Projekt Kuchni

Projektowanie Kuchni 1

Ocena: 5 – 5 opini

949 zł
z wizualizacjami

Projektowanie Kuchni

Potrzebujesz projekt Kuchni? Świetnie trafiłeś!

Niezależnie od tego czy masz już pomysł na projekt kuchni, czy też dopiero zlecisz wykonanie kuchni projektantowi na tej stronie znajdziesz wszystko co potrzebujesz, aby zaprojektować kuchnię.

W pierwszej części pokażemy Ci co obecnie jest na topie, czyli wizualizacje projektów kuchni naszych klientów z lat 2020 r i 2019 r. W drugiej części znajdziesz przykład jak powinien wyglądać całościowy projekt kuchni. W trzeciej części znajdziesz realizacje projektów kuchni ze szczegółowym opisem oraz listą produktów. 

Dalej przedstawimy Ci najlepsze na rynku programy dostępne online do samodzielnego wykonania projektu kuchni. Zastanawiasz się ile kosztuje wykonanie kuchni? Może to być zarówno kwota ok 8 tys jak i 90 tys zł i więcej. Opowiemy o tym w infografice na temat projektowania kuchni. Kolejna część to poradnik na temat projektowania kuchni. Opisaliśmy w nim najważniejsze kwestie nad którymi musisz się zastanowić, produkty z których możesz wybrać, a także styl w jakim możesz wykonać kuchnie czy możliwy układ funkcjonalny. A na koniec… Jako że wiesz już co i jak jeśli chciałbyś zlecić projekt kuchni u nas zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem..;-) 

Pokaż więcej

Projektowanie Kuchni

PROJEKT VS REALIZACJA

Warto zaprojektować wnętrze

wystroj-kuchni-w-stylu-skandynawskim-2 Kuchnia2

Opinie naszych klientów

Projektowanie-lazienki-opinia-klienta (2)
Anna A

Wszystko nam się podoba i naszym dzieciom też. Nawet bardzo 😊

Ocena:

Projektowanie Kuchni 2
Projektowanie Kuchni 3
Justyna M

Wizualizację bardzo wpasowane w to co chcieliśmy . Dziękujemy bardzo. Już przeszliśmy w sumie do zamawiania kuchni dziękuję raz Jescze za bardzo dobrze wykonany projekt i wizualizację.

Ocena:

Projektowanie Kuchni 2

1. Projekty kuchni
2020 r / 2019 r (realizacje)

Projektowanie Kuchni 5
Iwona P

Dziękuję za wizualizacje, bardzo fajnie to wygląda.

Ocena:

Projektowanie Kuchni 2
Projektowanie Kuchni 7
Anna Z

Dziękuję bardzo. Podoba mi się, mam nadzieję, że tak nam wyjdzie 🙂

Ocena:

Projektowanie Kuchni 2
Projektowanie Kuchni 9
Paweł Z

Świetne projekty, piękna kuchnia jesteśmy bardzo zadowoleni idealnie tak jak chcieliśmy, ten układ jest bardzo dobry, półka i zegar super.

Ocena:

Projektowanie Kuchni 2

2. Projekt kuchni
(proces realizacji krok po kroku)

Etapy procesu projektowego:

Proces został opisany szczegółowo poniżej.

Projekt koncepcyjny 1

To etap tworzenia projektu, który następuje po konsultacji z klientem. 

Projekt koncepcyjny 2

Przesyłamy klientowi 3 propozycje projektu koncepcyjnego. 

Projekt koncepcyjny 3

Na podstawie przedstawionych wariantów realizacji klient wskazuje elementy, które mu się podobają i tworzona jest finalna wersja. 

Projekt koncepcyjny
od dewelopera

Projekt wnętrza zaproponowany przez dewelopera. Gotowy projekt nie uwzględnia indywidualnych potrzeb klienta.

Projekt koncepcyjny finalny
wybrany przez klienta

Projekt finalny uwzględniający wszystkie oczekiwania klienta.

Wizualizacje projektu kuchni

Kolejnym krokiem jest wizualizacja projektu w celu przedstawienia aranżacji wnętrza 3d

Wizualizacje projektu salonu - Wersja1

Wizualizacje projektu salonu - Wersja2

Wizualizacje projektu salonu - Wersja3

Projekty techniczne kuchni

Projekt techniczny zawiera szczegółowe opracowanie schematu funkcjonalnego wnętrza.

Instalacje
elektryczne

Rysunek instalacyjny określa sposób przebiegu instalacji elektrycznych we wnętrzu.

Podwieszane
sufity

Metoda wykończenia wnętrz, daje możliwość zamaskowania przewodów oraz podświetlenia pomieszczenia.

Posadzki
kuchni

Spersonalizowany projekt ułożenia posadzki, określa rodzaj użytych materiałów.

Widok ścian

Projekt przedstawia sposób aranżacji ścian we wnętrzu.

Zabudowa meblowa

Rysunki mebli na zamówienie w pomieszczeniu.

Kosztorys projektu kuchni

Film Video
Projektu Kuchni

3. Program do projektowania kuchni Online

Chciałbyś spróbować zaprojektować swoją kuchnię samodzielnie?

W ramach opracowania opisujemy programy do projektowania kuchni, dzięki którym szybko możesz stworzyć swój własny projekt. Zestawienie zawiera programy, które są w języku polskim, dostępne są w przeglądarce (bez potrzeby pobierania) i są bezpłatne. Zestawienie zawiera najciekawsze programy dostępne na rynku do projektowania kuchni online

Leroy Merlin Planner Kuchni

Opis: bezpłatny program do projektowania mieszkań, domów, a także pojedynczych pomieszczań takich jak kuchnia. 

Obsługa:
4/5
Możliwości:
4/5
Efekt finalny:
4.5/5
Leroy-Merlin-Planner-Kuchni
Kazaplan-projektowanie-kuchni-online

Kaza planner

Opis: bezpłatny program do projektowania mieszkań, domów, a także pojedynczych pomieszczań takich jak kuchnia. 

Obsługa:
3.5/5
Możliwości:
2/5
Efekt finalny:
2/5

Kitchen Planner

Opis:  prosty i bezpłatny program do projektowania kuchni.

Obsługa:
5/5
Możliwości:
2.5/5
Efekt finalny:
4/5
Projektowanie Kuchni 23
Ikea-Planner-Kuchni

Ikea planner kuchni

Opis: na dzień pisania artykułu Ikea posiada 3 osobne planery do planowania kuchni. Z czego podstawowy planer kuchni ikea jest mało intuicyjny. Sama Ikea to przyznaje w komunikacie przed wejściem na planer. Pozostałe 2 planery, czyli planer blatów i kuchni mają ograniczone możliwości jednak są bardzo łatwe i przyjeme w użyciu. Oceniając poszczególne aplikacje pierwszy planer otrzymałby po 1 gwiazdce, a 2 kolejne  po 4,5 gwiazdek, poniżej wpisana średnia

Obsługa:
3/5
Możliwości:
2/5
Efekt finalny:
4/5

4. Ile wydamy na kuchnię?
(Infografika)

5. Poradnik projektowania kuchni

Planujesz urządzanie nowej kuchni? A może stara kuchnia potrzebuje remontu i całkowitego przemeblowania? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jak krok po kroku zaplanować idealną przestrzeń w kuchni. Na co zwracać uwagę? Jakich błędów unikać? Radzimy jak stworzyć wymarzoną kuchnię, dopasowaną do indywidualnych potrzeb domowników.

Zacznij planować wcześniej

Projektowanie kuchni należy wykonać już na etapie budowy domu czy planowania remontu mieszkania. Jako pomieszczenie użytkowe kuchnia powinna łączyć w sobie wysoką funkcjonalność, ergonomię pracy i komfort użytkowania z wysoką estetyką i wykończeniem wnętrza. Dokładne zaplanowanie poszczególnych elementów wystroju i wyposażenia kuchni pozwoli na jej wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.

Przed przystąpieniem do projektowania kuchni i wyboru poszczególnych elementów wystroju, przyszli użytkownicy powinni odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Projektowanie Kuchni Online
Projektowanie Kuchni Online2

Odpowiedz sobie na pytania:

  • Czy kuchnia ma pełnić wyłącznie funkcje użytkowe, czyli służyć do przechowywania żywności i przygotowywania posiłków? Czy będzie jednocześnie jadalnią, służącą do serwowania posiłków oraz jako miejsce spotkań? Dzięki temu można określić, jaki układ stref kuchennych będzie najlepszy oraz czy kuchnia ma być otwarta czy zamknięta.
  • Jaki jest styl życia i zwyczaje przyszłych użytkowników? Czy często jedzą na mieście, a w kuchni jedynie przyrządzają proste posiłki? A może wszystkie posiłki przygotowują w domu? Na tej podstawie określa się potrzeby związane z wielkością blatów, wyborem konkretnej płyty kuchennej czy piekarnika.
  • Jakie są zwyczaje zakupowe mieszkańców? Czy robią regularne codzienne zakupy, czy raz w tygodniu jadą po większe zapasy? Na tej podstawie można określić wielkość lodówki oraz ilość miejsca przeznaczonego do przechowywania zapasów.
  • Jakie sprzęty kuchenne będą na co dzień używane? To pozwoli na optymalne rozmieszczenie gniazdek i włączników, a także zaplanowanie właściwego oświetlenia.

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Jedną z pierwszych decyzji jaką trzeba podjąć przy projektowaniu kuchni, jest określenie, czy pomieszczenie ma być zamknięte, czy otwarte na przykład na salon? Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę zarówno własne preferencje, jak i możliwości wnętrza.

Kuchnia otwarta

Zalety: w niewielkich mieszkaniach kuchnia otwarta optycznie powiększa wnętrze, daje też możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni. Jako granicę między strefą kuchenną a salonem można wykorzystać stół, wyspę kuchenną lub niewysoki blat. Otwarta kuchnia daje możliwość kontaktu pomiędzy domownikami w kuchni i w salonie. Świetnie sprawdza się też w rodzinach z małymi dziećmi, gdy mama przygotowująca posiłek chce mieć jednocześnie swoje pociechy na oku.

Wady: rozwiązanie jest droższe niż kuchnia zamknięta, gdyż konieczne jest kupno odpowiedniego sprzętu do zabudowy oraz szafek na wymiar. Sporą wadą jest również rozchodzenie się po całym mieszkaniu zapachów powstających podczas gotowania. Nawet najlepsza wentylacja i okap nie zagwarantują bowiem stuprocentowego odprowadzania zapachów. Gdy po całym domu rozchodzi się zapach pieczonego ciasta, raczej nie ma problemu. Gorzej, gdy w kuchni gotują się właśnie gołąbki. 

Projektowanie Kuchni 24
Projektowanie Kuchni Online3

Kuchnia zamknięta

Zalety: więcej ścian to większa ustawność. Jedna ściana więcej pozwala na zwiększenie ilości szafek. Kuchnię bez problemu można w dowolnej chwili zamknąć, dzięki czemu nie widać bałaganu, nie roznoszą się też po całym mieszkaniu zapachy powstające podczas gotowania. Kuchnia zamknięta może też nieco różnić się stylistyką od salonu czy innych pomieszczeń.

Wady: gdy kuchnia zamknięta jest niewielka, może być problem z jej odpowiednim oświetleniem, a także z podawaniem posiłków. Jeśli nie da się wygospodarować miejsca na stół czy blat do jedzenia, przy każdym posiłku trzeba się będzie sporo nawędrować.

Styl wnętrza

Stylistykę kuchni w dużym stopniu determinuje wystrój całego domu czy mieszkania. Pomieszczenie nie powinno odbiegać designem od innych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Powinno tworzyć z nimi kompozycyjną całość. 

Projektowanie Kuchni 25

Kuchnia klasyczna i retro

Kuchnia może być urządzona w stylu rustykalnym, angielskim czy prowansalskim. W jej wystroju dominuje drewno oraz ciepła kolorystyka. Sprzęt kuchenny najczęściej znajduje się w drewnianej zabudowie, jest więc niewidoczny. W klasycznej kuchni sporo jest dekoracyjnych bibelotów i dodatków, które tworzą klimat wnętrza. Kuchnia jest przytulna i zachęca do przebywania w niej jak najdłużej.

Kuchnia nowoczesna

Najważniejsze są w niej elegancja, prostota oraz wysoka funkcjonalność. W kuchni dominują laminaty, drewno, szkło i metal. Ważny jest minimalizm – każdy szczegół ma znaczenie, a większość sprzętów czy dodatków kuchennych jest schowana w funkcjonalnych szafkach czy szufladach.

Projekt Kuchni
Kuchnia High End2

Kuchnia high-tech

Posiada chłodny i surowy design, wśród materiałów wykończeniowych dominują szkło i metal. Kuchnia jest wysoce zautomatyzowana, wyposażona w najnowocześniejsze sprzęty, które są jednocześnie elementem dekoracyjnym. Kuchnia tego typu nazywana jest laboratorium kuchennym ze względu na swój chłód i sterylność.

Układ stref w kuchni

Podział na strefy ma znaczenie przy późniejszym użytkowaniu przestrzeni. Wybór konkretnej strefy zależy od potrzeb i upodobań przyszłych użytkowników. Ze względu na rozmieszczenie stref, kuchnia może być:

Kuchnia Jednorzędowa

Jednorzędowa

Wszystkie strefy rozmieszczone są w jednej linii. Choć jest to najprostszy układ, jednocześnie jest najmniej ergonomiczny. Podczas pracy w kuchni trzeba bowiem pokonywać najdłuższą drogę pomiędzy poszczególnymi strefami.

Dwurzędowa

Strefy kuchenne znajdują się na dwóch przeciwległych ścianach. Układ jest prosty, ale funkcjonalny ze względu na bliskie położenie wszystkich stref oraz sprawną komunikację pomiędzy nimi.

Kuchnia Dwurzędowa
Kuchnia L

W kształcie litery L

Strefy kuchenne rozmieszczone są na dwóch ścianach obok siebie. Podobnie jak w przypadku kuchni jednorzędowej, taki układ niej jest pożądany z punktu widzenia ergonomii.

W kształcie litery U

Dobre rozwiązanie zarówno dla dużych jak i  niewielkich kuchni, dzięki któremu można maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Układ jest funkcjonalny i ergonomiczny ze względu na bliskie położenie wszystkich stref.

Kuchnia U
Kuchnia G

W kształcie litery G

Rozwiązanie funkcjonalne, ale najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach o kształcie zbliżonym do kwadratu. Również zapewnia wygodę i komfort użytkowania ze względu na bliskie położenie stref względem siebie.

kuchnia z wyspą

Taki układ kuchenny sprawdza się najlepiej w przypadku kuchni otwartej na salon. Wyspa kuchenna oddziela przestrzeń kuchenną od dziennej, a jednocześnie umożliwia swobodną komunikację pomiędzy domownikami.

Projektowanie Kuchni 26
Projekt Kuchni

Z barem

Układ kuchni z barem świetnie sprawdza się w przypadku przestrzeni otwartej na salon. W tym przypadku trzeba pamiętać o mocnej wentylacji, aby zapachy nie rozchodziły się po pomieszczeniach. Pamiętajmy również że bar dobrze sprawdzi się przy “szybkim” śniadaniu, natomiast nie zastąpi nam stołu podczas wspólnych rodzinnych posiłków. 

Układ zabudowy kuchni warto zaplanować już na samym początku, gdyż na podstawie konkretnego rozmieszczenia urządzeń kuchennych planuje się umiejscowienie gniazdek elektrycznych i włączników światła.

Rodzaje blatów kuchennych

Blaty kuchenne są najbardziej widocznym i eksponowanym elementem wystroju. Powinny one łączyć w sobie wysoka estetykę z trwałością, wytrzymałością i wygodą użytkowania. Pamiętajmy, że blatów używamy praktycznie codziennie, są więc najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju zniszczenia i uszkodzenia.

Wybierając materiał, z jakiego będzie wykonany blat kuchenny, warto wziąć pod uwagę 3 czynniki: wygląd, częstotliwość użytkowania oraz nasze możliwości finansowe.
Projektowanie kuchni 

Płyta laminowana

Obecnie jest to najpopularniejszy materiał na kuchenne blaty. Płyty laminowane wytwarzane są z płyty wiórowej, która jest pokryta warstwą laminatu imitującą dowolny materiał: kamień, stal, drewno. Dostępne są wersje w połysku, półpołysku czy macie. Jeśli chodzi o kwestie wizualne, wybór jest praktycznie nieograniczony.

Zalety płyt laminowanych: odporne na wilgoć, wysoką temperaturę, zarysowania, łatwe do utrzymania w czystości.

Kuchnia blat laminat
Projektowanie Kuchni 27

Płyta MDF

Blaty z płyty MDF pokryte warstwą kompozytu to solidne i trwałe rozwiązanie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest potrzebny nietypowy, niestandardowy kształt blatu. Łączenia pomiędzy płytami są niewidoczne, dzięki czemu blat zawsze tworzy jednolitą całość.

 

Zalety płyt MDF: możliwość połączenia blatu ze zlewem bez widocznych krawędzi, szeroka gama kolorystyczna, trwałe, nietoksyczne, łatwe do utrzymania w czystości, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i promieniowanie słoneczne.

Kamień naturalny

Blaty z kamienia są eleganckie, stylowe, doskonale się prezentują i są postrzegane jako najbardziej efektowne. I najdroższe. Blaty z kamienia zawsze są wykonywane na indywidualne zamówienie. Wybór kolorystyki i rodzaju minerału jest niemal nieograniczony – aktualnie inwestorzy mają do wyboru kilkaset różnych propozycji.

 

Zalety blatów kamiennych: możliwość dowolnej obróbki krawędzi i kształtu samego blatu, trwałość, wytrzymałość, solidne wykonanie, łatwość do utrzymania w czystości.

Projektowanie Kuchni 26
Kuchnia blat stalowy

Stal

Wady blatów stalowych: Niezbyt popularne, bo dosyć chłodna i surowa w odbiorze. Blaty ze stali najczęściej umieszczane są w minimalistycznych, mocno designerskich wnętrzach.

 

Zalety blatów stalowych: trwałe, odporne na wysokie temperatury, wytrzymałe. Wada: stal za każdym razem trzeba wycierać do sucha, gdyż w przeciwnym razie powstają na niej nieestetyczne ślady i zacieki.

Drewno

Blaty drewniane to ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno w kuchni urządzonej w stylu klasycznym, jak i w bardziej nowoczesnym wnętrzu. Jako materiał na blaty w kuchni wykorzystywane są twarde gatunki drewna krajowego i egzotycznego. Spośród rodzimych gatunków w kuchni najlepiej sprawdza się jesion, dąb czy buk. Coraz częściej blaty wykonane są jednak z egzotycznych gatunków, które lepiej sprawdzają się w wilgotnym kuchennym środowisku.

Zalety drewnianych blatów: są eleganckie, klimatyczne, przytulne, wprowadzają do wnętrza odrobinę natury. Mają jednak też wady – wymagają systematycznej pielęgnacji, trzeba regularnie wycierać je z wszelkich plam. Nie da się też na nich postawić gorącego garnka, gdyż od razu zostawi on trudne do usunięcia ślady. 

Kuchnia blat drewniany

Podłoga w kuchni

Ze względu na częste i intensywne użytkowanie kuchni, jej podłoga w dużym stopniu narażona jest na zniszczenia, uszkodzenia oraz zabrudzenia. Wybierając materiał na podłogę warto więc wziąć pod uwagę jego jakość, trwałość, odporność na uszkodzenia oraz łatwość utrzymania w czystości. Nie wszystko, co doskonale się prezentuje, będzie równie praktyczne i użyteczne. Projektowanie kuchni 

Płytki ceramiczne

Zalety: odporne na wilgoć i wysoką temperaturę, nie ulegają uszkodzeniom, nie ścierają się. Są trwałe, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

 

Wady: chłodne i śliskie. Nie gwarantują przetrwania żadnego upuszczonego kubka czy talerza.

Kuchnia podłoga płytki ceramiczne
Projektowanie Kuchni 29

Kamień naturalny

Zalety: estetyczny, twardy, odporny na uszkodzenia i wilgoć, łatwy do utrzymania w czystości. Szeroki wybór struktur, kolorów i tekstur. Marmury, granity czy łupki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. W razie uszkodzeń powierzchni, kamień można bez problemu naprawić przy użyciu żywic czy odpowiednich klejów.

 

Wady: chłodny, często śliski.

Drewno naturalne

Zalety: wysoka estetyka, duże możliwości aranżacyjne, naturalność, ciepło pod stopami.

 

Wady: nie każdy gatunek drewna nadaje się na podłogę w kuchni, pod wpływem wilgoci drewniana podłoga może ulegać odkształceniom.

Kuchnia podłoga drewniana
Kuchnia panel podlogowy

Panele podłogowe

Zalety: ciepłe, efektowne, eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości, dają szerokie możliwości aranżacyjne.

 

Wady: powodują odgłos stukania, gdy się po nich chodzi. Słabszej jakości panele są nieodporne na wilgoć, mogą się odkształcać.

Oświetlenie w kuchni

Projektowanie kuchennego oświetlenia wymaga najpierw wydzielenia stref oświetleniowych i dla każdej z nich zaplanowania właściwego źródła światła. Przy projekcie warto wziąć pod uwagę umiejscowienie okna (i czy w ogóle jest ono w kuchni). Strefa przy oknie również powinna być doświetlona, aby po zmroku w tym miejscu nie robiło się ciemno i mało funkcjonalnie. Projektowanie kuchni 

Podczas planowania oświetlenia kuchennego najwięcej uwagi należy poświęcić oświetleniu:

Kuchnia oświetlenie LED

Nad blatami

Blaty robocze, zlew czy kuchenka to miejsca, w których spędza się wiele czasu i wykonuje dosyć precyzyjne czynności. Dobrze jest więc, aby były wyposażone w źródło jasnego światła. 

Doskonałym rozwiązaniem mogą być profile z taśmami led umieszczone bezpośrednio pod szafkami wiszącymi. Światło sufitowe przy blatach raczej się nie sprawdzi, gdyż stojąc przy nich, najczęściej zasłaniamy główne źródło światła.

Nad stołem

Duża lampa wisząca lub kilka mniejszych to najlepsze rozwiązanie, aby oświetlić cały stół w jadalni. Lampy nie powinny wisieć zbyt nisko nad stołem, a ich światło powinno być tak dopasowane, by dokładnie oświetlało każdy fragment stołu, a jednocześnie nie oświetlało osób znajdujących się przy nim.

Projekt salonu - Projekt Salonu Online
Kuchnia z wyspą

Nad wyspą kuchenną lub barem

Nad wyspą kuchenną można zastosować oświetlenie sufitowe i lampy wiszące, oczywiście na takiej długości, aby żyrandole nie przeszkadzały w pracy przy wyspie. Dobrym rozwiązaniem jest również oświetlenie punktowe, które otrzymamy przez zamontowanie opraw oświetleniowych w podwieszanym nad wyspą suficie.

6. Najczęściej zadawane pytania

1. Ile kosztuje projekt kuchni?

Koszt projektu kuchni z wizualizacjami oraz listą produktową to: 949 zł (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 1 499 zł (Projekt Max)

2. Ile trwa projektowanie kuchni?

Projekt koncepcyjny 2d z wymiarami to: 3 dni robocze, przygotowanie wizualizacji to 7 dni roboczych. Na każdym etapie są 2 – 3 dni na wprowadzenie modyfikacji do projektu, aby wypracować ostateczną wersje. Łączny czas wykonania projektu przy szybkiej odpowiedzi klienta: ok 3 tygodni, a przy długiej odpowiedzi klienta to powyżej 4 tygodni.

3. Jak zaprojektować kuchnię?

Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
Określenie potrzeb względem kuchni -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów kuchni, określenie rodzaju wyposażenia i mebli
Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, armatury, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

4. Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Całkowity koszt umeblowania kuchni (zabudowa meblowa i blaty) zaczyna się od 7 tys. zł przy małej wielkości kuchni oraz ekonomicznych materiałach i mechanizmach.
Górna granica to kwoty wykraczające powyżej 100 tys. zł przy rozwiązaniach wysoko budżetowych dla dużych kuchni. Meble na wymiar kosztują znacznie więcej niż gotowe zestawy mebli dostępne w marketach.

5. Ile kosztuje remont kuchni?

Wersja ekonomiczna o powierzchni ok 4m2, wykorzystane zostaną gotowe zestawy zabudowy meblowej z supermarketu. Wybierając jedynie podstawowe elementy AGD z najniższej półki będziesz w stanie wyposażyć kuchnie zaczynając od kwoty ok 7 tys zł

Wersja standardowa o powierzchni ok 8 m2. Wykonując zabudowę stolarską oraz wybierając AGD ze średniej półki z takimi wygodami jak zmywarka, oświetlenie led, czy też bar z hokerami. Koszt wykonania takiego projektu to kwota zaczynająca się od 30 tys zł

Wysoki standard o powierzchni ok 15 m2. Wykonując zabudowę stolarską korzystamy z blatów wysokiej jakości oraz wysuwanych mechanizmów dedykowanych takich jak kosze cargo, magic corner, kosze typu „nerka”, szuflady na cichy domyk. Wybierając AGD wykorzystamy elementy modne i wygodne w użyciu jak duża lodówka z kostkarką, czy też mocny okap podszafkowy lub wyspowy, kawiarka w zabudowie i in. Wykorzystanym rozwiązaniem będzie również wyspa kuchenna. Koszt wykonania takiego projektu to kwota zaczynająca się od 60 tys zł

6. Gdzie znaleźć tanie meble kuchenne?

Sprawdź takie sklepy jak: Bodzio meble, Castorama, Leroy merlin, Ikea

7. Inspiracje do projektu kuchni

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów kuchni: 

8. Cennik za projekt kuchni

Dodatkowe informacje

W cenie są 3 tury wizualizacji w cenie (1 propozycja + 2 tury modyfikacji).  Dodatkowe modyfikacje są płatne +200 zł za jedną turę zmian na pomieszczenie.

Koncepcja 2d

Cena za pomieszczenie: 299 zł

Standard

Cena za pomieszczenie: 949 zł

Max

Cena za pomieszczenie: 1 499 zł

9. Wyceń projekt kuchni

Co zyskujesz?
email
Wyślij zapytanie

Podoba Ci się ta strona?

Podziel się nią z najbliższymi jako inspiracją do Twojego projektu kuchni

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp

Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: