Projekt Sypialni

799 zł za pomieszczenie
z wizualizacjami

Projektowanie Sypialni

Potrzebujesz Projekt Sypialni?

W niewielkich mieszkaniach  często niemożliwe jest przeznaczenie całego pomieszczenia na sypialnię. Bardzo często na przestrzeń snu i relaksu wykorzystywane są naturalne wnęki w pomieszczeniu lub ścianki działowe. 

W dużych mieszkaniach i w domach jednorodzinnych nie ma natomiast problemu, by w jednym z pomieszczeń zorganizować dużą i przestronną sypialnię. W takim wnętrzu warto zadbać o wszystkie elementy wystroju oraz o odpowiednie dodatki. Sypialnia ma być przede wszystkim przytulna, komfortowa i sprzyjać wypoczynkowi. Jej wystrój powinien być dostosowany do zasad ergonomii, ale również do indywidualnych potrzeb jej użytkowników. Projektowanie sypialni online

Pokaż więcej

Projektowanie Sypialni

Projekty sypialni
wybrane realizacje 2020 r / 2019 r

Projekt sypialni
(proces realizacji krok po kroku)

Etapy procesu projektowego:

Proces został opisany szczegółowo poniżej.

Projekt koncepcyjny 1

Projekt koncepcyjny 2

Projekt koncepcyjny 3

Projekt koncepcyjny
od dewelopera

Projekt koncepcyjny finalny
wybrany przez klienta

Wizualizacje projektu sypialni

Aranżacja wnętrza przygotowana przez architekta. 

Wizualizacje projektu sypialni - Wersja1

Wizualizacje projektu sypialni - Wersja2

Wizualizacje projektu sypialni - Wersja3

Film Video Projektu Sypialni

Projekty techniczne sypialni

Instalacje
elektryczne

Podwieszane
sufity

Posadzki
sypialni

Widok ścian

Zabudowa meblowa

Kosztorys projektu sypialni

Projektowanie sypialni
(Poradnik)

Sypialnia jest miejscem, które przede wszystkim ma służyć wypoczynkowi i relaksowi. Im bardziej zadbamy o jej klimat, tym lepiej będziemy czuli się w tym wnętrzu. Projektując sypialnię warto zadbać o to, by była idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb jej przyszłych użytkowników. Projektowanie sypialni online

Jaka jest Twoja sypialnia?

W niewielkich mieszkaniach  często niemożliwe jest przeznaczenie całego pomieszczenia na sypialnię. Bardzo często na przestrzeń snu i relaksu wykorzystywane są naturalne wnęki w pomieszczeniu lub ścianki działowe. W dużych mieszkaniach i w domach jednorodzinnych nie ma natomiast problemu, by w jednym z pomieszczeń zorganizować dużą i przestronną sypialnię. W takim wnętrzu warto zadbać o wszystkie elementy wystroju oraz o odpowiednie dodatki. Sypialnia ma być przede wszystkim przytulna, komfortowa i sprzyjać wypoczynkowi. Jej wystrój powinien być dostosowany do zasad ergonomii, ale również do indywidualnych potrzeb jej użytkowników. Projektowanie sypialni online

Projektowanie Sypialni 19

Łóżko

Łóżko jest najważniejszym elementem w sypialni i to właśnie jego wybór powinien być najważniejszą kwestią. Pamiętajmy, że przesypiamy ponad 1/3 naszego życia. Łóżko powinno więc być wygodne, przestronne i komfortowe, a także wyposażone w funkcjonalny materac. Dobrze dobrane łóżko i materac mają potężne przełożenie na komfort naszego snu i jakość wypoczynku. Jeśli nie zadbamy o to należycie, może się okazać, że przez kolejnych kilka lat będziemy wstawać bardziej zmęczeni niż kładliśmy się spać wieczorem.

Wielkość łóżka

Powinna być przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz do możliwości pomieszczenia. W sypialni małżeńskiej konieczne będzie duże podwójne łóżko o wielkości 140 x 200 cm, jednak w sypialni dla singla czy dla nastolatka łóżko może być zdecydowanie mniejsze. 

Projektowanie Sypialni 20
Sypialnia wygodny materac

Rodzaj materiału

W sypialniach najczęściej dominują różne odmiany drewna, które doskonale sprawdza się jako rama łóżka. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie takiego drewna, które będzie pasowało do wystroju wnętrza. W jasnych, przestronnych sypialniach świetnie sprawdzi się jasna sosna. Natomiast w sypialniach urządzonych z większym przepychem można sobie pozwolić na eleganckie łóżko wykonane z egzotycznych gatunków drewna.

Stylistyka

Łóżko powinno pasować do innych elementów wystroju wnętrza. Jeśli sypialnia urządzona jest w sposób prosty w stylu minimalistycznym, także łóżko powinno być możliwie najprostsze. Czasem wystarczy zwykła rama, do której należy dokupić odpowiedni materac. W sypialniach urządzonych „na bogato” można sobie pozwolić na łóżka bardziej zdobione, z wieloma elementami dodatkowymi. Projektowanie sypialni online

Łóżko stylistyka sypialni
Sypialnia ustawienie łóżka

Ustawienie

Łóżko powinno być tak ustawione, aby nie utrudniać poruszania się po pomieszczeniu. Najlepiej jest umiejscowić je na którejś ścian. Pamiętajmy jednak, by nie stawiać łóżka na linii okno-drzwi, gdyż wtedy będziemy narażeni na niezdrowe przeciągi. O czym jeszcze należy pamiętać, aby ustawienie miało korzystny wpływ na nocny wypoczynek, a jednocześnie zapewniało wygodne użytkowanie sypialni?

  • Dostęp z dwóch stron – jeśli łóżko jest dwuosobowe, powinno mieć dostęp z dwóch stron, tak aby obie osoby miały do niego swobodny dostęp. Ustawienie jednym bokiem na ścianie może utrudnić użytkowanie
  • Ustawienie względem drzwi – łóżko nigdy nie powinno stać tak, aby jego zagłówek skierowany był w stronę drzwi. Takie ustawienie jest kiepskie w użytkowaniu, a jednocześnie niekomfortowe.
  • Nie zasłaniaj kaloryfera – łóżko nigdy nie powinno stać tuż przy kaloryferze. Po pierwsze, takie ustawienie jest niezdrowe. Po drugie – zasłanianie grzejnika powoduje, że automatycznie zwiększa on moc grzewczą, co generuje dodatkowe koszty ogrzewania.

Przechowywanie

Idealnym rozwiązaniem będzie łóżko, pod którym można umieścić szuflady do przechowywania pościeli i nie tylko. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania, bez wykorzystywania przestrzeni w sypialni. Taka opcja świetnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, w których trzeba zadbać o to, by ich przesadnie nie zagracić poprzez niewłaściwe urządzenie wnętrza.

Projektowanie Sypialni 21

Kolory ścian w aranżacji sypialni

Kolor w sypialni jest najważniejszym elementem wystroju. Jeśli mamy małą sypialnię powinniśmy unikać ciemniejszych barw, które mogą pomniejszyć sypialnię, w tym wypadku najlepiej sprawdzą się pastele. Należy pamiętać, że poprzez odpowiednie dobranie kolorów i zastosowanie trików z kolorem ścian, można optycznie zmienić proporcje wnętrza, tak aby było bardziej kształtne.

Podczas aranżacji ścian w sypialni warto również pamiętać o psychologii kolorów. Nie każda barwa, która sprawdzi się w kuchni czy w salonie, będzie miała zastosowanie w sypialni. Projektowanie sypialni

Zielona Sypialnia

Zieleń

Uspokaja i odpręża, współgra z naszymi falami mózgowymi, jest idealna w przestrzeni służącej do wypoczynku. Odcień zieleni można wybrać w zależności od indywidualnych potrzeb – im jaśniejsza barwa, tym bardziej przestronne będzie wydawało się wnętrze.

Niebieski

Chłodny kolor działa kojąco na nasze nerwy, a jednocześnie jest bardzo neutralny. Daje wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego idealnie sprawdzi się w sypialni.

Projektowanie Sypialni 22
Żółta sypialnia

Żółty

Tej barwy w sypialni lepiej unikać. Odcienie żółci działają pobudzająco, a czasem wręcz drażniąco, nie należy więc ich stosować w pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu, a jednocześnie chcemy w nich wypocząć.

Klimatyczne i nastrojowe oświetlenie

W sypialni oprócz oświetlenia górnego, jest mnóstwo możliwości na zastosowanie klimatycznego oświetlenia. Rozproszone i delikatne światło dają kinkiety — jest to alternatywa dla lampek nocnych przy łóżku. W większej sypialni można wykorzystać duże lampy stojące, lampy stołowe można ustawić na parapecie czy komodzie. Projektowanie sypialni online

Przyjemne materiały wykończeniowe i dodatki

Miękkie tkaniny i materiały sprawią, że sypialnia stanie się przytulna i ciepła, dlatego warto zadbać o dodatki. Odpowiednie kolory, faktury pościeli, poduszek, narzut, zasłon czy rolet są nie tylko dekoracją, ale działają na nasze zmysły. Godne polecenia są obite przyjemnym materiałem wezgłowia do łózek, a obecnie równie modne staja się tkaninowe okładziny ścienne.

Miły akcent w sypialni będą stanowić skóry owcze na podłodze lub miękkie i puszyste dywaniki typu shaggy. W sypialni, jeśli pozwalają na to warunki możemy umieścić atrapę kominkową nadając wnętrzu nutkę romantyzmu. Duże lustro w odpowiednim miejscu ma nie tylko zastosowanie dekoracyjne, ale również wizualnie powiększy pomieszczenie.

Sprytne rozwiązania

Często mamy dylemat jak urządzić małą sypialnię. Jest kilka trików dzięki, którym możemy zaoszczędzić trochę przestrzeni.

Wykorzystanie wnęki na szafy w zabudowie

Nie rzucają się w oczy, są bardzo dyskretne i pojemne. Przy odpowiednim wykończeniu mogą być całkowicie niewidoczne.

Sypialnia garderoba
Szafa z lustrem

Lustra jako drzwi od szafy

jeśli mamy zabudowane szafy, dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na ich drzwiach luster. Dzięki temu wnętrze optycznie powiększy się nawet dwukrotnie.

Półki wbudowane w ściany

Takie rozwiązanie również pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca.

Projektowanie Sypialni 23
Projektowanie Sypialni 21

Sprzęty wielofunkcyjne

świetnie sprawdzą się w niewielkim wnętrzu, w którym każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie. Można wykorzystać na przykład pufy, które będą jednocześnie miejscami do przechowywania i stolikami nocnymi. Dzięki temu zamiast trzech sprzętów, w sypialni wystarczy tylko jeden.

Jak projektować Sypialnie?

Sypialnia ma być przede wszystkim przestrzenią relaksu i wypoczynku, dlatego musi być idealnie dopasowana do potrzeb użytkowników. Przy projektowaniu wnętrza koniecznie trzeba wziąć pod uwagę nie tylko gust domowników czy zamiłowania odnośnie wystroju, ale również warunki wnętrza, jego wielkość oraz położenie drzwi i okien. Każda sypialnia powinna być projektowana indywidualnie w taki sposób, aby łączyła wygodę użytkowania z estetyką i wystrojem, który będzie sprzyjał wypoczynkowi.z

Najczęściej zadawane pytania

1. Ile kosztuje projekt pokoju sypialni?

Koszt projektu sypialni z wizualizacjami oraz listą produktową to: 799 zł (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 1 299 zł (Projekt Max)

2. Ile trwa projektowanie sypialni?

Projekt koncepcyjny 2d z wymiarami to czas: 3 dni robocze, przygotowanie wizualizacji to 7 dni roboczych. Na każdym etapie seą 2 – 3 dni na wprowadzenie modyfikacji do projektu, aby wypracować ostateczną wersje. Łączny czas wykonania projektu przy szybkiej odpowiedzi klienta: ok 3 tygodni, a przy długiej odpowiedzi klienta to powyżej 4 tygodni.

3. Jak zaprojektować sypialnie?

Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
Określenie potrzeb względem sypialni -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów w sypialni, określenie rodzaju wyposażenia i mebli
Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli i zwizualizowanie projektu
Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

4. Ile kosztuje urządzenie sypialni?

Urządzenie sypialni wielkości ok 13 m2 w wersji standardowej z wykorzystaniem mebli z popularnych sklepów bez ekstrawaganckich rozwiązań i zabudowy stolarskiej to koszt ok. 7 tys. zł.

Urządzenie sypialni wielkości ok 20 m2 w wysokim standardzie oznaczać może wykorzystanie naciąganych sufitów, dedykowanego oświetlenia, zabudowy stolarskiej, dedykowanej garderoby, łazienki z wejściem z sypialni. Koszt takiego wyposażenia to nawet powyżej 35 tys zł

5. Gdzie znaleźć tanie meble do sypialni?

Sprawdź takie sklepy jak: Bodzio meble, Castorama, Leroy merlin, Ikea

Inspiracje do projektu sypialni

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów sypialni: 

Cennik za projekt sypialni

Koncepcja 2d

Cena za pomieszczenie: 249 zł

Standard

Cena za pomieszczenie: 799 zł

Max

Cena za pomieszczenie: 1 299 zł

Wyceń projekt sypialni

Co zyskujesz?
email
Wyślij zapytanie
Podoba Ci się ta strona?

Wyślij ją jako inspiracje do bliskiej Ci osoby lub podziel się szerzej Twoją inspiracją:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: