Projektowanie Wnętrz Domu

Potrzebujesz zaprojektować wnętrze domu?
W artykule poniżej znajdziesz dokładne informacje na temat usług projektowania wnętrz domu. Opis całego procesu, projekt kompleksowy, czyli projekty koncepcyjne, wizualizacje, projekty techniczne i przykład kosztorysu. Poznasz proces realizacji projektu krok po kroku w celu dopasowania projektu do indywidualnych potrzeb. Poniżej znajdziesz również poradnik, odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, inspiracje oraz pokażemy jak wygląda wnętrze domu na wizualizacjach vs zdjęcia po realizacji projektu. 

Projekty Wnętrz Domu 2022 r

Poniżej możesz znaleźć przykłady ostatnio zrealizowanych projektów wnętrz domów.
Każdy z nich to indywidualny projekt wnętrz domu przygotowany dla naszych klientów.
Zobacz przykładowe nowoczesne aranżacje wnętrz, projekty domów, modne wnętrza:

Spis Treści

Projekt wnętrz domu vs realizacja

Jakiego efektu możesz się spodziewać po zaprojektowaniu z nami domu? 
Oczywiście wszystko zależy od Ciebie i na ile wiernie odwzorujesz nasz projekt, jednak poniżej poniżej możesz zobaczyć przykład przesłany do
nas przez naszego klienta:

Opinie o projektach wnętrz domów

Projektowanie Wnętrz Domu 2

Ocena: 4,8 – 6 opinii

Poznaj opinie o naszych projektach wnętrz domów.

Dorota Ł
Dorota Ł
28.02.2020 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękuję za przesłane wizualizacje. Salon robi wrażenie - jest elegancko i nowocześnie. Mam też wrażenie że całość jest ze sobą spójna.
Agnieszka G
Agnieszka G
01.10.2019 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękujemy za wizualizacje! Bardzo mi się podobają 🙂
Anna B
Anna B
22.01.2020 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Jesteśmy zachwyceni. Bardzo dziękujemy. Jest pięknie. O taki efekt nam chodziło.
Natalia K
Natalia K
24.09.2019 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Bardzo dziękujemy za wizualizacje, bardzo nam się podoba, jest tak jak sobie wyobrażaliśmy.
Jacek W
Jacek W
26.04.2019 r
Link do projektu >>
Czytaj więcej
Dziękuje bardzo, wszystko mi się bardzo podoba
Poprzedni
Następny

Projekt wnętrz domu
(proces realizacji krok po kroku)

Etapy procesu projektowego:

Poniżej prezentujemy przykład kompleksowo i spójnie zaprojektowanego domu przez naszą firmę.
Poznaj zakres usług projektowania wnętrz

Przygotowanie projektu koncepcyjnego wnętrz domu
Projekt 1

Po otrzymaniu materiałów od klienta tworzymy pierwszy projekt koncepcyjny domu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb klienta.

Projekt 2

Na tym etapie ważne jest, aby zwrócić uwagę na elementy ruchome takie jak drzwi, drzwiczki szafek i szaf, aby nie powodowały kolizji. Ważnym elementem jest również pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca na przejścia. 

Projekt 3

Wprowadzamy zmiany do projektu zgodnie ze wskazówkami klienta, aby stworzyć wymarzone miejsca do życia. 

PROJEKT KONCEPCYJNY OD DEWELOPERA

Gotowy projekt domu dewelopera. Koncepcja zaaranżowania domu bez konsultacji z klientem. To propozycja uniwersalna.

PROJEKT KONCEPCYJNY FINALNY
WYBRANY PRZEZ KLIENTA

Ostateczna wersja projektu domu idealnie dopasowana do klienta. Funkcjonalność oraz styl są gwarantowane.

Wizualizacje projektu wnętrz domu

Wizualizacje projekt domu - Wersja1

Prezentujemy aranżacje wnętrz przygotowaną przez architekta. W tym celu zastosowujemy fotorealistyczne wizualizacje. Projektowanie online

Wizualizacje projekt wnętrz domu - Wersja2

Klient poprosił jedynie o dosłanie wizualizacji kuchni oraz o modyfikacje w pokoju dziecięcym po czym zaakceptował projekt. Aranżacja wnętrz i projekty kuchni poniżej

Wizualizacje projekt wnętrz domu- Wersja3

Trzecia wersja wizualizacji nie powstała, ponieważ klient zaakceptował wszystkie przesłane wizualizacje po otrzymaniu drugiej wersji. 
Chcesz zobaczyć wirtualną wycieczkę po wnętrzu klienta, kliknij w poniższy film

Projekty techniczne wnętrz domu

Przedstawiamy dokumentację techniczną dla poszczególnych pomieszczeń w domu. Aranżacja wnętrz przedstawiona w postaci projektu technicznego

Instalacje
elektryczne

Projekt instalacji elektrycznej stanowiąca układ przewodów obejmujący cały dom. 

Podwieszane
sufity

To doskonały sposób na skuteczne wykończenie sufitu – to bardzo dekoracyjny element wnętrz. Podwieszane sufity dają możliwość: montażu opraw świetlnych, głośników lub ukrycia przewodów wentylacyjnych.

Posadzki
domu

Spełniają wymagane funkcje dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do danych przeznaczeń. Projekt techniczny posadzek przedstawia sposób ich ułożenia.

Widok ścian

Projekt przedstawia sposób wykończenia poszczególnych ścian w domu.

Układ płytek

Rozplanowanie układu płytek na danych ścianach w domu. Projekt określa sposób ułożenia płytek oraz wykorzystane materiały.

Hydraulika

Dokładny projekt hydrauliki, konsultowany z klientem, to układ przewodów, armatury, a także urządzeń doprowadzających wodę do danych pomieszczeń.

Zabudowa meblowa

Dokumentacja techniczna dla stolarza. Koncepcja zabudowy meblowej w domu. Odpowiednio zaaranżowana zabudowa meblowa pozwala na wysoki komfort w użytkowaniu wnętrz.

Kosztorys projekt wnętrz Domu

Chciałbyś dobrze zaplanować budżet inwestycji? W pakiecie Max przygotujemy dla Ciebie nie tylko listę zakupów, ale całościowy kosztorys wszystkich elementów wyposażenia wnętrza domu. Poniżej możesz sprawdzić przykładowy kosztorys. 

Projektowanie wnętrz domu
(Poradnik)

Zaprojektowanie całego domu wymaga nie tylko dużych chęci, ale również sporej wiedzy na temat sposobów aranżacji wnętrz, ich funkcjonalności i ergonomii. Konieczne jest kompleksowe podejście, gdyż pomieszczenia w domu nie mogą być projektowane osobno. Dobry projekt musi być spójny, przemyślany, łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę oraz potrzeby przyszłych użytkowników.

INWENTARYZACJA DOMU

Możliwe są 2 sytuacje: 

  • stan deweloperski – inwentaryzacje dostarczy deweloper lub będzie zawarta w zakupionym projekcie. W tej sytuacji gotową inwentaryzacje na bazie której projektant przygotuje projekt masz gotową
  • stan do remontu – remont wnętrza istniejącego domu, konieczne będzie wykonanie własnoręcznej inwentaryzacji domu.

Prawidłowo wykonana inwentaryzacja będzie zawierała wszystkie szczegółowe pomiary wnętrza, czyli będzie składała się z: 

1. Rysunku wykonanego 'od góry’ z wymiarami wszystkich ścian i wnęk (rysunek 1 inwentaryzacja od góry)
2. Rysunku ścian pionowych. Jeśli zawierają one jakieś wnęki, drzwi, okna lub skosy. Rysunek z oznaczeniem wymiarów jest konieczny
3. Zdjęcia wszystkich ścian – dzięki temu możliwa jest weryfikacja wyżej wymienionych rysunków z wymiarami

Szczegółowe informacje jak wykonać inwentaryzacje wnętrza domu znajdziesz po kliknięciu w link poniżej:

Od czego zacząć projektowanie wnętrza domu?

Przed przystąpieniem do projektowania zawsze warto odpowiedzieć sobie na wiele podstawowych pytań.

  • Kto będziesz mieszkał w domu?
  • Jakie mamy potrzeby?
  • Ile osób będzie mieszkało razem z nami?
O czym trzeba pamiętać? Uniknij tego błędu

Wiele osób, które urządza swoje domy, szuka inspiracji w katalogach wnętrzarskich. Owszem, można w ten sposób znaleźć sporo ciekawych pomysłów, jednak nigdy nie należy w sposób dosłowny kopiować tego, co znajdziemy na zdjęciu czy na jakimś przykładowym projekcie. Każdy dom ma swoje indywidualne uwarunkowania i jego wystrój powinien być tworzony od podstaw, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb

Warto też pamiętać, że aranżacje do katalogu mają przede wszystkim wyglądać, gdy tymczasem po przeniesieniu do rzeczywistości mogą okazać się kompletnie niepraktyczne w codziennym użytkowaniu. Niektóre meble prezentują się naprawdę efektownie i oryginalnie, ale jeśli nie będą jednocześnie komfortowe i wygodne, będzie można je wykorzystać jedynie jako nietypową dekorację.

Projektowanie Wnętrz Domu 19
Dobrze wyznaczone strefy

Dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie przestrzeni dziennej, użytkowanej w ciągu dnia od części sypialnej. W tym przypadku problemu zwykle nie ma, jeśli dom ma więcej niż jedną kondygnację. Wtedy na parterze zlokalizowany jest salon, zaplecze kuchenne i inne dzienne pomieszczenia, a na piętrze znajdują się sypialnie czy pokoje do pracy.

Jeśli dom jest jednokondygnacyjny, warto poświęcić nieco uwagi na podział na strefy. Dobrym rozwiązaniem jest kierowanie się stronami świata – ciemniejsza strona północna będzie idealna na sypialnie, natomiast pomieszczenia z oknami wychodzącymi na południe doskonale sprawdzą się jako strefa dzienna.

Projektowanie Wnętrz Domu 20
Zasady ergonomii

Wszystkie znajdujące się w pomieszczeniach meble czy sprzęty AGD i RTV powinny spełniać zasady ergonomii, czyli bezproblemowego, zdrowego i wygodnego użytkowania. Trzeba o tym pamiętać, planując umiejscowienie zestawu wypoczynkowego, rodzaj łóżka do sypialni czy zabudowę kuchni. 

Ergonomia jest tym ważniejsza, im mniejsze i bardziej nieustawne jest pomieszczenie. W niewielkich pomieszczeniach każdy metr kwadratowy ma znaczenie i powinien być odpowiednio wykorzystany.

Projektowanie Wnętrz Domu 21
Funkcjonalność

Każde pomieszczenie, zarówno sypialnia, jak i kuchnia oraz łazienka, powinny być przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Ma to kluczowe znaczenie przy codziennym użytkowaniu. Nawet najpiękniejszy wystrój może okazać się kiepskim pomysłem, jeśli zadbamy jedynie o aranżacje, a nie o to, by było ono wygodne w użytkowaniu. W niektórych wnętrzach, takich jak kuchnia i łazienka, funkcjonalność powinny być w ogóle na pierwszym miejscu.

Projektowanie Wnętrz Domu 22

ANALIZA PRZESTRZENI

Zanim zdecydujemy, w którym miejscu znajdzie się sypialnia, a gdzie pokój dzienny, konieczna jest odpowiednia analiza przestrzeni. Warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • wielkość pomieszczeń,
  • układ ścian,
  • usytuowanie drzwi i okien,
  • dostęp do światła dziennego.

Na tej podstawie można ustalić późniejsze rozmieszczenie pomieszczeń.

JAK ZAARANŻOWAĆ SYPIALNIĘ?

Najlepiej, aby sypialnia znajdowała się po ciemniejszej stronie domu, najlepiej północnej. To pomieszczenie nawet w ciągu dnia nie wymaga bowiem dużej ilości światła. Służy bowiem komfortowi i wypoczynkowi. Sypialnię warto zlokalizować z dala od pokoju dziennego czy pomieszczeń użytkowych, takich jak kuchnia czy łazienka.  

Dzięki temu inni domownicy nie będą przeszkadzali w spokojnym wypoczynku, a jednocześnie nie będą musieli zachowywać się specjalnie cicho i chodzić na palcach, gdy jeden z mieszkańców będzie chciał wcześniej wypocząć.

Projektowanie Wnętrz Domu 23
JAK ZAPLANOWAĆ SALON?

Na salon najlepiej przeznaczyć największe pomieszczenie w domu, czyli takie, które ma okna wychodzące na dwie strony świata. Dzięki temu będzie to wnętrze zawsze jasne i pełne światła. Salon może mieć bezpośrednie połączenie z kuchnią, a jego część można wykorzystać na zaaranżowanie jadalni. Salon ma reprezentacyjny charakter, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na estetykę tego pomieszczenia. 

Projektowanie Wnętrz Domu 24
JAK ZAPROJEKTOWAĆ KUCHNIĘ?

Większość wolnego czasu spędzamy w strefie dziennej, a więc w salonie i kuchni, dlatego najlepiej jest, aby to pomieszczenie było zlokalizowane z widokiem na furtkę oraz bramę wjazdową. Dzięki temu łatwo i szybko możemy zobaczyć kto dzwoni przez domofon. 

Aranzacja mieszkania z ciemna kuchnia (5)
TARAS - GDZIE GO UMIEŚCIĆ?

Większość wolnego czasu spędzamy w strefie dziennej, a więc w salonie i kuchni, dlatego najlepiej jest, aby to pomieszczenie było zlokalizowane z widokiem na furtkę oraz bramę wjazdową. Dzięki temu łatwo i szybko możemy zobaczyć kto dzwoni przez domofon. 

Projektowanie domu Taras
POMIESZCZENIA DODATKOWE

Przy planowaniu domu możemy pozwolić sobie na zaplanowanie dodatkowych pomieszczeń, aby zwiększyć wygodę jego użytkowania. Do takich pomieszczeń należą druga łazienka, garderoba, pomieszczenie do prania i suszenia ubrań oraz spiżarnia bezpośrednio z kuchni. 

Projektowanie Wnętrz Domu 25

STYLISTYKA WNĘTRZ

Piękne wnętrza to przede wszystkim spójny styl. Zanim zabierzemy się do projektowania konkretnej przestrzeni, trzeba ustalić w jakim stylu będzie aranżacja, a następnie konsekwentnie się go trzymać przy aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Jeśli zdecydujemy się na aranżacje salonu utrzymaną w klasycznym, przytulnym klimacie, warto zadbać o to, by także kuchnia utrzymana była w podobnej stylistyce. To ważne szczególnie wtedy, gdy jest połączona z salonem i tworzą razem dużą, spójną przestrzeń. Każdy styl ma swoją charakterystykę, wybór materiałów, kolory, dodatki oraz unikalne elementy. Czym charakteryzuje się dany styl? Jaki jest styl o jakim marzysz? Dobrym pomysłem jest przeczytanie treści poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat możliwych rozwiązań

KLASYKA

Styl klasyczny w aranżacji wnętrz to elegancki i ponadczasowy wybór, który cieszy się niezmienną popularnością od wielu lat. Charakteryzuje się on eleganckimi liniami i symetrią, a także bogatymi detalami i zdobieniami. Wnętrze klasyczne jest przytulne, a jednocześnie eleganckie i wytworne.

Podstawowymi elementami stylu klasycznego są bogate detale i zdobienia, takie jak freski, rzeźby, ornamentalne sztukaterie, a także bogate zdobienia na meblach i akcesoriach. Warto także postawić na eleganckie meble, takie jak komody, kredensy czy sekretarzy, które nadają przestrzeni przestronności i elegancji.

Kolorystyka wnętrza w stylu klasycznym jest zazwyczaj ciepła i stonowana, takie jak beże, ecru, szarości, czerwienie, zielenie, granaty. Są one połączone z elementami drewna, marmuru i metalu, które nadają przestrzeni szlachetności i wytworności.

Oświetlenie również odgrywa ważną rolę w stylu klasycznym. Warto postawić na eleganckie lampy, kinkiety i żyrandole, które nadają przestrzeni szyku i elegancji. Równie ważne są ozdobne ramki na obrazy, zegary i lustra, które również przyciągają wzrok.

Styl klasyczny jest idealny dla osób, które cenią sobie elegancki i ponadczasowy wygląd wnętrza. Wnętrze w stylu klasycznym jest przytulne i eleganckie, a jednocześnie bogate w detale i zdobienia, które nadają przestrzeni wyjątkowego charakteru. Ten styl to nie tylko kwestia estetyki ale też historii i kultury, dlatego jest tak ceniony i ciągle aktualny.

Sypialnia ustawienie łóżka

GLAMOUR

Styl glamour w aranżacji wnętrz to połączenie elegancji, luksusu i przestrzeni pełnej blasku. Charakteryzuje się on bogatymi materiałami, takimi jak aksamit, jedwab, satyna, a także złotem, srebrem i krystalami. Wnętrze w stylu glamour jest przestronne, a jednocześnie eleganckie i pełne blasku.

Podstawowym elementem stylu glamour są bogate materiały i zdobienia. Warto postawić na meble z luksusowych tkanin, takie jak aksamit, jedwab czy satyna, a także na ozdobne dodatki z krystalami czy złotem. Warto także zwrócić uwagę na detale, takie jak zdobienia na meblach czy frędzle, które dodają przestrzeni blasku i szyku.

Kolorystyka wnętrza w stylu glamour jest zazwyczaj ciemna i bogata, takie jak granaty, czerwienie, złota, srebra. Są one połączone z elementami miedzi, brązu czy złota, które nadają przestrzeni elegancji i luksusu.

Oświetlenie również odgrywa ważną rolę w stylu glamour. Warto postawić na eleganckie lampy, żyrandole czy kinkiety z kryształami, które nadają przestrzeni blasku i szyku. Równie ważne są ozdobne ramki na obrazy, zegary i lustra, które również przyciągają wzrok i nadają przestrzeni elegancji.

Styl glamour jest idealny dla osób, które cenią sobie elegancki i luksusowy wygląd wnętrza. Wnętrze w stylu glamour jest przestronne i pełne blasku, a jednocześnie eleganckie i bogate w detale, które nadają przestrzeni wyjątkowego charakteru. Warto postawić na bogate materiały i zdobienia, takie jak aksamit, jedwab, satyna czy kryształy, które nadają przestrzeni elegancji i luksusu. Oświetlenie również odgrywa ważną rolę w tym stylu, warto pamiętać o tym i zwrócić na nie szczególną uwagę.

sypialnia-w-stylu-glamour (12)

NOWOCZESNY

Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz to połączenie prostoty, minimalizmu oraz nowoczesnych rozwiązań. Charakteryzuje się on prostymi i geometrycznymi formami, a także brakiem zbędnych ozdób i dekoracji. Wnętrze w stylu nowoczesnym jest przestronne, a jednocześnie eleganckie i nowoczesne.

Podstawowym elementem stylu nowoczesnego są proste i geometryczne formy oraz brak zbędnych ozdób. Warto postawić na meble o prostych linii, takie jak sofy, fotele czy stoliki, które są funkcjonalne i estetyczne. Warto także zwrócić uwagę na detale, takie jak ozdobne klamki czy uchwyty, które są subtelne i nie przytłaczają przestrzeni.

Kolorystyka wnętrza w stylu nowoczesnym jest zazwyczaj jasna i stonowana, takie jak beże, szarości, biele, czernie. Są one połączone z elementami drewna, metalu i szkła, które nadają przestrzeni nowoczesności i lekkości.

Oświetlenie również odgrywa ważną rolę w stylu nowoczesnym. Warto postawić na proste i nowoczesne lampy, takie jak plafony czy kinkiety, które nadają przestrzeni nowoczesnego charakteru. Równie ważne są duże okna, które pozwalają na dostęp naturalnego światła i tworzą przestronne i jasne wnętrze. W stylu nowoczesnym ważna jest również minimalizacja i funkcjonalność. Warto więc pomyśleć o rozwiązaniach takich jak przesuwne drzwi czy meble z funkcją składania, które pozwolą na dostosowanie przestrzeni do potrzeb i zwiększenie funkcjonalności. Styl nowoczesny to połączenie prostoty, minimalizmu i nowoczesnych rozwiązań, które tworzą eleganckie i nowoczesne wnętrze. Jest on dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie prostotę i funkcjonalność oraz chcą mieć przestrzeń, która jest nowoczesna i pełna światła. W stylu nowoczesnym ważne jest również odpowiednie dobranie materiałów i kolorów, które pozwolą na stworzenie wyjątkowego i eleganckiego wnętrza. W takim stylu warto wykorzystywać nowoczesne rozwiązania, takie jak inteligentne oświetlenie czy automatyzacja systemów, by jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność.

Projekt domu w nowoczesnym wydaniu (10)

LOFTOWY

Loftowy styl w aranżacji wnętrz jest bardzo popularny, ponieważ pozwala na stworzenie przestrzeni, która jest przestronna, nowoczesna i industrialna. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą odmienić swój dom, a jednocześnie zachować jego funkcjonalność.

Styl loftowy pochodzi z nowojorskich magazynów, gdzie powstały pierwsze mieszkania tego typu. Charakteryzuje się on odkrytymi przestrzeniami, najlepiej czuje się tam gdzie są wysokie sufity, surowe materiały i minimalistyczny wystrój. W przestrzeniach loftowych nie ma ścian działowych, co sprawia, że są one przestronne i jasne.

Podstawą stylu loftowego jest surowość i minimalizm, dlatego należy unikać ozdób i dekoracji, które mogłyby przytłoczyć przestrzeń. Ważne jest zachowanie równowagi między prostotą a funkcjonalnością. Ściany i sufity powinny pozostać w oryginalnym stanie, takie jak beton czy cegła. Dla przełamania surowości warto zastosować elementy drewna i metalu, które nadadzą przestrzeni ciepła i przytulności.

Jeśli chodzi o meble, do loftowego wnętrza idealnie pasują proste i geometryczne formy. Warto postawić na meble z drewna lub metalu, które są trwałe i odporne na uszkodzenia. W przestrzeni loftowej nie mogą zabraknąć dużych i wygodnych sof, puf oraz foteli. W przestrzeniach otwartych, warto umieścić przesuwne drzwi przesuwne, aby móc zamknąć pomieszczenie, gdy jest taka potrzeba.

Oświetlenie również odgrywa ważną rolę w aranżacji loftu. Warto postawić na surowe lampy, które pasują do stylu industrialnego. Surowość przestrzeni można przełamać za pomocą roślin, które nadają życia i naturalności, a także ocieplają wnętrze. Można umieścić je w postaci doniczek na podłodze, lub zawiesić na ścianie lub suficie. Rośliny nie tylko wprowadzają świeżość i naturalność do przestrzeni, ale również poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Styl loftowy jest idealny dla osób, które lubią nowoczesne i surowe wnętrza, a jednocześnie cenią sobie funkcjonalność. Jest to styl, który pozwala na swobodne aranżowanie przestrzeni, bez konieczności dzielenia jej na małe pokoje. Przestrzeń loftowa jest przestronna, jasna i pełna naturalnego światła, co sprawia, że jest to bardzo przyjazne i ciepłe miejsce do mieszkania.

salon-z-aneksem-kuchennym-w-stylu-loft (2)

SKANDYNAWSKI

Styl skandynawski jest obecnie bardzo popularny w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on prostotą, naturalnością i funkcjonalnością. W skandynawskim wnętrzu króluje biel i szarości, które są połączone z naturalnymi materiałami takimi jak drewno i kamień. Wnętrze jest jasne i przestronne, co sprzyja relaksowi i odpoczynkowi.

Jednym z podstawowych elementów skandynawskiego wnętrza jest drewno, które nadaje ciepła i przytulności. Może być ono obecne zarówno na podłodze, jak i na ścianach czy meblach. Kolejnym ważnym elementem jest biel i szarość, które nadają przestrzeni lekkości i jasności. Kolory te łatwo jest zestawić z innymi odcieniami, dzięki czemu wnętrze jest uniwersalne i łatwe do modyfikacji.

Meble w skandynawskim wnętrzu powinny być proste i geometryczne, z drewna lub metalu. Warto postawić na meble o prostych i czystych linii, które nie przytłaczają przestrzeni. Dodatki i dekoracje powinny być minimalne, a ich ilość powinna być ograniczona do niezbędnego minimum. Warto postawić na dodatki z naturalnych materiałów, takie jak wełna, len czy kamień.

Oświetlenie również jest ważne w skandynawskim wnętrzu. Warto postawić na światło naturalne, które jest obecne w przestrzeni za pomocą dużych okien. Wieczorem natomiast idealnie sprawdzą się delikatne światła, które pozwolą na stworzenie przytulnego i ciepłego klimatu.

Styl skandynawski jest idealny dla osób, które cenią sobie prostotę, naturalność i funkcjonalność. Wnętrze w tym stylu jest przyjazne, jasne i przestronne, co sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. W skandynawskim wnętrzu ważne jest zachowanie równowagi między prostotą a funkcjonalnością, dlatego należy unikać przesadnego ozdabiania wnętrza. Naturalne materiały, takie jak drewno i kamień oraz jasne, neutralne kolory sprawiają, że wnętrze jest przytulne i ciepłe, a jednocześnie pozostaje eleganckie i stylowe. W skandynawskim wnętrzu warto zwrócić uwagę na przestrzeń, zarówno ta fizyczna, jak i ta wizualna. Przestrzeń jest ważna dla komfortu i funkcjonalności. Warto rozważyć przesuwne drzwi czy przesuwne parawany, które pozwolą na dostosowanie przestrzeni do potrzeb. W skandynawskim wnętrzu nie może zabraknąć też roślin, które wprowadzają świeżość i naturalność do przestrzeni, a także ocieplają ją. Można je ustawić na podłodze lub zawiesić na ścianach. Rośliny są nie tylko pięknym dodatkiem, ale również poprawiają jakość powietrza i nadają przestrzeni życia. Styl skandynawski to połączenie prostoty, naturalności i funkcjonalności, które tworzą przyjazne i przestronne wnętrze. Z jego pomocą można stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym będzie można odpocząć i zrelaksować się.

skandynawska-kuchnia-zamknieta (10)

Najczęściej zadawane pytania

Koszt projektu domu z wizualizacjami oraz listą produktową to cena 109 zł za m2 (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 155 zł za m2 (Projekt Max)

Dom 100 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 10 900 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 15 500 zł

Koszt projektu domu z wizualizacjami oraz listą produktową to cena 109 zł za m2 (Projekt Standard) Pełny projekt zawierający dodatkowo projekty techniczne i pełny kosztorys to koszt: 155 zł za m2 (Projekt Max)

Dom 150 m2:
• wizualizacje z listą produktową: 16 350 zł
• pełny projekt z kosztorysem i projektami technicznymi: 23 250 zł

Wykonanie kompleksowego projektu domu trwa od 4 do 16 tygodni. Czas realizacji zależy od decyzyjności klienta oraz wielkości domu

• Przygotuj inwentaryzacje -> dla projektu z rynku deweloperskiego jest to rzut z wymiarami oraz przekrój w przypadku pięta ze skosami, dla projektu z rynku wtórnego konieczne jest własnoręczne zwymiarowanie oraz wykonanie zdjęć wszystkich ścian pomieszczenia
• Określenie potrzeb względem domu -> czyli ilość użytkowników, budżet, styl życia (szybki, czy wolny). Określenie preferowanego stylu wykończenia. Na tym etapie powinieneś znaleźć inspiracje do projektu i podzielić się nimi z projektantem
• Przygotowanie projektu koncepcyjnego -> opracowanie funkcjonalnego rzutu 2d z rozmieszczeniem elementów, określenie rodzaju wyposażenia i mebli
• Przygotowanie wizualizacji 3d -> opracowanie aranżacji wnętrza. Dobrania konkretnych kolorów, modeli mebli, armatury, płytek, akcesoriów i zwizualizowanie projektu
• Przygotowanie listy produktowej -> do ostatecznej wersji, przygotowanie listy produktów użytych w projekcie oraz linków do sklepów
• Projekty techniczne -> opracowanie projektów technicznych zabudowy stolarskiej, projekty: instalacji elektrycznej, hydraulicznej, podwieszanych sufitów, posadzek, widoki ścian, układ płytek
• Przygotowanie kosztorysu -> opracowanie spisu wszystkich elementów aranżacji razem z ilościami oraz ceną. Zawiera podsumowanie kosztu inwestycji

Koszt minimalny to średnio: 1 000 zł za m2

W ramach takiego projektu konieczne będzie korzystanie z najtańszych rozwiązań. W praktyce oznacza to kuchnia z gotowych modułów, najtańsza glazura i terakota, panele podłogowe, tanie oświetlenie, brak podwieszanych sufitów lub wykonanie go tam, gdzie jest niezbędny, meble sklepowe zamiast zabudowy stolarskiej, najtańsze i tylko niezbędne sprzęty AGD w kuchni.

Koszt średni to ok: 2 000 zł za m2

W ramach tego budżetu nie możemy pozwolić sobie jeszcze na ekstrawaganckie rozwiązania, a każda złotówka musi być skrupulatnie liczona. Przy tym budżecie radzimy skupić się na solidnym wykonaniu łazienki i kuchni, jako pomieszczeń najbardziej kosztownych i wymagających. W praktyce oznacza to możliwość wykonania w domu dedykowane zabudowy stolarskie tam gdzie jest to niezbędne. Odnośnie materiałów wykończeniowych możemy wybierać spośród średniej półki oraz rozwiązań ekonomiczny. Możemy pozwolić sobie na dedykowane oświetlenie, podwieszane sufity tam gdzie są potrzebne oraz AGD ze średniej półki. W przypadku podług nadal będą to panele podłogowe.

Wykończenie na wysokim poziomie to ok: 3 000 zł ma m2

W ramach tego budżetu możemy pozwolić sobie już na wykorzystanie ekstrawaganckich rozwiązań, jednak możliwości jest na tyle dużo że nadal będziemy musieli wybierać między jednym rozwiązaniem, a drugim. Na co powinniśmy więc przeznaczyć taki budżet?
Przy takich kwotach można już wybrać drewniane podłogi, dekoracyjne mozaiki do łazienki, zestawy podtynkowe, dedykowane elementy cargo i nerki w kuchni, dedykowane oświetlenie w podwieszanym suficie, podtynkowe, czy też moduły inteligentnego oświetlenia, AGD ze średniej i wyższej półki. Czy możemy jednak pozwolić sobie na wszystko co chcemy?
Niestety nie. Jeśli będziemy wybierać jedynie elementy w górnej półki może okazać się że ten budżet będzie za niski na pełne wykończenie domu. Na jakie elementy taki budżet może okazać się za niski? Np. Jeśli chcemy wykonać całe wnętrze w nowoczesnym stylu glamour, z wykorzystaniem napinanych sufitów oraz podłogi z żywicy epoksydowej.

Sprawdź takie sklepy jak: Castorama, Leroy merlin, Ikea

Programy do projektowania domu zazwyczaj wymagają trochę czasu, aby opanować ich obsługę. Z biegiem czasu stają się jednak coraz bardziej intuicyjne i dostępne. Kiedyś konieczne było ich pobranie i zainstalowanie na komputerze, obecnie dotyczy to tylko tych profesjonalnych. Dla osoby która nie zajmuje się profesjonalnie projektowaniem domów znacznie łatwiejsze jest skorzystanie z jednego z programów dostępnych online bezpłatnie.

Jakie są dostępne programy do projektowania, które możemy polecić?
– program do projektowania kazaplan – łatwy w obsłudze, intuicyjny, projektowanie podzielone jest na 3 części, rysowanie rzutu koncepcyjnego, wybór elementów i mebli oraz dekorowanie
– program do projektowania homestyler – umożliwia tworzenie wnętrz oraz renderowanie efektu zbliżonego do rzeczywistego
– program do projektowania roomstyler – program połączony ze społecznością skupioną dookoła tematu, gdzie możemy również opublikować naszą pracę

W sieci dostępnych jest również dużo różnych innych programów. Wymienione powyżej należą do tych najbardziej intuicyjnych, wybranie ich umożliwia w miarę szybko osiągnąć zadowalający efekt końcowy. Dzięki nim możemy przetestować różne nasze ustawienia mebli sprawdzając równocześnie czy wszystko się zmieści. Naszym celem może być potwierdzenie lub obalenie wybranych konfiguracji mebli w programie. Niby wydaje się to proste, jednak nie jedna osoba najpierw kupiła mebel, a potem przekonała się na miejscu że wystarczy dla niego miejsca we wnętrzu.

Moduł modelu 3d posiadają wszystkie wymienione, niektóre natomiast posiadają również opcje wizualizacja, dzięki której możemy zobaczyć efekt zbliżony do zdjęcia wnętrza. W większości programów można zmienić opcję widoku z 2d na 3d, w zależności od tego czy planujemy układ funkcjonalny, czy aranżacje. Przy wyborze programu powinniśmy zwrócić uwagę na bibliotekę modeli mebli i obiektów. Co z tego że przy użyciu programu możemy wykonać całe wnętrze skoro nie możemy użyć tych mebli i obiektów które wybraliśmy?

Na początku potrzebujemy zarezerwować trochę czasu na naukę. W Internecie dostępnych jest dużo tutoriali do wymienionych programów, natomiast sam proces tworzenia jeśli masz zmysł estetyki oraz znasz produkty i materiały z których możesz tworzyć powinien być już czystą przyjemnością.

Inspiracje do projektowania wnętrz domu

Sprawdź te serwisy, po kliknięciu w logo zostaniesz przeniesiony do projektów domu:

Cennik Projektu wnętrz domu

Chcesz zorientować się jakie mamy stawki? 
Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do cennika

Wyceń Projekt Wnętrza Domu

Zapytaj nas bezpośrednio o wycenę Twojego domu

Podoba Ci się ta strona?

Podziel się nią z najbliższymi jako inspiracją do Twojego projektu domu

Facebook
Email
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Telegram
Potrzebujesz projekt innego pomieszczenia?

Sprawdź te linki, a zostaniesz przeniesiony do strony z informacją cenową, przykładowymi projektami i poradnikiem projektowania:

Zgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.

Administratorem danych osobowych jest firma: PWO Paweł Sitkowski, Warszawa, ul. Wiązana 11, B1 04-765, NIP: 1132126247, tel. 690 660 321, biuro@projektowanie-wnetrz-online.pl. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu korespondencji, zawarcia i wykonania umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i związanych z tym prawach.

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane przez okres: do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, przedawnienia ewentualnych roszczeń oraz wymagany właściwymi przepisami prawa (np. przepisami o rachunkowości). Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.