Projektowanie Łazienki - spis treści

Projektowanie łazienki Online

Projektowanie wystroju łazienki może mieć różny stopień trudności w zależności od jej metrażu. W przypadku niewielkich łazienek, jakie spotykamy w starym budownictwie, generalny remont powinien zacząć się od dokładnego projektu i maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Najczęściej bowiem w takich łazienkach nie za bardzo można pozwolić sobie na szaleństwa stylistyczne, bardziej trzeba się skupić na tym, by wszystkie niezbędne elementy zmieściły się w niej.

W nowoczesnym budownictwie oraz w domach jednorodzinnych takiego problemu nie ma – łazienki to najczęściej duże i przestronne pomieszczenia, z których można zrobić prawdziwe salony kąpielowe, które staną się miejscem nie tylko codziennego użytkowania, ale również wypoczynku i relaksu. Projektowanie łazienki online

Projekt łazienki
(Pełne Realizacje)

Projektowanie Łazienki
(Poradnik)

Łazienka jest pomieszczeniem użytkowym, z którego wszyscy domownicy korzystają praktycznie kilka razy dziennie. Aby spełniała wszystkie oczekiwania użytkowników, powinna więc łączyć w sobie wysoką funkcjonalność i komfort użytkowania z estetyką i elegancją.

Jaka jest Twoja łazienka?

Projektowanie wystroju łazienki może mieć różny stopień trudności w zależności od jej metrażu. W przypadku niewielkich łazienek, jakie spotykamy w starym budownictwie, generalny remont powinien zacząć się od dokładnego projektu i maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Najczęściej bowiem w takich łazienkach nie za bardzo można pozwolić sobie na szaleństwa stylistyczne, bardziej trzeba się skupić na tym, by wszystkie niezbędne elementy zmieściły się w niej.

W nowoczesnym budownictwie oraz w domach jednorodzinnych takiego problemu nie ma – łazienki to najczęściej duże i przestronne pomieszczenia, z których można zrobić prawdziwe salony kąpielowe, które staną się miejscem nie tylko codziennego użytkowania, ale również wypoczynku i relaksu. Projektowanie łazienki online

Łazienka
Projektowanie-lazienki-online-z-owalna-wanna

Odpowiedz sobie na pytania:

1. Jaki metraż ma łazienka?

Jeśli jest niewielka i ma ograniczoną przestrzeń, warto skupić się na takim jej urządzeniu, aby nie była optycznie jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości. W takich wnętrzach można zastosować natomiast szereg rozwiązań, dzięki którym wnętrze będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości.

2. Ile osób będzie korzystało z łazienki?

Ta informacja pozwoli na ustalenie, jak dużo powierzchni użytkowej potrzeba na blatach czy półkach w łazience. Wystrój musi być bowiem tak dopasowany, by każdy z użytkowników miał kawałek wolnej przestrzeni.

3. Ile osób jednocześnie będzie korzystało z łazienki?

Jeśli więcej niż jedna, warto zadbać o to, aby dwie osoby mogły się w łazience swobodnie poruszać, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Jeśli jedna osoba chce wziąć prysznic, a druga właśnie wkłada pranie do pralki, każda z nich musi mieć kawałek przestrzeni dla siebie.

4. Jakie są nawyki i przyzwyczajenia osób korzystających z projektowanej łazienki?

Niektórzy użytkownicy korzystają z łazienki szybko i spędzają w niej niewiele czasu, inne traktują ją jako przestrzeń relaksu, odpoczynku i jako domowe spa. Warto na tym etapie ustalić między innymi, czy w łazience znajdzie się wanna czy prysznic. Wybór zależy zarówno od upodobań i nawyków użytkowników, jak i od możliwości w danej przestrzeni.

5. Czy osoby korzystające z łazienki potrzebują jej specjalnego dostosowania?

To pytanie dotyczy przede wszystkim tego, czy z łazienki będą korzystały osoby starsze lub niepełnosprawne. Ich indywidualne potrzeby oraz ograniczenia ruchowe trzeba wziąć pod uwagę podczas planowania przestrzeni. Chodzi bowiem o to, by pomieszczenie było komfortowe, wygodne w użytkowaniu, ale również bezpieczne. Dostosowanie łazienki do specjalnych potrzeb użytkowników warto rozpocząć już na etapie projektowania. Na późniejszym etapie wiele prac może już być bowiem niemożliwych do zrealizowania. Projektowanie łazienki online

Projektowanie Wnetrz. Niefunkcjonalny układ łazienki

Wanna czy prysznic? CO WYBRAĆ?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie stawiają sobie użytkownicy przyszłej łazienki. W zależności od potrzeb możemy dostosować funkcjonalność danej łazienki. I tak w skrócie poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy łazienki, biorąc pod uwagę różne rozwiązania:

Łazienka z prysznicem

To rozwiązanie praktyczne i ekonomiczne ze względu na zużycie wody oraz czas, jaki zajmuje kąpiel. Doskonale sprawdza się w małej łazience. Polecana przede wszystkim osobom prowadzącym szybki tryb życia, aktywnym i uprawiającym sport.

Projekt-lazienki-online-piekna-w-bieli-i-drewnie
Projektowanie Łazienki 1

Łazienka z wanną

To miejsce dla osób ceniących uniwersalne rozwiązania. Taką wersję w większości przypadków wybierają rodziny z małymi dziećmi, a także osoby lubiące zażywać długie kąpiele, wykorzystując czas na zabiegi pielęgnacyjne.

Rodzaj prysznica

Przy większości decyzji odnośnie elementów wykończenia masz możliwość wybrania rozwiązań praktycznych lub o wysokiej estetyce. Tak samo jest w przypadku prysznica. Warto jednak zastanowić się czy na pewno ważniejsza jest dla Ciebie estetyka? Projektowanie łazienki online

Kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa

Zalety: niska cena, gotowe rozwiązanie łatwe w instalacji, zazwyczaj znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, 
Wady: mniejsza estetyka niż przy rozwiązaniach dedykowanych.

Prysznic typu walki in

Prysznic typu walk in wygląda pięknie  na ekspozycji i tak samo może wyglądać w Twoim domu, jednak po kilku tygodniach regularnego mycia całej szyby możesz zmienić zdanie na temat posiadania tego rozwiązania. 

Zalety: tworzy piękną estetykę wnętrza.

Wady: wysoki koszt wykonania, większa ilość pracy przy wykonaniu, uciążliwa eksploatacja.

Kabina Walk in
Prysznic z kotarą

Prysznic z kotarą

Prysznic z kotara stosuje się jako ostateczność w małych  wnętrzach i przy ograniczonym budżecie. 

Zalety: niska cena.

Wady: rozchlapywanie wody po łazience, brudzenie się kotary, niska estetyka.

Dedykowany

Prysznic dedykowany realizowany jest w dużych salonach kąpielowych. Można przykładowo zastosować dużą kabinę z przeszkleniem lub przeciwnie zostawić otwartą przestrzeń przejściową oddzieloną ścianka, aby woda nie rozchlapywała się po powierzchni. 

Prysznic dedykowany
Projektowanie Łazienki 2

Wanna i prysznic
dwa w jednym

Rozwiązanie pośrednie rekomendowane dla rodziny, gdzie konieczne jest dostosowanie do różnych potrzeb w przypadku kiedy nie ma możliwości zastosowania osobnej wanny i osobnej kabiny prysznicowej. 

Rodzaje wanien

Marzy Ci się wielka wanna trójkątna z hydromasażem? Jest to świetne rozwiązanie do salonu kąpielowego, jednak radzimy unikać go jeśli nie masz alternatywy w postaci prysznica. Projektowanie łazienki online

Wanna

Standardowa

Przychylasz się do wyboru standardowej wanny sprawdź również jak jest wyprofilowana i ile mieści litrów wody. Mniejsza pojemność oznacza szybsze napełnienie i niższe rachunki za wodę. 

Wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojaca
Wanna trójkątna

Wanna narożna

Wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem

Meble do łazienki

Wybór mebli zależy przede wszystkim od stylistyki wnętrza oraz od jego wielkości. W niewielkiej łazience lepiej jest wybierać proste meble, które zajmują niewiele miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie mebli przezroczystych lub półprzezroczystych, które wydają się optycznie mniejsze. W dużej łazience można sobie na więcej pozwolić na większą swobodę. 

Jednak nawet w przestronnym wnętrzu warto uważać, by nie stało się one niewygodne i niefunkcjonalne. Dobrym rozwiązaniem będzie wydzielenie poszczególnych stref w łazience za pomocą ścianek działowy, najlepiej lekko przeszklonych lub ażurowych. Takie rozwiązanie nie przytłoczy dodatkowo wnętrza. Projektowanie łazienki 

Jakie materiały na meble do łazienki?

Łazienka jest pomieszczeniem o wiele bardziej narażonym na działanie wilgoci i zmian temperatury, jest więc oczywiste, że nie sprawdzą tu się materiały, z jakich wykonujemy meble do salonu czy sypialni. Co warto rozważyć, wybierając meble do łazienki?

Projektowanie Łazienki 3
Projektowanie Łazienki 4

Płyta MDF

Choć wielu osobom płyty MDF wydają się mało trwałe i odporne na wilgoć, w rzeczywistości ich wytrzymałość w łazience zależy od grubości oraz od tego, w jaki sposób płyta jest wykończona. A tu do wyboru mamy:

 • Meble fornirowane – są to meble z naturalnego drewna, dodatkowo pokryte płytą meblową. Aby sprawdziły się w łazience, muszą być dodatkowo zabezpieczone specjalnym lakierem, który będzie chronił je przed wilgocią. Dobrej jakości meble powinny w niezmienionym stanie przetrwać przez długie lata.
 • Meble laminowane – są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na wysokie temperatury i wilgoci. Minusem jest jednak fakt, że przy nieustannym kontakcie z woda mogą, niestety, rozwarstwiać się.
 • Meble akrylowe – są sztywne, odporne na uszkodzenia i bardzo trwałe. Dzięki wysokiemu połyskowi doskonale sprawdzą się w łazienkach, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, które dodatkowo optycznie powiększą.

Płyty HPL

Jest to specjalny materiał, przeznaczony na meble do pomieszczeń o wysokim poziomie wilgoci. Płyty HPL to w rzeczywistości wielowarstwowe tworzywo, które jest połączeniem wysokiej jakości żywic oraz specjalnie obrobionego papieru. Razem tworzą doskonałą, trwałą i wytrzymałą powierzchnię. Płyty HPL są bardzo plastyczne i dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Meble z nich wykonane mogą mieć różne rozmiary, kształty i style.

Projektowanie Łazienki 5

Płytki i ich parametry

Nieodłącznym elementem łazienek są płytki, które najczęściej wybieramy na podłogę. Decydując się na glazurę warto zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd – wielkość, wzornictwo czy fakturę, ale przede wszystkim na parametry techniczne. Płytki przeznaczone do łazienek powinny mieć niską nasiąkliwość oraz ścieralność. Powinny być również antypoślizgowe. Warto również zadbać o to, aby były łatwe do utrzymania w czystości i nie ulegały zniszczeniu pod wpływem detergentów i środków czyszczących. Projektowanie łazienki online

Oświetlenie

Światło w łazience ma niebagatelne znaczenie, szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z łazienką bez okna. Każda łazienka wymaga co najmniej kilku źródeł światła, rozmieszczonych odpowiednio przy konkretnych strefach. Wszystkie oprawy, które docelowo mają znaleźć się w łazience, powinny charakteryzować się wysoka klasą odporności na zalanie. Projektowanie łazienki

Oświetlenie ogólne górne

Tego typu oświetlenie z pewnością będzie najbardziej ekonomiczne. Jednak trzeba pamiętać, że w przypadku jedynie górnego oświetlenia pozostała część łazienki będzie niedoświetlona. Lepszym rozwiązaniem jest więc umiejscowienie w suficie czy w ścianach kilku punktów świetlnych.

Łazienka oświetlenie górne
Łazienka oświetlenie punktowe równomierne

Oświetlenie punktowe górne w podwieszanym suficie

Zapewnia równomierne doświetlenie na całej powierzchni łazienki. Pamiętaj, aby zastosować oświetlenie dedykowane do łazienki odporne na wysoką wilgotność. 

Oświetlenie lustra

Niezależnie od tego czy zastosujesz oświetlenie typu led, kinkiety czy też oświetlenie punktowe ważne jest, aby pamiętać o doświetleniu lustra. Dlaczego? Jeśli o tym zapomnisz niezależnie od tego czy masz pojedyncze oświetlenie górne czy punktowe Twoja twarz będzie niedoświetlona przez co pojawią się na niej cienie. 

Łazienka Oświetlenie Lustra
Łazienka Oświetlenie Dekoracyjne

Oświetlenie dekoracyjne

Zalety: ciepłe, efektowne, eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości, dają szerokie możliwości aranżacyjne. Nadaje nietuzinkową estetykę wnętrza. Świetnie sprawdza się jako oświetlenie nocne. 

Pranie i suszenie

W większości łazienek musi również znaleźć się miejsce na pralkę, kosz na pranie oraz odpowiednia przestrzeń do suszenia i przechowywania prania. W niewielkich łazienkach, gdzie ważny jest każdy centymetr kwadratowy, warto tę kwestię dobrze rozplanować. Jeśli pomieszczenie faktycznie jest nieduże, najlepszym rozwiązaniem będzie pralka ładowana od góry, która nie potrzebuje dużo przestrzeni podczas otwierania.

Kosze i pojemniki na pranie również powinny być wąskie, za to wysokie, dzięki czemu nie będą zajmowały zbyt wiele miejsca, a jednocześnie zapewnią odpowiednią pojemność. Jeśli użytkownicy planują suszenie prania w łazience, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie suszarek pod sufitem. W ten sposób nawet w niewielkiej łazience nie będą zajmowały ani kawałka podłogi. Projektowanie łazienki online

Łazienka pralka

Pralka

Pamiętaj, aby wygospodarować odpowiednie miejsce na pralkę. Najczęściej jest ona umieszczana w łazience. Jeśli masz dużą przestrzeń dobrze jest zastanowić się nad wygospodarowaniem dodatkowego pomieszczenia na pranie i suszenie. Jeśli masz wyjątkowo mało miejsca w łazience możesz zastanowić się nad umieszczeniem pralki w kuchni. Przy zastosowaniu zabudowy meblowej nie będzie ona widoczna. 

Suszarka do ubrań

Chciałbyś uniknąć sznurków nad wanną? 
W takim razie suszarka do ubrań jest rozwiązaniem dla Ciebie. Możliwe jest ustawienie poziome lub pionowe z łącznikiem na pralce. Pamiętaj jednak że suszarka wymaga dodatkowego przyłącza odprowadzenia wody. 

Łazienka Suszarka do prania

Gniazdka plus umywalka
zadbaj o bezpieczeństwo

W łazience powinna również znajdować się odpowiednia ilość gniazdek elektrycznych. Najbardziej newralgicznym miejscem są gniazdka w okolicach umywalki, które znaleźć się tam muszą, natomiast nie zawsze są odpowiednio zabezpieczone. Gniazdka w tym miejscu służą przede wszystkim wygodzie użytkowników, w ten sposób bez problemu można podłączyć elektryczną szczoteczkę, maszynkę do golenia czy suszarkę do włosów. Najlepszym rozwiązaniem w łazience są gniazda bryzgoszczelne, które są wyposażone w specjalne klapki, chroniące przed dostaniem się do gniazdka wody i wilgoci.

Dobry projekt łazienki wymaga wzięcia pod uwagę zarówno kwestii praktycznych, jak i estetycznych, warto więc zlecić to zadanie profesjonalistom. Decydując się na usługi naszych projektantów możesz mieć pewność, że otrzymasz projekt idealnie dopasowany do potrzeb pomieszczenia oraz do indywidualnych upodobań przyszłych użytkowników. Projektowanie łazienki 

Inspiracje do projektu łazienki

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów łazienki: 

Cennik za projekt łazienki

Dodatkowe informacje

W cenie są 3 tury wizualizacji w cenie (1 propozycja + 2 tury modyfikacji).  

Koncepcja 2d
 • Rzut wnętrza 2d + modyfikacje
 • Konsultacja (tel, mail)

Cena za pomieszczenie: 249 zł

Standard
 • Koncepcja 2d
 • Wizualizacje 3d + 2 modyfikacje
 • Lista produktów

Cena za pomieszczenie: 799 zł

Max
 • Standard
 • Projekty techniczne
 • Kosztorys

Cena za pomieszczenie: 1 299 zł

Wyceń projekt łazienki

Co zyskujesz?
 • Indywidualną wycenę projektu
 • Szybka konsultacja materiałów
 • Poradnik "10 błędów przy projektowaniu wnętrz"
 • Gwarancja satysfakcji
email
Wyślij zapytanie

Podoba Ci się ta strona?

Wyślij ją jako wiadomość do bliskiej Ci osoby lub podziel się szerzej Twoją inspiracją:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania:

Opinie na temat Projektowania Łazienki

4.8
4,8 rating
4.8 out of 5 stars (based on 4 reviews)
Powyżej oczekiwań75%
Bardzo dobry25%
Średni0%
Poniżej oczekiwań0%
Fatalny0%

Projekt Łazienki Skandynawskiej

5,0 rating
2020-02-20

Projekt wykonany dokładnie tak jak oczekiwaliśmy, do tego szybko 🙂
Polecam

Marianna

Łazienka

5,0 rating
2020-01-25

Projekt przypadł nam do gustu, jesteśmy zadowoleni. Zamówilibyśmy jeszcze raz

Piotr

Projekt

4,0 rating
2019-12-28

Otrzymaliśmy projekt, który wymagał kilku poprawek, ale po mydyfikacjach był już ładny.

Katarzyna

Pomysł na łazienkę

5,0 rating
2019-11-30

moja łazienka wyszła suuupper! Polecam

Gośka
error:
Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: Projektowanie Ewa Sitkowska, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 5432078388 tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.

100% BEZPŁATNY PORADNIK DO POBRANIA
UNIKNIJ 10 BŁĘDÓW PRZY PROJEKTOWANIU WNĘTRZ ONLINE!
(KAŻDY Z TYCH BŁĘDÓW MOŻE CIĘ SPORO KOSZTOWAĆ!)

Pobierając poradnik zapisujesz się do newslettera