Styl
Nowojorski

STYL NOWOJORSKI

Wnętrze w stylu nowojorskim jest niezwykle harmonijne, piękne i co najważniejsze ponadczasowe. Nowojorska aranżacja sprytnie łączy w sobie klasyczne elementy z odrobina stylu glamour. Z powodzeniem łączy antyk i design, tworząc niepowtarzalne połączenie. Styl zza oceanu cieszy się coraz większa popularnością.

Styl Nowojorski 1

Spis Treści

HISTORIA STYLU
NOWOJORSKIEGO

Styl nowojorski jak sama nazwa wskazuje pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a dokładnie z Nowego Jorku. Styl nowojorski czerpie inspiracje z innych, takich jak: styl klasyczny, art deco, a także retro. Korzysta z ich zalet, tworząc ponadczasowy trend w aranżacji. Opiera się na pewnych surowych zasadach, ale pozwala też na eklektyzm, np. łącząc antyki z nowoczesnymi formami wzorniczymi (takimi jak konsole czy stoły ze stali nierdzewnej).

Styl Nowojorski 2
Styl Nowojorski 3

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
STYLU NOWOJORSKIEGO

Przestronność

Przestronność wnętrza gwarantuje obecność panoramicznych okien. Ogromny wpływ na poczucie przestronności mają jasne kolory oraz duża ilość źródeł światła.

Wysoka jakość

Styl nowojorski we wnętrzach reprezentuje wysoka jakość materiałów. Wysokiej klasy przedmioty podkreślają elegancki charakter wnętrza.

Blask

We wnętrzu w stylu nowojorskim nie może zabraknąć połyskujących faktur. Podstawy lamp, stolików pomocniczych lub konsol powinny być niklowane.

KOLORY WYKORZYSTYWANE W
STYLU NOWOJORSKIM

Najczęściej wykorzystywaną zasadą w doborze kolorów jest proporcja 70/20/10. Oznacza to, że kolor główny powinien stanowić około 70%, kolor dopełniający około 20%, a 10% powinny stanowić akcenty kolorystyczne. W stylu nowojorskim wyraźnie zauważalna jest dominacja stonowanych barw – bieli, szarości oraz beżu. Zrównoważona kolorystyka spotyka się z intensywnymi barwami w postaci dodatków, może to być granat, burgund lub głęboka purpura, czy butelkowa zieleń.

Styl Nowojorski 4
Styl Nowojorski 5

MATERIAŁY WYKORZYSTYWANE
W STYLU NOWOJORSKIM

Szkło

Wnętrze wypełniają elementy wykonane ze szkła. Istotna jest tu obecność szklanych elementów, ponieważ posiada ono właściwości – odbijania światła.

Drewno

Do wnętrza w stylu nowojorskim idealnie wpasowuje się drewniany parkiet. Często spotykany jest parkiet układany w tzw. jodełkę.

Naturalny kamień

Naturalny kamień, np. granit lub marmur świetnie sprawdzi się w łazience zarówno na ścianach jak i podłodze.

OŚWIETLENIE W
STYLU NOWOJORSKIM

Wnętrze w stylu nowojorskim jest przestronne i dobrze oświetlone. Duża liczba okien zapewnia naturalne oświetlenie, a wieczorami dużą ilość światła gwarantują piękne kryształowe żyrandole, kinkiety oraz lampy stołowe. W aranżacji istotna jest mnogość źródeł światła. Lampy mają prezentować się dostojnie i dodawać wnętrzu splendoru.

Styl Nowojorski 6
Styl Nowojorski 7

DODATKI W STYLU
NOWOJORSKIM

W nowojorskim wnętrzu na próżno szukać przeładowania przestrzeni. Niesamowicie widoczna jest tu dbałość o detale. Każdy dodatek aranżacji jest przemyślany. W stylu nowojorskim z całą pewnością królują lustra. Sztukaterie zdobią linie podłóg oraz sufitu. Nie brak tu chromowanych elementów, takich jak ramy, podstawy lamp lub naczynia.

W salonie pięknym dodatkiem są wzorzyste poduszki, bujne kwiaty doniczkowe oraz miękki, duży dywan. W sypialni możemy spotkać ciężkie, długie zasłony, pikowania, mięsiste pledy. Na ścianach we wnętrzu w stylu nowojorskim często widzimy nowoczesne grafikiplakaty Marilyn Monroe lub fototapetę z panoramą Nowego Jorku.

MEBLE W STYLU NOWOJORSKIM

Meble w stylu nowojorskim cechują się przede wszystkim prostotą. Tego typu formy są ponadczasowe oraz uniwersalne. W nowojorskich aranżacjach często spotykane są niklowane gałki, nie tylko w drzwiach, ale także w szafach. Nowojorczycy uwielbiają w sypialniach duże łózka z pikowanymi zagłówkami. W salonie najczęściej możemy spotkać szklane stoły z metalowymi nogami. Najlepiej jest, gdy w centralnym miejscu pokoju dziennym, znajdują się symetrycznie ustawione dwie szerokie kanapy. We wnętrzu w stylu nowojorskim doskonale wkomponowują się drewniane regały, konsola oraz ozdobna toaletka.

Styl Nowojorski 8
Styl Nowojorski 9

ZALETY I WADY STYLU
NOWOJORSKIEGO

Zalety stylu nowojorskiego:

  • Ponadczasowa elegancja cieszy atrakcyjną aranżacją przez wiele lat.
  • We wnętrzu panuje ład i porządek.

 

Wady stylu nowojorskiego:

  • Wysoka cena materiałów.
  • Najlepiej sprawdza się w przypadku większych pomieszczeń.

WYSOKOŚĆ BUDŻETU
STYL NOWOJORSKI

Wysoka jakość materiałów, a także eleganckie wyposażenie determinuje wysokie koszty. Co więcej wnętrza w stylu nowojorskim są przestronne. Oznacza to, że styl wymaga większych metrażowo przestrzeni, z czym także wiążą się wyższe koszty.

Możliwość wykonania w budżecie:

Styl Nowojorski 10
Styl Nowojorski 11

DLA KOGO JEST
STYL NOWOJORSKI

  • Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które preferują ponadczasowe rozwiązania aranżacyjne.
  • Styl jest odpowiedni dla osób, które cenią porządek i ład we wnętrzach.

ZAKOŃCZENIE STYL
NOWOJORSKI

Nowy Jork znany jest ze swojej wielokulturowości, w aranżacjach w stylu nowojorskim widać tę zależność. We wnętrzu króluje symetria, rozwiązania są dokładnie przemyślane. Styl pozwala poczuć we wnętrzu własnego domu „american dream” (amerykański sen).

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.