Salon, Kuchnia i Łazienka w domu

Katarzyna
katarzyna

Aranżacje wnętrz

Wybierz jakie aranżacje chcesz zobaczyć

CO NAS WYRÓŻNIA?
Cennik

Aranżacja domu - Jak urządzić dom?

Projekt domu to inwestycja na wiele lat, dlatego postaw na ponadczasowe i funkcjonalne rozwiązania. Poszukując inspiracji, morze pomysłów na aranżacje wnętrz zapiera dech w piersiach. Warto jednak pamiętać, że projekt twojego domu powinien być indywidualny, dopasowany do ciebie i domowników. Przy wyborze aranżacji niezwykle istotne jest zachowanie stylistycznej harmonii, korespondującej między każdym pomieszczeniem. Dodatkowa porada designera wnętrz pozwoli na uwzględnienie rozwiązań odpowiadającym twoim potrzebom i oczekiwaniom. Profesjonalista zapewni o optymalnym zagospodarowaniu każdego metra przy mniejszych pomieszczeniach, jaki i nada otwartym przestrzeniom przytulnego klimatu.  Duży metraż nie gwarantuje funkcjonalności, dlatego niezależnie od tego, czy aranżujesz wnętrze domu piętrowego, czy parterowego, odpowiednie rozplanowanie przestrzeni jest nie mniej ważne niż sama stylistyka.

Aranżacja poddasza

Aranżacja poddasza to niemałe wyzwanie, jednak efekt końcowy funkcjonalnego designu w umiejętnie dobranej stylistyce zachwyci najbardziej wymagających. Pomimo niestandardowego układu, poddasze zapewnia nieograniczone możliwości designerskie. Pomysłowe rozwiązania pozwolą na stworzenie klimatycznej sypialni, pokoju dziecięcego, gabinetu czy efektownej łazienki. Wbrew pozorom niższe ściany i skosy na poddaszu nie są przeszkodą w aranżacji wnętrza, a bardzo często okazują się jej wyjątkowym atutem. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest zabudowa wnęki pod skosem, w celu uzyskania dodatkowego miejsca do przechowywania. To także i idealna okazja na projekt domowej biblioteczki czy przestronnej garderoby. Skosy, ale i elementy konstrukcyjne jak drewniane podpory czy siermiężne belki stanowić mogą nie tyle utrudnienie, co motyw nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Postaw przede wszystkim na układ otwarty, zrezygnuj ze ścian działowych tam gdzie nie są one konieczne. Elementem kluczowym, a często niedopracowanym, jest rozkład oświetlenia, zwróć uwagę by wyrównało one proporcje aranżowanego pomieszczenia. Jeżeli aranżowane poddasze jest wysokie i jasne, odnajdzie się w nim niemal każda stylistyka. Jednak jeśli pomieszczenie jest niskie i ciemne postaw na jasne kolory ścian i podłóg, by rozjaśnić a zarazem powiększyć optycznie przestrzeń.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny cechuje przestrzeń , prostota i praktyczny minimalizm, co wiąże się z pewnymi wymaganiami. Warto więc rozważyć czy taka aranżacja sprawdzi się w twoim domu oraz odpowie na potrzeby i oczekiwania twoje i mieszkańców. Etap koncepcyjny takiego projektu nasuwa wyborów jednego z najbardziej pożądanych trendów jak współczesny styl nowoczesny, styl industrialny czy styl loftowy. Każdym z nich,  z osobna lub w połączeniu, niesie za sobą aranżacje spełniające warunki funkcjonalnego i modnego designu. Styl, w którym urządzisz nowoczesny apartament, zaważy o poczuciu przestronności, ładu i harmonii. Nazwą zamienną stylu nowoczesnego jest funkcjonalny. Każdy umieszczony element pełni określoną funkcję, zazwyczaj przede wszystkim praktyczną. Zatem zamiast dekoracyjnej figurki, na komodę lepiej wpisze się akcentowa lampa. Estetyką tą przewodzi przejrzystość i prostota. Zbędne są zdobienia i ekscesywne dekoracje. Minimalistyczna jest również zabudowa meblowa, która za stonowanym frontem stawia na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Istotną rolę w stylu nowoczesnym odgrywa kolorystyka. Dominują głównie eleganckie odcienie czarni, szarości i beżu. Stanowią one idealne płótno pod intensywniejsze akcenty kolorystyczne, jak eleganckie złoto lub srebro, odnajdujące się świetnie przy elementach dekoracyjnych.

Styl skandynawski

Styl skandynawski od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzięki niepowtarzalnej uniwersalności inspiracje z Północy nie przestają zachwycać. Na ewolucję stylu skandynawskiego miały wpływ w dużej mierze warunki pogodowe i klimatyczne. Zimą dzień jest bardzo krótki, dlatego maksymalne zagospodarowanie światła jest tak istotne. Stąd także charakterystyczna konwencja aranżacyjna: wszechobecna biel, która rozjaśnia zapraszające wnętrze. Najczęstszym zestawieniem bieli jest naturalne drewno w jasnych odcieniach, kontynuujące motyw subtelności. Ponad to skromność, minimalizm i naturalność to walory z których słynną Skandynawowie i ich domy.  Dzięki uniwersalnym rozwiązaniom, aranżacja skandynawska stanowi idealne zestawienie z akcentami kolorystycznymi i materiałowymi. Pasuje do niej zarówno odrobina klasyki, jak i minimalizmu, industrializmu czy elementów w stylu vintage. Różnorodne skandynawskie wnętrza łączy autentyczna naturalność, bezceremonialna prostota i wrażliwość estetyczna.

Styl glamour

Styl glamour to dziś jeden z najbardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz. Glamour to styl niezwykle eklektyczny, opierający się na zestawieniach, które na pierwszy rzut oka wydają się odległe, jak nowoczesny design z barokowymi meblami czy matowe faktury z kolorowymi, błyszczącymi powierzchniami. Za sprawą tego, stworzone aranżacje cechuje luksus w niebanalnej oprawie. Ten bogaty styl naturalnie nasuwa na myśl paletę kolorystyczną pełną odcieni różu, złota i srebra. To jednak łączenie wyrazistych nasyconych odcieni, przełamanych stonowanymi beżami czy lekką szarością, ukazuje właściwy wytworny styl glamour. Meble wykonane w tej modzie oparte są na ponadczasowych formach i wytwornych materiałach, zaczerpniętych z francuskiej stylistyki o niepowtarzalnej elegancji, z powodzeniem odpowiadając za wyrafinowany efekt każdej aranżacji mieszkania tym niepowtarzalnym stylu.

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.