Projekt kuchni

Projektowanie Kuchni 1

Ocena: 5 – 5 opini

Projektowanie kuchni

Zastanawiasz się jak urządzić kuchnię? Świetnie trafiłeś!

Czytaj więcej >>

Niezależnie od tego czy masz już pomysł na projekt kuchni, czy też dopiero zlecisz wykonanie kuchni projektantowi na tej stronie znajdziesz wszystko co potrzebujesz, aby zaprojektować kuchnię marzeń, czyli serce domu.W pierwszej części pokażemy Ci co obecnie jest na topie, czyli wizualizacje projektów kuchni naszych klientów z 2020 roku. W drugiej części znajdziesz przykład jak powinno się zaplanować kuchnię. W trzeciej części znajdziesz realizacje projektów kuchni krok po kroku ze szczegółowym opisem oraz listą produktów. Dalej przedstawimy Ci najlepsze na rynku programy dostępne online do samodzielnego wykonania projektu, jeśli chciałbyś zaplanować swoją kuchnię samodzielnie. Zastanawiasz się ile zapłacisz za nowoczesną kuchnie? Może to być zarówno kwota ok 8 tys jak i 90 tys zł i więcej. Opowiemy o tym w infografice na temat projektowania kuchni. A na koniec... Jako że wiesz już co i jak jeśli chciałbyś zlecić aranżacje kuchni u nas zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem..;-) 

Projekty kuchni online
(2021 r / 2020 r)

Ostatnie realizacje

Opinie

Marzena K
Marzena K
16.01.2021 r
link do projektu >>
Czytaj więcej
Wszystkim nam się bardzo podoba ✌Dobra robota
Dorota Ł
Dorota Ł
28.02.2020 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękuję za przesłane wizualizacje. Salon robi wrażenie - jest elegancko i nowocześnie. Mam też wrażenie że całość jest ze sobą spójna.
Anna A
Anna A
14.03.2019 r
Czytaj więcej
Wszystko nam się podoba i naszym dzieciom też. Nawet bardzo 🙂
Justyna M
Justyna M
26.02.2019 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Wizualizację bardzo wpasowane w to co chcieliśmy . Dziękujemy bardzo. Już przeszliśmy w sumie do zamawiania kuchni dziękuję raz Jescze za bardzo dobrze wykonany projekt i wizualizację.
Iwona P
Iwona P
10.07.2019 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękuje za wizualizacje, bardzo fajnie to wygląda.
Anna Z
Anna Z
25.05.2018 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękuje bardzo. Podoba mi się, mam nadzieje, że tak nam wyjdzie 🙂
Paweł Z
Paweł Z
11.02.2019 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Świetne projekty, piękna kuchnia jesteśmy bardzo zadowoleni idealnie tak jak chcieliśmy, ten układ jest bardzo dobry, półka i zegar super.
Poprzedni
Następny
Projekt i realizacja
(2020 r)

Zobacz naszą przykładową kuchnię

Projekt kuchni
Realizacja kuchni

Etapy procesu projektowego:

(krok po kroku)

Proces został opisany szczegółowo poniżej. 
(krok po kroku)

Projekt koncepcyjny 1

Planowanie elementów wyposażenia. To etap tworzenia projektu, który następuje po konsultacji z klientem. 

Projekt koncepcyjny 2

Przesyłamy klientowi 3 propozycje układu koncepcyjnego. 
Szczególnie ważne jest rozmieszczenie elementów ruchomych, takich jak drzwi lub drzwiczki szafek

Projekt koncepcyjny 3

Na podstawie przedstawionych wariantów realizacji klient wskazuje elementy, które mu się podobają i tworzona jest finalna wersja. 

Projekt koncepcyjny
od dewelopera

Projekt zaproponowany przez dewelopera. Na potrzeby projektowe ważne, aby zawierał wszystkie wymiary

Projekt koncepcyjny finalny
wybrany przez klienta

Projekt finalny uwzględniający wszystkie oczekiwania klienta.

Wizualizacje kuchni

Kolejnym krokiem jest wizualizacja w celu przedstawienia aranżacji wnętrza w 3d. 
Na tym etapie planujemy meble oraz wszystkie dodatki według Twoich potrzeb

Wersja1

Kuchnia otwarta na salon to praktyczne rozwiązanie dla ograniczonych powierzchni. Na wizualizacjach można zobaczyć wszystkie elementów wyposażenia wymarzonej kuchni

Wersja2

W ramach modyfikacji do projektu kuchni 3d oraz na podstawie inspiracji

Wersja3

Projekty techniczne kuchni

Przedostatni krok to projekty techniczne, które zawierają szczegółowe wymiary i rozmieszczenie elementów aranżacji

Instalacje
elektryczne

Rysunek instalacyjny określa sposób przebiegu instalacji elektrycznych we wnętrzu.

Podwieszane
sufity

Metoda wykończenia wnętrz, daje możliwość zamaskowania przewodów oraz podświetlenia pomieszczenia.

Posadzki
kuchni

Spersonalizowany projekt ułożenia posadzki, określa rodzaj użytych materiałów.

Widok ścian

Projekt przedstawia sposób aranżacji ścian we wnętrzu.

Zabudowa meblowa

Rysunki mebli na zamówienie w pomieszczeniu. 
Zawierają szczegółowe wymiary

Kosztorys kuchnia

(ostatni krok)

Film Video
aneks kuchenny
(2020 r)

Poradnik projektowania

Planujesz urządzanie nowej kuchni? A może trzeba wyremontować starą kuchnię? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jak krok po kroku zaplanować idealną przestrzeń w kuchni. Na co zwracać uwagę? Jakich błędów unikać? Radzimy jak stworzyć wymarzoną kuchnię, dopasowaną do indywidualnych potrzeb domowników.

Zacznij planować wcześniej

Projekt kuchni należy wykonać już na etapie budowy domu czy planowania remontu mieszkania. Jako pomieszczenie użytkowe kuchnię powinna łączyć wysoka funkcjonalność, ergonomię pracy i komfort użytkowania z wysoką estetyką i wykończeniem wnętrza. Dokładne zaplanowanie poszczególnych elementów wystroju i wyposażenia kuchni pozwoli na jej wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.

Przed przystąpieniem do projektowania kuchni i wyboru poszczególnych elementów wystroju, przyszli użytkownicy powinni odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Projektowanie Kuchni Online
Projektowanie Kuchni Online2

Odpowiedz sobie na pytania:

 • Czy kuchnia ma pełnić wyłącznie funkcje użytkowe, czyli służyć do przechowywania żywności i przygotowywania posiłków? Czy będzie jednocześnie jadalnią, służącą do serwowania posiłków oraz jako miejsce spotkań? Dzięki temu można określić, jaki układ stref kuchennych będzie najlepszy oraz czy kuchnię powinniśmy wykonać otwarta czy zamknięta.
 • Jaki jest styl życia i zwyczaje przyszłych użytkowników? Czy często jedzą na mieście, a w kuchni jedynie przyrządzają proste posiłki? A może wszystkie posiłki przygotowują w domu? Na tej podstawie określa się potrzeby związane z wielkością blatów, wyborem konkretnej płyty kuchennej czy piekarnika.
 • Jakie są zwyczaje zakupowe mieszkańców? Czy robią regularne codzienne zakupy, czy raz w tygodniu jadą po większe zapasy? Na tej podstawie można określić wielkość lodówki oraz ilość miejsca przeznaczonego do przechowywania zapasów.
 • Jakie sprzęty kuchenne będą na co dzień używane? To pozwoli na optymalne rozmieszczenie gniazdek i włączników, a także zaplanowanie właściwego oświetlenia.

Otwarta czy zamknięta?

Jedną z pierwszych decyzji jaką trzeba podjąć przy projektowaniu kuchni, jest określenie, czy pomieszczenie ma być zamknięte, czy otwarte na przykład na salon? Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę zarówno własne preferencje, jak i możliwości.

otwarta

Zalety: w niewielkich mieszkaniach kuchnia otwarta optycznie powiększa wnętrze, daje też możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni. Jako granicę między strefą kuchenną a salonem można wykorzystać stół, wyspę kuchenną lub niewysoki blat. Otwarta kuchnia daje możliwość kontaktu pomiędzy domownikami w kuchni i w salonie. Świetnie sprawdza się też w rodzinach z małymi dziećmi, gdy mama przygotowująca posiłek chce mieć jednocześnie swoje pociechy na oku.

Wady: rozwiązanie jest droższe niż kuchnia zamknięta, gdyż konieczne jest kupno odpowiedniego sprzętu do zabudowy oraz szafek na wymiar. Sporą wadą jest również rozchodzenie się po całym mieszkaniu zapachów powstających podczas gotowania. Nawet najlepsza wentylacja i okap nie zagwarantują bowiem stuprocentowego odprowadzania zapachów. Gdy po całym domu rozchodzi się zapach pieczonego ciasta, raczej nie ma problemu. Gorzej, gdy w kuchni gotują się właśnie gołąbki. 

Projektowanie Kuchni 17
Projektowanie Kuchni Online3

Zamknięta

Zalety: więcej ścian to większa ustawność. Jedna ściana więcej pozwala na zwiększenie ilości szafek. Kuchnię bez problemu można w dowolnej chwili zamknąć, dzięki czemu nie widać bałaganu, nie roznoszą się też po całym mieszkaniu zapachy powstające podczas gotowania. Kuchnia zamknięta może też nieco różnić się stylistyką od salonu czy innych pomieszczeń.

Wady: gdy kuchnia zamknięta jest niewielka, może być problem z jej odpowiednim oświetleniem, a także z podawaniem posiłków. Jeśli nie da się wygospodarować miejsca na stół czy blat do jedzenia, przy każdym posiłku trzeba się będzie sporo nawędrować.

Styl wnętrza

Stylistykę kuchni w dużym stopniu determinuje wystrój całego domu czy mieszkania. Pomieszczenie nie powinno odbiegać designem od innych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Powinno tworzyć z nimi kompozycyjną całość. 

Projektowanie Kuchni 18

Kuchnia klasyczna i retro

Kuchnię można urządzić w stylu rustykalnym, angielskim czy prowansalskim. W jej wystroju dominuje drewno oraz ciepła kolorystyka. Sprzęt kuchenny najczęściej znajduje się w drewnianej zabudowie, jest więc niewidoczny. W klasycznej kuchni sporo jest dekoracyjnych bibelotów i dodatków, które tworzą klimat. Kuchnia jest przytulna i zachęca do przebywania w niej jak najdłużej.

Kuchnia nowoczesna

Najważniejsze są w niej elegancja, prostota oraz wysoka funkcjonalność. W kuchni dominują laminaty, drewno, szkło i metal. Ważny jest minimalizm – każdy szczegół ma znaczenie, a większość sprzętów czy dodatków kuchennych jest schowana w funkcjonalnych szafkach czy szufladach.

Projekt Kuchni
Kuchnia High End2

Kuchnia high-tech

Posiada chłodny i surowy design, wśród materiałów wykończeniowych dominują szkło i metal. Jest wysoce zautomatyzowana, wyposażona w najnowocześniejsze sprzęty, które są jednocześnie elementem dekoracyjnym. Kuchnię tego typu nazywają laboratorium kuchennym ze względu na swój chłód i sterylność.

Układ stref w kuchni

Podział na strefy ma znaczenie przy późniejszym użytkowaniu przestrzeni. Wybór konkretnej strefy zależy od potrzeb i upodobań przyszłych użytkowników. Ze względu na rozmieszczenie stref, może być:

Kuchnia Jednorzędowa

Jednorzędowa

Wszystkie strefy rozmieszczone są w jednej linii. Choć jest to najprostszy układ, jednocześnie jest najmniej ergonomiczny. Podczas pracy w kuchni trzeba bowiem pokonywać najdłuższą drogę pomiędzy poszczególnymi strefami.

Dwurzędowa

Strefy kuchenne znajdują się na dwóch przeciwległych ścianach. Układ jest prosty, ale funkcjonalny ze względu na bliskie położenie wszystkich stref oraz sprawną komunikację pomiędzy nimi.

Kuchnia Dwurzędowa
Kuchnia L

W kształcie litery L

Strefy kuchenne rozmieszczone są na dwóch ścianach obok siebie. Podobnie jak w przypadku kuchni jednorzędowej, taki układ niej jest pożądany z punktu widzenia ergonomii.

W kształcie litery U

Dobre rozwiązanie zarówno dla dużych jak i  niewielkich kuchni, dzięki któremu można maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Układ jest funkcjonalny i ergonomiczny ze względu na bliskie położenie wszystkich stref.

Kuchnia U
Kuchnia G

W kształcie litery G

Rozwiązanie funkcjonalne, ale najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach o kształcie zbliżonym do kwadratu. Również zapewnia wygodę i komfort użytkowania ze względu na bliskie położenie stref względem siebie.

z wyspą

Taki układ kuchenny sprawdza się najlepiej w przypadku kuchni otwartej na salon. Wyspa kuchenna oddziela przestrzeń kuchenną od dziennej, a jednocześnie umożliwia swobodną komunikację pomiędzy domownikami.

Projektowanie Kuchni 19
Projekt Kuchni

Z barem

Układ kuchni z barem świetnie sprawdza się w przypadku przestrzeni otwartej na salon. W tym przypadku trzeba pamiętać o mocnej wentylacji, aby zapachy nie rozchodziły się po pomieszczeniach. Pamiętajmy również że bar dobrze sprawdzi się przy „szybkim” śniadaniu, natomiast nie zastąpi nam stołu podczas wspólnych rodzinnych posiłków. 

Układ zabudowy kuchni warto zaplanować już na samym początku, gdyż na podstawie konkretnego rozmieszczenia urządzeń kuchennych planuje się umiejscowienie gniazdek elektrycznych i włączników światła.

Rodzaje blatów kuchennych

Blaty kuchenne są najbardziej widocznym i eksponowanym elementem wystroju. Powinny one łączyć w sobie wysoka estetykę z trwałością, wytrzymałością i wygodą użytkowania. Pamiętajmy, że blatów używamy praktycznie codziennie, są więc najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju zniszczenia i uszkodzenia.

Wybierając materiał, z jakiego będzie wykonany blat kuchenny, warto wziąć pod uwagę 3 czynniki: wygląd, częstotliwość użytkowania oraz nasze możliwości finansowe.

Płyta laminowana

Obecnie jest to najpopularniejszy materiał na kuchenne blaty. Płyty laminowane wytwarzane są z płyty wiórowej, która jest pokryta warstwą laminatu imitującą dowolny materiał: kamień, stal, drewno. Dostępne są wersje w połysku, półpołysku czy macie. Jeśli chodzi o kwestie wizualne, wybór jest praktycznie nieograniczony.

Zalety płyt laminowanych: odporne na wilgoć, wysoką temperaturę, zarysowania, łatwe do utrzymania w czystości.

Kuchnia blat laminat
Projektowanie Kuchni 20

Płyta MDF

Blaty z płyty MDF pokryte warstwą kompozytu to solidne i trwałe rozwiązanie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest potrzebny nietypowy, niestandardowy kształt blatu. Łączenia pomiędzy płytami są niewidoczne, dzięki czemu blat zawsze tworzy jednolitą całość.

 

Zalety płyt MDF: możliwość połączenia blatu ze zlewem bez widocznych krawędzi, szeroka gama kolorystyczna, trwałe, nietoksyczne, łatwe do utrzymania w czystości, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i promieniowanie słoneczne.

Kamień naturalny

Blaty z kamienia są eleganckie, stylowe, doskonale się prezentują i są postrzegane jako najbardziej efektowne. I najdroższe. Blaty z kamienia zawsze są wykonywane na indywidualne zamówienie. Wybór kolorystyki i rodzaju minerału jest niemal nieograniczony – aktualnie inwestorzy mają do wyboru kilkaset różnych propozycji.

 

Zalety blatów kamiennych: możliwość dowolnej obróbki krawędzi i kształtu samego blatu, trwałość, wytrzymałość, solidne wykonanie, łatwość do utrzymania w czystości.

Projektowanie Kuchni 19
Kuchnia blat stalowy

Stal

Wady blatów stalowych: Niezbyt popularne, bo dosyć chłodna i surowa w odbiorze. Blaty ze stali najczęściej umieszczane są w minimalistycznych, mocno designerskich wnętrzach.

 

Zalety blatów stalowych: trwałe, odporne na wysokie temperatury, wytrzymałe. Wada: stal za każdym razem trzeba wycierać do sucha, gdyż w przeciwnym razie powstają na niej nieestetyczne ślady i zacieki.

Drewno

Blaty drewniane to ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno w kuchni urządzonej w stylu klasycznym, jak i w bardziej nowoczesnym wnętrzu. Jako materiał na blaty w kuchni wykorzystywane są twarde gatunki drewna krajowego i egzotycznego. Spośród rodzimych gatunków w kuchni najlepiej sprawdza się jesion, dąb czy buk. Coraz częściej blaty wykonane są jednak z egzotycznych gatunków, które lepiej sprawdzają się w wilgotnym kuchennym środowisku.

Zalety drewnianych blatów: są eleganckie, klimatyczne, przytulne, wprowadzają do wnętrza odrobinę natury. Mają jednak też wady – wymagają systematycznej pielęgnacji, trzeba regularnie wycierać je z wszelkich plam. Nie da się też na nich postawić gorącego garnka, gdyż od razu zostawi on trudne do usunięcia ślady. 

Kuchnia blat drewniany

Podłoga w kuchni

Ze względu na częste i intensywne użytkowanie kuchni, jej podłoga w dużym stopniu narażona jest na zniszczenia, uszkodzenia oraz zabrudzenia. Wybierając materiał na podłogę warto więc wziąć pod uwagę jego jakość, trwałość, odporność na uszkodzenia oraz łatwość utrzymania w czystości. Nie wszystko, co doskonale się prezentuje, będzie równie praktyczne i użyteczne. 

Płytki ceramiczne

Zalety: odporne na wilgoć i wysoką temperaturę, nie ulegają uszkodzeniom, nie ścierają się. Są trwałe, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

 

Wady: chłodne i śliskie. Nie gwarantują przetrwania żadnego upuszczonego kubka czy talerza.

Kuchnia podłoga płytki ceramiczne
Projektowanie Kuchni 22

Kamień naturalny

Zalety: estetyczny, twardy, odporny na uszkodzenia i wilgoć, łatwy do utrzymania w czystości. Szeroki wybór struktur, kolorów i tekstur. Marmury, granity czy łupki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. W razie uszkodzeń powierzchni, kamień można bez problemu naprawić przy użyciu żywic czy odpowiednich klejów.

 

Wady: chłodny, często śliski.

Drewno naturalne

Zalety: wysoka estetyka, duże możliwości aranżacyjne, naturalność, ciepło pod stopami.

 

Wady: nie każdy gatunek drewna nadaje się na podłogę w kuchni, pod wpływem wilgoci drewniana podłoga może ulegać odkształceniom.

Kuchnia podłoga drewniana
Kuchnia panel podlogowy

Panele podłogowe

Zalety: ciepłe, efektowne, eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości, dają szerokie możliwości aranżacyjne.

 

Wady: powodują odgłos stukania, gdy się po nich chodzi. Słabszej jakości panele są nieodporne na wilgoć, mogą się odkształcać.

Oświetlenie w kuchni

Zacznij od wydzielenia stref oświetleniowych i dla każdej z nich zaplanowania właściwego źródła światła. Przy projekcie warto wziąć pod uwagę umiejscowienie okna (i czy w ogóle jest ono w kuchni). Strefa przy oknie również powinna być doświetlona, aby po zmroku w tym miejscu nie robiło się ciemno i mało funkcjonalnie.

Podczas planowania oświetlenia kuchennego najwięcej uwagi należy poświęcić oświetleniu:

Kuchnia oświetlenie LED

Nad blatami

Blaty robocze, zlew czy kuchenka to miejsca, w których spędza się wiele czasu i wykonuje dosyć precyzyjne czynności. Dobrze jest więc, aby były wyposażone w źródło jasnego światła. 

Doskonałym rozwiązaniem mogą być profile z taśmami led umieszczone bezpośrednio pod szafkami wiszącymi. Światło sufitowe przy blatach raczej się nie sprawdzi, gdyż stojąc przy nich, najczęściej zasłaniamy główne źródło światła.

Nad stołem

Duża lampa wisząca lub kilka mniejszych to najlepsze rozwiązanie, aby oświetlić cały stół w jadalni. Lampy nie powinny wisieć zbyt nisko nad stołem, a ich światło powinno być tak dopasowane, by dokładnie oświetlało każdy fragment stołu, a jednocześnie nie oświetlało osób znajdujących się przy nim.

Projekt salonu - Projekt Salonu Online
Kuchnia z wyspą

Nad wyspą kuchenną lub barem

Nad wyspą kuchenną można zastosować oświetlenie sufitowe i lampy wiszące, oczywiście na takiej długości, aby żyrandole nie przeszkadzały w pracy przy wyspie. Dobrym rozwiązaniem jest również oświetlenie punktowe, które otrzymamy przez zamontowanie opraw oświetleniowych w podwieszanym nad wyspą suficie.

Programy Online

Chciałbyś spróbować zaprojektować swoją nowoczesną kuchnie samodzielnie?

W ramach opracowania opisujemy programy do aranżacji kuchni zarówno dla domu jak i mieszkania, dzięki którym wybierzesz odpowiednie meble kuchenne. Sprawdziliśmy wiele dostępnych rozwiązań i poniżej przedstawiamy wybór najlepszych. Nauka ich nie zajmie dużo czasu. Zestawienie zawiera programy, które są w języku polskim, dostępne są w przeglądarce (bez potrzeby pobierania) i są bezpłatne. Zestawienie zawiera najciekawsze programy umożliwiające aranżacje kuchni dostępne na rynku. Dzięki nim samodzielnie zaplanujesz swoją kuchnię krok po kroku

Leroy Merlin Planner Kuchni

Opis: bezpłatny program. Zaplanuj kuchnię samodzielnie.
Możliwość wyboru mebli kuchennych, sprzętu AGD oraz dodatków. 

Obsługa:
4/5
Możliwości:
4/5
Efekt finalny:
4.5/5
Leroy-Merlin-Planner-Kuchni
Kazaplan-projektowanie-kuchni-online
Kaza planner

Opis: bezpłatny program do projektowania mieszkań, domów, a także pojedynczych pomieszczań. 

Obsługa:
3.5/5
Możliwości:
2/5
Efekt finalny:
2/5
Kitchen Planner

Opis:  prosty i bezpłatny program do projektowania kuchni.
Dzięki niemu ustawisz prawidłowo szafki, meble kuchenne i zaplanujesz kuchnię samodzielnie. 

Obsługa:
5/5
Możliwości:
2.5/5
Efekt finalny:
4/5
Projektowanie Kuchni 23
Ikea-Planner-Kuchni
Ikea planner kuchni

Opis: na dzień pisania artykułu Ikea posiada 3 osobne planery do planowania kuchni. Podstawowy planer kuchni ikea jest mało intuicyjny. Sama Ikea to przyznaje w komunikacie przed wejściem na planer. Pozostałe 2 planery, czyli planer blatów, szafki i kuchni mają ograniczone możliwości jednak są bardzo łatwe i przyjemne w użyciu. Oceniając poszczególne aplikacje pierwszy planer otrzymałby po 1 gwiazdce, a 2 kolejne  po 4,5 gwiazdek, poniżej wpisana średnia. Czy udało nam się zaplanować dzięki nim kuchnię? 
Tak, ale tylko w ściśle określonej konfiguracji. Meble kuchenne nie są konfigurowalne do innych układów niż jeden rząd. Program ma ograniczoną możliwość ustawienia szafki. Plannery Ikea wymagają najmniej czasu do nauki

Obsługa:
3/5
Możliwości:
2/5
Efekt finalny:
4/5

Ile wydamy na kuchnię?

Aby stworzyć dobry projekt i ładny wystrój kuchni niezbędne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. 
W tym celu należy zacząć od projektu funkcjonalnego 2d, a dopiero później skup się na aranżacji.

Kosztorys Realizacji Projektu Kuchni - zestawienie kosztów - Aneks kuchenny 4m2 - Kuchnia Standard 8 m2 - Duża kuchnia 15 m2 - Infografika.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Zaprojektujemy Twoją kuchnię z wizualizacjami oraz listą produktową: 1 200 zł (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 1 800 zł (Projekt Max) 2021 r

Projekt koncepcyjny 2d z wymiarami to: 3 dni robocze, przygotowanie wizualizacji to 7 dni roboczych. Na każdym etapie są 2 – 3 dni na wprowadzenie modyfikacji, aby wypracować ostateczną wersje. Łączny czas wykonania projektu przy szybkiej odpowiedzi klienta: ok 3 tygodni, a przy długiej odpowiedzi klienta to powyżej 4 tygodni. Zaplanuj kuchnię z nami

• Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
• Określenie potrzeb względem kuchni -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje i podzielić się nimi z projektantem
• Przygotowanie układu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d, określenie rodzaju wyposażenia i mebli (wybór najlepszej)
• Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Meble kuchenne, blat. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, armatury, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
• Przygotowanie listy -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów kuchennych użytych w projekcie oraz linków do sklepów
• Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
• Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji
W ten sposób otrzymasz w pełni zaprojektowaną kuchnię

Całkowity koszt elementów kuchennych (zabudowa mebli i blaty) zaczyna się od 7 tys. zł przy małej wielkości kuchni oraz ekonomicznych materiałach i mechanizmach.
Górna granica właściwie nie istnieje. Kwoty mogą przekraczać granice 100 tys. zł przy rozwiązaniach wysoko budżetowych dla dużych kuchni. Meble na wymiar kosztują znacznie więcej niż gotowe zestawy mebli dostępne w marketach. Korzystając z drogich sprzętów AGD oraz wysokojakościowych materiałów możesz wydać bardzo dużo na swoją kuchnię

Wersja ekonomiczna o powierzchni ok 4m2, wykorzystane zostaną gotowe zestawy zabudowy meblowej z supermarketu. Wybierając jedynie podstawowe elementy AGD oraz tanie szafki będziesz w stanie wyposażyć kuchnię zaczynając od kwoty ok 7 tys zł

Wersja standardowa o powierzchni ok 8 m2. Wykonując szafki w postaci zabudowy stolarskiej oraz wybierając AGD ze średniej półki z takimi wygodami jak zmywarka, oświetlenie led, czy też bar z hokerami. Koszt za taką kuchnię to kwota zaczynająca się od 30 tys zł

Wysoki standard o powierzchni ok 15 m2, w domu lub dużym mieszkaniu Wykonując szafki jako zabudowę stolarską korzystamy z blatów wysokiej jakości oraz wysuwanych mechanizmów dedykowanych takich jak kosze cargo, magic corner, kosze typu „nerka”, szuflady na cichy domyk. Wybierając AGD wykorzystamy elementy modne i wygodne w użyciu jak duża lodówka z kostkarką, czy też mocny okap podszafkowy lub wyspowy, kawiarka w zabudowie i in. Wykorzystanym rozwiązaniem będzie również wyspa kuchenna. Koszt płatności za taką kuchnię to kwota zaczynająca się od 60 tys zł 2020 r

Aby znaleźć gotowe szafki sprawdź takie sklepy jak: Castorama, Leroy merlin, Ikea

Zasada trójkąta roboczego jest wykorzystywana do prawidłowego planowania ergonomii kuchni. Dzieli ona strefy robocze w myśl trójkąta. Sprawdza się ona w większości rodzajów kuchni. W myśl zasady poszczególne strefy powinny znajdować się na szczytach trójkąta z wolnymi przestrzeniami roboczymi między nimi. Zaczynamy od lodówki, gdzie przechowywana jest żywność. Przed spożyciem potrzebujemy wyjąć ją na blat roboczy, a następnie umyć w zlewie, po umyciu potrzebujemy wolne miejsce po drugiej stronie zlewu, aby odstawić umyte produkty nie mieszając ich z brudnymi, które są dopiero wyjęte z lodówki. Następnie umyte produkty oprawiamy termicznie w piecu lub na płycie grzewczej. Po tej czynności odstawiamy je na wcześniej przygotowane talerza, gdzie będą już gotowe do podania na stół lub bar.

Jakie są najważniejsze zasady trójkąta roboczego?

 • Wydzielenie stref:
  • Przechowywania żywności
  • Mycia żywności
  • Oprawy termicznej żywności
 • Zachowanie wolnych przestrzeni między strefami, aby móc dysponować produktami
 • Zachowanie ciągu roboczego przechowanie żywności (lodówka) -> mycie żywności (zlew)-> oprawa termiczne żywności (piekarnik lub płyta grzewcza)

W sklepach można nabyć gotowe zestawy mebli kuchennych, które są znacznie tańsze niż kuchnia wykonana przez stolarza. Kuchnia może być przez nas wykonana na trzy różne sposoby:  

 • Gotowe zestawy meblowe
 • Meble modułowe
 • Zabudowa stolarska

Gotowe zestawy meblowe można obejrzeć w sklepie, zakupić i zabrać do domu lub zamówić razem z dostawą. Te rozwiązanie to najtańszy sposób na wykonanie kuchni jednak ma on swoje wady. Zestaw taki jest uniwersalny, a co za tym idzie nie jest dopasowany do wymiarów naszej kuchni przez to przy ścianach oraz w górnej części pozostaną wolne przestrzenie. Całość niestety nie będzie prezentowała się zbyt dobrze. W parze z niską ceną podąża również niska jakość materiałów oraz mechanizmów takowej kuchni. Szybko odczujemy brak mechanizmów domykających szafki, ponieważ będą one wydawały głośny grzmot podczas zamknięcia. Zazwyczaj zestawy te są sprzedawane do samodzielnego montażu, ale często sklepy zapewniają wsparcie w tym zakresie.  Niska jakość materiałów spowoduje również szybkie zużycie się kuchni i po paru latach będzie ona wymagała wymiany, dlatego w większości przypadków jest to rozwiązanie ostateczne.

Meble modułowe

W przypadku mebli modułowych mamy dużą możliwość konfiguracji poszczególnych jej elementów, co odróżnia je od gotowych zestawów meblowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać materiały i mechanizmy o wyższej jakości. Zestaw modułowy często można dopasować do wymiarów naszej kuchni minimalizując pozostawienie wolnych przestrzeni. Co do montażu, tutaj możemy spodziewać się obu opcji, czyli samodzielny montaż lub zakup z dostawą i montażem. Zestaw modułowy jest też często znacznie tańszy niż zabudowa stolarska, dlatego warto zastanowić się nad tą alternatywą dla zabudowy stolarskiej. Zestawy modułowe możemy znaleźć w między innymi w sklepie IKEA. Dostępne są również narzędzia online do zaplanowania takiej kuchni

Zabudowa stolarska

Pomimo iż jest najdroższa to jest również najczęściej wybieraną opcją. Dlaczego?

Ponieważ kuchnia wykonana przez stolarza jest idealnie spasowana pod miejsce, które jest dla niej przeznaczone. Stolarz jest również w stanie przygotować kuchnie w sposób indywidualny zależnie od potrzeb klienta i przygotowanego projektu.

Remont i wyposażenie kuchni to drogie przedsięwzięcie o wysokiej pracochłonności. Wykonywany jest zazwyczaj nie częściej niż raz na 20 – 30 lat. W tej perspektywie nawet wysoki koszt wykonania nabiera mniejszego znaczenia. Aby uzyskać idealny efekt konieczne jest wykonanie projektu kuchni.

Jeśli planujesz remont mieszkania przeznaczonego dla Ciebie do mieszkania, najlepiej jest skorzystać ze wsparcie projektanta i stolarza przy remoncie kuchni.

Inspiracje

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów kuchni: 

Projekt kuchni cennik

Cena za projekt kuchni jest dostępna po przejściu 
na stronę cennik za pomieszczenie

Wyceń projekt kuchni

Masz do wyceny więcej niż jedno pomieszczenia?
Wyślij do nas zapytanie, a prześlemy Ci ofertę

Podoba Ci się ta strona?

Podziel się nią z najbliższymi jako inspiracją do Twojego projektu kuchni

Facebook
Email
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Telegram

Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: