projektowanie wnętrz restauracji

Wybierz dla siebie odpowiedni pakiet lub zapoznaj się z informacją odnośnie aranżacji restauracji. 

Projekt Koncepcyjny

Rzut z góry

Projekt Standard

Rzut z góry + wizualizacje

Projekt Max

Rzut z góry + wizualizacje + Projekty techniczne + fotorealistyczne wizualizacje

Smaczne jedzenie i dobra obsługa często nie wystarczają, aby ściągnąć uwagę Klientów, kluczowe znaczenie ma również atmosfera, które tworzy wystrój i odpowiednia aranżacja.
Przy projektowaniu kawiarni, cukierni czy restauracji najważniejsze są potrzeby Klientów, którzy mają odwiedzać dane miejsce.
Jedną z podstawowych rzeczy jakie należy wziąć pod uwagę planując aranżację restauracji i kawiarni to przestrzeń komfortu gości odwiedzających te miejsca.
Bardzo ważne jest, aby dopasować odpowiednią ilość stolików do przestrzeni lokalu, nie można przesadzić z ilością, ponieważ musimy pamiętać o zapewnieniu strefy swobodnego poruszania się oraz komfortu i intymności do spotkań i rozmów.

Najważniejszym centralnym punktem i swoistą wizytówką danego miejsca jest bar.

Dlatego warto zwrócić uwagę, aby odpowiednio wpasować go do projektowanego wnętrza, by koncepcja i aranżacja była spójna z całością.
Witryna zewnętrzna lokalu musi maksymalnie zachęcać nowych Klientów do wejścia, sekretem jest zbudowanie odpowiedniego klimatu wewnątrz “wychodzącego” do świata zewnętrznego.
Wystrój wnętrza restauracji czy kawiarni powinein być ciepły, przytulny, z ciekawymi elementami dekoracyjnymi, które sprawiają że chce się przebywać w danym miejscu.
Często popełnianym błędem jest nadmiar dekoracji i natręctwo przypadkowych ozdób. W przypadku restauracji i kawiarni klimat danego obiektu determiuje również oświetlenie, skupia uwagę przechodniów i zachęca do wejścia.
Planując wnętrze kawiarni czy restauracji należy założyć określony styl, nawiązujący do rodzaju kuchni, historii miejsca i w żadnym wypadku nie mieszać z innym, gdyż finalnie przyczynia się to do nieudanej aranżacji.

Projektując wnętrze restauracji, kawiarni, baru należy zwrócić uwagę na to iż miejsca te odwiedza duża ilość gości, dlatego użyte materiały muszą odznaczać się wytrzymałością ze względu na ciągłe użytkowanie oraz wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Projekt miejsca publicznego jakim jest restauracja, kawiarnia czy cukiernia wymaga fachowego podejścia i zadbania o najdrobniejszy szczegół, ponieważ to wpływa na pozytywne bądź negatywne doznania Klientów. Ponadto wystrój wnętrza powinien być dopasowany do preferencji Klientów, którzy stanowią grupę docelową danego miejsca.

Jeśli chcesz zaprojektować własną kawiarnię lub restaurację napisz na biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl przygotujemy projekt estetyczny, funkcjonalny, i przede wszystkim przyjazny Gościom.