Projektant łazienki

Potrzebujesz projekt łazienki?
W artykule poniżej znajdziesz dokładne informacje na temat projektowania łazienki. Opis całego procesu, projekty koncepcyjne, wizualizacje, projekty techniczne i przykład kosztorysu. Poznasz proces realizacji projektu krok po kroku. Poniżej znajdziesz również poradnik, odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, inspiracje oraz pokażemy jak wygląda wnętrze łazienki na wizualizacjach vs zdjęcia po realizacji projektu. 

Projektowanie Łazienki

Poniżej możesz znaleźć przykłady ostatnio zrealizowanych projektów wnętrz łazienek.
Każdy z nich to indywidualny projekt łazienki przygotowany dla naszych klientów.
Zobacz przykładowe aranżacje i gotowy projekt

Projekty Łazienek 2022 r

Spis Treści

Projekt łazienki vs realizacja

Jakiego efektu możesz się spodziewać po zaprojektowaniu z nami łazienki? 
Oczywiście wszystko zależy od Ciebie i na ile wiernie odwzorujesz nasz projekt, jednak poniżej poniżej możesz zobaczyć przykład przesłany do
nas przez naszego klienta. Po prawej stronie jej wygląd po wykonaniu remontu, a po lewej stronie wizualizacja. 

Opinie o projektach łazienek

Projektowanie Łazienki 2

Ocena: 4,8 – 6 opinii

Poznaj opinie o naszych projektach wnętrz łazienek.

Patrycja W
Patrycja W
17.02.2020 r
link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękuje bardzo pani Beato za super współpracę jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu.
Paweł R
Paweł R
17.01.2020 r
link do projektu >>
Czytaj więcej
Pani propozycje aranżacji wnętrz bardzo nam się podobały
Marek S
Marek S
21.07.2019 r
link do projektu >>
Czytaj więcej
Wszystko jest oki, bardzo nam się podoba. 🙂
Poprzedni
Następny

Projektowanie Łazienki Online
(proces realizacji krok po kroku)

Etapy procesu projektowego:

Poniżej prezentujemy przykład kompleksowo i spójnie zaprojektowanej łazienki przez naszą firmę.

Przygotowanie projektu koncepcyjnego.
Projekt koncepcyjny 1

Rzut aranżacyjny, który zawiera funkcjonalny rozkład wnętrza. Jest wstępną propozycją rozkładu elementów charakterystycznych dla pomieszczenia.

Projekt koncepcyjny 2

Projekt koncepcyjny II to druga propozycja aranżacyjna wnętrza. Odpowiedź na oczekiwania i sugestie klienta.

Projekt koncepcyjny 3

Projekt koncepcyjny III to trzeci wariant projektu pomieszczenia w formie rzutu z góry z rozmieszczeniem ścian działowych i mebli.

PROJEKT KONCEPCYJNY OD DEWELOPERA

Projektem koncepcyjnym od dewelopera jest charakterystyka wnętrza. Ogólny rzut wnętrza bez elementów technicznych i detali. Przedstawia główne założenia w projekcie.

PROJEKT KONCEPCYJNY FINALNY
WYBRANY PRZEZ KLIENTA

Przekazanie ostatecznych wytycznych dotyczących projektu wnętrza. Po akceptacji projektu koncepcyjnego zaczynamy pracę nad wizualizacjami. Przy projektowaniu łazienek trzeba pamiętać o ergonomii. 

Wizualizacje projektu łazienki

Wizualizacje projekt łazienki Online - Wersja1

Prezentujemy aranżacje wnętrz przygotowaną przez architekta. W tym celu zastosowujemy fotorealistyczne wizualizacje. Aranżacja łazienki

Kliknij wizualizacja łazienki, aby ją otworzyć

Wizualizacje projekt łazienki online - Wersja2

Kliknij wizualizacja łazienki, aby ją otworzyć

Wizualizacje projekt łazienki online - Wersja3

Kliknij wizualizacja łazienki, aby ją otworzyć

Trzecia wersja została wybrana przez klienta do realizacji aranżacji łazienki. 

Projekty techniczne

Poniżej przedstawiamy dokumentację projektową dla projektowanej łazienki.

Instalacje
elektryczne

Projekt instalacji elektrycznej zawiera podstawowe rozwiązania oraz parametry. Dokumentacja ta pozwala na precyzyjne rozmieszczenie opraw oświetleniowych, gniazd wtyczkowych i tras układania przewodów.

Podwieszane
sufity

Podwieszany sufit daje wiele możliwości aranżacyjnych. Można go również wykorzystać do zamontowania elementów wentylacyjnych (kratek, wiatraków), izolacji akustycznej oraz podświetlenia pomieszczenia.

Posadzki

Posadzki mają za zadanie spełniać wszystkie oczekiwania względem eksploatacji oraz aranżacji wnętrza. Muszą być odporne na ścieranie, czy też wilgoć. Wykończenie podłóg to zazwyczaj płytki

Widok ścian

Widok ścian przedstawia wygląd poszczególnych ścian łazienki, w jaki sposób zostały zaaranżowane.

Układ płytek

Rzut ułożenia płytek we wnętrzu, określa zastosowane materiały i ich wymiary.

Hydraulika

Projekt hydrauliki tworzą instalacje dopływowe i odpływowe, których zadaniem jest dostarczenie do wnętrza wody użytkowej oraz usunięcie ścieków. Rury do wody są rozplanowane w taki sposób, aby uwzględniały w układzie instalacje grzewcze.

Zabudowa meblowa

Koncepcja zabudowy meblowej w łazience. Odpowiednio zaaranżowana zabudowa meblowa pozwala na wysoki komfort w użytkowaniu wnętrz.

Kosztorys Projektu Łazienki

Chciałbyś dobrze zaplanować budżet inwestycji? W pakiecie Max przygotujemy dla Ciebie nie tylko listę zakupów, ale całościowy kosztorys wszystkich elementów wyposażenia łazienki. Poniżej możesz sprawdzić przykładowy kosztorys. 

Projektowanie Łazienki
(Poradnik)

Łazienka jest pomieszczeniem użytkowym, z którego wszyscy domownicy korzystają praktycznie kilka razy dziennie. Aby spełniała wszystkie oczekiwania użytkowników, powinna więc łączyć w sobie wysoką funkcjonalność i komfort użytkowania z estetyką i elegancją. 

JAKA JEST TWOJA ŁAZIENKA?

Projektowanie łazienki może mieć różny stopień trudności w zależności od jej metrażu. W przypadku niewielkich łazienek, jakie spotykamy w starym budownictwie, generalny remont powinien zacząć się od dokładnego projektu i maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Najczęściej bowiem w takich łazienkach nie za bardzo można pozwolić sobie na szaleństwa stylistyczne, bardziej trzeba się skupić na tym, by wszystkie niezbędne elementy zmieściły się w niej. Jeśli masz dodatkową przestrzeń warto wygospodarować oddzielne pomieszczenie sanitarne. 

W nowoczesnym budownictwie oraz w domach jednorodzinnych takiego problemu nie ma – łazienki to najczęściej duże i przestronne pomieszczenia, z których można zrobić prawdziwe salony kąpielowe, które staną się miejscem nie tylko codziennego użytkowania, ale również wypoczynku i relaksu.

ODPOWIEDZ SOBIE NA PYTANIA:

1. Jaki metraż ma łazienka?

Jeśli jest niewielka i ma ograniczoną przestrzeń, warto skupić się na takim jej urządzeniu, aby nie była optycznie jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości. W takich wnętrzach można zastosować natomiast szereg rozwiązań, dzięki którym wnętrze będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości.

2. Ile osób będzie korzystało z łazienki?

Ta informacja pozwoli na ustalenie, jak dużo powierzchni użytkowej potrzeba na blatach czy półkach w łazience. Wystrój musi być bowiem tak dopasowany, by każdy z użytkowników miał kawałek wolnej przestrzeni.

3. Ile osób jednocześnie będzie korzystało z łazienki?

Jeśli więcej niż jedna, warto zadbać o to, aby dwie osoby mogły się w łazience swobodnie poruszać, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Jeśli jedna osoba chce wziąć prysznic, a druga właśnie wkłada pranie do pralki, każda z nich musi mieć kawałek przestrzeni dla siebie.

Lazienka z wanna wolnostojąca (3)

4. Jakie są nawyki i przyzwyczajenia osób korzystających z projektowanej łazienki?

Niektórzy użytkownicy korzystają z łazienki szybko i spędzają w niej niewiele czasu, inne traktują ją jako przestrzeń relaksu, odpoczynku i jako domowe spa. Warto na tym etapie ustalić między innymi, czy w łazience znajdzie się wanna czy prysznic. Wybór zależy zarówno od upodobań i nawyków użytkowników, jak i od możliwości w danej przestrzeni.

5. Czy osoby korzystające z łazienki potrzebują jej specjalnego dostosowania?

To pytanie dotyczy przede wszystkim tego, czy z łazienki będą korzystały osoby starsze lub niepełnosprawne. Konieczne jest wtedy projektowanie łazienki pod ich indywidualne zamówienie i potrzeby oraz ograniczenia ruchowe. Chodzi bowiem o to, by pomieszczenie było komfortowe, wygodne w użytkowaniu, ale również bezpieczne. Dostosowanie łazienki do specjalnych potrzeb użytkowników warto rozpocząć już na etapie projektu łazienki. Na późniejszym etapie wiele prac może już być bowiem niemożliwych do zrealizowania.

Lazienka z motywem roslinnym (3)

WANNA CZY PRYSZNIC? CO WYBRAĆ?

To jedno z najważniejszych pytań, jakie stawiają sobie użytkownicy przyszłej łazienki. Wanna jest bardziej uniwersalna, jednak to nie jedyny słuszny wybór. 

ŁAZIENKA Z PRYSZNICEM

To rozwiązanie praktyczne i ekonomiczne ze względu na zużycie wody oraz czas, jaki zajmuje kąpiel. Doskonale sprawdza się w małej łazience. Polecana przede wszystkim osobom prowadzącym szybki tryb życia, aktywnym i uprawiającym sport.

łazienka (1)

ŁAZIENKA Z WANNĄ

To miejsce dla osób ceniących uniwersalne rozwiązania. Taką wersję w większości przypadków wybierają rodziny z małymi dziećmi, a także osoby lubiące zażywać długie kąpiele, wykorzystując czas na zabiegi pielęgnacyjne.

projekt-lazienki-na-poddaszu-z-wanna (4)

RODZAJ PRYSZNICA

Przy większości decyzji odnośnie elementów wykończenia masz możliwość wybrania rozwiązań praktycznych lub o wysokiej estetyce. Tak samo jest w przypadku prysznica. Warto jednak zastanowić się czy na pewno ważniejsza jest dla Ciebie estetyka?

KABINA PRYSZNICOWA

Zalety: niska cena, gotowe rozwiązanie łatwe w instalacji, zazwyczaj znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości, 
Wady: mniejsza estetyka niż przy rozwiązaniach dedykowanych.

PRYSZNIC TYPU WALKI IN

Prysznic typu walk in wygląda pięknie  na ekspozycji i tak samo może wyglądać w Twoim domu, jednak po kilku tygodniach regularnego mycia całej szyby możesz zmienić zdanie na temat posiadania tego rozwiązania. 

Zalety: tworzy piękną estetykę wnętrza.

Wady: wysoki koszt wykonania, większa ilość pracy przy wykonaniu, uciążliwa eksploatacja przy zbyt małej przestrzeni łazienki lub nieprawidłowym wykonaniu.

PRYSZNIC Z KOTARĄ

Prysznic z kotara stosuje się jako ostateczność w małych  wnętrzach i przy ograniczonym budżecie. 

Zalety: niska cena.

Wady: rozchlapywanie wody po łazience, brudzenie się kotary, niska estetyka.

DEDYKOWANY

Prysznic dedykowany realizowany jest w dużych salonach kąpielowych. Można przykładowo zastosować dużą kabinę z przeszkleniem lub przeciwnie zostawić otwartą przestrzeń przejściową oddzieloną ścianka, aby woda nie rozchlapywała się po powierzchni. 

WANNA I PRYSZNIC DWA W JEDNYM

Rozwiązanie pośrednie rekomendowane dla rodziny, gdzie konieczne jest dostosowanie do różnych potrzeb w przypadku kiedy nie ma możliwości zastosowania osobnej wanny i osobnej kabiny prysznicowej. 

RODZAJE WANIEN

Marzy Ci się wielka wanna trójkątna z hydromasażem? Jest to świetne rozwiązanie do salonu kąpielowego, jednak radzimy unikać go jeśli nie masz alternatywy w postaci prysznica.

STANDARDOWA

Przychylasz się do wyboru standardowej wanny sprawdź również jak jest wyprofilowana i ile mieści litrów wody. Mniejsza pojemność oznacza szybsze napełnienie i niższe rachunki za wodę. 

WANNA WOLNOSTOJĄCA

Piękne, modne i stylowe rozwiązanie. Zalecane jednak tylko do łazienek o dużej powierzchni. 

MEBLE DO ŁAZIENKI

JAKIE MATERIAŁY NA MEBLE DO ŁAZIENKI?

Wybór mebli zależy przede wszystkim od stylistyki wnętrza oraz od jego wielkości. W niewielkiej łazience lepiej jest wybierać proste meble, które zajmują niewiele miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie mebli przezroczystych lub półprzezroczystych, które wydają się optycznie mniejsze. W dużej łazience można sobie pozwolić na większą swobodę.  

Jednak nawet w przestronnym wnętrzu warto uważać, by nie stało się one niewygodne i niefunkcjonalne. Dobrym rozwiązaniem będzie wydzielenie poszczególnych stref w łazience za pomocą ścianek działowy, najlepiej lekko przeszklonych lub ażurowych. Takie rozwiązanie nie przytłoczy dodatkowo wnętrza. Jeśli chciałbyś wykonać zabudowy meblowe we wnękach konieczne jest projektowanie łazienki, aby dopasować estetykę mebli do całości. 

Łazienka jest pomieszczeniem i podwyższonej wilgotności i miejscem częstych zmian temperatury, jest więc oczywiste, że nie sprawdzą tu się materiały, z jakich wykonujemy meble do salonu czy sypialni. Co warto rozważyć, wybierając meble do łazienki?

Projektowanie Łazienki 17

PŁYTA MDF

Choć wielu osobom płyty MDF wydają się mało trwałe i odporne na wilgoć, w rzeczywistości ich wytrzymałość w łazience zależy od grubości oraz od tego, w jaki sposób płyta jest wykończona. A tu do wyboru mamy:

 • Meble fornirowane – są to meble z naturalnego drewna, dodatkowo pokryte płytą meblową. Aby sprawdziły się w łazience, muszą być dodatkowo zabezpieczone specjalnym lakierem, który będzie chronił je przed wilgocią. Dobrej jakości meble powinny w niezmienionym stanie przetrwać przez długie lata.
 • Meble laminowane – są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na wysokie temperatury i wilgoci. Minusem jest jednak fakt, że przy nieustannym kontakcie z woda mogą, niestety, rozwarstwiać się.
 • Meble akrylowe – są sztywne, odporne na uszkodzenia i bardzo trwałe. Dzięki wysokiemu połyskowi doskonale sprawdzą się w łazienkach, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, które dodatkowo optycznie powiększą.
lazienka z plytkami w jodelke (1)

PŁYTY HPL

Jest to specjalny materiał, przeznaczony na meble do pomieszczeń o wysokim poziomie wilgoci. Płyty HPL to w rzeczywistości wielowarstwowe tworzywo, które jest połączeniem wysokiej jakości żywic oraz specjalnie obrobionego papieru. Razem tworzą doskonałą, trwałą i wytrzymałą powierzchnię. Płyty HPL są bardzo plastyczne i dają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Meble z nich wykonane mogą mieć różne rozmiary, kształty i style.

skandynawska-lazienka-w-czerni-i-drewnie (5)
PŁYTKI I ICH PARAMETRY

Nieodłącznym elementem łazienek są płytki, które najczęściej wybieramy na podłogę. Decydując się na glazurę warto zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd – wielkość, wzornictwo czy fakturę, ale przede wszystkim na parametry techniczne. Płytki przeznaczone do łazienek powinny mieć niską nasiąkliwość oraz ścieralność. Powinny być również antypoślizgowe. Warto również zadbać o to, aby były łatwe do utrzymania w czystości i nie ulegały zniszczeniu pod wpływem detergentów i środków czyszczących. 

OŚWIETLENIE

Światło w łazience ma niebagatelne znaczenie, szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z łazienką bez okna. Każda łazienka wymaga co najmniej kilku źródeł światła, rozmieszczonych odpowiednio przy konkretnych strefach. Wszystkie oprawy, które docelowo mają znaleźć się w łazience, powinny charakteryzować się wysoka klasą odporności na zalanie.

OŚWIETLENIE OGÓLNE GÓRNE

Tego typu oświetlenie z pewnością będzie najbardziej ekonomiczne. Jednak trzeba pamiętać, że w przypadku jedynie górnego oświetlenia pozostała część łazienki będzie niedoświetlona. Lepszym rozwiązaniem jest więc umiejscowienie w suficie czy w ścianach kilku punktów świetlnych.

OŚWIETLENIE PUNKTOWE GÓRNE W PODWIESZANYM SUFICIE

Zapewnia równomierne doświetlenie na całej powierzchni łazienki. Pamiętaj, aby zastosować oświetlenie dedykowane do łazienki odporne na wysoką wilgotność. 

OŚWIETLENIE LUSTRA

Niezależnie od tego czy zastosujesz oświetlenie typu led, kinkiety czy też oświetlenie punktowe ważne jest, aby pamiętać o doświetleniu lustra. Dlaczego? Jeśli o tym zapomnisz niezależnie od tego czy masz pojedyncze oświetlenie górne czy punktowe Twoja twarz będzie niedoświetlona przez co pojawią się na niej cienie. 

OŚWIETLENIE DEKORACYJNE

Zalety: ciepłe, efektowne, eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości, dają szerokie możliwości aranżacyjne. Nadaje nietuzinkową estetykę wnętrza. Świetnie sprawdza się jako oświetlenie nocne. 

PRANIE I SUSZENIE

W większości łazienek musi również znaleźć się miejsce na pralkę, kosz na pranie oraz odpowiednia przestrzeń do suszenia i przechowywania prania. W niewielkich łazienkach, gdzie ważny jest każdy centymetr kwadratowy, warto tę kwestię dobrze rozplanować. Jeśli masz bardzo małą łazienkę, najlepszym rozwiązaniem będzie pralka ładowana od góry, która nie potrzebuje dużo przestrzeni podczas otwierania.

Kosze i pojemniki na pranie również powinny być wąskie, za to wysokie, dzięki czemu nie będą zajmowały zbyt wiele miejsca, a jednocześnie zapewnią odpowiednią pojemność. Jeśli użytkownicy planują suszenie prania w łazience, najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie suszarek pod sufitem. W ten sposób nawet w niewielkiej łazience nie będą zajmowały ani kawałka podłogi.

PRALKA

Pamiętaj, aby wygospodarować odpowiednie miejsce na pralkę. Najczęściej jest ona umieszczana w łazience. Jeśli masz dużą przestrzeń dobrze jest zastanowić się nad wygospodarowaniem dodatkowego pomieszczenia na pranie i suszenie. Jeśli masz wyjątkowo mało miejsca w łazience możesz zastanowić się nad umieszczeniem pralki w kuchni. Przy zastosowaniu zabudowy meblowej nie będzie ona widoczna. 

Łazienka pralka

SUSZARKA DO UBRAŃ

Chciałbyś uniknąć sznurków nad wanną? 
W takim razie suszarka do ubrań jest rozwiązaniem dla Ciebie. Możliwe jest ustawienie poziome lub pionowe z łącznikiem na pralce. Pamiętaj jednak że suszarka wymaga dodatkowego przyłącza odprowadzenia wody. 

Łazienka Suszarka do prania

GNIAZDKA PLUS UMYWALKA ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO

W łazience powinna również znajdować się odpowiednia ilość gniazdek elektrycznych. Najbardziej newralgicznym miejscem są gniazdka w okolicach umywalki, które znaleźć się tam muszą, natomiast nie zawsze są odpowiednio zabezpieczone. Gniazdka w tym miejscu służą przede wszystkim wygodzie użytkowników, w ten sposób bez problemu można podłączyć elektryczną szczoteczkę, maszynkę do golenia czy suszarkę do włosów. Najlepszym rozwiązaniem w łazience są gniazda bryzgoszczelne, które są wyposażone w specjalne klapki, chroniące przed dostaniem się do gniazdka wody i wilgoci. Nowa łazienka powinna mieć zastosowane gniazdka z takim zabezpieczeniem. 

Dobry projekt łazienki wymaga wzięcia pod uwagę zarówno kwestii praktycznych, jak i estetycznych, warto więc zlecić to zadanie profesjonalistom. Decydując się na usługi naszych projektantów możesz mieć pewność, że otrzymasz projekt idealnie dopasowany do potrzeb pomieszczenia oraz do indywidualnych upodobań przyszłych użytkowników.

Najczęściej zadawane pytania

Koszt projektu łazienki z wizualizacjami oraz listą produktową to:1 200 zł (Projekt Standard) 

Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 1 800 zł (Projekt Max)

Projekt koncepcyjny 2d z wymiarami to czas: 3 dni robocze, przygotowanie wizualizacji to 7 dni roboczych. Na każdym etapie są 2 – 3 dni na wprowadzenie modyfikacji do projektu, aby wypracować ostateczną wersje. Łączny czas wykonania projektu przy szybkiej odpowiedzi klienta: ok 3 tygodni, a przy długiej odpowiedzi klienta to powyżej 4 tygodni.

• Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
• Określenie potrzeb względem łazienki -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
• Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów w łazience, określenie rodzaju wyposażenia i mebli
• Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, armatury, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
• Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
• Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
• Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

Wyposażenie łazienki  to przede wszystkim następujące akcesoria: wieszaki na ręczniki, dozownik na mydło, lustro, ręczniki, dywaniki, a także rozkładana suszarka (wolnostojąca lub wisząca) jeśli nie masz pomieszczenia na suszenie prania.

W zależności od wielkości:
• WC (ok 1 m2) –> wc, umywalka
• Mała (od 3 m2) –> wc, umywalka i prysznic
• Standardowa (od 5 m2) -> wc, jedna lub dwie umywalki, prysznic lub wanna, pralka
• Salon kąpielowy (od 10 m2) -> oprócz wszystkich niezbędnych elementów funkcjonalnych możesz pozwolić sobie również na bidet, pisuar, wannę wolnostojącą lub z hydromasażem. Przy większych rozmiarach również osobne pomieszczenie do sauny

Mała łazienka to konieczność wielu kompromisów. W małym pomieszczeniu postaw na funkcjonalność, zamiast rozwiązań designerskich. Wykorzystaj jasne barwy oraz duże lustro które optycznie powiększą przestrzeń. 

Jak tanio zaprojektować łazienkę?

Skupiając się wokół niskiej ceny realizacji remontu musisz zrezygnować ze wszystkich ekstrawaganckich rozwiązań. Wykorzystaj więc gotowy zestaw prysznicowy oraz gotowe zestawy meblowe, zrezygnuj z podwieszanego sufitu, ułóż płytki tylko tam, gdzie są niezbędne, a pozostała powierzchnia niech zostanie pomalowana farbą w swojej łazience.

 • Jak zaprojektować łazienkę online przy pomocy programu?
  Jaki program wybrać do projektowania łazienki online?

Zaprojektuj łazienkę samodzielnie używając darmowy program online.

Programy do projektowania łazienki można podzielić na 3 kategorie.

Od producentów – wyposażenia łazienek. Najczęściej są to darmowe programy do projektowania łazienek umożliwiające stworzenie projektu łazienki online bez konieczności pobierania oprogramowania. Przy użyciu takiego programu można dobrać materiały, produkty i elementy wyposażenia spośród tych dostępnych u danego producenta lub dystrybutora. Taki program jest darmowy. Obecnie najlepszymi programami do projektowania łazienek dysponuje villeroy boch oraz Ikea. Programy te dostępne są w polskiej wersji językowej, dlatego planowanie łazienki przy ich pomocy jest dosyć łatwe. 

Druga kategoria programów do projektowania łazienek, to programy, które umożliwiają projektowanie nie tylko łazienki, ale również całego mieszkania lub domu. Wśród nich możemy wyróżnić: homestyler, roomstyler, kazaplan. 

Trzecią kategorie programów stanowią programy odpłatne, jednak nauczenie się ich zajmuje długie miesiące, wymaga kosztownego komputera, a same programy również są bardzo kosztowne.

Samodzielne użycie programu do projektowania łazienki umożliwi Ci stworzenie prostego modelu lub zastosowanie podstawowych produktów, jeśli chciałbyś stworzyć wymarzoną łazienkę w stricte określonym stylu, a szczególnie jeśli jest on wyrafinowany taki jak styl glamour, czy styl nowojorski, aby dobrze odwzorować wybrane produkty konieczne będzie wykorzystanie profesjonalnego programu do projektowania łazienki, a co za tym idzie zatrudnienie do projektu projektanta.

Przykładowe programy do samodzielnego projektowania łazienki to:

 • Kazaplan 
 • Hoomstyler
 • Roomstyler
 • Wirtualny planer cersanit
 • Program do projektowania łazienek online Villeroy & Boch
 
Część z tych programów można również wykorzystać do projektowania wnętrz
 
Jeśli z jednej strony chcesz zaoszczędzić na projekcie, a z drugiej chcesz osiągnąć piękny efekt zaprojekuj łazienkę samodzielnie przy pomocy powyższych programów. W ten sposób metodą prób i błędów możesz spróbować wypracować finalny efekt będzie to jednak nie lada wyzwanie. Nie da się tego zrobić za jednym kliknięciem. Jeśli  nie będziesz zadowolony z efektu, możesz uzyskać świetny projekt w prosty sposób. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług naszego projektanta w dowolnym momencie. Projektowanie łazienki zgodnie z Twoimi potrzebami oraz gustem, jest po to, aby cieszyć się jej wyglądem przed długie lata. 

Jak działają programy do planowania łazienki? 

Część z programów wymaga założenia konta na serwisie i późniejszego zalogowania się na konto, natomiast druga część jest gotowa do pracy od razu po wejściu na stronę www. Proces projektowy odbywa się online przez stronę konieczny jest więc komputer oraz dostęp do Internetu. Aby zacząć pracę z programem potrzebujesz wcześniej odpowiednio przygotować się do tego, czyli: 

– przygotuj inwentaryzacje z wymiarami, wymiary są konieczne, aby zbudować model łazienki
– przygotuj inspiracje do projektu
– jeśli masz wybrane produkty zbierz je w jednym miejscu, aby mieć do nich szybki dostęp

Gdy już wybrałeś program i przygotowałeś powyższe informacje możesz zacząć projektować łazienkę w kolejnych krokach:

– nanieś inwentaryzacje w programie
– rozmieść podstawowe elementy takie jak wanna czy wc w plannerze
– dobierz elementy takie jak płytki, czy meble
– dobierz kolorystykę

Po przygotowaniu całości porównaj wygląd zaprojektowanego wnętrza do inspiracji oraz poszczególnych produktów. 
Niestety programy do projektowania łazienki mają pewne swoje ograniczenia. Najważniejsze z nich to: 

– brak mebli łazienkowych. Są dostępne tylko poszczególne elementy wyposażenia
– brak produktów, które wybraliśmy
– brak możliwości ustawienia odpowiedniej faktury
– wizualizacje zazwyczaj nie są fotorealistyczne 

Jaki zatem program do projektowania łazienki wybrać? 

Planer łazienki nie zastąpi współpracy z projektantem wnętrz. Najlepiej skorzystać ze wsparcia profesjonalisty

Aktualne trendy w projektowaniu łazienki to:

 • Styl skandynawski
 • Styl glamour
 • Styl klasyczny
 • Styl nowoczesny
 • Styl industrialny

Kliknij w ten link, aby zobaczyć projekty łazienek wykonane zgodnie z najnowszymi trendami 

Inspiracje do projektowanie łazienki

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów łazienki: 

Cennik za projektowanie łazienki online

Cena za projekt łazienki dostępna jest po przejściu 
na stronę cennik za pomieszczenie

Wyceń projektowanie łazienki

Masz do wyceny więcej niż jedno pomieszczenie?
Wyślij do nas zapytanie, a prześlemy Ci ofertę

Podoba Ci się ta strona?

Wyślij ją jako wiadomość do bliskiej Ci osoby lub podziel się szerzej Twoją inspiracją:

Facebook
Email
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Telegram
Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: