PROJEKTOWANIE DOMU ONLINE

Wybierz dla siebie odpowiedni pakiet lub zapoznaj się z informacją odnośnie aranżacji domu online. 
Kliknij, aby zjechać do poradnika projektowania domu >>

Projekt Koncepcyjny

Rzut z góry

20 zł

Cena za m2

Projekt Standard

Rzut z góry + wizualizacje

60 zł

Cena za m2

Projekt Max

Rzut z góry + wizualizacje + Projekty techniczne + fotorealistyczne wizualizacje

85 zł

Cena za m2

Zaufaj profesjonalistom

Kompleksową koncepcję projektu domu online można zamówić u naszych projektantów wnętrz, którzy połączą indywidualne potrzeby z najnowszymi trendami oraz zwizualizowanie idei, które chcemy osiągnąć planując aranżację wnętrz domu. Należy pamiętać, że zaplanowanie wnętrz może sprawić, że szybko i sprawnie przejdziemy przez cały proces tworzenia wnętrza nowego domu. Projektowanie domu online to nasza specjalność.

HARMONOGRAM

Kliknij w harmonogram, aby powiększyć

Poniżej prezentujemy przykład kompleksowo zrealizowanego projektu.

KONCEPT 1

1-Projekt-Koncepcyjny-mieszkanie-Projektowanie-Wnetrz-Online

Projekt zawiera: salon z jadalnią, strefę kuchenną oddziela tu wysunięty z wyspy bar. W salonie kanapa i fotel zwrócone w stronę kina domowego. Aneks kuchenny w zabudowie meblowej na wymiar. W przedpokoju szafa w zabudowie z pawlaczem. W sypialni przy łóżku stoliki nocne, szafa w zabudowie oraz stanowisko komputerowe. Pokój dziecięcy z przestrzenią na zabawę oraz naukę. W projekcie ujęto osobno łazienkę i dodatkowo WC. W łazience umieszczona została umywalka nadblatowa wraz z szafką, wanna oraz funkcjonalny bidet i misa WC. Projektowanie domu online

KONCEPT 2

2-Projekt-Koncepcyjny-mieszkanie-Projektowanie-Wnetrz-Online

Projekt zawiera: salon z jadalnią, strefę kuchenną oddziela tu wyspa z płytą indukcyjna i okalający ją bar. W salonie kanapa w kształcie litery L zwrócona w stronę kina domowego. Aneks kuchenny w zabudowie meblowej na wymiar. W przedpokoju umieszczona zabudowana szafa z siedziskiem i wieszakiem na okrycia wierzchnie. W sypialni przy łóżku stoliki nocne oraz szafa w zabudowie. Pokój dziecięcy z przestrzenią na zabawę oraz naukę (biurko przy oknie). W projekcie ujęto osobno łazienkę i pralnię. W łazience umieszczona została umywalka nadblatowa wraz z szafką,  wanna oraz funkcjonalny bidet i misa WC. Projektowanie domu online

KONCEPT 3

3-Projekt-Koncepcyjny-mieszkanie-Projektowanie-Wnetrz-Online

Projekt zawiera: salon z jadalnią, strefę kuchenną oddzielają tu szafki kuchenne z wysuniętym blatem śniadaniowym. W salonie kanapa w kształcie litery L i fotel zwrócone w stronę kina domowego. Aneks kuchenny w zabudowie meblowej na wymiar. W przedpokoju umieszczona zabudowana szafa z półkami. W sypialni przy łóżku umieszczono dwie szafy ubraniowe w zabudowie z wnęką na szafkę nocną. Pokój dziecięcy z przestrzenią na zabawę oraz naukę (komoda i biurko przy oknie). W projekcie ujęto osobno łazienkę i pralnię. W łazience umieszczona została umywalka nadblatowa wraz z szafką, dodatkowe półki pod blatem, wanna oraz funkcjonalny bidet i misa WC. Projektowanie domu online

Wizualizacje 3D wybranego projektu - KONCEPT 2

LISTA ELEMENTÓW

lista elementów

PROJEKTY TECHNICZNE

Kolorystyka ścian

Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-kolor-scian

Podwieszane sufity

Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-rzut-sufitów

Instalacje elektryczne

Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-elektryka

Instalacje sanitarne

Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-hydraulika

Projekt układu podłóg

Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-rzut-podłóg

Szczegółowy projekt łazienki

Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-łazienki

Projekt zabudowy kuchennej

Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-zabudowa-kuchenna

Projekt mebli na wymiar

Projektowanie-wnetrz-online-projekt-techniczny-zabudowa-meblowa

SZCZEGÓŁOWY KOSZTORYS

Projektowanie-wnetrz-online-kosztorys-remontu-mieszkania

Poradnik Projektowanie Domu Online

Zaprojektowanie całego domu wymaga nie tylko dużych chęci, ale również sporej wiedzy na temat sposobów aranżacji wnętrz, ich funkcjonalności i ergonomii. Konieczne jest kompleksowe podejście, gdyż pomieszczenia w domu nie mogą być projektowane osobno, bez zwracania uwagi na inne wnętrza. Dobry projekt musi być spójny, przemyślany, łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę oraz potrzeby przyszłych użytkowników.
Zobacz cenę za projekt >>

Od czego zacząć projektowanie wnętrz?

Projektowanie wnętrz w dużym stopniu przypomina projektowanie skrojonego na miarę ubrania. Podobnie jak efektowna suknia musi być dopasowana do charakteru czy figury jej przyszłej użytkowniczki, tak samo wnętrze domu musi być uszyte na miarę potrzeb jego mieszkańców. Chodzi o to, aby domownicy jak najlepiej czuli się w zaprojektowanych wnętrzach. Dlatego też przed przystąpieniem do projektowania zawsze warto odpowiedzieć sobie na wiele podstawowych pytań.

  • Kto będziesz mieszkał w domu?
  • Jakie mamy potrzeby?
  • Ile osób będzie mieszkało razem z nami?
Projektowanie mieszkania

Projektowanie domu Online.
O czym trzeba pamiętać?

Projektowanie Wnętrz. Podwieszany sufit

Uniknij tego błędu przy projektowaniu wnętrz

Wiele osób, które urządza swoje domy, szuka inspiracji w katalogach wnętrzarskich. Owszem, można w ten sposób znaleźć sporo ciekawych pomysłów, jednak nigdy nie należy w sposób dosłowny kopiować tego, co znajdziemy na zdjęciu czy na jakimś przykładowym projekcie. Każdy dom ma swoje indywidualne uwarunkowania i jego wystrój powinien być tworzony od podstaw, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb wnętrza.

Warto też pamiętać, że wnętrza do katalogu mają przede wszystkim wyglądać, gdy tymczasem po przeniesieniu do rzeczywistości mogą okazać się kompletnie niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Niektóre meble prezentują się naprawdę efektownie i oryginalnie, ale jeśli nie będą jednocześnie komfortowe i wygodne, będzie można je wykorzystać jedynie jako nietypową dekorację.

Dobrze wyznaczone strefy - jak to zrobić?

Dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie przestrzeni dziennej, użytkowanej w ciągu dnia od części sypialnej. W tym przypadku problemu zwykle nie ma, jeśli dom ma więcej niż jedną kondygnację. Wtedy na parterze zlokalizowany jest salon, kuchnia i inne dzienne pomieszczenia, a na piętrze znajdują się sypialnie czy pokoje do pracy.

Jeśli dom jest jednokondygnacyjny, warto poświęcić nieco uwagi na podział na strefy. Dobrym rozwiązaniem jest kierowanie się stronami świata – ciemniejsza strona północna będzie idealna na sypialnie, natomiast pomieszczenia z oknami wychodzącymi na południe doskonale sprawdzą się jako strefa dzienna.

Projektowanie Wnetrz. Niefunkcjonalny układ łazienki

Zasady ergonomii - o czym warto pamiętać?

Wszystkie znajdujące się w pomieszczeniach meble czy sprzęty AGD i RTV powinny spełniać zasady ergonomii, czyli bezproblemowego, zdrowego i wygodnego użytkowania. Trzeba o tym pamiętać, planując umiejscowienie zestawu wypoczynkowego w salonie, rodzaj łóżka do sypialni czy zabudowę kuchni. 

Ergonomia jest tym ważniejsza, im mniejsze i bardziej nieustawne jest pomieszczenie. W niewielkich wnętrzach każdy metr kwadratowy ma znaczenie i powinien być odpowiednio wykorzystany.

Funkcjonalność

Każde pomieszczenie, zarówno salon i sypialnia, jak i kuchnia oraz łazienka, powinny być przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Nawet najpiękniejszy wystrój może okazać się kiepskim pomysłem, jeśli zadbamy jedynie o wygląd wnętrza, a nie o to, by było ono wygodne w użytkowaniu. W niektórych wnętrzach, takich jak kuchnia i łazienka, funkcjonalność powinny być w ogóle na pierwszym miejscu.

Analiza przestrzeni

Zanim zdecydujemy, w którym miejscu znajdzie się sypialnia, a gdzie pokój dzienny czy salon, konieczna jest odpowiednia analiza przestrzeni. Warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • wielkość pomieszczeń,
  • układ ścian,
  • usytuowanie drzwi i okien,
  • dostęp do światła dziennego.

Na tej podstawie można ustalić późniejsze rozmieszczenie pomieszczeń.

Łóżko stylistyka sypialni

Jak zaprojektować sypialnię?

Najlepiej, aby sypialnia znajdowała się po ciemniejszej stronie domu, najlepiej północnej. To pomieszczenie nawet w ciągu dnia nie wymaga bowiem dużej ilości światła. Służy bowiem komfortowi i wypoczynkowi. Sypialnię warto zlokalizować z dala od pokoju dziennego czy pomieszczeń użytkowych, takich jak kuchnia czy łazienka.  

Dzięki temu inni domownicy nie będą przeszkadzali w spokojnym wypoczynku, a jednocześnie nie będą musieli zachowywać się specjalnie cicho i chodzić na palcach, gdy jeden z mieszkańców będzie chciał wcześniej wypocząć.

Jak zaprojektować salon?

Na salon najlepiej przeznaczyć największe pomieszczenie w domu, czyli takie, które ma okna wychodzące na dwie strony świata. Dzięki temu będzie to wnętrze zawsze jasne i pełne światła. Salon może mieć bezpośrednie połączenie z kuchnią, a jego część można wykorzystać na zaaranżowanie jadalni. Jeśli chcemy, aby nasz dom był połączony z ogrodem za pomocą tarasu, warto zlokalizować taras właśnie przy salonie.

Jak zaprojektować kuchnię?

Większość wolnego czasu spędzamy w strefie dziennej, a więc w salonie i kuchni, dlatego najlepiej jest, aby to pomieszczenie było zlokalizowane z widokiem na furtkę oraz bramę wjazdową. Dzięki temu łatwo i szybko będziemy mogli zobaczyć kto dzwoni przez domofon. 

Taras - gdzie go umieścić?

Pierwszym wyznacznikiem usytuowania tarasu są uwarunkowania zewnętrzne i umiejscowienie go w taki sposób, aby był osłonięty od hałasu oraz oczu przechodniów. Drugim wyznacznikiem będzie nasza preferencja odnośnie nasłonecznienia tarasu. Generalnie rekomenduje się, aby taras był położony od strony południowej. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się słońcem przez większość dnia. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami słońca i chcielibyśmy, aby ta powierzchnia była częściowo w cieniu możemy usytuować taras od strony północnej.  

Projektowanie domu Taras
Projektowanie domu Garderoba

Pomieszczenia dodatkowe

Przy planowaniu domu możemy pozwolić sobie na zaplanowanie dodatkowych pomieszczeń, aby zwiększyć wygodę jego użytkowania. Do takich pomieszczeń należą druga łazienka, garderoba, pomieszczenie do prania i suszenia ubrań oraz spiżarnia bezpośrednio z kuchni. 

Stylistyka wnętrz

Zanim zabierzemy się do projektowania konkretnej przestrzeni, trzeba ustalić w jakim stylu będą utrzymane wnętrza, a następnie konsekwentnie się go trzymać przy aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Nie chodzi o to, by wszystkie wnętrza były urządzone dokładnie w wybranym stylu – możliwe są różnego rodzaju modyfikacje – ale o pewną spójność. Jeśli zdecydujemy się na salon utrzymany w klasycznym, przytulnym klimacie, warto zadbać o to, by także kuchnia utrzymana była w podobnej stylistyce. To ważne szczególnie wtedy, gdy jest połączona z salonem i tworzą razem dużą, spójną przestrzeń. Mieszanie stylów jest dozwolone, ale jedynie w pewnych granicach.

Klasyka

Jest zawsze ponadczasowa, gdyż nie poddaje się zmieniającym trendom i przejściowym modom. To styl, który kształtowały całe wieki, cechuje się dużą dbałością o odpowiednio dopasowane sprzęty i detale dekoracyjne. W klasycznych wnętrzach dominują stonowane, pastelowe kolory. Ściany są tłem dla innych elementów aranżacji. Meble najczęściej są drewniane, o zaokrąglonych kształtach, utrzymane w jednolitej kolorystyce. W klasycznych wnętrzach sporo jest tkanin, które pojawiają się jako obicia mebli, ozdoby okienne oraz dodatki typu pledy, narzuty czy dekoracyjne poduszki.

Sypialnia ustawienie łóżka
SGA

Glamour

Blichtr, połysk, piękne zdobienia, mnóstwo kolorów, światła i efektownych dodatków. W stylu glamour wszystko jest bardzo dekoracyjne i ozdobne, wato jednak uważać, aby zamiast efektownego wnętrza nie uzyskać wrażenia kiczu i przesytu. Nadmiar połysku również może zaszkodzić.

Nowoczesny minimalistyczny

Styl nowoczesny, w którym pojawiają się jedynie najważniejsze elementy wystroju wnętrza, czasem przełamane mocnymi kontrastami. Minimalistyczny wystrój opiera się na jednolitych barwach, prostych i lekkich meblach, zamiast drewna często pojawia się stal , szkło oraz tworzywa sztuczne. Niewiele jest dodatków czy elementów dekoracyjnych. To styl chłodny, nieco surowy, bardzo elegancki, ale dla wielu osób mało przytulny.

Loftowy

Standardowy (styl IKEA)

Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania:

Szukasz inspiracji na projekt Twojego Domu?

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów domu: