Projektowanie Mieszkania

Potrzebujesz projekt mieszkania?
W artykule poniżej znajdziesz dokładne informacje na temat projektowania wnętrza mieszkania. Opis całego procesu, projekty koncepcyjne, wizualizacje, projekty techniczne i przykład kosztorysu. Poznasz proces realizacji projektu krok po kroku. Poniżej znajdziesz również poradnik, odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, inspiracje oraz pokażemy jak wygląda nowoczesne mieszkanie na wizualizacjach vs zdjęcia po realizacji projektu. 

Projekt Mieszkania

Poniżej możesz znaleźć przykłady ostatnio zrealizowanych projektów mieszkań.
Każdy z nich to indywidualny projekt mieszkania przygotowany dla naszych klientów.
Zobacz przykładowe aranżacje

Projekty Mieszkań 2022 r

Kliknij przycisk powyżej, aby zobaczyć dodatkowe projekty wnętrz mieszkań.
Projekty mieszkania możesz zobaczyć też na tej stronie >>

Spis Treści

Projekt wnętrza vs realizacja

Jakiego efektu możesz się spodziewać po zaprojektowaniu z nami mieszkania? 
Oczywiście wszystko zależy od Ciebie i na ile wiernie odwzorujesz nasz projekt, jednak poniżej poniżej możesz zobaczyć przykład realizacji:

Opinie o projektach mieszkań

Projektowanie Mieszkania 1

Ocena: 4,9 – 8 opinii

Poznaj projekty mieszkań i opinie o nich. 

Marzena K
Marzena K
16.01.2021 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Wszystkim nam się bardzo podoba ✌Dobra robota
Damian W
Damian W
18.09.2019 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Jestem bardzo zadowolony z Państwa usług i myśle ze będą się z Państwem kontaktowali moi znajomi w celu projektu ich mieszkania. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam !
Anna Z
Anna Z
18.04.2019 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Dziękujemy za wspaniały projekt odpowiadający w 100% naszym oczekiwaniom
Anna A
Anna A
10.02.2021 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Dziękujemy bardzo, Pani Magdo.Już zabraliśmy się za realizację 🙂
Leszek M
Leszek M
19.11.2019 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Bardzo ładnie!!… mnie się podoba :), więc jest OK
Witold L
Witold L
19.03.2020 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Jest super! 🙂 Bardzo dziękujemy
Anna O
Anna O
11.08.2019 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Dziękuje, wszystko mi się teraz podoba 🙂
Poprzedni
Następny

Projekty Wnętrz Mieszkań Plan dewelopera vs projekt

3 projekty mieszkania na podstawie których możemy zobaczyć jak zaplanował przestrzeń deweloper, a jak została ona dostosowana do potrzeb naszych klientów. Przy planowaniu przedpokoju warto sprawdzić gdzie są liczniki pomiarowe i zrobić w tym miejscu zabudowę stolarską

Projekt Mieszkania 54 m2, 2 pokoje

Aranżacja Video

Plan deweloperski
Projekt wybrany przez inwestora
Projekt Mieszkania 57 m2, 3 pokoje

Aranżacja Video

Plan deweloperski
Projekt wybrany przez inwestora
Projekt Mieszkania 62 m2, 3 pokoje

Aranżacja Video

Plan deweloperski
Projekt wybrany przez inwestora

Projekt mieszkania
(realizacja krok po kroku)

Etapy procesu projektowego:

Poniżej prezentujemy przykład kompleksowo i spójnie zaprojektowanego mieszkania przez naszą firmę.

Przygotowanie projektu koncepcyjnego
Projekt koncepcyjny 1

Na podstawie ankiety, konsultacji telefonicznej, e-mailowej z klientem dostarczamy 3 wersje projektu koncepcyjnego

Projekt koncepcyjny 2

Na tym etapie ważne jest, aby zwrócić uwagę na elementy ruchome takie jak drzwi, drzwiczki szafek i szaf, aby nie powodowały kolizji. Ważnym elementem jest również pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca na przejścia. 

Projekt koncepcyjny 3

Klient wskazuje, które rozwiązania podobają mu się najbardziej. W razie pytań omawiając ich wady i zalety w trakcie rozmowy. Na tej podstawie powstaje zazwyczaj 4 wersja projektu.

Projekt koncepcyjny od inwestora

Przy tym projekcie mieliśmy do czynienia z mieszkaniem z rynku wtórnego. Klient samodzielnie opracował inwentaryzacje wymiarując tym samy mieszkanie. Do każdej ściany otrzymaliśmy zdjęcie. Wszystkie najważniejsze ściany (kuchnia, łazienka) zostały zwymiarowane na osobnych rzutach. 

Projekt koncepcyjny finalny
wybrany przez inwestora

Tworzymy indywidualny profesjonalny projekt mieszkania, biorąc pod uwagę ergonomie wnętrz i potrzeby klienta. 

Wizualizacje projekt mieszkania

Wizualizacje projekt mieszkania - Wersja1

Prezentujemy aranżacje wnętrz przygotowaną przez architekta. W tym celu zastosowujemy fotorealistyczne wizualizacje. Projektowanie online

Wizualizacje projekt mieszkania - Wersja2

Klientowi spodobała się pierwsza propozycja wysłana przez projektanta,
jednak poprosił jeszcze o alternatywną aranżacje w wybranych przez siebie kolorach. Architekt wnętrz przygotował alternatywę w cenie

Wizualizacje projekt mieszkania - Wersja3

Klient zdecydował że pozostanie przy 1 wersji projektu, poprosił jeszcze o dodatkowy wariant aranżacji przedpokoju. 

Projekty techniczne mieszkania

Projekt techniczny mieszkania to rysunki i dokumentacja przestawiające ideę, która zostanie zrealizowana.

Instalacje
elektryczne

Instalacje elektryczne to podstawowa sieć do jakiej podłącza się mieszkanie. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych może mieć różną wielkość i pełnić różne funkcje.

Podwieszane
sufity

Podwieszane sufity to konstrukcja zlokalizowana poniżej stropu, pełni funkcje użytkowe, jak i dekoracyjne.

Posadzki
mieszkania

Rozwiązania dostosowane są do miejsca usytuowania podłogi w mieszkaniu i sposobu eksploatowania posadzki – kuchnia, łazienka, salon.

Widok ścian

Projekt układów hydraulicznych realizowany zgodnie z zaleceniami i życzeniami inwestora oraz z najnowszymi trendami.

Układ płytek

Po uzgodnieniu oczekiwań tworzymy projekt zabudowy meblowej. Meble na wymiar można połączyć z gotowymi, istniejącymi meblami.

Hydraulika

Projekt układów hydraulicznych realizowany zgodnie z zaleceniami oraz z najnowszymi trendami.

Zabudowa meblowa

Po uzgodnieniu oczekiwań tworzymy projekt zabudowy meblowej. Meble na wymiar można połączyć z gotowymi, istniejącymi meblami.

Kosztorys projekt mieszkania

Chciałbyś dobrze zaplanować budżet inwestycji? W pakiecie Max przygotujemy dla Ciebie nie tylko listę zakupów, ale całościowy kosztorys wszystkich elementów wyposażenia wnętrza. Poniżej możesz sprawdzić przykładowy kosztorys. 

Projektowanie Mieszkania
(Poradnik)

Projektowanie całego mieszkania czy domu najczęściej dotyczy nowych budynków, które odbieramy od dewelopera. W przypadku mieszkań już istniejących najczęściej wykonuje się bowiem remonty czy zmiany aranżacji pojedynczych lub kilku pomieszczeń. Projekt aranżacji mieszkania to dosyć trudne zadanie, dlatego nie warto robić go na własną rękę. Zdecydowanie lepiej powierzyć tę kwestię profesjonalistom.

Od czego zacząć projektowanie mieszkania?

Jeśli do zaprojektowania jest całe mieszkanie, trzeba do tego podejść w sposób kompleksowy. Warto przeanalizować oznaczenie kierunków świata, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę nasłonecznienie pomieszczeń przy ich planowaniu. Wszystkie wnętrza powinny ze sobą współgrać pod względem stylistyki, a także komfortu użytkowania. Projektując całe mieszkanie od razu, nie można traktować każdego wnętrza jako oddzielnego bytu i urządzać go od początku – wszystkie pomieszczenia muszą być projektowane jednocześnie, aby w całości były dopasowane do oczekiwań użytkowników.

Koncepcja projektu powinna być spójna dla wszystkich pomieszczeń, a jednocześnie dostosowana do konkretnych potrzeb.

Co jest ważne?

Funkcjonalność każdego wnętrza możemy zdefiniować jako dostosowanie do potrzeb użytkowników. Planując wnętrza musimy pamiętać o dopasowaniu do naszego trybu życia, jak i całej rodziny. Wnętrze często oddaje naszą osobowość i styl życia. Często popełnianym błędem jest inspiracja zbyt wieloma pomysłami, które chcemy przełożyć do naszej aranżacji. Decydując się na jeden styl powinniśmy konsekwentnie go realizować. 

Ergonomia wnętrza i funkcjonalność to podstawa procesu projektowania wnętrz. To podejście może spowodować że będziemy musieli wykluczyć niektóre designerskie rozwiązania jeśli w mieszkaniu zwyczajnie nie ma na nie wystarczająco miejsca. Wyobraźmy sobie prysznic typu walk in, z którego woda wylewa się na łazienkę. Taka sytuacja będzie miała miejsce jeśli nie wygospodarujemy dla niego wystarczająco dużo miejsca. Innym przykładem złej ergonomii jest kolizja drzwi. Przygotowanie projektu funkcjonalnego 2d umożliwia przemyślenie wszystkich tych elementów i niedopuszczenie do takich błędów. 

Chcesz mieć wnętrze mieszkania jak z katalogu?

Częsty błąd, inspirujemy się projektami z katalogów czy wnętrzami tworzonymi na potrzeby sesji zdjęciowych. Bardzo często takie wnętrza są doskonałe pod względem stylistycznym i zachwycające wyglądem, ale za to całkiem niefunkcjonalne. Coś, co dobrze się prezentuje w katalogu, niekoniecznie równie dobrze będzie wyglądało w naszym wnętrzu.

Dobrze przygotowany projekt powinien wychodzić z jednego głównego założenia, z którego wychodzą pomniejsze pomysły. Jest to istotne, ponieważ projektując całość w jednym, spójnym stylu, o wiele łatwiej dobrać poszczególne elementy wystroju.

Projektowanie Mieszkania 22
Dobrze wyznaczone strefy

Prawidłowe wyznaczenie poszczególnych stref w mieszkaniu to kolejny element, na który powinno się zwrócić uwagę podczas projektowania. Zazwyczaj przestrzeń mieszkania czy domu podzielona jest na część dzienną i sypialną. Zawsze warto o tym pamiętać w czasie realizacji projektu. W ramach strefy dziennej możemy wyróżnić kolejne strefy, kuchenną, jadalnianą oraz salon. Nawet jeśli posiadamy aneks kuchenny, między salonem, a kuchnią w nowoczesnym mieszkaniu stosuje się wydzielenie stref na poziomie estetyki poprzez zastosowanie innych materiałów lub kolorów. 

Projektowanie Mieszkania 23

Zasady ergonomii w mieszkaniu

Niezmiernie ważna jest również ergonomia we wnętrzach, czyli dostosowanie znajdujących się w nich sprzętów i innych elementów wnętrza tak, aby korzystanie z nich było wygodne i nie wymagało zbytniego nakładu pracy.

Ma to szczególne znaczenie w urządzaniu łazienki czy kuchni. Dobór mebli do każdego z pomieszczeń również nie jest prosta sprawą. Istotny jest nie tylko sam wygląd, ale właśnie funkcjonalność, szczególnie w aspekcie ograniczonej przestrzeni.

Projektowanie Mieszkania 24
Równowaga i proporcja

Marzy Ci się wanna z hydromasażem w łazience o powierzchni 5 m2? 
Chciałbyś duże łóżko małżeńskie w dwupokojowym mieszkaniu? 

Oczywiście możesz zrobić w swoim mieszkaniu co chcesz, jednak po realizacji projektu w praktyce codziennego użytkowania nabierzesz przekonania że w następnym mieszkaniu zrobiłbyś to inaczej. 

Szczególnie jeśli jest to Twój pierwszy remont warto przedyskutować swoje pomysły z projektantem wnętrz. 

Projektowanie Mieszkania 25

Jakie style najczęściej pojawiają się w naszych wnętrzach?

Zanim zaczniemy planować ustawienie mebli, kolorystykę ścian czy dobór wszystkich dodatków, na początku warto ustalić, w jakim stylu nasze mieszkanie ma być urządzone. A do wyboru jest naprawdę sporo – od klasyki w wielu odsłonach aż po nowoczesny minimalizm czy wyszukany design. Najważniejsze, by stylistyka, jaką wybierzemy, faktycznie odzwierciedlała nasze upodobania i potrzeby. Nie należy kierować się modą czy aktualnie najpopularniejszymi trendami, gdyż zmieniają się one dosyć często, czasem nawet w każdym sezonie. Tymczasem nasze wnętrze ma nam służyć przez długie lata i być miejscem wygodnym i komfortowym do życia. Projektowanie mieszkania online

Klasyka

Jest zawsze ponadczasowa, gdyż nie poddaje się zmieniającym trendom i przejściowym modom. To styl, który kształtowały całe wieki, cechuje się dużą dbałością o odpowiednio dopasowane sprzęty i detale dekoracyjne. W klasycznych wnętrzach dominują stonowane, pastelowe kolory. Ściany są tłem dla innych elementów aranżacji. Meble najczęściej są drewniane, o zaokrąglonych kształtach, utrzymane w jednolitej kolorystyce. W klasycznych wnętrzach sporo jest tkanin, które pojawiają się jako obicia mebli, ozdoby okienne oraz dodatki typu pledy, narzuty czy dekoracyjne poduszki.

Projektowanie Mieszkania 26
Glamour

Blichtr, połysk, piękne zdobienia, mnóstwo kolorów, światła i efektownych dodatków. W stylu glamour wszystko jest bardzo dekoracyjne i ozdobne, wato jednak uważać, aby zamiast efektownego wnętrza nie uzyskać wrażenia kiczu i przesytu. Nadmiar połysku również może zaszkodzić.

Nowoczesny minimalistyczny

Styl nowoczesny, w którym pojawiają się jedynie najważniejsze elementy wystroju wnętrza, czasem przełamane mocnymi kontrastami. Minimalistyczny wystrój opiera się na jednolitych barwach, prostych i lekkich meblach, zamiast drewna często pojawia się stal , szkło oraz tworzywa sztuczne. Niewiele jest dodatków czy elementów dekoracyjnych. To styl chłodny, nieco surowy, bardzo elegancki, ale dla wielu osób mało przytulny.

Projektowanie Mieszkania 27
Loftowy
Projektowanie Mieszkania 28
Skandynawski
Projektowanie Mieszkania 29

Najczęściej zadawane pytania

Projektowanie mieszkania trwa:

30 m2: od 3 do 6 tygodni 
50 m2: od 4 do 6 tygodni
70 m2: od 4 do 7 tygodni

W zależności od decyzyjności klienta

 

• Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
• Określenie potrzeb względem mieszkania -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
• Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów, określenie rodzaju wyposażenia i mebli (salon, kuchnia, łazienka, sypialni)
• Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, armatury, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
• Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
• Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
• Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

Architekci wnętrz nie chcą odpowiadać na to pytania, ponieważ „to zależy”. Jeśli wybierzesz styl Glamour lub inny ekstrawagancki kwoty podane poniżej możesz pomnożyć razy 1,5 – 2.
Widełki podane poniżej nie obejmują wymagających aranżacji. Ich realizacja kosztuje znacznie więcej
Koszt minimalny to średnio: 1 000 zł za m2
W ramach takiego projektu konieczne będzie korzystanie z najtańszych rozwiązań. W praktyce oznacza to kuchnia z gotowych modułów, najtańsza glazura i terakota, panele podłogowe, tanie oświetlenie, brak podwieszanych sufitów lub wykonanie go tam, gdzie jest niezbędny, meble sklepowe zamiast zabudowy stolarskiej, najtańsze i tylko niezbędne sprzęty AGD w kuchni.

Koszt średni to ok: 2 000 zł za m2

W ramach tego budżetu nie możemy pozwolić sobie jeszcze na ekstrawaganckie rozwiązania i cały czas będziemy potrzebowali liczyć każdą zł. Przy tym budżecie radzimy skupić się na solidnym wykonaniu łazienki i kuchni, jako pomieszczeń najbardziej kosztownych i wymagających. W praktyce oznacza to możliwość wykonania w mieszkaniu dedykowane zabudowy stolarskie tam gdzie jest to niezbędne. Odnośnie materiałów wykończeniowych będziemy mogli wybierać spośród średniej półki oraz rozwiązań ekonomiczny. Możemy pozwolić sobie na dedykowane oświetlenie, podwieszane sufity tam gdzie są potrzebne oraz AGD ze średniej półki. W przypadku podług nadal będą to panele podłogowe.

Koszt średni to ok: 3 000 zł za m2

W ramach tego budżetu możemy pozwolić sobie już na wykorzystanie ekstrawaganckich rozwiązań, jednak możliwości jest na tyle dużo że nadal będziemy musieli wybierać między jednym rozwiązaniem, a drugim. Na co powinniśmy więc przeznaczyć taki budżet?
Przy takich kwotach można już wybrać drewniane podłogi, dekoracyjne mozaiki do łazienki, zestawy podtynkowe, dedykowane elementy cargo i nerki w kuchni, dedykowane oświetlenie w podwieszanym suficie, podtynkowe, czy też moduły inteligentnego oświetlenia, AGD ze średniej i wyższej półki. Czy możesz jednak pozwolić sobie na wszystko co znajdziesz?
Niestety nie. Jeśli będziemy wybierać jedynie elementy w górnej półki może okazać się że ten budżet będzie za niski na pełne wykończenie mieszkania. Na jakie elementy taki budżet może okazać się za niski? Np. Jeśli chcemy wykonać całe wnętrze w nowoczesnym stylu glamour, z wykorzystaniem napinanych sufitów oraz podłogi z żywicy epoksydowej.

Sprawdź takie sklepy jak: Castorama, Leroy merlin, Ikea. Znajdziemy tam wyposażenie do takich pomieszczeń jak kuchnia, łazienka, salon, sypialni, pokój dziecięcy, a także przedmioty potrzebne do domu

Wybierając studio projektowe masz większą pewność otrzymania projektu wysokiej jakości, w terminie. Wybór biura projektowego da Ci większe poczucie bezpieczeństwa podczas całego projektu oraz w sytuacji awaryjnej takiej jak choroba projektanta, urlop, błędy w komunikacji czy inne sytuacje.

Na rynku dostępnych jest dużo programów do samodzielnego projektowania wnętrz bezpłatnie.
Najciekawsze z nich to:
– Kazaplan
– homestyler
– roomstyler

Program do projektowania wnętrz umożliwi Ci przygotowanie rzutu funkcjonalnego, rozmieszczenie elementów wyposażenia i da pogląd mniej więcej jak będzie wyglądało przyszłe mieszkanie.
Wadą wymienionych programów jest to że elementy wyposażenia nie przedstawiają produktów, dostępnych w sklepach oraz słaby realizm wnętrza. Osobie bez znajomości produktów oraz zmysłu estetyki ciężko jest samodzielnie zbudować ciekawy i estetyczny projekt. Jeśli chcesz skorzystać z wymienionego programu zarezerwuj trochę czasu na naukę. Co prawda wszystkie wymienione powyżej należą do kategorii łatwych w obsłudze, jednak programy te i tak wymagają trochę czasu, aby się z nimi oswoić.

W każdym wymienionym programie możesz łatwo odrysować rzut pomieszczenia. Jest to przydatne narzędzie zwłaszcza przy planowaniu kuchni i łazienki, gdzie każdy centymetr się liczy. Korzystając z tych aplikacji projekt zapisujesz w chmurze, więc możesz do niego wrócić na innym komputerze.

Koszt projektu aranżacji wnętrz mieszkania z wizualizacjami oraz listą produktową to cena 95 zł za m2 (Projekt Standard) Pełny projekt aranżacji wnętrz zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 135 zł za m2 (Projekt Max).

Przykładowy koszt projektu mieszkania:

Mieszkanie 38 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 3 610 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 5 130 zł

Mieszkanie 55 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 5 225 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 7 425 zł

Mieszkanie 80 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 7 600 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 10 800 zł

Projekt mieszkania 40 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 3 800 zł.
Projekt mieszkania 40 m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 5 400 zł

Projekt mieszkania 50 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 4 750 zł.
Projekt mieszkania 50 m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 6 750 zł

Projekt mieszkania 60 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 5 700 zł.
Projekt mieszkania 60 m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 8 100 zł

Projekt mieszkania 70 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 6 650 zł.
Projekt mieszkania 70 m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 9 450 zł

Projekt mieszkania 100 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 9 500 zł.
Projekt mieszkania 100m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 13 500 zł

Inspiracje do Projektu Mieszkania

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów mieszkań. 
Znajdziesz tam dużo inspiracji. 

Cennik za Projektowanie Mieszkania

Chcesz zorientować się jakie mamy stawki? 
Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do cennika

Wyceń Projekt Mieszkania

Zapytaj nas bezpośrednio o wycenę Twojego mieszkania

Podoba Ci się ta strona?

Podziel się nią z najbliższymi jako inspiracją do Twojego projektu mieszkania lub domu

Facebook
Email
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Telegram
Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: