Projekt Salonu

Projektowanie Salonu 1

Ocena: 4,9 – 5 opinii

949 zł
z wizualizacjami

Projektowanie Salonu

Potrzebujesz Projekt Salonu?

Salon jest wyjątkowym miejscem, w którym domownicy wspólnie spędzają czas, oglądają telewizję, jedzą posiłki czy po prostu relaksują się w domowej przestrzeni. W salonie również przyjmujemy gości, dlatego warto zadbać o to, aby było w nim odpowiednio dużo miejsca nie tylko dla domowników, ale również dla co najmniej kilku gości.

Projekt salonu powinien być tak skonstruowany, aby w razie potrzeby można było go bez problemu powiększyć. Zakłada się, że optymalny salon powinien mieć co najmniej 25 metrów kwadratowych. W rzeczywistości jednak zdarzają się też salony nieco mniejsze. Trzeba też pamiętać, aby wielkość pomieszczenia była dostosowana do wielkości innych pomieszczeń w domu czy w mieszkaniu. Projektowanie Salonu 

Pokaż więcej

Projektowanie Salonu

Opinie naszych klientów

Projektowanie Salonu 2
Ewa R

Super, dziękuję bardzo za piękny projekt.

Ocena:

Projektowanie Salonu 3
Projektowanie Salonu 4
Piotr B.

Dziękujemy za świetną wizualizację, współpracę i cierpliwość w czasie trwania projektu.

Ocena:

Projektowanie Salonu 3

1. Projekty salonu
(projekty 2020 r / 2019 r)

Projektowanie Salonu 6
Marlena R

Wszystko mi się podoba, oglądam wizualizacje na okrągło i podziwiam.

Ocena:

Projektowanie Salonu 3
Projektowanie Salonu 8
Agnieszka D

Bardzo dziękuję na pewno będę Państwa polecać i pewnie za jakiś czas sama powrócę z innym pomieszczeniem 🙂

Ocena:

Projektowanie Salonu 3
Projektowanie Salonu 10
Agnieszka L

Bardzo dziękuje za projekt i miły kontakt.

Ocena:

Projektowanie Salonu 3

2. Projekt salonu
(realizacja krok po kroku)

Etapy procesu projektowego:

Proces został opisany szczegółowo poniżej.

Projekt koncepcyjny 1

Na pierwszym etapie projektant przygotowuje 3 projekty koncepcyjne. 

Projekt koncepcyjny 2

W drugiej propozycji pokazujemy alternatywne rozwiązanie aranżacji wnętrza

Projekt koncepcyjny 3

Klient zazwyczaj łączy propozycje z poszczególnych wersji projektów koncepcyjnych i tak powstaje ostateczna wersja. 

Projekt koncepcyjny
od dewelopera

Projekt wnętrza zaproponowany przez dewelopera. Gotowy projekt nie uwzględnia indywidualnych potrzeb klienta.

Projekt koncepcyjny finalny
wybrany przez klienta

Projekt finalny składa się z przedstawienia graficznego projektowanego wnętrza uwzględniając ze szczególną uwagą wszystkich oczekiwań klienta.

Wizualizacje projektu salonu

Następnym krokiem jest przejście do aranżacji 3d w postaci fotorealistycznych wizualizacji salonu. 

Wizualizacje projektu salonu - Wersja1

Wizualizacje projektu salonu - Wersja2

Klient zdecydował się jedynie na zmianę krzeseł w salonie
i zaakceptował tą wersje salonu. 

Projekty techniczne salonu

Projekt techniczny zawiera szczegółowe opracowanie schematu funkcjonalnego wnętrza.

Instalacje
elektryczne

Rysunek instalacyjny określa sposób przebiegu instalacji elektrycznych we wnętrzu.

Podwieszane
sufity

Metoda wykończenia wnętrz, daje możliwość zamaskowania przewodów oraz podświetlenia pomieszczenia.

Posadzki
salonu

Spersonalizowany projekt ułożenia posadzki, określa rodzaj użytych materiałów.

Widok ścian

Projekt przedstawia sposób aranżacji ścian we wnętrzu.

Zabudowa meblowa

Rysunki mebli na zamówienie w pomieszczeniu.

Kosztorys projektu salonu

3. Projektowanie salonu
(Poradnik)

Salon najczęściej jest największym pomieszczeniem w mieszkaniu. Jest to również wnętrze, które pełni funkcje reprezentacyjne.
Powinno więc być tak urządzone, aby spełniać potrzeby zarówno domowników, jak i ich gości. 

Projektowanie Salonu 24

Zastanów się jak spędzasz czas w salonie?

Salon jest wyjątkowym miejscem, w którym domownicy wspólnie spędzają czas, oglądają telewizję, jedzą posiłki czy po prostu relaksują się w domowej przestrzeni. W salonie również przyjmujemy gości, dlatego warto zadbać o to, aby było w nim odpowiednio dużo miejsca nie tylko dla domowników, ale również dla co najmniej kilku gości.

Projekt salonu powinien być tak skonstruowany, aby w razie potrzeby można było go bez problemu powiększyć. Zakłada się, że optymalny salon powinien mieć co najmniej 25 metrów kwadratowych. W rzeczywistości jednak zdarzają się też salony nieco mniejsze. Trzeba też pamiętać, aby wielkość pomieszczenia była dostosowana do wielkości innych pomieszczeń w domu czy w mieszkaniu. Projektowanie Salonu Online

Oświetlenie

Salon powinien być przestronny i mieć dużo naturalnego światła. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być położenie salonu z oknami na stronę południową, a idealnym wręcz zastosowanie dużych okien z trzech stron. Dekoratorzy radzą, aby w oświetleniu wnętrza skutecznie wykorzystać zarówno światło naturalne, jak i sztuczne.

Jeśli chodzi o zastosowanie światła sztucznego: 

  • jasne, mocne światło powiększa przestrzeń
  • światło przytłumione stwarza klimat ciepła i kameralności, ale w efekcie zmniejsza wizualnie pomieszczenie. 

W salonie stosując odpowiednio do aranżacji podwieszane sufity i wykorzystując oświetlenie ledowe możemy optycznie powiększyć przestrzeń. Projektowanie salonu online

Oświetlenie górne

Najczęściej spotykane w salonach, stanowi zazwyczaj najmocniejszy punkt oświetlenia pomieszczenia. Dobrze jest zadbać o to aby uzupełnić oświetlenie górne o oświetlenie dodatkowe w miejscach gdzie jest to szczególnie potrzebne.

Projekt Salonu Online
Projektowanie Salonu 25

Lampy stojące

Lampy stojące najczęściej łączą w sobie funkcje użytkowe z wysoką estetyką. Lampa stojąca nie daje tak dużo światła, jak lampy wiszące, może natomiast w dobry sposób budować klimat wnętrza. Wybierając lampy stojące warto zadbać o to, by były efektowne, dekoracyjne, a jednocześnie idealnie wkomponowane w pozostałe elementy wystroju wnętrza.

Oświetlenie punktowe

Najlepiej sprawdzają się tu oświetlenie w podwieszanym suficie. Dzięki oświetleniu punktowemu możemy optycznie kształtować przestrzeń, a jednocześnie uwypuklać jej największe zalety. Oświetlenie punktowe można zastosować w witrynach szafek, pod półkami, szczególnie szklanymi czy obrazami lub plakatami na ścianach. Dzięki temu zwrócimy uwagę na najciekawsze elementy wystroju wnętrza.

Projektowanie Wnętrz. Podwieszany sufit
Projektowanie Salonu 26

Oświetlenie dekoracyjne

W tym celu najczęściej stosuje się oświetlenie led w podwieszanym suficie. W nowoczesnych wnętrzach wykorzystywane są również pionowe podświetlenia led zwłaszcza we wnęce na telewizor. Ciekawą formą oświetlenia dekoracyjnego, czy też dopełniającego oświetlenie pomieszczenia mogą stanowić kinkiety boczne. 

Lampy nad stołem

Duża lampa wisząca lub kilka mniejszych to najlepsze rozwiązanie, aby oświetlić cały stół w jadalni. Lampy nie powinny wisieć zbyt nisko nad stołem, a ich światło powinno być tak dopasowane, by dokładnie oświetlało każdy fragment stołu, a jednocześnie nie oślepiało osób znajdujących się przy nim.

Projekt salonu - Projekt Salonu Online

Zintegrowanie przestrzeni

Przestrzeń salonu powiększymy stosując połączenie z kuchnią, czy jadalnią oraz otwarcie na przestrzeń przechodnią tj. schody czy część korytarza, wszystko zależy od układu mieszkania i trików, jakie możemy tam zastosować. Projektowanie salonu 

Salon z aneksem kuchennym

Obecnie bardzo chętnie łączy się salon z aneksem kuchennym. Ważne jest, aby w takim przypadku odpowiednio zaprojektować przestrzeń wydzielając strefę kuchenną np. przy pomocy wyspy lub baru od strefy dziennej. Warto również pamiętać, że połączenie salonu z kuchnią ma swoje zalety i wady. 

Zaletą takiego rozwiązania jest optyczne powiększenie przestrzeni oraz umożliwienie kontaktu osobom przebywającym w kuchni z domownikami w salonie. Decydując się na połączenie salonu z kuchnią warto zadbać, aby były one utrzymane w podobnym wystroju – jeśli salon jest utrzymany w stylu klasycznym, podobnie powinna wglądać kuchnia. Natomiast minimalistyczny, chłodny czy nieco designerski wygląd salonu wymaga urządzenia kuchni w podobnej, chłodnej i surowej stylistyce. Połączenie stylów we wnętrzach, które są na siebie otwarte, nie jest najlepszym pomysłem.

Wadę stanowi rozchodzenie się zapachów po salonie, a także pozostałych pomieszczeniach. Pamiętaj zatem, aby przy aneksie kuchennym zastosować mocną wentylacje. 
Projektowanie Salonu Online

Projektowanie Wnętrz Online Salon z Aneksem Kuchennym

Odpowiednia aranżacja wnętrza

Sposób aranżacji wnętrza, dobór dodatków i innych elementów wystroju w dużym stopniu może optycznie kształtować pomieszczenie, powiększać je czy budować odpowiedni klimat. Projektowanie salonu

Projektowanie Salonu 27

Zastosowanie jasnych barw w pomieszczeniu

Jasne farby, lekkie materiały, delikatne dodatki optyczne powiększają przestrzeń salonu.

Ilość mebli, dekoracji, bibelotów i innych przedmiotów w salonie

Jeśli chcemy powiększyć przestrzeń użyjmy jasnych, prostych i lekkich mebli stosując zasadę minimalizmu.

Projektowanie Salonu 28
Projektowanie Salonu 29

Fototapety

Duże, przestronne ściany w salonie aż się proszą o zastosowanie odpowiednio efektownej dekoracji. Fototapeta powinna znaleźć się wyłącznie na jednej ścianie, najlepiej tej, na której nie znajdują się żadne ciężkie, przytłaczające meble. Fototapeta z pewnością nada wnętrzu głębi i trójwymiarowości, a jednocześnie będzie niezwykłą ozdobą wnętrza. Im bardziej ozdobna i niezwykła fototapeta, tym bardziej warto zadbać, by aranżacja pozostałych ścian była dla niej jedynie tłem.

Meble do salonu

Meble do salonu należy wybierać subiektywnie, w zależności od tego, jakie są upodobania domowników oraz sposób spędzania wolnego czasu. Jeśli domownicy w salonie przede wszystkim oglądają telewizję, konieczny jest przede wszystkim duży i wygodny zestaw wypoczynkowy. Jeśli natomiast domownicy spędzają sporo czasu przy stole, w salonie powinien również stanąć efektowny stolik. Powinien łączyć w sobie komfort użytkowania z estetyką. Projektowanie salonu 

Salon meble wzdłuż ściany

Nie stawiaj mebli na ścianach

W wielu domach można zaobserwować nieco przestarzały trend stawiania mebli wzdłuż ścian. W ten sposób praktycznie całkowicie wykorzystujemy ściany, natomiast na środku pozostaje wolna, nie do końca wykorzystana przestrzeń. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zlokalizowanie zestawu wypoczynkowego na środku, dzięki czemu z tyłu na ścianie pozostanie wolna przestrzeń do wykorzystania na regały, półki czy szafy. W ten sposób w jednym pomieszczeniu uzyskamy kilka funkcjonalnych stref, a jednocześnie zadbamy o to, by duża przestrzeń była właściwie zagospodarowana.
Projektowanie Salonu Online

Miejsce do przechowywania

W salonie warto zaplanować nie tylko meble, które będą służyły do wypoczynku czy spędzania wolnego czasu, ale również takie, które będą strefą przechowywania. W niewielkich mieszkaniach salon musi bowiem łączyć w sobie wiele funkcji. Projektowanie salonu 

Do salonu warto wybrać takie meble, które pozwolą ukryć sporo przedmiotów we wnętrzu, a jednocześnie wyeksponują elementy dekoracyjne. Jakie mamy możliwości?

Półki i szafki na ścianach

Idealnie sprawdzają się w tych miejscach, gdzie nie możemy sobie pozwolić na postawienie większych mebli. Półki mogą pełnić funkcje dekoracyjne, ale również doskonale sprawdzą się jako miejsca do przechowywania książek czy innych bibelotów. Jeśli wybierzemy wersje zamykane, przestrzeń będzie dodatkowo bardziej uporządkowana, gdyż zawartość półek ukryjemy za drzwiczkami.

Projektowanie Salonu 30
Salon regał z książkami

Regały i witryny

Mają funkcję nie tylko przechowalniczą, ale również ekspozycyjną. To właśnie na nich umieszczamy te przedmioty czy elementy, które chcemy wyeksponować i podkreślić za pomocą odpowiedniego ustawienia. Regały doskonale sprawdzą się do przechowywania książek. Jeśli umieścimy kilka regałów na jednej ścianie i zapełnimy je książkami, możemy w ten sposób otrzymać efektowną biblioteczkę.

Dwa w jednym

Takie meble doskonale sprawdzą się w niewielkich wnętrzach, w których trzeba oszczędzać przestrzeń. Mogą to być na przykład kanapy z półkami, pufy z miejscami do przechowywania czy stoliki kawowe z półkami czy schowkami. Dzięki temu jeden mebel może pełnić zarówno funkcje dekoracyjne i reprezentacyjne, jak i użytkowe.

Projektowanie Salonu 31

Jak projektować Salon?

Jeśli zadbamy o wszystkie elementy wyposażenia i urządzenia salonu, uzyskamy doskonale zaaranżowaną przestrzeń, która będzie pełnić funkcje reprezentacyjne, a jednocześnie będzie miejscem, w którym domownicy będą przyjemnie spędzać czas. Przy projektowaniu salonu warto zadbać o to, by wszystkie elementy wystroju idealnie się ze sobą komponowały oraz były właściwie rozmieszczone. Trzeba bowiem pamiętać, by w salonie można było swobodnie się poruszać, a jednocześnie, by było to miejsce eleganckie i w dobrym stylu. Zawsze warto unikać nadmiaru i przesytu, który może powodować wrażenie przeładowania wnętrza, optycznie zmniejszać pomieszczenie lub zaburzać jego proporcje. W wystroju wnętrz takich jak salon, warto trzymać się zasady – mniej znaczy więcej. Projektowanie salonu 

4. Najczęściej zadawane pytania

1. Ile kosztuje projekt salonu?

Koszt projektu salonu z wizualizacjami oraz listą produktową to: 949 zł (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 1 499 zł (Projekt Max)

2. Ile trwa projektowanie salonu?

Projekt koncepcyjny 2d z wymiarami to: 3 dni robocze, przygotowanie wizualizacji to 7 dni roboczych. Na każdym etapie s ą 2 – 3 dni na wprowadzenie modyfikacji do projektu, aby wypracować ostateczną wersje. Łączny czas wykonania projektu przy szybkiej odpowiedzi klienta: ok 3 tygodni, a przy długiej odpowiedzi klienta to powyżej 4 tygodni.

3. Jak zaprojektować salon?

Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
Określenie potrzeb względem salonu -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów w salonie, określenie rodzaju wyposażenia i mebli
Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

4. Ile kosztuje urządzenie salonu?

Wersja ekonomiczna (ok 15 m2), bez rozwiązań dedykowanych i kosztownego remontu, podstawowe wyposażenie to sofa, stolik kawowy, szafka pod telewizor oraz dekoracje w postaci tapety lub zdjęcia w ramkach. Koszt wykończenia ekonomicznego zacznie się od 8 tys zł

Wersja standardowa (ok 30 m2), zawierające rozwiązania dedykowane takie jak kominek, podwieszane sufity, czy ścianka z cegły lub ekstrawagancka tapeta. Wyposażenie to wszystkie potrzebne elementy ze średniej półki. Koszt wykończenia standardowego zacznie się od 25 tys zł

Wysoki standard (ok 50 m2), zawierające rozwiązania dedykowane o wysokim standardzie. Na przykład wykończenie w stylu glamour, wykorzystanie naciąganych sufitów, dedykowanego oświetlenia, podłogi epoksydowej i innych ekskluzywnych rozwiązań. Wyposażenie to elementy wyszukane i zakupione w wybranych sklepach. Koszt wykończenia w wysokim standardzie dla wielkości 50 m2 zacznie się od kwoty 130 tys zł

5. Gdzie znaleźć tanie meble do salonu?

Sprawdź takie sklepy jak: Bodzio meble, Castorama, Leroy merlin, Ikea, BRW, jysk, Agata Meble

5. Inspiracje do projektu salonu

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów salonów: 

6. Cennik za projekt salonu

Od 30 do 44 m2 stawka: x1,5. Powyżej 45 m2 stawka: x2.  Salonu z kuchnią od 12 m2 do 30 m2 liczymy stawkę za pomieszczenie x1,5. W przypadku salonu z kuchnią powyżej 31 m2 stawka: x2

W cenie są 3 tury wizualizacji w cenie (1 propozycja + 2 tury modyfikacji).  Dodatkowe modyfikacje są płatne +200 zł za jedną turę zmian na pomieszczenie. 

Pokaż więcej
Koncepcja 2d

Cena za pomieszczenie: 299 zł

Standard

Cena za pomieszczenie: 949 zł

Max

Cena za pomieszczenie: 1 499 zł

7. Wyceń projekt salonu

Co zyskujesz?
email
Wyślij zapytanie

Podoba Ci się ta strona?

Podziel się nią z najbliższymi jako inspiracją do Twojego projektu salonu

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp

Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: