Projektowanie Mieszkania

Potrzebujesz projekt mieszkania?
W artykule poniżej znajdziesz dokładne informacje na temat projektowania wnętrza mieszkania. Opis całego procesu, projekty koncepcyjne, wizualizacje, projekty techniczne i przykład kosztorysu. Poznasz proces realizacji projektu krok po kroku. Poniżej znajdziesz również poradnik, odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, inspiracje oraz pokażemy jak wygląda nowoczesne mieszkanie na wizualizacjach vs zdjęcia po realizacji projektu. 

Projekt Mieszkania

Poniżej możesz znaleźć przykłady ostatnio zrealizowanych aranżacji wnętrz mieszkań.
Każdy z nich to indywidualny projekt mieszkania przygotowany dla naszych klientów.
Zobacz przykładowe aranżacje

Projekty Mieszkań 2022 r

Kliknij przycisk powyżej, aby zobaczyć dodatkowe projekty wnętrz.
Projekty mieszkania możesz zobaczyć też na tej stronie >>

Spis Treści

Projekt wnętrza vs realizacja

Jakiego efektu możesz się spodziewać po zaprojektowaniu z nami mieszkania? 
Oczywiście wszystko zależy od Ciebie i na ile wiernie odwzorujesz nasz projekt, jednak poniżej poniżej możesz zobaczyć przykład realizacji:

Opinie o projektach mieszkań

Projektowanie Mieszkania 1

Ocena: 4,9 – 8 opinii

Poznaj projekty mieszkań i opinie o nich. 

Marzena K
Marzena K
16.01.2021 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Wszystkim nam się bardzo podoba ✌Dobra robota
Damian W
Damian W
18.09.2019 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Jestem bardzo zadowolony z Państwa usług i myśle ze będą się z Państwem kontaktowali moi znajomi w celu projektu ich mieszkania. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam !
Anna Z
Anna Z
18.04.2019 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Dziękujemy za wspaniały projekt odpowiadający w 100% naszym oczekiwaniom
Anna A
Anna A
10.02.2021 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Dziękujemy bardzo, Pani Magdo.Już zabraliśmy się za realizację 🙂
Leszek M
Leszek M
19.11.2019 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Bardzo ładnie!!… mnie się podoba :), więc jest OK
Witold L
Witold L
19.03.2020 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Jest super! 🙂 Bardzo dziękujemy
Anna O
Anna O
11.08.2019 r
Sprawdź >>
Czytaj więcej
Dziękuje, wszystko mi się teraz podoba 🙂
Poprzedni
Następny

Projekty Wnętrz Mieszkań Plan dewelopera vs projekt

3 projekty mieszkania na podstawie których możemy zobaczyć jak zaplanował przestrzeń deweloper, a jak została ona dostosowana do potrzeb naszych klientów. Przy planowaniu przedpokoju warto sprawdzić gdzie są liczniki pomiarowe i zrobić w tym miejscu zabudowę stolarską

Projekt wnętrz Mieszkania 54 m2, 2 pokoje

Aranżacja wnętrz (Video)

Plan deweloperski
Projekt wybrany przez inwestora
Projekt WNĘTRZ Mieszkania 57 m2, 3 pokoje

Aranżacja wnętrz (Video)

Plan deweloperski
Projekt wybrany przez inwestora
Projekt WNĘTRZ Mieszkania 62 m2, 3 pokoje

Aranżacja Video

Plan deweloperski
Projekt wybrany przez inwestora

Projekt mieszkania
(realizacja krok po kroku)

Etapy procesu projektowego:

Poniżej prezentujemy przykład kompleksowo i spójnie zaprojektowanego mieszkania przez naszą firmę.

Przygotowanie projektu koncepcyjnego
Projekt koncepcja 1

Na podstawie ankiety, konsultacji telefonicznej, e-mailowej z klientem dostarczamy 3 wersje projektu koncepcyjnego

Projekt koncepcja 2

Na tym etapie ważne jest, aby zwrócić uwagę na elementy ruchome takie jak drzwi, drzwiczki szafek i szaf, aby nie powodowały kolizji. Ważnym elementem jest również pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca na przejścia. 

Projekt Koncepcja 3

Klient wskazuje, które rozwiązania podobają mu się najbardziej. W razie pytań omawiając ich wady i zalety w trakcie rozmowy. Na tej podstawie powstaje zazwyczaj 4 wersja projektu.

Materiał od inwestora

Przy tym projekcie mieliśmy do czynienia z mieszkaniem z rynku wtórnego. Klient samodzielnie opracował inwentaryzacje wymiarując tym samy mieszkanie. Do każdej ściany otrzymaliśmy zdjęcie. Wszystkie najważniejsze ściany (kuchnia, łazienka) zostały zwymiarowane na osobnych rzutach. 

projekt finalny
wybrany przez inwestora

Tworzymy indywidualny profesjonalny projekt mieszkania, biorąc pod uwagę ergonomie wnętrz i potrzeby klienta. Planujemy każdy metr kwadratowy mieszkania

Wizualizacje projekt mieszkania

Wizualizacje projekt mieszkania - Wersja1

Prezentujemy aranżacje wnętrz przygotowaną przez architekta. W tym celu zastosowujemy fotorealistyczne wizualizacje. Projektowanie online. Zobacz poniżej projekt wnętrz i projekty pokoju.

Wizualizacje projekt mieszkania - Wersja2

Klientowi spodobała się pierwsza propozycja aranżacji wnętrz wysłana przez projektanta, jednak poprosił jeszcze o alternatywną aranżacje w wybranych przez siebie kolorach. Architekt wnętrz przygotował alternatywne urządzenie mieszkania w cenie projektu. Zobacz poniżej projekt wnętrz

Wizualizacje projekt mieszkania - Wersja3

Klient zdecydował że pozostanie przy 1 wersji projektu, poprosił jeszcze o dodatkowy wariant aranżacji przedpokoju. Zobacz poniżej projekt wnętrz mieszkalnych

Projekty techniczne mieszkania

Zakres prac zawierał projekty techniczny mieszkania. Są to rysunki i dokumentacja przestawiające ideę, która zostanie zrealizowana.

Instalacje
elektryczne

Instalacje elektryczne to podstawowa sieć do jakiej podłącza się mieszkanie. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych może mieć różną wielkość i pełnić różne funkcje.

Podwieszane
sufity

Podwieszane sufity to konstrukcja zlokalizowana poniżej stropu, pełni funkcje użytkowe, jak i dekoracyjne.

Posadzki
mieszkania

Rozwiązania dostosowane są do miejsca usytuowania podłogi w mieszkaniu i sposobu eksploatowania posadzki – kuchnia, łazienka, salon.

Widok ścian

Projekt układów hydraulicznych realizowany zgodnie z zaleceniami i życzeniami inwestora oraz z najnowszymi trendami.

Układ płytek

Po uzgodnieniu oczekiwań tworzymy projekt zabudowy meblowej. Meble na wymiar można połączyć z gotowymi, istniejącymi meblami.

Hydraulika

Projekt układów hydraulicznych realizowany zgodnie z zaleceniami oraz z najnowszymi trendami.

Zabudowa meblowa

Po uzgodnieniu oczekiwań tworzymy projekt zabudowy meblowej. Meble na wymiar można połączyć z gotowymi, istniejącymi meblami.

Kosztorys projekt wnętrz mieszkania

Chciałbyś dobrze zaplanować budżet inwestycji? W pakiecie Max przygotujemy dla Ciebie nie tylko listę zakupów, ale całościowy kosztorys wszystkich elementów wyposażenia i aranżacji wnętrz. Jest też wyliczenie materiałów potrzebnych do remontu. Poniżej możesz sprawdzić przykładowy kosztorys. 

Projektowanie Mieszkania
(Poradnik)

Projektowanie całego mieszkania czy domu najczęściej dotyczy nowych budynków, które odbieramy od dewelopera. W przypadku mieszkań już istniejących najczęściej wykonuje się bowiem remonty czy zmiany aranżacji pojedynczych lub kilku pomieszczeń. Projekt aranżacji mieszkania to dosyć trudne zadanie, dlatego nie warto robić go na własną rękę, ani na ostatnią chwilę. Zdecydowanie lepiej powierzyć tę kwestię profesjonalistom i skorzystać z usług projektowania wnętrz.

Inwentaryzacja mieszkania

Możliwe są 2 sytuacje: 

  • stan deweloperski – inwentaryzacje dostarczy deweloper. W tej sytuacji gotową inwentaryzacje na bazie której projektant przygotuje projekt otrzymasz od dewelopera 
  • stan do remontu – remont istniejącego mieszkania, konieczne będzie wykonanie własnoręcznej inwentaryzacji mieszkania.

Prawidłowo wykonana inwentaryzacja będzie zawierała wszystkie wymiary wnętrza, czyli będzie składała się z: 

1. Rysunku wykonanego 'od góry’ z wymiarami wszystkich ścian i wnęk (rysunek 1 inwentaryzacja od góry)
2. Rysunku ścian pionowych. Jeśli zawierają one jakieś wnęki, drzwi, okna lub skosy. Rysunek z oznaczeniem wymiarów jest konieczny
3. Zdjęcia wszystkich ścian – dzięki temu możliwa jest weryfikacja wyżej wymienionych rysunków z wymiarami

Co jeśli pomylisz wymiary? Projektant podczas tworzenia inwentaryzacji i odtworzenia rzutu 2d sprawdzi w programie czy wszystkie wymiary są zgodne. 
W razie pomyłki poprosi Cię o ponowne sprawdzenie wymiarów

Od czego zacząć projektowanie mieszkania?

Jeśli do zaprojektowania jest całe mieszkanie, trzeba do tego podejść w sposób kompleksowy. Warto przeanalizować oznaczenie kierunków świata, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę nasłonecznienie pomieszczeń przy ich planowaniu. Wszystkie wnętrza powinny ze sobą współgrać pod względem stylistyki, a także komfortu użytkowania. Projektując całe mieszkanie od razu, nie można traktować każdego wnętrza jako oddzielnego bytu i urządzać go od początku – wszystkie pomieszczenia muszą być projektowane jednocześnie, aby w całości były dopasowane do oczekiwań użytkowników.

Koncepcja projektu powinna być spójna dla wszystkich pomieszczeń, a jednocześnie dostosowana do konkretnych potrzeb.

Co jest ważne?

Funkcjonalność każdego wnętrza możemy zdefiniować jako dostosowanie do potrzeb użytkowników. Planując wnętrza musimy pamiętać o dopasowaniu do naszego trybu życia, jak i całej rodziny. Wnętrze często oddaje naszą osobowość i styl życia. Często popełnianym błędem jest inspiracja zbyt wieloma pomysłami, które chcemy przełożyć do naszej aranżacji. Decydując się na jeden styl powinniśmy konsekwentnie go realizować. 

Ergonomia wnętrza i funkcjonalność to podstawa procesu projektowania wnętrz. To podejście może spowodować że będziemy musieli wykluczyć niektóre designerskie rozwiązania jeśli w mieszkaniu zwyczajnie nie ma na nie wystarczająco miejsca. Wyobraźmy sobie prysznic typu walk in, z którego woda wylewa się na łazienkę. Taka sytuacja będzie miała miejsce jeśli nie wygospodarujemy dla niego wystarczająco dużo miejsca. Innym przykładem złej ergonomii jest kolizja drzwi. Przygotowanie projektu funkcjonalnego 2d umożliwia przemyślenie wszystkich tych elementów i niedopuszczenie do takich błędów. 

Jak osiągnąć wrażenie przestronności w mieszkaniu?

Oto kilka sposobów, które mogą pomóc w osiągnięciu wrażenia przestronności w mieszkaniu:

  1. Użyj jasnych kolorów – stosowanie jasnych kolorów na ścianach, sufitach i podłogach może odczuwalnie powiększyć pomieszczenie.

  2. Użyj lustra – umieszczenie lustra na ścianie lub w drzwiach wejściowych może optycznie powiększyć przestrzeń i dodać jej blasku.

  3. Zrezygnuj z zbędnych mebli i dekoracji – zbyt duża ilość mebli i dekoracji może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na mniejsze. Dlatego warto zrezygnować z niepotrzebnych przedmiotów i pozostawić tylko te, które są niezbędne.

  4. Użyj przeszkleń – duże okna lub drzwi przeszklone mogą spowodować wrażenie większego pomieszczenia i sprawić, że będzie ono bardziej jasne i przestronne.

  5. Użyj mebli na nogach – meble na nogach, takie jak stoliki czy krzesła, mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, ponieważ nie zajmują całej powierzchni podłogi.

Chcesz mieć wnętrze mieszkania jak z katalogu?

Częsty błąd, inspirujemy się projektami z katalogów czy wnętrzami tworzonymi na potrzeby sesji zdjęciowych. Bardzo często takie wnętrza są doskonałe pod względem stylistycznym i zachwycające wyglądem, ale za to całkiem niefunkcjonalne. Coś, co dobrze się prezentuje w katalogu, niekoniecznie równie dobrze będzie wyglądało w naszym wnętrzu.

Dobrze przygotowany projekt powinien wychodzić z jednego głównego założenia, z którego wychodzą pomniejsze pomysły. Jest to istotne, ponieważ projektując całość w jednym, spójnym stylu, o wiele łatwiej dobrać poszczególne elementy wystroju.

Projektowanie Mieszkania 22
Dobrze wyznaczone strefy

Prawidłowe wyznaczenie poszczególnych stref w mieszkaniu to kolejny element, na który powinno się zwrócić uwagę podczas projektowania. Zazwyczaj przestrzeń mieszkania czy domu podzielona jest na część dzienną i sypialną. Zawsze warto o tym pamiętać w czasie realizacji projektu. W ramach strefy dziennej możemy wyróżnić kolejne strefy, kuchenną, jadalnianą oraz salon. Nawet jeśli posiadamy aneks kuchenny, między salonem, a kuchnią w nowoczesnym mieszkaniu stosuje się wydzielenie stref na poziomie estetyki poprzez zastosowanie innych materiałów lub kolorów. 

Projektowanie Mieszkania 23

Zasady ergonomii w mieszkaniu

Niezmiernie ważna jest również ergonomia we wnętrzach, czyli dostosowanie znajdujących się w nich sprzętów i innych elementów wnętrza tak, aby korzystanie z nich było wygodne i nie wymagało zbytniego nakładu pracy.

Ma to szczególne znaczenie w urządzaniu łazienki czy kuchni. Dobór mebli do każdego z pomieszczeń również nie jest prosta sprawą. Istotny jest nie tylko sam wygląd, ale właśnie funkcjonalność, szczególnie w aspekcie ograniczonej przestrzeni.

Projektowanie Mieszkania 24
Równowaga i proporcja

Marzy Ci się wanna z hydromasażem w łazience o powierzchni 5 m2? 
Chciałbyś duże łóżko małżeńskie w dwupokojowym mieszkaniu? 

Oczywiście możesz zrobić w swoim mieszkaniu co chcesz, jednak po realizacji projektu w praktyce codziennego użytkowania nabierzesz przekonania że w następnym mieszkaniu zrobiłbyś to inaczej. 

Szczególnie jeśli jest to Twój pierwszy remont warto przedyskutować swoje pomysły z projektantem wnętrz. 

Projektowanie Mieszkania 25

Projektowanie pomieszczeń w mieszkaniu

Zanim przystąpisz do projektowania poszczególnych pomieszczeń musisz rozpisać i przeanalizować najważniejsze elementy takie jak:

  • Kto będzie codziennie użytkował mieszkanie? Jakie są potrzeby tych osób
  • Czy dostępna powierzchnia wystarczy na zaspokojenie potrzeb domowników, czy trzeba będzie wykorzystać rozwiązania kompromisowe? (np. prysznic z wanną, lub miejsce do pracy w sypialni zamiast osobnego gabinetu)
  • W jakim stylu chciałbyś zaprojektować swoje mieszkanie? 

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ jest to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Podczas projektowania salonu trzeba pamiętać o kilku kluczowych elementach:

  1. Meble: Ważne jest, aby dobrać odpowiednie meble do wielkości pomieszczenia i naszych potrzeb. W salonie powinny znaleźć się przynajmniej kanapa, fotele lub pufy oraz stolik kawowy.
  2. Oświetlenie: Dobre oświetlenie jest niezbędne do tworzenia przyjemnego nastroju w salonie. Możesz użyć lamp stołowych, kinkietów lub lamp sufitowych, aby dostosować intensywność i kierunek światła do naszych potrzeb.
  3. Akcenty dekoracyjne: Możesz użyć dodatków, takich jak poduszki, dywany, obrazy lub plakaty, aby nadać mu charakteru.
  4. Okna: Okna są ważnym elementem salonu, ponieważ służą jako źródło naturalnego światła i widoku na zewnątrz. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie zasłony lub rolety, aby regulować ilość światła dziennego i prywatność.
  5. Ogrzewanie: Pamiętaj, aby salon był przytulny i ciepły. Możesz użyć grzejników, kominka lub kominku elektrycznego, aby ogrzać pomieszczenie.
 

Wybierz meble i elementy dekoracyjne, które są spójne i tworzą harmonijną całość. Pamiętaj, że zaprojektowanie salonu to indywidualna kwestia i zależy od preferencji i potrzeb. 

Projektowanie kuchni to proces tworzenia planu i wizualizacji kuchni według własnych potrzeb i preferencji. Ważne jest, aby przemyśleć układ i funkcjonalność pomieszczenia oraz dobrać odpowiednie materiały i sprzęt. W projektowaniu kuchni należy uwzględnić takie elementy jak:

  1. Wymiary pomieszczenia i układ mebli kuchennych
  2. Rodzaj i kolor frontów meblowych oraz blatów
  3. Rodzaj i kolor płytek oraz sposób ich ułożenia
  4. Rodzaj i wygląd sprzętu AGD (np. lodówka, piekarnik, płyta grzewcza)
  5. Oświetlenie i wentylacja
 

Projektowanie kuchni można zlecić profesjonalnemu projektantowi wnętrz lub można skorzystać z programów komputerowych do projektowania wnętrz, dzięki którym można samodzielnie zaprojektować i wizualizować swoją kuchnię. Trzeba dobrze przemyśleć wszystkie szczegóły i upewnić się, że projekt jest funkcjonalny i spełnia oczekiwania. 

Projekty kuchni zobaczysz po kliknięciu w przycisk poniżej

Projektowanie łazienki jest ważną czynnością, która wymaga czasu i zaangażowania. Musisz poświęcić trochę czasu na to, aby stworzyć praktyczną łazienkę i piękny projekt wnętrza. Poniżej omówimy kilka kroków, które pomogą Ci w tym procesie.

  1. Określ swoje potrzeby i preferencje – zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze w łazience, takie jak wanna czy prysznic, a także jaki styl i kolorystyka Cię interesują.
  2. Zmierz swoją łazienkę – przed rozpoczęciem projektowania trzeba dokładnie zmierzyć wymiary pomieszczenia i umieścić je na planie, aby mieć pogląd na to, ile miejsca masz do dyspozycji.
  3. Zdecyduj, gdzie umieścić poszczególne elementy – umywalka, WC, wanna lub prysznic, szafki i lustra powinny być umieszczone w taki sposób, aby były wygodne i funkcjonalne, a także, aby dobrze współgrały z resztą pomieszczenia.
  4. Wybierz materiały i akcesoria takie jak ceramika, armatura, szafki, oświetlenie i inne elementy wyposażenia, aby stworzyć spójny i estetyczny projekt.
  5. Zadbaj o bezpieczeństwo i wygodę – pamiętaj o bezpieczeństwie i wygodzie użytkowników, szczególnie jeśli łazienka będzie używana przez osoby starsze lub niepełnosprawne.
  6.  

Ogólnie rzecz biorąc, projektowanie łazienki polega na przemyślanym połączeniu wszystkich tych czynników, aby stworzyć funkcjonalne i estetyczne pomieszczenie, które będzie spełniać wszystkie potrzeby i wymagania użytkowników.

Projektowanie sypialni, kilka wskazówek jak zaprojektować sypialnie

  1. Określ swoje potrzeby i preferencje – zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze w sypialni, takie jak miejsce do spania, przechowywanie czy miejsce do relaksu, a także jaki styl i kolorystyka Cię interesują.

  2. Zmierz swoją sypialnię – przed rozpoczęciem projektowania konieczne jest, aby dokładnie zmierzyć wymiary pomieszczenia i umieścić je na planie, aby mieć pogląd na to, ile miejsca masz do dyspozycji.

  3. Zdecyduj, gdzie umieścić poszczególne elementy – łóżko, szafy, komody, biurko, fotele i inne meble powinny być umieszczone w taki sposób, aby były wygodne i funkcjonalne, a także, aby dobrze współgrały z resztą pomieszczenia.

  4. Dobierz odpowiednie materiały i akcesoria, takie jak tkaniny, oświetlenie, dekoracje i inne elementy wyposażenia, aby stworzyć spójny i estetyczny projekt.

  5. Zadbaj o wygodę – pamiętaj o wygodzie użytkowników, szczególnie jeśli sypialnia będzie używana do spania. Upewnij się, że łóżko jest wygodne, a temperatura i oświetlenie są odpowiednie.

Projektowanie pokoju dziecięcego, kilka wskazówek jak zaprojektować sypialnie

  1. Określ potrzeby i preferencje dziecka – zastanów się, jakie funkcje są dla dziecka najważniejsze w pokoju, takie jak miejsce do spania, zabawy czy nauki, a także jaki styl i kolorystyka je interesują.

  2. Zmierz pokój dziecięcy – przed rozpoczęciem projektowania potrzebne jest, aby dokładnie zmierzyć wymiary pomieszczenia i umieścić je na planie 2d, aby mieć pogląd na to, ile miejsca masz do dyspozycji.

  3. Zdecyduj, gdzie umieścić poszczególne elementy – łóżko, biurko, szafki, zabawki i inne meble powinny być umieszczone w taki sposób, aby były wygodne i funkcjonalne, a także, aby dobrze współgrały z resztą pomieszczenia. Rozrysuj na planie 2d rozmieszczenie elementów wyposażenia uwzględniając wymiary mebli 

  4. Dobierz odpowiednie materiały i akcesoria, takie jak tkaniny, oświetlenie, dekoracje i inne elementy wyposażenia, aby stworzyć spójny i estetyczny projekt.

  5. Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka – pamiętaj o bezpieczeństwie dziecka, szczególnie jeśli pokój będzie używany przez małe dzieci. Upewnij się, że meble są przymocowane do ścian i nie stanowią zagrożenia, a także, że zabawki i inne elementy wyposażenia są bezpieczne dla dzieci.

Projektowanie przedpokoju

  1. Określ swoje potrzeby i preferencje – zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze w przedpokoju, takie jak miejsce do przechowywania ubrań czy butów, a także jaki styl i kolorystyka Cię interesują.

  2. Zmierz swój przedpokój – zmierz wymiary pomieszczenia i umieścić je na planie, aby mieć pogląd na to, ile miejsca masz do dyspozycji.

  3. Zdecyduj, gdzie umieścić poszczególne elementy – szafki, regały, wieszaki i inne meble powinny być umieszczone w taki sposób, aby były wygodne i funkcjonalne, a także, aby dobrze współgrały z resztą pomieszczenia.

  4. Dobierz odpowiednie materiały i akcesoria, takie jak tkaniny, oświetlenie, dywany, obrazy i inne elementy dekoracyjne, aby stworzyć spójny i estetyczny projekt.

  5. Zadbaj o wygodę – pamiętaj o wygodzie użytkowników, szczególnie jeśli przedpokój będzie używany jako miejsce do zakładania i zdejmowania butów czy ubrań. Upewnij się, że są dostępne odpowiednie miejsca do siedzenia i odkładania rzeczy.

Projektowanie biura domowego

  1. Określ swoje potrzeby i preferencje – zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze w biurze domowym, takie jak miejsce do pracy, przechowywania dokumentów czy komunikacji z innymi, a także jaki styl i kolorystyka Cię interesują.
  2. Zmierz swoje biuro – konieczne jest dokładne zmierzenie wymiarów pomieszczenia i umieścić je na planie, aby mieć pogląd na to, ile miejsca masz do dyspozycji.
  3. Zdecyduj, gdzie umieścić poszczególne elementy – biurko, komputer, drukarka, szafki, fotele i inne meble powinny być umieszczone w taki sposób, aby były wygodne i funkcjonalne, a także, aby dobrze współgrały z resztą pomieszczenia.
  4. Dobierz odpowiednie materiały i akcesoria, takie jak tkaniny, oświetlenie, dekoracje i inne elementy wyposażenia, aby stworzyć spójny i estetyczny projekt.
  5. Zadbaj o wygodę i ergonomię – pamiętaj o wygodzie i ergonomii podczas pracy. Upewnij się, że biurko i krzesło są odpowiednio wysoko i wygodne, a także, że oświetlenie jest odpowiednie.
  6. Zadbaj o bezpieczeństwo – upewnij się, że wszystkie przewody i urządzenia są poprawnie zabezpieczone i że biuro jest bezpieczne dla dzieci i zwierząt

Jakie style najczęściej pojawiają się w naszych wnętrzach?

Zanim zaczniemy planować ustawienie mebli, kolorystykę ścian czy dobór wszystkich dodatków, na początku warto ustalić, w jakim stylu nasze mieszkanie ma być urządzone. A do wyboru jest naprawdę sporo – od klasyki w wielu odsłonach aż po nowoczesny minimalizm czy wyszukany design. Najważniejsze, by stylistyka, jaką wybierzemy, faktycznie odzwierciedlała nasze upodobania i potrzeby. Nie należy kierować się modą czy aktualnie najpopularniejszymi trendami, gdyż zmieniają się one dosyć często, czasem nawet w każdym sezonie. Tymczasem nasze wnętrze ma nam służyć przez długie lata i być miejscem wygodnym i komfortowym do życia. Projektowanie mieszkania online

Jak wybrać styl wnętrza?

Wybór stylu nie jest łatwy. W kilku punktach opisaliśmy czym powinieneś się kierować przy wyborze. Warto pamiętać 

  1. Określ potrzeby domowników. Zastanów się, jaki styl wnętrza najlepiej odpowiada twoim potrzebom i upodobaniom. Wolisz wnętrza nowoczesne i minimalistyczne, czy ciepłe przytulne i pełne bibelotów. 

  2. Weź pod uwagę styl architektury budynku. Jeśli mieszkasz w klasycznym budynku z cegły, prawdopodobnie lepiej będzie pasować do niego industrialny styl wnętrza.

  3. Zastanów się, jakie są twoje możliwości finansowe. Wybór niektórych stylów wnętrz może być droższy od innych, więc upewnij się, że możesz sobie pozwolić na wybrany przez ciebie styl.

  4. Zwróć uwagę na rozmieszczenie mebli i elementów dekoracyjnych. Upewnij się, że wybrany przez ciebie styl pasuje do układu pomieszczeń w twoim domu.

  5. Zastanów się nad kolorem i teksturą. Kolory i tekstury są ważnym elementem każdego stylu wnętrza, więc upewnij się, że wybierasz coś, co będzie pasować do reszty wnętrza.

  6. Czystość, na meksykańskich płytkach trudno będzie odnaleźć drobinki brudu, natomiast na szklistej bieli będą widoczne od razu. Cotygodniowe czyszczenie kryształów dla stylu glamour może Ci się szybko znudzić. Szklane barierki przy gromadce dzieci też mogą być pięknym, ale średnim pomysłem. Jedne wnętrza wymagają małej ilości pracy, inne wymagają wręcz ciągłej pielęgnacji. Weź pod uwagę utrzymanie czystości przy wyborze stylu wnętrza

  7. Nie bój się eksperymentować. Wnętrze to twoja przestrzeń, więc możesz zdecydować się na połączenie kilku różnych stylów, jeśli uważasz, że będzie to działać dla ciebie. Dobry projekt może być przygotowany w połączeniu różnych stylów, czyli tak zwanym stylu eklektycznym. 

Jeśli nadal nie wiesz w jakim stylu chcesz urządzić mieszkanie warto skorzystać z inspiracji które są dostępne na stronach wnętrzarskich oraz w grafikach google. Dobrym pomysłem jest wybranie kilku inspiracji do każdego pomieszczenia i wypisanie co Ci się na nich podoba, a co nie. Należy uważać przy wyborze elementów niestandardowych i ekstrawaganckich. Jeśli chcesz umieścić je w twoim wnętrzu zastanów się czy masz wystarczająco dużo miejsca oraz czy masz wystarczająco wysoki budżet na remont. Elementy które na pierwszy rzut oka podobają Ci się mogą nie zmieścić się w budżecie lub wnętrzu. Warto zadbać o dobre planowanie wnętrza, aby stanowiło jedną całość, spójną i stworzoną według twoich oczekiwań. 

Mieszkanie w Stylu Klasycznym

Projekt mieszkania w klasycznym stylu oznacza, że będziesz się kierować pewnymi tradycyjnymi zasadami i elementami dekoracyjnymi, aby nadać wnętrzu elegancki i szykowny charakter. Oto kilka wskazówek, jak zaprojektować mieszkanie:

  1. Wybierz stonowane, neutralne kolory ścian, takie jak biel, szarość lub beż. Możesz dodać akcenty koloru za pomocą dodatków, takich jak poduszki, obrazy lub dywany.
  2. Zdecyduj się na eleganckie meble w klasycznym stylu, takie jak drewniane komody, fotele z płaskim oparciem i kanapy z ozdobnymi nogami. Możesz również rozważyć zakup antyków lub replik starych mebli, aby nadać wnętrzu bardziej historyczny charakter.
  3. Zwróć uwagę na detale i akcenty dekoracyjne, takie jak zasłony z eleganckiego materiału, ramki na zdjęcia z ozdobnymi ramkami lub złote lub srebrne dodatki.
  4. Użyj dywanów i dywaników, aby nadać pomieszczeniom ciepło i przytulność. Możesz wybrać dywany w klasycznych wzorach, takich jak perski lub orientalny.
  5. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, aby nadać wnętrzu przytulny nastrój. Możesz użyć eleganckich lamp stołowych lub kinkietów z klasycznymi abażurami.

Pamiętaj, że projekt mieszkania w tym stylu wymaga dobrego gustu i znajomości tradycyjnych zasad dekoracyjnych. Ważne jest, aby wybierać elementy dekoracyjne i meble, które są spójne i tworzą harmonijną całość.

Projektowanie Mieszkania 26

MIESZKANIE W STYLU Glamour

Jeśli chcesz zaprojektować mieszkanie w stylu glamour. Koniecznie należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  1. Zastosuj bogate, luksusowe materiały: Do projektowania mieszkania w stylu glamour idealnie nadają się materiały takie jak złoto, srebro, miedź, marmur i skóra.
  1. Zadbaj o detale: W projektowaniu mieszkania w stylu glamour ważne są detale, takie jak zdobienia, aplikacje, tkaniny z cekinami czy ozdobne guziki.
  1. Postaw na kontrasty: Aby uzyskać efekt glamour, warto stosować kontrasty, takie jak ciemne kolory z jasnymi, matowe z błyszczącymi itp.
  1. Zadbaj o oświetlenie: Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem w projektowaniu mieszkania w stylu glamour. Możesz zastosować specjalne reflektory, lampy wiszące czy kinkiety.
  1. Dodaj akcenty: Aby nadać mieszkaniu glamour, możesz dodać akcenty, takie jak ozdobne poduszki, pledy czy obrazy. Ważne, aby były one wysokiej jakości i zgodne z całym wystrojem.

Pamiętaj, że projekt mieszkania w stylu glamour wymaga dużo uwagi i dokładności. 

MIESZKANIE W STYLU NOWOCZESNYM

Projekt mieszkania w nowoczesnym stylu to doskonała okazja do stworzenia wnętrza, które będzie nowoczesne, a zarazem funkcjonalne i wygodne. Oto kilka wskazówek, jak zaprojektować mieszkanie w tym stylu:

  1. Wybierz jasne, stonowane kolory ścian, takie jak biel, szarość lub beż, aby stworzyć lekkie i przestronne wnętrze. Możesz dodać akcenty koloru za pomocą dodatków lub mebli.
  2. Postaw na prostą, geometryczną formę mebli. Doskonale sprawdzą się meble z metalu, szkła lub plastiku, które są lekkie i łatwe w utrzymaniu.
  3. Użyj dużych, przeszklonych okien, aby naturalnie doświetlić pomieszczenia. Możesz również zastosować żaluzje lub rolety, aby regulować ilość światła dziennego.
  4. Wykorzystaj płaskie, minimalistyczne oświetlenie, takie jak lampy sufitowe lub kinkiety, aby nadać wnętrzu nowoczesny wygląd.
  5. Zadbaj o odpowiednią organizację przestrzeni. Możesz użyć mebli z szufladami lub pojemnikami, aby trzymać rzeczy w porządku i zachować czystość.
  6. Użyj dodatków, takich jak plakaty, obrazy lub ozdobne poduszki, aby dodać osobistego akcentu do wnętrza. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ich ilością, aby nie zagracić przestrzeni.

Projekt mieszkania w nowoczesnym stylu wymaga dobrego gustu i znajomości aktualnych trendów. Ważne jest, aby wybierać meble i elementy dekoracyjne, które są spójne i tworzą harmonijną całość.

Projektowanie Mieszkania 27

Mieszkanie w stylu Loftowym

Projekt mieszkania w stylu loftowym oznacza, że będziesz się kierować pewnymi charakterystycznymi cechami tego stylu, takimi jak otwarte przestrzenie, surowe materiały i industrialne akcenty. Oto kilka wskazówek, jak zaprojektować mieszkanie w stylu loftowym:

  1. Wybierz surowe materiały, takie jak cegła, beton lub metal, aby nadać wnętrzu industrialny charakter. Możesz również użyć drewna lub cegieł dekoracyjnych, aby dodać ciepła i przytulności.

  2. Postaw na otwarte przestrzenie z wysokimi sufitami i dużymi oknami, aby zapewnić dobrą wentylację i naturalne światło.

  3. Użyj mebli z surowych materiałów, takich jak metal lub drewno, aby uzupełnić industrialny charakter wnętrza. Możesz również rozważyć zakup antyków lub mebli z demobilu, aby nadać wnętrzu vintage charakter.

  4. Zwróć uwagę na akcenty dekoracyjne, takie jak plakaty, obrazy lub kosze na śmieci, które mogą przypominać o przemysłowym pochodzeniu loftu.

  5. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, aby nadać wnętrzu przytulny nastrój. Możesz użyć lamp naftowych lub industrialnych kinkietów z metalowymi abażurami.

  6. Użyj dywanów lub dywaników, aby nadać pomieszczeniom ciepło i przytulność. Możesz wybrać dywany w surowych, naturalnych materiałach, takich jak wełna lub jute.

Projekt mieszkania w stylu loftowym wymaga dobrego gustu i znajomości charakterystycznych cech tego stylu.

Projektowanie Mieszkania 28

Mieszkanie w stylu Skandynawskim

Projekt mieszkania w skandynawskim stylu oznacza, że będziesz się kierować pewnymi charakterystycznymi cechami tego stylu, takimi jak prostota, naturalne materiały i jasne kolory. Oto kilka wskazówek, jak zaprojektować mieszkanie w tym stylu:

  1. Wybierz jasne, stonowane kolory ścian, takie jak biel, szarość lub beż, aby stworzyć lekkie i przestronne wnętrze. Możesz dodać akcenty koloru za pomocą dodatków lub mebli.

  2. Postaw na meble z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub bambus, aby nadać wnętrzu ciepły i przytulny charakter. Możesz również rozważyć zakup mebli z tworzyw sztucznych lub metalu, aby nadać wnętrzu nowoczesny wygląd.

  3. Użyj dużych, przeszklonych okien, aby naturalnie doświetlić pomieszczenia. Możesz również zastosować żaluzje lub rolety, aby regulować ilość światła dziennego.

  4. Zwróć uwagę na detale i akcenty dekoracyjne, takie jak płaskie dywany z naturalnych materiałów, plakaty z krajobrazami lub ozdobne poduszki.

  5. Zadbaj o odpowiednią organizację przestrzeni. Możesz użyć mebli z szufladami lub pojemnikami, aby trzymać rzeczy w porządku i zachować czystość.

  6. Użyj dodatków, takich jak rośliny doniczkowe lub świeczniki, aby nadać wnętrzu świeżości i przytulności.

Projektowanie Mieszkania 29

Najczęściej zadawane pytania

Projektowanie mieszkania trwa:

30 m2: od 3 do 6 tygodni 
50 m2: od 4 do 6 tygodni
70 m2: od 4 do 7 tygodni

W zależności od decyzyjności klienta

 

• Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
• Określenie potrzeb względem mieszkania -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
• Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów, określenie rodzaju wyposażenia i mebli (salon, kuchnia, łazienka, sypialni)
• Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, armatury, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
• Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
• Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
• Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

Ile kosztuje urządzenie mieszkania?


Architekci wnętrz nie chcą odpowiadać na to pytania, ponieważ „to zależy”. Jeśli wybierzesz styl Glamour lub inny ekstrawagancki kwoty podane poniżej możesz pomnożyć razy 1,5 – 2.
Widełki podane poniżej nie obejmują wymagających aranżacji. Ich realizacja kosztuje znacznie więcej
Koszt minimalny to średnio: 1 000 zł za m2
W ramach takiego projektu konieczne będzie korzystanie z najtańszych rozwiązań. W praktyce oznacza to kuchnia z gotowych modułów, najtańsza glazura i terakota, panele podłogowe, tanie oświetlenie, brak podwieszanych sufitów lub wykonanie go tam, gdzie jest niezbędny, meble sklepowe zamiast zabudowy stolarskiej, najtańsze i tylko niezbędne sprzęty AGD w kuchni.

Koszt średni to ok: 2 000 zł za m2

W ramach tego budżetu nie możemy pozwolić sobie jeszcze na ekstrawaganckie rozwiązania i cały czas będziemy potrzebowali liczyć każdą zł. Przy tym budżecie radzimy skupić się na solidnym wykonaniu łazienki i kuchni, jako pomieszczeń najbardziej kosztownych i wymagających. W praktyce oznacza to możliwość wykonania w mieszkaniu dedykowane zabudowy stolarskie tam gdzie jest to niezbędne. Odnośnie materiałów wykończeniowych będziemy mogli wybierać spośród średniej półki oraz rozwiązań ekonomiczny. Możemy pozwolić sobie na dedykowane oświetlenie, podwieszane sufity tam gdzie są potrzebne oraz AGD ze średniej półki. W przypadku podług nadal będą to panele podłogowe.

Koszt średni to ok: 3 000 zł za m2

W ramach tego budżetu możemy pozwolić sobie już na wykorzystanie ekstrawaganckich rozwiązań, jednak możliwości jest na tyle dużo że nadal będziemy musieli wybierać między jednym rozwiązaniem, a drugim. Na co powinniśmy więc przeznaczyć taki budżet?
Przy takich kwotach można już wybrać drewniane podłogi, dekoracyjne mozaiki do łazienki, zestawy podtynkowe, dedykowane elementy cargo i nerki w kuchni, dedykowane oświetlenie w podwieszanym suficie, podtynkowe, czy też moduły inteligentnego oświetlenia, AGD ze średniej i wyższej półki. Czy możesz jednak pozwolić sobie na wszystko co znajdziesz?
Niestety nie. Jeśli będziemy wybierać jedynie elementy w górnej półki może okazać się że ten budżet będzie za niski na pełne wykończenie mieszkania. Na jakie elementy taki budżet może okazać się za niski? Np. Jeśli chcemy wykonać całe wnętrze w nowoczesnym stylu glamour, z wykorzystaniem napinanych sufitów oraz podłogi z żywicy epoksydowej.

Sprawdź takie sklepy jak: Castorama, Leroy merlin, Ikea. Znajdziemy tam wyposażenie do takich pomieszczeń jak kuchnia, łazienka, salon, sypialni, pokój dziecięcy, a także przedmioty potrzebne do domu

Wybierając studio projektowe masz większą pewność otrzymania projektu wysokiej jakości, w terminie. Wybór biura projektowego da Ci większe poczucie bezpieczeństwa podczas całego projektu oraz w sytuacji awaryjnej takiej jak choroba projektanta, urlop, błędy w komunikacji czy inne sytuacje.

Na rynku dostępnych jest dużo programów do samodzielnego projektowania wnętrz bezpłatnie.
Najciekawsze z nich to:
– Kazaplan (warto zobaczyć)
– homestyler
– roomstyler

Program do projektowania wnętrz umożliwi Ci przygotowanie rzutu funkcjonalnego, rozmieszczenie elementów wyposażenia i da pogląd mniej więcej jak będzie wyglądało przyszłe mieszkanie. Na pierwszy rzut oka wybór jest dosyć duży. 
Wadą wymienionych programów jest to że elementy wyposażenia nie przedstawiają produktów, dostępnych w sklepach oraz słaby realizm wnętrza. Osobie bez znajomości produktów oraz zmysłu estetyki ciężko jest samodzielnie zbudować ciekawy i estetyczny projekt. Jeśli chcesz skorzystać z wymienionego programu zarezerwuj trochę czasu na naukę. Co prawda wszystkie wymienione powyżej należą do kategorii łatwych w obsłudze, jednak programy te i tak wymagają trochę czasu, aby się z nimi oswoić.

W każdym wymienionym programie możesz łatwo odrysować rzut pomieszczenia. Jest to przydatne narzędzie zwłaszcza przy planowaniu kuchni i łazienki, gdzie każdy centymetr się liczy. Korzystając z tych aplikacji projekt zapisujesz w chmurze, więc możesz do niego wrócić na innym komputerze.

Ile kosztuje projekt mieszkania?

Koszt projektu aranżacji wnętrz mieszkania z wizualizacjami oraz listą produktową to cena 95 zł za m2 (Projekt Standard) Pełny projekt aranżacji wnętrz zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 135 zł za m2 (Projekt Max).

Przykładowy koszt projektu mieszkania:

Mieszkanie 38 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 3 610 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 5 130 zł

Mieszkanie 55 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 5 225 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 7 425 zł

Mieszkanie 80 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 7 600 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 10 800 zł

Projekt mieszkania 40 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 4 360 zł.
Projekt mieszkania 40 m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 6 200 zł

Projekt mieszkania 50 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 5 450 zł.
Projekt mieszkania 50 m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 7 750 zł

Projekt mieszkania 60 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 6 540 zł.
Projekt mieszkania 60 m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 9 300 zł

Projekt mieszkania 70 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 7 630 zł.
Projekt mieszkania 70 m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 10 850 zł

Projekt mieszkania 100 m2 z wizualizacjami i listą produktową kosztuje 10 900 zł.
Projekt mieszkania 100m2 z kosztorysem i projektami technicznymi kosztuje 15 500 zł

Inspiracje do Projektu Mieszkania

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów mieszkań. 
Znajdziesz tam dużo inspiracji. 

Cennik za Projektowanie wnętrz Mieszkania

Ile kosztuje projekt mieszkania?
Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do cennika naszej oferty

Wyceń Projekt wnętrz Mieszkania

Zapytaj nas bezpośrednio o wycenę Twojego mieszkania

Podoba Ci się ta strona?

Podziel się nią z najbliższymi jako inspiracją do Twojego projektu mieszkania lub domu

Facebook
Email
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Telegram
Dlaczego warto wybrać współpracę z projektowanie wnętrz Online

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania łazienek oraz wnętrz mieszkalnych. Na bazie naszego doświadczenia opracowaliśmy procesy, które umożliwiają sprawne przejście przez proces projektowy i uzyskać świetny efekt finalny współpracy w postaci projektu wymarzonego wnętrza. Współpracujemy z najlepszymi projektantami, a dzięki przyjętym praktykom uszyjemy projekt na miarę Twoich potrzeb. Przed rozpoczęciem współpracy zbieramy wszystkie informacje potrzebne do sprawnego prowadzenia projektu. Wszyscy projektanci posiadają wykształcenie kierunkowe i wieloletnie doświadczenie. 

error:
Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.