Projekt domu

Projektowanie Domu 1

Ocena: 4,8 – 6 opinii

66 zł za m2
z wizualizacjami

Projektowanie Domu

Potrzebujesz Projekt Wnętrza Domu?

Projektowanie wnętrz w dużym stopniu przypomina projektowanie skrojonego na miarę ubrania. Podobnie jak efektowna suknia musi być dopasowana do charakteru czy figury jej przyszłej użytkowniczki, tak samo wnętrze domu musi być uszyte na miarę potrzeb jego mieszkańców. Chodzi o to, aby domownicy jak najlepiej czuli się w zaprojektowanych wnętrzach. Dlatego też przed przystąpieniem do projektowania zawsze warto odpowiedzieć sobie na wiele podstawowych pytań.

  • Kto będziesz mieszkał w domu?
  • Jakie mamy potrzeby?
  • Ile osób będzie mieszkało razem z nami?
Pokaż więcej

Projektowanie domu

Opinie naszych klientów

Projektowanie Domu 2
Dorota Ł

Dziękuję za przesłane wizualizacje. Salon robi wrażenie - jest elegancko i nowocześnie. Mam też wrażenie że całość jest ze sobą spójna.

Ocena:

Projektowanie Domu 3
Projektowanie Domu 4
Anna B

Jesteśmy zachwyceni. Bardzo dziękujemy. Jest pięknie. O taki efekt nam chodziło.

Ocena:

Projektowanie Domu 3

Projekty wnętrz domów
2020 r / 2019 r

Jasne i eleganckie wnętrza
Podwieszane sufity
Ogrzewanie podłogowe
Płytki ceramiczne w kuchni
Tradycyjne oświetlenie
Panele winylowe
Kuchnia otwarta
Duży stół w jadalni
Projektowanie Domu 12
Agnieszka G

Dziękujemy za wizualizacje! Bardzo mi się podobają 🙂

Ocena:

Projektowanie Domu 3
Projektowanie-lazienki-opinia-klienta (2)
Natalia K

Bardzo dziękujemy za wizualizacje, bardzo nam się podoba, jest tak jak sobie wyobrażaliśmy.

Ocena:

Projektowanie Domu 3
Projektowanie Domu 15
Jacek W

dziękuję bardzo, wszystko mi się bardzo podoba

Ocena:

Projektowanie Domu 3

Projekt domu
(proces realizacji krok po kroku)

Pomożemy Państwu zaprojektować dom wygodnie, projekty są dopasowane do oczekiwań oraz możliwości finansowych klientów.

Etapy procesu projektowego:

Proces został opisany szczegółowo poniżej.

Projekt koncepcyjny 1

Po otrzymaniu materiałów od klienta tworzymy pierwszy projekt koncepcyjny domu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb klienta.

Projekt koncepcyjny 2

To kolejny etap, w którym do projektu wprowadzamy zmiany. Konsultacja z klientem pozwala na stworzenie unikatowego projektu.

Projekt koncepcyjny 3

Aby stworzyć Państwa wymarzony dom sugerujemy się kolejnymi sugestiami klienta.

Projekt koncepcyjny od dewelopera

Gotowy projekt domu dewelopera. Koncepcja zaaranżowania domu bez konsultacji z klientem. To propozycja uniwersalna.

Projekt koncepcyjny finalny
wybrany przez klienta

Ostateczna wersja projektu domu idealnie dopasowana do klienta. Funkcjonalność oraz styl są gwarantowane.

Wizualizacje projektu domu

Prezentujemy aranżacje wnętrza przygotowaną przez architekta.
W tym celu zastosowujemy fotorealistyczne wizualizacje.

Wizualizacje projektu domu - Wersja1

Wizualizacje projektu domu - Wersja2

Klient poprosił jedynie o dosłanie wizualizacji kuchni
oraz o modyfikacje w pokoju dziecięcym po czym zaakceptował projekt. 

Projekty techniczne domu

Przedstawiamy Państwu dokumentację projektową dla poszczególnych pomieszczeń w domu.

Instalacje
elektryczne

Projekt instalacji elektrycznej stanowiąca układ przewodów obejmujący cały dom. 

Podwieszane
sufity

To doskonały sposób na skuteczne wykończenie sufitu – to bardzo dekoracyjny element wnętrz. Podwieszane sufity dają możliwość: montażu opraw świetlnych, głośników lub ukrycia przewodów wentylacyjnych.

Posadzki
domu

Spełniają wymagane funkcje dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do danych przeznaczeń. Projekt techniczny posadzek przedstawia sposób ich ułożenia.

Hydraulika

Dokładny projekt hydrauliki, konsultowany z klientem, to układ przewodów, armatury, a także urządzeń doprowadzających wodę do danych pomieszczeń.

Zabudowa meblowa (przykład)

Koncepcja zabudowy meblowej w domu. Odpowiednio zaaranżowana zabudowa meblowa pozwala na wysoki komfort w użytkowaniu wnętrz.

Widok ścian (przykład)

Projekt przedstawia sposób wykończenia poszczególnych ścian w domu.

Układ płytek (przykład)

Rozplanowanie układu płytek na danych ścianach w domu. Projekt określa sposób ułożenia płytek oraz wykorzystane materiały.

Film Video Projektu Wnętrz Domu

Projektowanie Domu 29
Paweł R

Pani propozycje aranżacji wnętrz bardzo nam się podobały (sypialnia na górze the best !).

Ocena:

Projektowanie Domu 3

Kosztorys projektu domu

Projektowanie domu
(Poradnik)

Zaprojektowanie całego domu wymaga nie tylko dużych chęci, ale również sporej wiedzy na temat sposobów aranżacji wnętrz, ich funkcjonalności i ergonomii. Konieczne jest kompleksowe podejście, gdyż pomieszczenia w domu nie mogą być projektowane osobno, bez zwracania uwagi na inne wnętrza. Dobry projekt musi być spójny, przemyślany, łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę oraz potrzeby przyszłych użytkowników.

Od czego zacząć projektowanie domu?

Projektowanie wnętrz w dużym stopniu przypomina projektowanie skrojonego na miarę ubrania. Podobnie jak efektowna suknia musi być dopasowana do charakteru czy figury jej przyszłej użytkowniczki, tak samo wnętrze domu musi być uszyte na miarę potrzeb jego mieszkańców. Chodzi o to, aby domownicy jak najlepiej czuli się w zaprojektowanych wnętrzach. Dlatego też przed przystąpieniem do projektowania zawsze warto odpowiedzieć sobie na wiele podstawowych pytań.

  • Kto będziesz mieszkał w domu?
  • Jakie mamy potrzeby?
  • Ile osób będzie mieszkało razem z nami?
Projektowanie mieszkania

Projektowanie domu.
O czym trzeba pamiętać?

Projektowanie Wnętrz. Podwieszany sufit

Uniknij tego błędu przy projektowaniu wnętrz

Wiele osób, które urządza swoje domy, szuka inspiracji w katalogach wnętrzarskich. Owszem, można w ten sposób znaleźć sporo ciekawych pomysłów, jednak nigdy nie należy w sposób dosłowny kopiować tego, co znajdziemy na zdjęciu czy na jakimś przykładowym projekcie. Każdy dom ma swoje indywidualne uwarunkowania i jego wystrój powinien być tworzony od podstaw, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb wnętrza.

Warto też pamiętać, że wnętrza do katalogu mają przede wszystkim wyglądać, gdy tymczasem po przeniesieniu do rzeczywistości mogą okazać się kompletnie niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Niektóre meble prezentują się naprawdę efektownie i oryginalnie, ale jeśli nie będą jednocześnie komfortowe i wygodne, będzie można je wykorzystać jedynie jako nietypową dekorację.

Dobrze wyznaczone strefy - jak to zrobić?

Dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie przestrzeni dziennej, użytkowanej w ciągu dnia od części sypialnej. W tym przypadku problemu zwykle nie ma, jeśli dom ma więcej niż jedną kondygnację. Wtedy na parterze zlokalizowany jest salon, kuchnia i inne dzienne pomieszczenia, a na piętrze znajdują się sypialnie czy pokoje do pracy.

Jeśli dom jest jednokondygnacyjny, warto poświęcić nieco uwagi na podział na strefy. Dobrym rozwiązaniem jest kierowanie się stronami świata – ciemniejsza strona północna będzie idealna na sypialnie, natomiast pomieszczenia z oknami wychodzącymi na południe doskonale sprawdzą się jako strefa dzienna.

Projekt Salonu Online
Projektowanie Wnetrz. Niefunkcjonalny układ łazienki

Zasady ergonomii - o czym warto pamiętać?

Wszystkie znajdujące się w pomieszczeniach meble czy sprzęty AGD i RTV powinny spełniać zasady ergonomii, czyli bezproblemowego, zdrowego i wygodnego użytkowania. Trzeba o tym pamiętać, planując umiejscowienie zestawu wypoczynkowego w salonie, rodzaj łóżka do sypialni czy zabudowę kuchni. 

Ergonomia jest tym ważniejsza, im mniejsze i bardziej nieustawne jest pomieszczenie. W niewielkich wnętrzach każdy metr kwadratowy ma znaczenie i powinien być odpowiednio wykorzystany.

Funkcjonalność

Każde pomieszczenie, zarówno salon i sypialnia, jak i kuchnia oraz łazienka, powinny być przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Nawet najpiękniejszy wystrój może okazać się kiepskim pomysłem, jeśli zadbamy jedynie o wygląd wnętrza, a nie o to, by było ono wygodne w użytkowaniu. W niektórych wnętrzach, takich jak kuchnia i łazienka, funkcjonalność powinny być w ogóle na pierwszym miejscu.

Projektowanie Domu 35

Analiza przestrzeni

Zanim zdecydujemy, w którym miejscu znajdzie się sypialnia, a gdzie pokój dzienny czy salon, konieczna jest odpowiednia analiza przestrzeni. Warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • wielkość pomieszczeń,
  • układ ścian,
  • usytuowanie drzwi i okien,
  • dostęp do światła dziennego.

Na tej podstawie można ustalić późniejsze rozmieszczenie pomieszczeń.

Łóżko stylistyka sypialni

Jak zaprojektować sypialnię?

Najlepiej, aby sypialnia znajdowała się po ciemniejszej stronie domu, najlepiej północnej. To pomieszczenie nawet w ciągu dnia nie wymaga bowiem dużej ilości światła. Służy bowiem komfortowi i wypoczynkowi. Sypialnię warto zlokalizować z dala od pokoju dziennego czy pomieszczeń użytkowych, takich jak kuchnia czy łazienka.  

Dzięki temu inni domownicy nie będą przeszkadzali w spokojnym wypoczynku, a jednocześnie nie będą musieli zachowywać się specjalnie cicho i chodzić na palcach, gdy jeden z mieszkańców będzie chciał wcześniej wypocząć.

Jak zaprojektować salon?

Na salon najlepiej przeznaczyć największe pomieszczenie w domu, czyli takie, które ma okna wychodzące na dwie strony świata. Dzięki temu będzie to wnętrze zawsze jasne i pełne światła. Salon może mieć bezpośrednie połączenie z kuchnią, a jego część można wykorzystać na zaaranżowanie jadalni. Jeśli chcemy, aby nasz dom był połączony z ogrodem za pomocą tarasu, warto zlokalizować taras właśnie przy salonie.

Projektowanie Domu 36
Projekt Kuchni

Jak zaprojektować kuchnię?

Większość wolnego czasu spędzamy w strefie dziennej, a więc w salonie i kuchni, dlatego najlepiej jest, aby to pomieszczenie było zlokalizowane z widokiem na furtkę oraz bramę wjazdową. Dzięki temu łatwo i szybko będziemy mogli zobaczyć kto dzwoni przez domofon. 

Taras - gdzie go umieścić?

Pierwszym wyznacznikiem usytuowania tarasu są uwarunkowania zewnętrzne i umiejscowienie go w taki sposób, aby był osłonięty od hałasu oraz oczu przechodniów. Drugim wyznacznikiem będzie nasza preferencja odnośnie nasłonecznienia tarasu. Generalnie rekomenduje się, aby taras był położony od strony południowej. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się słońcem przez większość dnia. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami słońca i chcielibyśmy, aby ta powierzchnia była częściowo w cieniu możemy usytuować taras od strony północnej.  

Projektowanie domu Taras
Projektowanie domu Garderoba

Pomieszczenia dodatkowe

Przy planowaniu domu możemy pozwolić sobie na zaplanowanie dodatkowych pomieszczeń, aby zwiększyć wygodę jego użytkowania. Do takich pomieszczeń należą druga łazienka, garderoba, pomieszczenie do prania i suszenia ubrań oraz spiżarnia bezpośrednio z kuchni. 

Stylistyka wnętrz

Zanim zabierzemy się do projektowania konkretnej przestrzeni, trzeba ustalić w jakim stylu będą utrzymane wnętrza, a następnie konsekwentnie się go trzymać przy aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Nie chodzi o to, by wszystkie wnętrza były urządzone dokładnie w wybranym stylu – możliwe są różnego rodzaju modyfikacje – ale o pewną spójność. Jeśli zdecydujemy się na salon utrzymany w klasycznym, przytulnym klimacie, warto zadbać o to, by także kuchnia utrzymana była w podobnej stylistyce. To ważne szczególnie wtedy, gdy jest połączona z salonem i tworzą razem dużą, spójną przestrzeń. Mieszanie stylów jest dozwolone, ale jedynie w pewnych granicach. Projektowanie domu

Klasyka

Jest zawsze ponadczasowa, gdyż nie poddaje się zmieniającym trendom i przejściowym modom. To styl, który kształtowały całe wieki, cechuje się dużą dbałością o odpowiednio dopasowane sprzęty i detale dekoracyjne. W klasycznych wnętrzach dominują stonowane, pastelowe kolory. Ściany są tłem dla innych elementów aranżacji. Meble najczęściej są drewniane, o zaokrąglonych kształtach, utrzymane w jednolitej kolorystyce. W klasycznych wnętrzach sporo jest tkanin, które pojawiają się jako obicia mebli, ozdoby okienne oraz dodatki typu pledy, narzuty czy dekoracyjne poduszki.

Sypialnia ustawienie łóżka
SGA

Glamour

Blichtr, połysk, piękne zdobienia, mnóstwo kolorów, światła i efektownych dodatków. W stylu glamour wszystko jest bardzo dekoracyjne i ozdobne, wato jednak uważać, aby zamiast efektownego wnętrza nie uzyskać wrażenia kiczu i przesytu. Nadmiar połysku również może zaszkodzić.

Nowoczesny minimalistyczny

Styl nowoczesny, w którym pojawiają się jedynie najważniejsze elementy wystroju wnętrza, czasem przełamane mocnymi kontrastami. Minimalistyczny wystrój opiera się na jednolitych barwach, prostych i lekkich meblach, zamiast drewna często pojawia się stal , szkło oraz tworzywa sztuczne. Niewiele jest dodatków czy elementów dekoracyjnych. To styl chłodny, nieco surowy, bardzo elegancki, ale dla wielu osób mało przytulny.

Projektowanie Domu 37
Projektowanie Domu 36

Loftowy

Skandynawski (IKEA)

Projektowanie Domu 39

Najczęściej zadawane pytania

1. Ile kosztuje projekt wnętrza domu?

Koszt projektu domu z wizualizacjami oraz listą produktową to cena 66 zł za m2 (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 96 zł za m2 (Projekt Max)

Przykładowy koszt:

Dom 100 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 6 600 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 9 600 zł

Dom 150 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 9 900 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 14 400 zł

2. Ile trwa projektowanie wnętrza domu?

Projekt koncepcyjny 2d z wymiarami dla domu wielkości 150 m2 to czas: 5 dni roboczych, przygotowanie wizualizacji to 9 dni roboczych. Na każdym etapie dochodzą 2 – 3 dni na wprowadzenie modyfikacji do projektu, aby wypracować ostateczną wersje.
Łączny czas wykonania projektu przy szybkiej odpowiedzi klienta: ok 6 tygodni, a przy długiej odpowiedzi klienta to powyżej 8 tygodni.

3. Jak zaprojektować wnętrze domu?

Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami oraz przekrój w przypadku pięta ze skosami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
Określenie potrzeb względem domu -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów, określenie rodzaju wyposażenia i mebli
Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, armatury, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

4. Ile kosztuje urządzenie wnętrza domu?

Koszt minimalny to średnio: 1 000 zł za m2

W ramach takiego projektu konieczne będzie korzystanie z najtańszych rozwiązań. W praktyce oznacza to kuchnia z gotowych modułów, najtańsza glazura i terakota, panele podłogowe, tanie oświetlenie, brak podwieszanych sufitów lub wykonanie go tam, gdzie jest niezbędny, meble sklepowe zamiast zabudowy stolarskiej, najtańsze i tylko niezbędne sprzęty AGD w kuchni.

Koszt średni to ok: 2 000 zł za m2

W ramach tego budżetu nie możemy pozwolić sobie jeszcze na ekstrawaganckie rozwiązania i cały czas będziemy potrzebowali liczyć każdą zł. Przy tym budżecie radzimy skupić się na solidnym wykonaniu łazienki i kuchni, jako pomieszczeń najbardziej kosztownych i wymagających. W praktyce oznacza to możliwość wykonania w domu dedykowane zabudowy stolarskie tam gdzie jest to niezbędne. Odnośnie materiałów wykończeniowych będziemy mogli wybierać spośród średniej półki oraz rozwiązań ekonomiczny. Możemy pozwolić sobie na dedykowane oświetlenie, podwieszane sufity tam gdzie są potrzebne oraz AGD ze średniej półki. W przypadku podług nadal będą to panele podłogowe.

Wykończenie na wysokim poziomie to ok: 3 000 zł ma m2

W ramach tego budżetu możemy pozwolić sobie już na wykorzystanie ekstrawaganckich rozwiązań, jednak możliwości jest na tyle dużo że nadal będziemy musieli wybierać między jednym rozwiązaniem, a drugim. Na co powinniśmy więc przeznaczyć taki budżet?
Przy takich kwotach można już wybrać drewniane podłogi, dekoracyjne mozaiki do łazienki, zestawy podtynkowe, dedykowane elementy cargo i nerki w kuchni, dedykowane oświetlenie w podwieszanym suficie, podtynkowe, czy też moduły inteligentnego oświetlenia, AGD ze średniej i wyższej półki. Czy możemy jednak pozwolić sobie na wszystko co chcemy?
Niestety nie. Jeśli będziemy wybierać jedynie elementy w górnej półki może okazać się że ten budżet będzie za niski na pełne wykończenie domu. Na jakie elementy taki budżet może okazać się za niski? Np. Jeśli chcemy wykonać całe wnętrze w nowoczesnym stylu glamour, z wykorzystaniem napinanych sufitów oraz podłogi z żywicy epoksydowej.

5. Gdzie znaleźć tanie meble do domu?

Sprawdź takie sklepy jak: Castorama, Leroy merlin, Ikea

Inspiracje do projektowania domu

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów domu: 

Cennik za projektowanie domu

Dodatkowe informacje

Cennik za m2 obowiązuje w przypadku zamówienia całego projektu mieszkania lub domu. 

Koncepcja 2d

Całe mieszkanie lub dom:
22 zł za m2

Standard

Całe mieszkanie lub dom:
66 zł za m2

Max

Całe mieszkanie lub dom:
96 zł za m2

Wyceń projekt domu

Co zyskujesz?
email
Wyślij zapytanie
Podoba Ci się ta strona?

Wyślij go jako wiadomość do bliskiej Ci osoby lub podziel się szerzej Twoją inspiracją:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp

Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania: