CENNIK za
pomieszczenie

Dodatkowe informacje

Cennik obowiązuje na pojedyńcze pomieszczenia typu: Salon, kuchnia, sypialnia, łazienka i inne. Od 30 do 44 m2 stawka: x1,5. Powyżej 45 m2 stawka: x2.  Salonu z kuchnią od 12 m2 do 30 m2 liczymy stawkę za pomieszczenie x1,5. W przypadku salonu z kuchnią powyżej 31 m2 stawka: x2

Klient otrzymuje 3 tury wizualizacji w cenie (1 propozycja + 2 tury modyfikacji).  Dodatkowe modyfikacje są płatne +200 zł za jedną turę zmian na pomieszczenie. Przy dużych pomieszczeniach koszt modyfikacji liczony jest zgodnie z modyfikatorem opisanym powyżej.

 

Koncepcja 2d
 • Rzut wnętrza 2d + modyfikacje
 • Konsultacja (tel, mail)
Standard
 • Koncepcja 2d
 • Wizualizacje 3d + 2 modyfikacje
 • Lista produktów
Max
 • Standard
 • Projekty techniczne
 • Kosztorys

Cena za pomieszczenie: 1 299 zł

Wyceń Twój projekt
 • Bezpłatna wycena
 • Szybka konsultacja projektu
 • Darmowy ebook
 • Gwarancja satysfakcji
email
Wyślij zapytanie

1. Projekty kuchni online

2019 r (nasze realizacje)

2. Projekt kuchni online

2019 r (pełna realizacja)
Projekt koncepcyjny I
Projekt koncepcyjny II
Projekt koncepcyjny II
Projekt koncepcyjny od dewelopera
Projekt koncepcyjny finalny
wybrany przez klienta
Wizualizacje projektu kuchni
Projekty techniczne kuchni
Instalacje elektryczne
Podwieszane sufity
Posadzki
Hydraulika
Zabudowa meblowa

3. Program do projektowania kuchni Online

Chciałbyś spróbować zaprojektować swoją kuchnię samodzielnie?

W ramach opracowania opisujemy programy do projektowania kuchni, dzięki którym szybko możesz stworzyć swój własny projekt. Zestawienie zawiera programy, które są w języku polskim, dostępne są w przeglądarce (bez potrzeby pobierania) i są bezpłatne. Zestawienie zawiera najciekawsze programy dostępne na rynku do projektowania kuchni online

Leroy Merlin Planner Kuchni

Opis: bezpłatny program do projektowania mieszkań, domów, a także pojedynczych pomieszczań takich jak kuchnia. 

Obsługa:
4/5
Możliwości:
4/5
Efekt finalny:
4.5/5
 • Zalety:
 • automatyczny kosztorys stworzonego projektu
 • możliwość zakupu wybranych produktów i realizacji projektu
 • Wady:
 • asortyment ograniczony do zakresu Leroy Merlin
Leroy-Merlin-Planner-Kuchni
Kazaplan-projektowanie-kuchni-online
Kaza planner

Opis: bezpłatny program do projektowania mieszkań, domów, a także pojedynczych pomieszczań takich jak kuchnia. 

Obsługa:
3.5/5
Możliwości:
2/5
Efekt finalny:
2/5
 • Zalety:
 • możliwość zaprojektowania dowolnego pomieszczenia
 • Wady:
 • ograniczone możliwości doboru asortymentu kuchennego
Kitchen Planner

Opis:  prosty i bezpłatny program do projektowania kuchni.

Obsługa:
5/5
Możliwości:
2.5/5
Efekt finalny:
4/5
 • Zalety:
 • automatyczny kosztorys stworzonego projektu
 • możliwość zakupu wybranych produktów i realizacji projektu
 • Wady:
 • asortyment ograniczony do zakresu Leroy Merlin
Projektowanie Kuchni Online przez Internet 2
Ikea-Planner-Kuchni
Ikea Kuchnia i AGD planner

Opis: na dzień pisania artykułu Ikea posiada 3 osobne planery do planowania kuchni. Z czego podstawowy planer kuchni jest mało intuicyjny. Sama Ikea to przyznaje w komunikacie przed wejściem na planer. Pozostałe 2 planery, czyli planer blatów i kuchni mają ograniczone możliwości jednak są bardzo łatwe i przyjeme w użyciu. Oceniając poszczególne aplikacje pierwszy planer otrzymałby po 1 gwiazdce, a 2 kolejne  po 4,5 gwiazdek, poniżej wpisana średnia

Obsługa:
3/5
Możliwości:
2/5
Efekt finalny:
4/5
 • Zalety:
 • automatyczny kosztorys stworzonego projektu
 • możliwość zakupu wybranych produktów i realizacji projektu
 • Wady:
 • asortyment ograniczony do zakresu Ikea
4. Ile wydamy na kuchnię?
(Infografika)
5. Poradnik projektowania
kuchni Online

Planujesz urządzanie nowej kuchni? A może stara kuchnia potrzebuje remontu i całkowitego przemeblowania? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jak krok po kroku zaplanować idealną przestrzeń w kuchni. Na co zwracać uwagę? Jakich błędów unikać? Radzimy jak stworzyć wymarzoną kuchnię, dopasowaną do indywidualnych potrzeb domowników.

Zacznij planować wcześniej

Projektowanie kuchni online należy wykonać już na etapie budowy domu czy planowania remontu mieszkania. Jako pomieszczenie użytkowe kuchnia powinna łączyć w sobie wysoką funkcjonalność, ergonomię pracy i komfort użytkowania z wysoką estetyką i wykończeniem wnętrza. Dokładne zaplanowanie poszczególnych elementów wystroju i wyposażenia kuchni pozwoli na jej wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.

Przed przystąpieniem do projektowania kuchni i wyboru poszczególnych elementów wystroju, przyszli użytkownicy powinni odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Projektowanie Kuchni Online
Projektowanie Kuchni Online2
Odpowiedz sobie na pytania:
 • Czy kuchnia ma pełnić wyłącznie funkcje użytkowe, czyli służyć do przechowywania żywności i przygotowywania posiłków? Czy będzie jednocześnie jadalnią, służącą do serwowania posiłków oraz jako miejsce spotkań? Dzięki temu można określić, jaki układ stref kuchennych będzie najlepszy oraz czy kuchnia ma być otwarta czy zamknięta.
 • Jaki jest styl życia i zwyczaje przyszłych użytkowników? Czy często jedzą na mieście, a w kuchni jedynie przyrządzają proste posiłki? A może wszystkie posiłki przygotowują w domu? Na tej podstawie określa się potrzeby związane z wielkością blatów, wyborem konkretnej płyty kuchennej czy piekarnika.
 • Jakie są zwyczaje zakupowe mieszkańców? Czy robią regularne codzienne zakupy, czy raz w tygodniu jadą po większe zapasy? Na tej podstawie można określić wielkość lodówki oraz ilość miejsca przeznaczonego do przechowywania zapasów.
 • Jakie sprzęty kuchenne będą na co dzień używane? To pozwoli na optymalne rozmieszczenie gniazdek i włączników, a także zaplanowanie właściwego oświetlenia.
Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Jedną z pierwszych decyzji jaką trzeba podjąć przy projektowaniu kuchni, jest określenie, czy pomieszczenie ma być zamknięte, czy otwarte na przykład na salon? Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę zarówno własne preferencje, jak i możliwości wnętrza.

Kuchnia otwarta

Zalety: w niewielkich mieszkaniach kuchnia otwarta optycznie powiększa wnętrze, daje też możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni. Jako granicę między strefą kuchenną a salonem można wykorzystać stół, wyspę kuchenną lub niewysoki blat. Otwarta kuchnia daje możliwość kontaktu pomiędzy domownikami w kuchni i w salonie. Świetnie sprawdza się też w rodzinach z małymi dziećmi, gdy mama przygotowująca posiłek chce mieć jednocześnie swoje pociechy na oku.

Wady: rozwiązanie jest droższe niż kuchnia zamknięta, gdyż konieczne jest kupno odpowiedniego sprzętu do zabudowy oraz szafek na wymiar. Sporą wadą jest również rozchodzenie się po całym mieszkaniu zapachów powstających podczas gotowania. Nawet najlepsza wentylacja i okap nie zagwarantują bowiem stuprocentowego odprowadzania zapachów. Gdy po całym domu rozchodzi się zapach pieczonego ciasta, raczej nie ma problemu. Gorzej, gdy w kuchni gotują się właśnie gołąbki. 

Projektowanie Kuchni Online przez Internet 3
Projektowanie Kuchni Online3
Kuchnia zamknięta

Zalety: więcej ścian to większa ustawność. Jedna ściana więcej pozwala na zwiększenie ilości szafek. Kuchnię bez problemu można w dowolnej chwili zamknąć, dzięki czemu nie widać bałaganu, nie roznoszą się też po całym mieszkaniu zapachy powstające podczas gotowania. Kuchnia zamknięta może też nieco różnić się stylistyką od salonu czy innych pomieszczeń.

Wady: gdy kuchnia zamknięta jest niewielka, może być problem z jej odpowiednim oświetleniem, a także z podawaniem posiłków. Jeśli nie da się wygospodarować miejsca na stół czy blat do jedzenia, przy każdym posiłku trzeba się będzie sporo nawędrować.

Styl wnętrza

Stylistykę kuchni w dużym stopniu determinuje wystrój całego domu czy mieszkania. Pomieszczenie nie powinno odbiegać designem od innych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Powinno tworzyć z nimi kompozycyjną całość. 

Projektowanie Kuchni Online przez Internet 4
Kuchnia klasyczna i retro

Kuchnia może być urządzona w stylu rustykalnym, angielskim czy prowansalskim. W jej wystroju dominuje drewno oraz ciepła kolorystyka. Sprzęt kuchenny najczęściej znajduje się w drewnianej zabudowie, jest więc niewidoczny. W klasycznej kuchni sporo jest dekoracyjnych bibelotów i dodatków, które tworzą klimat wnętrza. Kuchnia jest przytulna i zachęca do przebywania w niej jak najdłużej.

Kuchnia nowoczesna

Najważniejsze są w niej elegancja, prostota oraz wysoka funkcjonalność. W kuchni dominują laminaty, drewno, szkło i metal. Ważny jest minimalizm – każdy szczegół ma znaczenie, a większość sprzętów czy dodatków kuchennych jest schowana w funkcjonalnych szafkach czy szufladach.

Projekt Kuchni
Kuchnia High End2
Kuchnia high-tech

Posiada chłodny i surowy design, wśród materiałów wykończeniowych dominują szkło i metal. Kuchnia jest wysoce zautomatyzowana, wyposażona w najnowocześniejsze sprzęty, które są jednocześnie elementem dekoracyjnym. Kuchnia tego typu nazywana jest laboratorium kuchennym ze względu na swój chłód i sterylność.

Układ stref w kuchni

Podział na strefy ma znaczenie przy późniejszym użytkowaniu przestrzeni. Wybór konkretnej strefy zależy od potrzeb i upodobań przyszłych użytkowników. Ze względu na rozmieszczenie stref, kuchnia może być:

Kuchnia Jednorzędowa
Jednorzędowa

Wszystkie strefy rozmieszczone są w jednej linii. Choć jest to najprostszy układ, jednocześnie jest najmniej ergonomiczny. Podczas pracy w kuchni trzeba bowiem pokonywać najdłuższą drogę pomiędzy poszczególnymi strefami.

Dwurzędowa

Strefy kuchenne znajdują się na dwóch przeciwległych ścianach. Układ jest prosty, ale funkcjonalny ze względu na bliskie położenie wszystkich stref oraz sprawną komunikację pomiędzy nimi.

Kuchnia Dwurzędowa
Kuchnia L
W kształcie litery L

Strefy kuchenne rozmieszczone są na dwóch ścianach obok siebie. Podobnie jak w przypadku kuchni jednorzędowej, taki układ niej jest pożądany z punktu widzenia ergonomii.

W kształcie litery U

Dobre rozwiązanie zarówno dla dużych jak i  niewielkich kuchni, dzięki któremu można maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Układ jest funkcjonalny i ergonomiczny ze względu na bliskie położenie wszystkich stref.

Kuchnia U
Kuchnia G
W kształcie litery G

Rozwiązanie funkcjonalne, ale najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach o kształcie zbliżonym do kwadratu. Również zapewnia wygodę i komfort użytkowania ze względu na bliskie położenie stref względem siebie.

Z wyspą

Taki układ kuchenny sprawdza się najlepiej w przypadku kuchni otwartej na salon. Wyspa kuchenna oddziela przestrzeń kuchenną od dziennej, a jednocześnie umożliwia swobodną komunikację pomiędzy domownikami.

Projektowanie Kuchni Online przez Internet 5
Projekt Kuchni
Z barem

Układ kuchni z barem świetnie sprawdza się w przypadku przestrzeni otwartej na salon. W tym przypadku trzeba pamiętać o mocnej wentylacji, aby zapachy nie rozchodziły się po pomieszczeniach. Pamiętajmy również że bar dobrze sprawdzi się przy “szybkim” śniadaniu, natomiast nie zastąpi nam stołu podczas wspólnych rodzinnych posiłków. 

Układ zabudowy kuchni warto zaplanować już na samym początku, gdyż na podstawie konkretnego rozmieszczenia urządzeń kuchennych planuje się umiejscowienie gniazdek elektrycznych i włączników światła.

Rodzaje blatów kuchennych

Blaty kuchenne są najbardziej widocznym i eksponowanym elementem wystroju. Powinny one łączyć w sobie wysoka estetykę z trwałością, wytrzymałością i wygodą użytkowania. Pamiętajmy, że blatów używamy praktycznie codziennie, są więc najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju zniszczenia i uszkodzenia.

Wybierając materiał, z jakiego będzie wykonany blat kuchenny, warto wziąć pod uwagę 3 czynniki: wygląd, częstotliwość użytkowania oraz nasze możliwości finansowe.
Projektowanie kuchni online

Płyta laminowana

Obecnie jest to najpopularniejszy materiał na kuchenne blaty. Płyty laminowane wytwarzane są z płyty wiórowej, która jest pokryta warstwą laminatu imitującą dowolny materiał: kamień, stal, drewno. Dostępne są wersje w połysku, półpołysku czy macie. Jeśli chodzi o kwestie wizualne, wybór jest praktycznie nieograniczony.

Zalety płyt laminowanych: odporne na wilgoć, wysoką temperaturę, zarysowania, łatwe do utrzymania w czystości.

Kuchnia blat laminat
Projektowanie Kuchni Online przez Internet 6
Płyta MDF

Blaty z płyty MDF pokryte warstwą kompozytu to solidne i trwałe rozwiązanie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest potrzebny nietypowy, niestandardowy kształt blatu. Łączenia pomiędzy płytami są niewidoczne, dzięki czemu blat zawsze tworzy jednolitą całość.

 

Zalety płyt MDF: możliwość połączenia blatu ze zlewem bez widocznych krawędzi, szeroka gama kolorystyczna, trwałe, nietoksyczne, łatwe do utrzymania w czystości, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i promieniowanie słoneczne.

Kamień naturalny

Blaty z kamienia są eleganckie, stylowe, doskonale się prezentują i są postrzegane jako najbardziej efektowne. I najdroższe. Blaty z kamienia zawsze są wykonywane na indywidualne zamówienie. Wybór kolorystyki i rodzaju minerału jest niemal nieograniczony – aktualnie inwestorzy mają do wyboru kilkaset różnych propozycji.

 

Zalety blatów kamiennych: możliwość dowolnej obróbki krawędzi i kształtu samego blatu, trwałość, wytrzymałość, solidne wykonanie, łatwość do utrzymania w czystości.

Projektowanie Kuchni Online przez Internet 5
Kuchnia blat stalowy
Stal

Wady blatów stalowych: Niezbyt popularne, bo dosyć chłodna i surowa w odbiorze. Blaty ze stali najczęściej umieszczane są w minimalistycznych, mocno designerskich wnętrzach.

 

Zalety blatów stalowych: trwałe, odporne na wysokie temperatury, wytrzymałe. Wada: stal za każdym razem trzeba wycierać do sucha, gdyż w przeciwnym razie powstają na niej nieestetyczne ślady i zacieki.

Drewno

Blaty drewniane to ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno w kuchni urządzonej w stylu klasycznym, jak i w bardziej nowoczesnym wnętrzu. Jako materiał na blaty w kuchni wykorzystywane są twarde gatunki drewna krajowego i egzotycznego. Spośród rodzimych gatunków w kuchni najlepiej sprawdza się jesion, dąb czy buk. Coraz częściej blaty wykonane są jednak z egzotycznych gatunków, które lepiej sprawdzają się w wilgotnym kuchennym środowisku.

Zalety drewnianych blatów: są eleganckie, klimatyczne, przytulne, wprowadzają do wnętrza odrobinę natury. Mają jednak też wady – wymagają systematycznej pielęgnacji, trzeba regularnie wycierać je z wszelkich plam. Nie da się też na nich postawić gorącego garnka, gdyż od razu zostawi on trudne do usunięcia ślady. 

Kuchnia blat drewniany
Podłoga w kuchni

Ze względu na częste i intensywne użytkowanie kuchni, jej podłoga w dużym stopniu narażona jest na zniszczenia, uszkodzenia oraz zabrudzenia. Wybierając materiał na podłogę warto więc wziąć pod uwagę jego jakość, trwałość, odporność na uszkodzenia oraz łatwość utrzymania w czystości. Nie wszystko, co doskonale się prezentuje, będzie równie praktyczne i użyteczne. Projektowanie kuchni online

Płytki ceramiczne

Zalety: odporne na wilgoć i wysoką temperaturę, nie ulegają uszkodzeniom, nie ścierają się. Są trwałe, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

 

Wady: chłodne i śliskie. Nie gwarantują przetrwania żadnego upuszczonego kubka czy talerza.

Kuchnia podłoga płytki ceramiczne
Projektowanie Kuchni Online przez Internet 8
Kamień naturalny

Zalety: estetyczny, twardy, odporny na uszkodzenia i wilgoć, łatwy do utrzymania w czystości. Szeroki wybór struktur, kolorów i tekstur. Marmury, granity czy łupki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. W razie uszkodzeń powierzchni, kamień można bez problemu naprawić przy użyciu żywic czy odpowiednich klejów.

 

Wady: chłodny, często śliski.

Drewno naturalne

Zalety: wysoka estetyka, duże możliwości aranżacyjne, naturalność, ciepło pod stopami.

 

Wady: nie każdy gatunek drewna nadaje się na podłogę w kuchni, pod wpływem wilgoci drewniana podłoga może ulegać odkształceniom.

Kuchnia podłoga drewniana
Kuchnia panel podlogowy
Panele podłogowe

Zalety: ciepłe, efektowne, eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości, dają szerokie możliwości aranżacyjne.

 

Wady: powodują odgłos stukania, gdy się po nich chodzi. Słabszej jakości panele są nieodporne na wilgoć, mogą się odkształcać.

Oświetlenie w kuchni

Projektowanie kuchennego oświetlenia wymaga najpierw wydzielenia stref oświetleniowych i dla każdej z nich zaplanowania właściwego źródła światła. Przy projekcie warto wziąć pod uwagę umiejscowienie okna (i czy w ogóle jest ono w kuchni). Strefa przy oknie również powinna być doświetlona, aby po zmroku w tym miejscu nie robiło się ciemno i mało funkcjonalnie. Projektowanie kuchni online

Podczas planowania oświetlenia kuchennego najwięcej uwagi należy poświęcić oświetleniu:

Kuchnia oświetlenie LED
Nad blatami

Blaty robocze, zlew czy kuchenka to miejsca, w których spędza się wiele czasu i wykonuje dosyć precyzyjne czynności. Dobrze jest więc, aby były wyposażone w źródło jasnego światła. 

Doskonałym rozwiązaniem mogą być profile z taśmami led umieszczone bezpośrednio pod szafkami wiszącymi. Światło sufitowe przy blatach raczej się nie sprawdzi, gdyż stojąc przy nich, najczęściej zasłaniamy główne źródło światła.

Nad stołem

Duża lampa wisząca lub kilka mniejszych to najlepsze rozwiązanie, aby oświetlić cały stół w jadalni. Lampy nie powinny wisieć zbyt nisko nad stołem, a ich światło powinno być tak dopasowane, by dokładnie oświetlało każdy fragment stołu, a jednocześnie nie oświetlało osób znajdujących się przy nim.

Projekt salonu - Projekt Salonu Online
Kuchnia z wyspą
Nad wyspą kuchenną lub barem

Nad wyspą kuchenną można zastosować oświetlenie sufitowe i lampy wiszące, oczywiście na takiej długości, aby żyrandole nie przeszkadzały w pracy przy wyspie. Dobrym rozwiązaniem jest również oświetlenie punktowe, które otrzymamy przez zamontowanie opraw oświetleniowych w podwieszanym nad wyspą suficie.

6. Przydatne linki odnośnie
projektowania kuchni online
Szukasz inspiracji na projekt Twojej Kuchni?

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów kuchni: 

Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania:

error:
Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: Projektowanie Ewa Sitkowska, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 5432078388 tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.

100% BEZPŁATNY PORADNIK DO POBRANIA
UNIKNIJ 10 BŁĘDÓW PRZY PROJEKTOWANIU WNĘTRZ ONLINE!
(KAŻDY Z TYCH BŁĘDÓW MOŻE CIĘ SPORO KOSZTOWAĆ!)

Pobierając poradnik zapisujesz się do newslettera