Projekt Pokoju
Dziecięcego

Projektowanie Pokoju Dziecka 1

Ocena: 4,9 – 4 opinie

799 zł
z wizualizacjami

Projektowanie pokoju dziecięcego

Potrzebujesz Projekt Pokoju Dziecięcego?

Pokój dziecięcy jest tym miejscem w domu czy w mieszkaniu, które zmienia się najczęściej. Wraz z wiekiem dziecka ewoluują bowiem jego potrzeby, co ma wpływ na zmianę wystroju wnętrza oraz zamianę jednych elementów na inne. 

W przypadku młodszych dzieci aranżacja wnętrza to zadanie przede wszystkim dla rodziców. Jeśli jednak mamy już dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym, warto wspólnie z nimi zaplanować wygląd ich nowego pokoju. Dziecko o wiele lepiej będzie czuło się w przestrzeni, na której wygląd miało wpływ i którą mogło sobie urządzić po swojemu. Projektowanie pokoju dziecka online

Pokaż więcej

Projektowanie pokoju dziecięcego

Projekt vs Realizacja

Warto zaprojektować wnętrze

Projekt-pokoju-dziecka1 Realizacja-projektu-pokoju-dziecka-o3

Opinie naszych klientów

Projektowanie Pokoju Dziecka 2
Cezary D

Bardzo podoba Nam się wizualizacja, jest bardzo realistyczna i Hania chciałaby jak najszybciej wprowadzić się do nowego pokoju

Ocena:

Projektowanie Pokoju Dziecka 3
Projektowanie Pokoju Dziecka 4
Wioletta H

Bardzo dziękuj. Werdykt córki - jest bardzo zadowolona 🙂

Ocena:

Projektowanie Pokoju Dziecka 3

Projekty Pokoju dziecięcego
(Wybrane Realizacje 2019 / 2020)

Ogrzewanie podłogowe
Gotowa szafa do skręcenia
Lego, Minecraft
Tradycyjne grzejniki
Meble wolnostojące
Jasne wnętrze
Projektowanie Pokoju Dziecka 11
Paweł W

Nam się podoba!

Ocena:

Projektowanie Pokoju Dziecka 3
Projektowanie Pokoju Dziecka 13
Dominika J

Wow wow wow Pani Beato jestem zachwycona 😁 O taki efekt mi chodziło i mysle, że juz nic nie będziemy zmieniać.

Ocena:

Projektowanie Pokoju Dziecka 3

Projekt pokoju dziecięcego
(proces realizacji krok po kroku)

Etapy procesu projektowego:

Proces został opisany szczegółowo poniżej.

Projekt koncepcyjny 1

Wstępna propozycja rozkładu elementów w pomieszczeniu

Projekt koncepcyjny 2

Kolejna propozycja funkcjonalnego rozkładu wnętrza.

Projekt koncepcyjny 3

Trzeci wariant projektu wnętrza. Odpowiedź na oczekiwania i sugestie klienta.

Projekt koncepcyjny
od dewelopera

Ogólny rzut wnętrza bez uwzględnienia indywidualnych potrzeb klienta.

Projekt koncepcyjny finalny
wybrany przez klienta

Wprowadzenie ostatecznych wytycznych do projektu.

Wizualizacje projektu pokoju dziecięcego

Dokumentacja w formie widoków 3d. 

Wizualizacje projektu pokoju dziecięcego - Wersja1

Wizualizacje projektu pokoju dziecięcego - Wersja2

Wizualizacje projektu pokoju dziecięcego - Wersja3

Projekty techniczne pokoju dziecięcego

Instalacje
elektryczne

Podstawowe rozwiązania dotyczące rozmieszczenia instalacji elektrycznych.

Posadzki
pokoju dziecięcego

Projekt przedstawia rodzaj oraz sposób ułożenia posadzki wnętrza.

Widok ścian

Wygląd poszczególnych ścian – w jaki sposób zostały zaaranżowane.

Zabudowa meblowa

Rysunek techniczny przestawia projekt mebli wnętrza.

Kosztorys projektu pokoju dziecięcego

Film Video
Projektu Pokoju Dziecięcego

Jak zaprojektować pokój dziecięcy?
Poradnik

Pokój dziecięcy jest wyjątkowym pomieszczeniem, w którym łączy się świat rzeczywisty z krainą marzeń i dziecięcych fantazji. Przy projektowaniu dziecięcego pokoju powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko funkcjonalność wnętrza, ale również indywidualne potrzeby dziecka, jego zainteresowania, ulubione zabawy, a także wiek. Projektowanie pokoju dziecka online

Jaka zaprojektować pokój dziecięcy?

Pokój dziecięcy jest tym miejscem w domu czy w mieszkaniu, które zmienia się najczęściej. Wraz z wiekiem dziecka ewoluują bowiem jego potrzeby, co ma wpływ na zmianę wystroju wnętrza oraz zamianę jednych elementów na inne. W przypadku młodszych dzieci aranżacja wnętrza to zadanie przede wszystkim dla rodziców. Jeśli jednak mamy już dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym, warto wspólnie z nimi zaplanować wygląd ich nowego pokoju. Dziecko o wiele lepiej będzie czuło się w przestrzeni, na której wygląd miało wpływ i którą mogło sobie urządzić po swojemu. Projektowanie pokoju dziecka online

Projektowanie Pokoju Dziecka 25

Funkcjonalny podział na strefy

Bez względu na wielkość pomieszczenia, pokój dziecięcy powinien mieć wydzielone 4 niezbędne strefy:

Strefa snu

Podstawą jest duże i wygodne łóżko, dostosowane do wieku dziecka. W przypadku niewielkich pomieszczeń dobrze jest wybrać takie łóżko, pod którym będzie można wygospodarować przestrzeń na pojemniki czy kontenery na zabawki czy inne drobiazgi.

Pokój dziecięcy Strefa snu
Projektowanie Pokoju Dziecka 26
Strefa zabawy

Dziecko powinno mieć sporo miejsca na podłodze, aby móc rozwijać swoje zdolności i zainteresowania – budować z klocków, bawić się samochodami czy innymi zabawkami, które wymagają sporej przestrzeni

Strefa nauki

Ergonomiczne biurko i krzesło powinny być wygodne, komfortowe oraz mieć możliwość regulowania wysokości blatu czy siedziska. Dzięki temu meble przez kilka lat będą mogły rosnąć wraz z dzieckiem. Biurko powinno być na tyle duże, by zmieściło się przy nim nie tylko dziecko, ale również osoba dorosła – rodzice często pomagają przecież dzieciom w odrabianiu lekcji. Projektowanie pokoju dziecka online

Projektowanie Pokoju Dziecka 27
Projektowanie Pokoju Dziecka 28
Strefa przechowywania

Półki, komody, szafy czy szuflady powinny być stabilne, bezpieczne, zapewniać łatwy dostęp do ubrań, zabawek czy przyborów szkolnych.

Stylistyka wnętrza

Stylistyka dziecięcego wnętrza uzależniona jest najczęściej od wieku dziecka, jego indywidualnych upodobań oraz płci. Jednak, podobnie jak w przypadku innych wnętrz w domu czy w mieszkaniu, także w pokojach dziecięcych trendy dosyć często się zmieniają. Projektowanie pokoju dziecka online. Aktualnie najmodniejsze style w dziecięcych pokojach to:

Styl minimalistyczny

Pokój utrzymany jest w jednej linii kolorystycznej, wszystkie zabawki są schowane, a przestrzeń bardzo uporządkowana.

Styl skandynawski

Połączenie bieli i szarości z drewnianymi meblami i dodatkami tworzy uporządkowaną, elegancką przestrzeń. Jasna kolorystyka sprawia, że wnętrze wydaje się optycznie większe niż w rzeczywistości. Styl skandynawski doskonale sprawdzi się w przypadku pokoju niemowlęcego.

Neutralny design

Białe ściany, jednolite meble, niewielka ilość sprzętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pokój może ewoluować wraz z zainteresowaniami i wiekiem dziecka. Może ono samodzielnie aranżować sobie wnętrze poprzez umiejętne dobieranie dodatków w taki sposób, aby było dla niego jak najbardziej przyjazne.

Styl eklektyczny

Zróżnicowana kolorystyka wnętrza, dużo dekoracji i dodatków, wiele zabawek na wierzchu. W przypadku takiego rozwiązania łatwo jest jednak przekroczyć granicę, za którą wnętrze w stylu eklektycznym zamienia się w królestwo chaosu i bałaganu.

A co na ścianach?

Ściany w dziecięcym pokoju powinny być jasne – najlepiej białe lub w delikatnych, pastelowych odcieniach. Dzięki temu będą neutralna bazą pod różnego rodzaju dekoracje. Co więcej, jasna kolorystyka jest wskazana również ze względu na rozwój układu nerwowego malucha. Mocne, wyraziste, nasycone kolory mogą działać na dziecko drażniąco. Planując malowanie dziecięcego pokoju, warto szczególną uwagę zwrócić uwagę nie tylko na kolor farby, ale również jej jakość. Należy wybierać farby ekologiczne, antyalergiczne i w pełni bezpieczne dla dzieci. Projektowanie pokoju dziecka online

Rodzaj dekoracji ściennych uzależniony jest od wielu dziecka i jego indywidualnych potrzeb. Na ścianach świetnie sprawdzają się:

Naklejki
Naklejki i szablony

Pozwalają w krótkim czasie ciekawie udekorować ścianę i stworzyć w dziecięcym pokoju baśniową krainę pełna ulubionych bajkowych postaci.

Fototapety

Nowoczesne fototapety dają praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Są ciekawą ozdobą ściany, a jednocześnie mogą przykryć jej mankamenty. Fototapety są nie tylko efektowne, ale również praktyczne. Nie blakną, nie niszczą się i można je bez problemu umyć w przypadku zabrudzenia.

Projektowanie Pokoju Dziecka 29
111
Farby tablicowe

Pomalowanie nimi ściany lub fragmentu ściany da maluchom wielką frajdę z malowania po ścianach. Gdy będą miały kawałek ściany dla siebie, ograniczymy ryzyko, że flamastry czy kredki pójdą w ruch na ścianie w kuchni czy w salonie.

Obrazki i plakaty

Wybór obrazków i plakatów jest praktycznie nieograniczony. Można więc bez problemu znaleźć coś na ścianę dla przedszkolaka, starszaka i nastolatka. Projektowanie pokoju dziecka online

Projektowanie Pokoju Dziecka 30
Projektowanie Pokoju Dziecka 31
Ozdobne półeczki

Na niewielkich, zamontowanych na ścianach półeczkach można postawić ulubione zabawki czy maskotki, dzięki czemu ściana nie będzie zbyt pusta i nabierze indywidualnego wyrazu.

Meble

Meble w pokoju dziecięcym powinny być przede wszystkim klasyczne, proste, dostosowane do wieku dziecka oraz jego potrzeb. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie takich mebli, które rosną wraz z dzieckiem. Jest to możliwe w przypadku biurka czy krzeseł, których wysokość można regulować.

Biurko – należy je ustawić blisko okna, aby dziecko miało dostęp do światła dziennego. Przy ustawianiu biurka warto wziąć pod uwagę, czy dziecko jest leworęczne czy praworęczne. Jeśli maluch jest praworęczny, biurko powinno być tak ustawione, aby światło padało na biurko z lewej strony. W przypadku dziecka leworęcznego ustawiamy biurko odwrotnie.

 Krzesło – dzieci w wieku szkolnym powinny mieć krzesło wyposażone w regulację wysokości i głębokości siedziska oraz regulację oparcia. Dzięki temu wraz ze wzrostem dziecka będzie można korygować wysokość poszczególnych elementów krzesła.

Projektowanie pokoju dziecka online

Oświetlenie

W pokoju dziecięcym kluczową rolę odgrywa oświetlenie. Najważniejsze jest, oczywiście, naturalne źródło światła, którego w pokoju powinno być jak najwięcej. Warto więc zadbać o to, by aranżacja okienna nie była zbyt ciemna i nie blokowała dopływu światła dziennego. Oprócz światła naturalnego konieczne są również lampy:

Lampka nocna

Szczególnie ważna w przypadku niemowląt i młodszych dzieci, które mogą mieć problemy z zasypianiem. Lampki nocne dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Niektóre z nich projektują ciekawe układy świetlne na ścianach czy suficie. Można również kupić lampkę z funkcją pozytywki. Najważniejsze, by lampka nocna dawała delikatne, przytłumione światło, które nie będzie utrudniało zasypiania.

Górna lampa oświetlająca całe pomieszczenie

Najmocniejsze źródło światła

Lampka na biurko

Przydatna podczas odrabiania lekcji. Powinna być ustawiona tak, by dziecko nie zasłaniało sobą światła.

Najczęściej zadawane pytania

1. Ile kosztuje projekt pokoju dziecięcego?

Koszt projektu pokoju dziecięcego z wizualizacjami oraz listą produktową to: 799 zł (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 1 299 zł (Projekt Max)

2. Ile trwa projektowanie pokoju dziecięcego?

Projekt koncepcyjny 2d z wymiarami to czas: 3 dni robocze, przygotowanie wizualizacji to 7 dni roboczych. Na każdym etapie są 2 – 3 dni na wprowadzenie modyfikacji do projektu, aby wypracować ostateczną wersje. Łączny czas wykonania projektu przy szybkiej odpowiedzi klienta: ok 3 tygodni, a przy długiej odpowiedzi klienta to powyżej 4 tygodni.

3. Jak zaprojektować pokój dziecięcy?

Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
Określenie potrzeb względem pokoju dziecięcego -> czyli ilości dzieci, budżet, wiek, określenie stref, które są niezbędne w pokoju. Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów w łazience, określenie rodzaju wyposażenia i mebli
Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

4. Ile kosztuje urządzenie pokoju dziecięcego?

Średni koszt wyposażenia pokoju dziecka, umeblowanie, oświetlenie, dekoracje oraz dodatki dla wielkości ok 12 m2 to około. 10 tys. zł

Wykończenie niestandardowe w wysokim standardzie, w przypadku dużych pokoi powyżej 20 m2 możemy wykorzystać takie rozwiązania jak huśtawka, miejsce do grania, ścianka wspinaczkowa, czy sprzęt do ćwiczeń. W przypadku pokoi na poddaszu obowiązkowa będzie stolarska zabudowa meblowa. Jeśli pokój będzie zamieszkiwany przez 2 dzieci często wykorzystywanym elementem jest łóżko piętrowe. Koszt wykończenia dużego pokoju z niestandardowymi rozwiązaniami to koszt powyżej: 40 tys zł

5. Gdzie znaleźć tanie meble do pokoju dziecięcego?

Sprawdź takie sklepy jak: Bodzio meble, Castorama, Leroy merlin, Ikea, Jysk,

Inspiracje do pokoju dziecka

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów dziecięcych: 

Cennik za
Projekt pokoju dziecięcego

Dodatkowe informacje

W cenie zawarte są 3 tury wizualizacji (1 propozycja + 2 tury modyfikacji).  Dodatkowe modyfikacje są płatne +200 zł za jedną turę zmian na pomieszczenie.

Koncepcja 2d
Standard
Max

Cena za pomieszczenie: 1 299 zł

Wyceń projekt sypialni

Co zyskujesz?
email
Wyślij zapytanie
Podoba Ci się ta strona?

Wyślij ją do bliskiej Ci osoby lub podziel się szerzej Twoją inspiracją:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: