Projektowanie Wnętrz Domu

Potrzebujesz zaprojektować wnętrze domu?
W artykule poniżej znajdziesz dokładne informacje na temat usług projektowania wnętrz domu. Opis całego procesu, projekt kompleksowy, czyli projekty koncepcyjne, wizualizacje, projekty techniczne i przykład kosztorysu. Poznasz proces realizacji projektu krok po kroku w celu dopasowania projektu do indywidualnych potrzeb. Poniżej znajdziesz również poradnik, odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, inspiracje oraz pokażemy jak wygląda wnętrze domu na wizualizacjach vs zdjęcia po realizacji projektu. 

Projekty Wnętrz Domu 2022 r

Poniżej możesz znaleźć przykłady ostatnio zrealizowanych projektów wnętrz domów.
Każdy z nich to indywidualny projekt wnętrz domu przygotowany dla naszych klientów.
Zobacz przykładowe aranżacje, projekty domów

Spis Treści

Projekt wnętrz domu vs realizacja

Jakiego efektu możesz się spodziewać po zaprojektowaniu z nami domu? 
Oczywiście wszystko zależy od Ciebie i na ile wiernie odwzorujesz nasz projekt, jednak poniżej poniżej możesz zobaczyć przykład przesłany do
nas przez naszego klienta:

Opinie o projektach wnętrz domów

Projektowanie Wnętrz Domu 2

Ocena: 4,8 – 6 opinii

Poznaj opinie o naszych projektach wnętrz domów.

Dorota Ł
Dorota Ł
28.02.2020 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękuję za przesłane wizualizacje. Salon robi wrażenie - jest elegancko i nowocześnie. Mam też wrażenie że całość jest ze sobą spójna.
Agnieszka G
Agnieszka G
01.10.2019 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękujemy za wizualizacje! Bardzo mi się podobają 🙂
Anna B
Anna B
22.01.2020 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Jesteśmy zachwyceni. Bardzo dziękujemy. Jest pięknie. O taki efekt nam chodziło.
Natalia K
Natalia K
24.09.2019 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Bardzo dziękujemy za wizualizacje, bardzo nam się podoba, jest tak jak sobie wyobrażaliśmy.
Jacek W
Jacek W
26.04.2019 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękuje bardzo, wszystko mi się bardzo podoba
Poprzedni
Następny

Projekt wnętrz domu
(proces realizacji krok po kroku)

Etapy procesu projektowego:

Poniżej prezentujemy przykład kompleksowo i spójnie zaprojektowanego domu przez naszą firmę.
Poznaj zakres usług projektowania wnętrz

Przygotowanie projektu koncepcyjnego wnętrz domu
Projekt koncepcyjny 1

Po otrzymaniu materiałów od klienta tworzymy pierwszy projekt koncepcyjny domu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb klienta.

Projekt koncepcyjny 2

Na tym etapie ważne jest, aby zwrócić uwagę na elementy ruchome takie jak drzwi, drzwiczki szafek i szaf, aby nie powodowały kolizji. Ważnym elementem jest również pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca na przejścia. 

Projekt koncepcyjny 3

Wprowadzamy zmiany do projektu zgodnie ze wskazówkami klienta, aby stworzyć wymarzone miejsca do życia. 

PROJEKT KONCEPCYJNY OD DEWELOPERA

Gotowy projekt domu dewelopera. Koncepcja zaaranżowania domu bez konsultacji z klientem. To propozycja uniwersalna.

PROJEKT KONCEPCYJNY FINALNY
WYBRANY PRZEZ KLIENTA

Ostateczna wersja projektu domu idealnie dopasowana do klienta. Funkcjonalność oraz styl są gwarantowane.

Wizualizacje projektu wnętrz domu

Wizualizacje projekt domu - Wersja1

Prezentujemy aranżacje wnętrz przygotowaną przez architekta. W tym celu zastosowujemy fotorealistyczne wizualizacje. Projektowanie online

Wizualizacje projekt wnętrz domu - Wersja2

Klient poprosił jedynie o dosłanie wizualizacji kuchni oraz o modyfikacje w pokoju dziecięcym po czym zaakceptował projekt. Aranżacja wnętrz i projekty kuchni poniżej

Wizualizacje projekt wnętrz domu- Wersja3

Trzecia wersja wizualizacji nie powstała, ponieważ klient zaakceptował wszystkie przesłane wizualizacje po otrzymaniu drugiej wersji. 
Chcesz zobaczyć wirtualną wycieczkę po wnętrzu klienta, kliknij w poniższy film

Projekty techniczne wnętrz domu

Przedstawiamy dokumentację techniczną dla poszczególnych pomieszczeń w domu. Aranżacja wnętrz przedstawiona w postaci projektu technicznego

Instalacje
elektryczne

Projekt instalacji elektrycznej stanowiąca układ przewodów obejmujący cały dom. 

Podwieszane
sufity

To doskonały sposób na skuteczne wykończenie sufitu – to bardzo dekoracyjny element wnętrz. Podwieszane sufity dają możliwość: montażu opraw świetlnych, głośników lub ukrycia przewodów wentylacyjnych.

Posadzki
domu

Spełniają wymagane funkcje dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do danych przeznaczeń. Projekt techniczny posadzek przedstawia sposób ich ułożenia.

Widok ścian

Projekt przedstawia sposób wykończenia poszczególnych ścian w domu.

Układ płytek

Rozplanowanie układu płytek na danych ścianach w domu. Projekt określa sposób ułożenia płytek oraz wykorzystane materiały.

Hydraulika

Dokładny projekt hydrauliki, konsultowany z klientem, to układ przewodów, armatury, a także urządzeń doprowadzających wodę do danych pomieszczeń.

Zabudowa meblowa

Dokumentacja techniczna dla stolarza. Koncepcja zabudowy meblowej w domu. Odpowiednio zaaranżowana zabudowa meblowa pozwala na wysoki komfort w użytkowaniu wnętrz.

Kosztorys projekt wnętrz Domu

Chciałbyś dobrze zaplanować budżet inwestycji? W pakiecie Max przygotujemy dla Ciebie nie tylko listę zakupów, ale całościowy kosztorys wszystkich elementów wyposażenia wnętrza domu. Poniżej możesz sprawdzić przykładowy kosztorys. 

Projektowanie wnętrz domu
(Poradnik)

Zaprojektowanie całego domu wymaga nie tylko dużych chęci, ale również sporej wiedzy na temat sposobów aranżacji wnętrz, ich funkcjonalności i ergonomii. Konieczne jest kompleksowe podejście, gdyż pomieszczenia w domu nie mogą być projektowane osobno. Dobry projekt musi być spójny, przemyślany, łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę oraz potrzeby przyszłych użytkowników.

Od czego zacząć projektowanie wnętrza domu?

Przed przystąpieniem do projektowania zawsze warto odpowiedzieć sobie na wiele podstawowych pytań.

  • Kto będziesz mieszkał w domu?
  • Jakie mamy potrzeby?
  • Ile osób będzie mieszkało razem z nami?
O czym trzeba pamiętać? Uniknij tego błędu

Wiele osób, które urządza swoje domy, szuka inspiracji w katalogach wnętrzarskich. Owszem, można w ten sposób znaleźć sporo ciekawych pomysłów, jednak nigdy nie należy w sposób dosłowny kopiować tego, co znajdziemy na zdjęciu czy na jakimś przykładowym projekcie. Każdy dom ma swoje indywidualne uwarunkowania i jego wystrój powinien być tworzony od podstaw, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb

Warto też pamiętać, że aranżacje do katalogu mają przede wszystkim wyglądać, gdy tymczasem po przeniesieniu do rzeczywistości mogą okazać się kompletnie niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Niektóre meble prezentują się naprawdę efektownie i oryginalnie, ale jeśli nie będą jednocześnie komfortowe i wygodne, będzie można je wykorzystać jedynie jako nietypową dekorację.

Projektowanie Wnętrz. Podwieszany sufit
Dobrze wyznaczone strefy

Dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie przestrzeni dziennej, użytkowanej w ciągu dnia od części sypialnej. W tym przypadku problemu zwykle nie ma, jeśli dom ma więcej niż jedną kondygnację. Wtedy na parterze zlokalizowany jest salon, zaplecze kuchenne i inne dzienne pomieszczenia, a na piętrze znajdują się sypialnie czy pokoje do pracy.

Jeśli dom jest jednokondygnacyjny, warto poświęcić nieco uwagi na podział na strefy. Dobrym rozwiązaniem jest kierowanie się stronami świata – ciemniejsza strona północna będzie idealna na sypialnie, natomiast pomieszczenia z oknami wychodzącymi na południe doskonale sprawdzą się jako strefa dzienna.

Projekt Salonu Online
Zasady ergonomii

Wszystkie znajdujące się w pomieszczeniach meble czy sprzęty AGD i RTV powinny spełniać zasady ergonomii, czyli bezproblemowego, zdrowego i wygodnego użytkowania. Trzeba o tym pamiętać, planując umiejscowienie zestawu wypoczynkowego, rodzaj łóżka do sypialni czy zabudowę kuchni. 

Ergonomia jest tym ważniejsza, im mniejsze i bardziej nieustawne jest pomieszczenie. W niewielkich pomieszczeniach każdy metr kwadratowy ma znaczenie i powinien być odpowiednio wykorzystany.

Projektowanie Wnetrz. Niefunkcjonalny układ łazienki
Funkcjonalność

Każde pomieszczenie, zarówno sypialnia, jak i kuchnia oraz łazienka, powinny być przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Ma to kluczowe znaczenie przy codziennym użytkowaniu. Nawet najpiękniejszy wystrój może okazać się kiepskim pomysłem, jeśli zadbamy jedynie o aranżacje, a nie o to, by było ono wygodne w użytkowaniu. W niektórych wnętrzach, takich jak kuchnia i łazienka, funkcjonalność powinny być w ogóle na pierwszym miejscu.

Kuchnia z wyspą

ANALIZA PRZESTRZENI

Zanim zdecydujemy, w którym miejscu znajdzie się sypialnia, a gdzie pokój dzienny, konieczna jest odpowiednia analiza przestrzeni. Warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • wielkość pomieszczeń,
  • układ ścian,
  • usytuowanie drzwi i okien,
  • dostęp do światła dziennego.

Na tej podstawie można ustalić późniejsze rozmieszczenie pomieszczeń.

JAK ZAARANŻOWAĆ SYPIALNIĘ?

Najlepiej, aby sypialnia znajdowała się po ciemniejszej stronie domu, najlepiej północnej. To pomieszczenie nawet w ciągu dnia nie wymaga bowiem dużej ilości światła. Służy bowiem komfortowi i wypoczynkowi. Sypialnię warto zlokalizować z dala od pokoju dziennego czy pomieszczeń użytkowych, takich jak kuchnia czy łazienka.  

Dzięki temu inni domownicy nie będą przeszkadzali w spokojnym wypoczynku, a jednocześnie nie będą musieli zachowywać się specjalnie cicho i chodzić na palcach, gdy jeden z mieszkańców będzie chciał wcześniej wypocząć.

Sypialnia ustawienie łóżka
JAK ZAPLANOWAĆ SALON?

Na salon najlepiej przeznaczyć największe pomieszczenie w domu, czyli takie, które ma okna wychodzące na dwie strony świata. Dzięki temu będzie to wnętrze zawsze jasne i pełne światła. Salon może mieć bezpośrednie połączenie z kuchnią, a jego część można wykorzystać na zaaranżowanie jadalni. 

Projektowanie-Wnętrz-Online-Salon-Industrialny-z-cegłą-v3
JAK ZAPROJEKTOWAĆ KUCHNIĘ?

Większość wolnego czasu spędzamy w strefie dziennej, a więc w salonie i kuchni, dlatego najlepiej jest, aby to pomieszczenie było zlokalizowane z widokiem na furtkę oraz bramę wjazdową. Dzięki temu łatwo i szybko możemy zobaczyć kto dzwoni przez domofon. 

Aranzacja mieszkania z ciemna kuchnia (5)
TARAS - GDZIE GO UMIEŚCIĆ?

Większość wolnego czasu spędzamy w strefie dziennej, a więc w salonie i kuchni, dlatego najlepiej jest, aby to pomieszczenie było zlokalizowane z widokiem na furtkę oraz bramę wjazdową. Dzięki temu łatwo i szybko możemy zobaczyć kto dzwoni przez domofon. 

Projektowanie domu Taras
POMIESZCZENIA DODATKOWE

Przy planowaniu domu możemy pozwolić sobie na zaplanowanie dodatkowych pomieszczeń, aby zwiększyć wygodę jego użytkowania. Do takich pomieszczeń należą druga łazienka, garderoba, pomieszczenie do prania i suszenia ubrań oraz spiżarnia bezpośrednio z kuchni. 

Projektowanie-Wnętrz-Online-Projektowanie-Salonu-z-Kuchnią-
STYLISTYKA WNĘTRZ

Zanim zabierzemy się do projektowania konkretnej przestrzeni, trzeba ustalić w jakim stylu będzie aranżacja, a następnie konsekwentnie się go trzymać przy aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Nie chodzi o to, by wszystkie pomieszczenia były urządzone dokładnie w wybranym stylu – możliwe są różnego rodzaju modyfikacje – ale o pewną spójność. Jeśli zdecydujemy się na aranżacje salonu utrzymaną w klasycznym, przytulnym klimacie, warto zadbać o to, by także kuchnia utrzymana była w podobnej stylistyce. To ważne szczególnie wtedy, gdy jest połączona z salonem i tworzą razem dużą, spójną przestrzeń. Mieszanie stylów jest dozwolone, ale jedynie w pewnych granicach.

KLASYKA

Jest zawsze ponadczasowa, gdyż nie poddaje się zmieniającym trendom i przejściowym modom. To styl, który kształtowały całe wieki, cechuje się dużą dbałością o odpowiednio dopasowane sprzęty i detale dekoracyjne. W klasycznych aranżacjach dominują stonowane, pastelowe kolory. Ściany są tłem dla innych elementów aranżacji. Meble najczęściej są drewniane, o zaokrąglonych kształtach, utrzymane w jednolitej kolorystyce. W klasycznych wnętrzach sporo jest tkanin, które pojawiają się jako obicia mebli, ozdoby okienne oraz dodatki typu pledy, narzuty czy dekoracyjne poduszki.

Sypialnia ustawienie łóżka
GLAMOUR

Blichtr, połysk, piękne zdobienia, mnóstwo kolorów, światła i efektownych dodatków. W stylu glamour wszystko jest bardzo dekoracyjne i ozdobne, wato jednak uważać, aby zamiast efektownego wnętrza nie uzyskać wrażenia kiczu i przesytu. Nadmiar połysku również może zaszkodzić.

sypialnia-w-stylu-glamour (12)
NOWOCZESNY MINIMALISTYCZNY

Styl nowoczesny, w którym pojawiają się jedynie najważniejsze elementy wystroju wnętrza, czasem przełamane mocnymi kontrastami. Minimalistyczny wystrój opiera się na jednolitych barwach, prostych i lekkich meblach, zamiast drewna często pojawia się stal , szkło oraz tworzywa sztuczne. Niewiele jest dodatków czy elementów dekoracyjnych. To styl chłodny, nieco surowy, bardzo elegancki, ale dla wielu osób mało przytulny.

Projekt domu w nowoczesnym wydaniu (10)
LOFTOWY
salon-z-aneksem-kuchennym-w-stylu-loft (2)
SKANDYNAWSKI
skandynawska-kuchnia-zamknieta (10)

Najczęściej zadawane pytania

Koszt projektu domu z wizualizacjami oraz listą produktową to cena 95 zł za m2 (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 135 zł za m2 (Projekt Max)

Dom 100 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 9 500 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 13 500 zł

Koszt projektu domu z wizualizacjami oraz listą produktową to cena 95 zł za m2 (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 135 zł za m2 (Projekt Max)

Dom 150 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 14 250 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 20 250 zł

Wykonanie kompleksowego projektu domu trwa od 4 do 16 tygodni. Czas realizacji zależy od decyzyjności klienta oraz wielkości domu

• Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami oraz przekrój w przypadku pięta ze skosami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
• Określenie potrzeb względem domu -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
• Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów, określenie rodzaju wyposażenia i mebli
• Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, armatury, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
• Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
• Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
• Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

Koszt minimalny to średnio: 1 000 zł za m2

W ramach takiego projektu konieczne będzie korzystanie z najtańszych rozwiązań. W praktyce oznacza to kuchnia z gotowych modułów, najtańsza glazura i terakota, panele podłogowe, tanie oświetlenie, brak podwieszanych sufitów lub wykonanie go tam, gdzie jest niezbędny, meble sklepowe zamiast zabudowy stolarskiej, najtańsze i tylko niezbędne sprzęty AGD w kuchni.

Koszt średni to ok: 2 000 zł za m2

W ramach tego budżetu nie możemy pozwolić sobie jeszcze na ekstrawaganckie rozwiązania, a każda złotówka musi być skrupulatnie liczona. Przy tym budżecie radzimy skupić się na solidnym wykonaniu łazienki i kuchni, jako pomieszczeń najbardziej kosztownych i wymagających. W praktyce oznacza to możliwość wykonania w domu dedykowane zabudowy stolarskie tam gdzie jest to niezbędne. Odnośnie materiałów wykończeniowych możemy wybierać spośród średniej półki oraz rozwiązań ekonomiczny. Możemy pozwolić sobie na dedykowane oświetlenie, podwieszane sufity tam gdzie są potrzebne oraz AGD ze średniej półki. W przypadku podług nadal będą to panele podłogowe.

Wykończenie na wysokim poziomie to ok: 3 000 zł ma m2

W ramach tego budżetu możemy pozwolić sobie już na wykorzystanie ekstrawaganckich rozwiązań, jednak możliwości jest na tyle dużo że nadal będziemy musieli wybierać między jednym rozwiązaniem, a drugim. Na co powinniśmy więc przeznaczyć taki budżet?
Przy takich kwotach można już wybrać drewniane podłogi, dekoracyjne mozaiki do łazienki, zestawy podtynkowe, dedykowane elementy cargo i nerki w kuchni, dedykowane oświetlenie w podwieszanym suficie, podtynkowe, czy też moduły inteligentnego oświetlenia, AGD ze średniej i wyższej półki. Czy możemy jednak pozwolić sobie na wszystko co chcemy?
Niestety nie. Jeśli będziemy wybierać jedynie elementy w górnej półki może okazać się że ten budżet będzie za niski na pełne wykończenie domu. Na jakie elementy taki budżet może okazać się za niski? Np. Jeśli chcemy wykonać całe wnętrze w nowoczesnym stylu glamour, z wykorzystaniem napinanych sufitów oraz podłogi z żywicy epoksydowej.

Sprawdź takie sklepy jak: Castorama, Leroy merlin, Ikea

Programy do projektowania domu zazwyczaj wymagają trochę czasu, aby opanować ich obsługę. Z biegiem czasu stają się jednak coraz bardziej intuicyjne i dostępne. Kiedyś konieczne było ich pobranie i zainstalowanie na komputerze, obecnie dotyczy to tylko tych profesjonalnych. Dla osoby która nie zajmuje się profesjonalnie projektowaniem domów znacznie łatwiejsze jest skorzystanie z jednego z programów dostępnych online bezpłatnie.

Jakie są dostępne programy do projektowania, które możemy polecić?
– program do projektowania kazaplan – łatwy w obsłudze, intuicyjny, projektowanie podzielone jest na 3 części, rysowanie rzutu koncepcyjnego, wybór elementów i mebli oraz dekorowanie
– program do projektowania homestyler – umożliwia tworzenie wnętrz oraz renderowanie efektu zbliżonego do rzeczywistego
– program do projektowania roomstyler – program połączony ze społecznością skupioną dookoła tematu, gdzie możemy również opublikować naszą pracę

W sieci dostępnych jest również dużo różnych innych programów. Wymienione powyżej należą do tych najbardziej intuicyjnych, wybranie ich umożliwia w miarę szybko osiągnąć zadowalający efekt końcowy. Dzięki nim możemy przetestować różne nasze ustawienia mebli sprawdzając równocześnie czy wszystko się zmieści. Naszym celem może być potwierdzenie lub obalenie wybranych konfiguracji mebli w programie. Niby wydaje się to proste, jednak nie jedna osoba najpierw kupiła mebel, a potem przekonała się na miejscu że wystarczy dla niego miejsca we wnętrzu.

Moduł modelu 3d posiadają wszystkie wymienione, niektóre natomiast posiadają również opcje wizualizacja, dzięki której możemy zobaczyć efekt zbliżony do zdjęcia wnętrza. W większości programów można zmienić opcję widoku z 2d na 3d, w zależności od tego czy planujemy układ funkcjonalny, czy aranżacje. Przy wyborze programu powinniśmy zwrócić uwagę na bibliotekę modeli mebli i obiektów. Co z tego że przy użyciu programu możemy wykonać całe wnętrze skoro nie możemy użyć tych mebli i obiektów które wybraliśmy?

Na początku potrzebujemy zarezerwować trochę czasu na naukę. W Internecie dostępnych jest dużo tutoriali do wymienionych programów, natomiast sam proces tworzenia jeśli masz zmysł estetyki oraz znasz produkty i materiały z których możesz tworzyć powinien być już czystą przyjemnością.

Inspiracje do projektowania wnętrz domu

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów domu:

Cennik Projektu wnętrz domu

Chcesz zorientować się jakie mamy stawki? 
Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do cennika

Wyceń Projekt Wnętrza Domu

Zapytaj nas bezpośrednio o wycenę Twojego domu

Podoba Ci się ta strona?

Podziel się nią z najbliższymi jako inspiracją do Twojego projektu domu

Facebook
Email
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Telegram
Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: