnik: kartka papieru, miarka, ołówek/długopis, drabinka (przy wysokich pomieszczeniach).

Pomiar podłogi: szerokość, długość

Pomiar Wnętrza 1
Instrukacja pomiaru wnętrza odreczna

Konieczne jest również dostarczenie zdjęcia każdej ściany. Może ono być wykonane telefonem, jednak pamiętaj, aby wykonać je w dobrych warunkach oświetlenia. 
W opisie zdjęcia napisz, którą ścianę przedstawia (np: “Ściana A” lub “Ściana A, B, C”).

Pomiar ściany A i C

Pomiar Wnętrza 2
Pomiar Wnętrza 3

Pomiar ściany B, D, F

Pomiar Wnętrza 4
Pomiar Wnętrza 5

Pomiar ściany E i G

Pomiar Wnętrza 6
Pomiar Wnętrza 7

Pomiar ściany H

Pomiar Wnętrza 8
Pomiar Wnętrza 9

W przypadku pomieszczeń takich jak łazienka lub kuchnia, gdzie znajdują się istotne przyłącza, oznacz je i dokładnie zmierz odległości względem krawędzi ścian i wysokości danego przyłącza. Najlepiej zaznacz innym kolorem lub na dodatkowym rzucie. Ważne przyłącza to m.in.: wody, kanalizacji, wentylację, siła, gaz i elektryka.

Przykład pomiaru kuchni

Kuchnia rzut 3d
sytuacyjny

Pomiar Wnętrza 10

Kuchnia rzut 2d
rozmieszczenie przyłączy

Pomiar Wnętrza 11

Przykład pomiaru łazienki

Kuchnia rzut 3d
sytuacyjny

Pomiar Wnętrza 12

Kuchnia rzut 2d
rozmieszczenie przyłączy

Pomiar Wnętrza 13

Plany pomieszczenia należy zeskanować i wysłać na adres:  biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl

W razie konieczności skontaktujemy się w celu doprecyzowania czy uzupełnienia brakujących wymiarów.

WAŻNE: w przypadku nietypowych pomieszczeń należy dokonać pomiarów postępując analogicznie zaznaczając załamania, skosy czy wnęki ścian, a najlepiej robiąc zdjęcia i nanosić na nie informacje przydatne projektantowi wnętrz.

error:
Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: Projektowanie Ewa Sitkowska, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 5432078388 tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.

100% BEZPŁATNY PORADNIK DO POBRANIA
UNIKNIJ 10 BŁĘDÓW PRZY PROJEKTOWANIU WNĘTRZ ONLINE!
(KAŻDY Z TYCH BŁĘDÓW MOŻE CIĘ SPORO KOSZTOWAĆ!)

Pobierając poradnik zapisujesz się do newslettera