Aranżacja nowoczesnego mieszkania z czarnymi akcentami

Awatar (6)
justyna

Aranżacje wnętrz

Wybierz jakie aranżacje chcesz zobaczyć

CO NAS WYRÓŻNIA?
Cennik

Aranżacja mieszkania - Jak urządzić mieszkanie?

Urządzenie mieszkania to przedsięwzięcie niezwykle ekscytujące, ale też pełne wyzwań. Potrzeby mieszkańców są odmienne dla pracującego singla, młodego małżeństwa czy rodziny modelu 2+2, by twoje mieszkanie było równie funkcjonalne co estetyczne, kluczowe jest podejmowane przemyślanych decyzji projektowych. Pierwszym krokiem jest poszukiwanie rozmaitych inspiracji, pamiętaj jednak by zaczerpnięte pomysły korelowały z twoim wyczuciem estetyki i potencjałem mieszkania. Wybór spośród nieprzebranych stylów i trendów może być przytłaczający, dlatego profesjonalne wsparcie projektanta wnętrz to na pewno znaczne ułatwienie nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim w aspekcie ergonomicznym. Urządzając mieszkanie postaw na siebie, osobistą estetykę, swoje potrzeby i oczekiwania. To Indywidualne połączenie funkcjonalności ze stylistyką stanowi klucz do udanej aranżacji.

Aranżacja kawalerki

Projekt kawalerki to duże wyzwanie, niewielka przestrzeń powinna spełniać wszystkie potrzeby użytkownika, zgodnie z zasadami ergonomii. Mały metraż wymaga funkcjonalnych rozwiązań, które w pełni wykorzystają dostępną przestrzeń. By mieszkanie wydawało się większe, warto sięgnąć po jasne barwy, dodadzą one objętości i ocieplą wnętrze. Pomieszczenie łączące funkcje sypialni, jadalni i salonu? Niezwykle istotne jest wydzielenie stref użytkowych, które ułatwią codzienne użytkowanie. Posłużyć mogą ku temu rozwiązania takie jak półwysep kuchenny, który poza rolą użytkową, zapewnia umowne oddzielenie strefy kuchennej od pokojowej. Częstym wyzwaniem staje się aranżacja strefy sypialnej. Łóżko, czy też rozkładana sofa, powinno być usytuowane jak najdalej od strefy kuchennej. Dodatkowy regał na książki, parawan czy podwieszana materiałowa kotara zapewni w nieinwazyjny sposób przytulność i poczucie prywatności.

Nowoczesne mieszkanie w bloku

Jak świadomie i z klasą urządzić mieszkanie w bloku o nowoczesnym wystroju, uwzględniając obecne trendy w aranżacjach wnętrz? Przy etapie projektowanym warto pomyśleć o praktycznych rozwiązaniach w wyborze mebli i wyposażenia, tak aby zyskać jak najwięcej miejsca i nie nadwyrężyć ustalonego budżetu. Podstawowym założeniem dobrego designu mieszkania w bloku jest optymalne zagospodarowanie przestrzeni na przechowywanie, co znacznie ułatwi późniejsze utrzymywanie porządku. Z tego powodu wielkim atutem są w nowoczesnych aranżacjach meble wykonane na wymiar. Styl, w którym urządzisz nowoczesny apartament, zaważy o poczuciu przestronności, ładu i harmonii. Trzy prowadzące trendy, które zapewnią o ponadczasowej aranżacji to styl minimalistyczny, skandynawski i industrialny. Łączy je prostota, funkcjonalne wzornictwo oraz stonowana, lecz stanowcza paleta materiałów i kolorów.

Styl skandynawski

Styl skandynawski charakteryzuje jasna paleta kolorystyczna oraz naturalne materiały, jak drewno czy kamień. Wnętrza zaaranżowane w ten sposób są niezwykle ciepłe i przytulne. Nic więc dziwnego, że styl ten jest jednym z najczęściej wybieranych przy współczesnych  mieszkaniach. Jasne kolory grają w aranżacjach skandynawskich kluczową rolę. Stosowana jest jednak nie tylko wyłącznie klasyczna biel, ale także plastyczne odcienie błękitu i szarości. Barwy te pozwalają powiększyć optycznie wnętrze, dlatego małe mieszkania w stylu skandynawskim zyskają na poczuciu przestronności. Niezwykle gustownym połączeniem jest biel na ścianach i meblach, akcenty kolorystyczne przy elementach dekoracyjnych, skomplementowane jasną drewnianą podłogą. To dzięki ciepłemu charakterowi i skandynawskiej naturalności, drewno stanowi doskonały wyborów, stosowany zwłaszcza przy parkiecie oraz meblach, dodając mieszkaniu niepowtarzalnie stylowej przytulności. Podobną funkcję spełni zastosowanie czerwonej lub białej cegły, która ociepli wizualnie wnętrze i podkreśli jego charakter, stając się zarazem niebanalnym akcentem dekoracyjnym komplementującym każde wnętrze.

Styl loftowy

Styl loft narodził się w przestrzeniach pofabrycznych, przez co bezpośrednio nawiązuje do stylu industrialnego. Surowość to motyw przechodni wnętrz urządzonych na ten wzór, dzięki czemu stylistykę loftu możemy nadać mieszkaniom mniejszym, w bloku czy w kamienicy. Kluczem do udanej aranżacji loftowej są otwarte układy pełne światła oraz elementów nawiązujących do stylu przemysłowego – ze szkła i metalu. Paletę naturalnych materiałów wzbogaci także twarde drewno, cegła oraz beton. Niezwykle istotne jest także oświetlenie, które w swej prostej formie nawiązywać powinno do dawnych iluminacji fabrycznych. Styl loft, to przede wszystkim otwarta przestrzeń, dlatego warto rozważyć zastąpienie ścian działowych otwartym układem. Przeszklenia w czarnych metalowych ramach to popularne rozwiązanie, które pozwoli podzielić przestrzeń na funkcjonalne strefy użytkowe. Przestronność, surowość i industrialne własności to koncepty tworzące dynamiczny styl loftowy.

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.