Salon kąpielowy w klimacie retro

Katarzyna
katarzyna

Aranżacje wnętrz

Wybierz jakie aranżacje chcesz zobaczyć

CO NAS WYRÓŻNIA?
Cennik

Aranżacja Łazienki - Jak urządzić łazienkę?

Podstawowym założeniem projektowym przy remoncie łazienki powinna być przede wszystkim funkcjonalność dostosowana do potrzeb wszystkich użytkowników. Jak zaprojektować łazienkę? Można to zrobić samemu lub skorzystać z pomocy specjalisty. Nowatorskich pomysłów nie brakuje w Internecie czy katalogach, inspiruj się nimi, tworząc indywidualną wizję wymarzonego pomieszczenia. Remont łazienki, wymaga uwzględnienia walorów wizualnych, ale i aspektów ergonomicznych. Kwestią kluczową jest metraż. Inaczej projektuje się małą łazienkę w bloku, a inaczej salon kąpielowy. Istotny jest również wybór stylu aranżacji, tak by ten sprawdził się pod względem estetycznym, ale i użytkowym. Co będzie dogodniejsze dla ciebie i użytkowników- wanna czy prysznic? Niezwykle istotne jest wyznaczenie budżetu, warto ustalić plan remontu by dodatkowe komplikacje czy koszty nie zaskoczyły cię w trakcie realizacji projektu twojej łazienki.

Jak urządzić małą łazienkę?

Dysponując niewielkim metrażem, wiele osób staje przed dylematem, jak funkcjonalnie urządzić łazienkę. To nie proste zadanie, ponieważ na niewielkiej powierzchni trzeba umieścić wszystkie niezbędne sprzęty AGD. Przemyśl jak zabudować elementy łazienkowe tak by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie zabudowy z blatem, na którym stoi umywalka. Dzięki temu uzyskasz dodatkową przestrzeń użytkową oraz potrzebne miejsce do przechowywania. Istotne jest także by jak najwydajniej powiększyć optycznie przestrzeń. Paleta kolorystyczna jest w tej kwestii decydująca. Biel do małych łazienek jest kolorem idealnym. Jasne barwy nadają pomieszczeniu przestronności i głębi. Kolejną cechą charakterystyczną dla niewielkich pomieszczeń jest też minimalizm. Lepiej unikać zbędnych dekoracji, a akcesoria przechowywać w szafkach, tak by pomieszczenie cechowała funkcjonalność, ład i harmonia.

Prysznic a wanna

Wybór ten zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych potrzeb twoich i użytkowników. Niektórzy nie wyobrażają sobie wieczoru bez długiej kąpieli w wannie, inni codziennego prysznica. Współczesne aranżacje, również te o najmniejszym metrażu, pozwalają na wygospodarowanie dogodnej przestrzeni pod wannę narożną czy prysznic w stylu walk-in. Wszystko jest więc kwestią funkcjonalnych rozwiązań w odpowiednie aranżacji. Prysznic cechuje zdecydowana przewaga zalet nad wadami. Przede wszystkim gwarantuje znacznie bardziej ekonomiczne użytkowanie, względem czasu i zużycia wody. Ponadto, zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna. Wanna to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią komfort i dłuższy łazienkowy relaks. Sprawdzą się one również u rodzin z małymi dziećmi, których wieczorna toaleta będzie znacznie dogodniejsza. Kolejnym atutem wanny jest nieuciążliwe utrzymywanie czystości, gdyż kamień osadza się w tym przypadku znacznie mniej niż przy kabinie prysznicowej.

Podłoga i ściany w łazience

Płytki to rozwiązania najbardziej popularne stosowane w łazienkach w każdej aranżacji. Wybór ich powinien być ukierunkowany ponadczasową formą i uniwersalnym stylem. Najpopularniejsza jest glazura- cienkie i kruche płytki łazienkowe pokryte szkliwem, przeznaczone jedynie na ściany. Dobrze znana jest także terakota- praktyczne i estetyczne rozwiązanie, sprzyjające utrzymywaniu czystości. Terakota to kamionkowe płytki gładkie lub fakturowane, bardziej wytrzymałe niż glazura, sprawdzające się świetnie na ścianach i podłodze. Dostępny jest także gres porcelanowy, charakteryzujący się wyjątkową odpornością na ścieranie i środki chemiczne, a także wysoką wytrzymałością. Podobnymi parametrami wyróżnia się również klinkier szkliwiony, dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Coraz częstszym rozwiązaniem stają się panele podłogowe, dostosowane do warunków łazienkowych. Charakteryzuje je równa do tradycyjnych płytek solidność, a wyróżnia gwarancja ciepłego naturalnego klimatu, idealnego dla zwolenników poczucia komfortu.

Oświetlenie

Łazienkę powinna być oświetlona równomiernie, biorąc jednocześnie pod uwagę odmienne funkcje jej poszczególnych stref. Planowanie oświetlenia łazienki zacznij właśnie od funkcjonalnego podziału swojego wnętrza. Wybierzesz oświetlenie główne (górne), funkcyjne (boczne) oraz w razie potrzeby dodatkowe (dekoracyjne). Jaką mocą powinno się charakteryzować światło do łazienki? To zależy od Twoich potrzeb i wielkości pomieszczenia. Zazwyczaj zaleca się, by łazienkę o wielkości ok. 10 m² oświetlały cztery oprawy z żarówkami o mocy 50 W. Do łazienek czy pokojów kąpielowych stawiających na przede wszystkim komfort polecamy dodatkową luminację budującą nastrój. Podczas relaksującej kąpieli górne światło nie jest potrzebne, wystarczą subtelne ledy. Projektem oświetlenia każdej łazienki powinna kierować funkcjonalność oddzielnych stref. Wedle ich potrzeb, dobierz nasilenie i barwę luminacji. Nie zapominaj o stosowaniu rozwiązań dostosowanych do wyjątkowych warunków panujących w tym pomieszczeniu!

Salon kąpielowy

Salon kąpielowy to przestronne pomieszczenie, znajdujące się zazwyczaj obok lub sypialni. Podstawową jego funkcją jest zapewnienie komfortowej przestrzeni wypoczynkowej. Centralny punkt stanowić powinna strefa kąpielowa, najczęściej wanna wolnostojąca, która umożliwi długie, relaksujące kąpiele. Niezwykle ważne jest dogodne oświetlenie, które podkreśli wyjątkowy charakter tego pomieszczenia. O ile małe łazienki podążają za minimalizmem, przy większej przestrzeni dekoracje podkreślą pokojowy klimat tego pomieszczenia. Warto wygospodarować także strefę relaksu w formie wygodnego fotela, szezlonga czy nawet sofy. Rozwiązanie to zaprasza użytkownika do dłuższego relaksu oraz potęguje klimat luksusu i elegancji. W salonach kąpielowych kojący motyw żywej zieleni zapewni o niepowtarzalnym klimacie. Często stosowane są dekoracyjne donice i wazony jak i elementy kojące zmysły- świece, olejki zapachowe.

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.