projektowanie pokoju dziecka

Wybierz dla siebie odpowiedni pakiet lub zapoznaj się z informacją odnośnie aranżacji pokoju dziecka. 

Projekt Koncepcyjny

Rzut z góry

249 zł

Cena za jedno pomieszczenie

Projekt Standard

Rzut z góry + wizualizacje

799 zł

Cena za jedno pomieszczenie

Projekt Max

Rzut z góry + wizualizacje + Projekty techniczne + fotorealistyczne wizualizacje

1 299 zł

Cena za jedno pomieszczenie

Pokój dziecięcy jest szczególną przestrzenią, która ma łączyć bajkowy świat z rzeczywistą funkcjonalnością wnętrza.
Rodzice muszą pamiętać o tym przy aranżacji wnętrza, aby odzwierciedlała ona nie tylko piękną formę, ale i spełniała aspekty kącika do nauki, zabawy i dobrego snu dziecka.
Aranżacja wnętrza pokoju zależna jest od wieku, płci dziecka, jego hobby i indywidualnych zainteresowań. Pokój niemowlaka będzie zupełnie inny niż pokój dziewczynki czy pokój chłopca oraz jeszcze inny niż pokój młodzieżowy.

Ściany w pokoju dziecka

Uniwersalnym kolorem-bazą jest kolor biały na nim możemy wprowadzać przeróżne kolorowe dekoracje i akcenty.
Zalecane są również kolory pastelowe, natomiast powinniśmy unikać mocno nasyconych barw, takie kolory mogą działać drażniąco na układ nerwowoy małego człowieka i negatywnie wpływać na jego psychikę (tak jest np. z kolorem czerwonym i pomarańczowym).
Pamiętajmy, że farby w pokoju dziecka powinny być bezpieczne i ekologicznie, na rynku pojawia się coraz więcej farb typu tablicowa czy magnetyczna, co może stanowić ciekawe uzupełnienie całości, a jednocześnie sprawić wielką frajdę najmłodszym.
Możemy wykorzystać również motywy szablonów, naklejek lub gotowe fototapety, aby ozdobić i urozmaicić nimi ściany. Dzieci na pewno ucieszą się, jeśli na ścianie ich pokoju zawita ich ulubiony bohater z bajek.

Meble w pokoju dziecka

Kolejnym istotnym elementem jest wyposażenie wnętrza w meble dziecięce. Pokój dobrze jest zaplanować i podzielić na różne strefy: kącik do nauki, strefę gier i zabaw oraz sypialnię.
Meble nie powinny zagracić pomieszczenia, z drugiej strony przechowywane przedmioty i zabawki nadal powinny być w zasięgu dziecka. Często rekomendowane są meble w prostej i klasycznej formie. Planując aranżację należy pamiętać, że dzieci szybko wyrastają i warto uwzględnić na przykład wielkość łóżka, tak aby zmieściło się później w większym rozmiarze.
W takich sytuacjach proponujemy skupić się na detalach, ponieważ dekoracje i ozdoby łatwiej jest z czasem wymienić niż meble.

Tkaniny, dodatki i dekoracje w przestrzeni

Poduszki, narzuty, zasłony mogą sprawić, że pokój dziecka będzie bardziej przytulny, miły a dziecko będzie chciało się w nim bawić i przebywać. Szalenie ważne i wpływające na atmosferę wnętrza jest oświetlenie. W pokoju niemowlęcym światło powinno być delikatne i przytłumione. Świetnie sprawdzą się mini lampki nocne czy projektory z świecącymi gwiazdami. W pokoju dziecięcym z akcesoriów oświetleniowych możemy zastosować także modne kolorowe kulki cotton balls.

Aby całość była spójna i harmonijna powinniśmy się trzymać jednego motywu w ozdobach i dekoracjach używając z umiarem i smakiem kilku kolorów.

Oprócz wspomnianych wcześniej fototapet i szablonów na ścianie możemy powiesić półki w rozmaitych kształtach (chmurki, gwiazdki itd.), które pełnia funkcje nie tylko dekoracyjną, ale są także użyteczne. Na ścianach możemy również umieścić kolorowe obrazki z bohaterami z bajek, popularne są obecnie metryczki z urodzin dziecka lub miarki wzrostu przyklejone do ściany. Takie ozdoby z czasem łatwo jest zmienić w miarę jak nasze dziecko dorasta i staje się nastolatkiem.

Styl pokoju

Obecnie najmodniejszym trendem w pokoju dziecięcym (i nie tylko) jest styl skandynawski.
Na styl skandynawski wskazuje duża ilość bieli i szarości z elementami drewna i geometrycznymi wzorami, kolorystyka delikatna pastelowa.
Oprócz skandynawskiego modny jest również styl minimalistyczny, w jednej linii kolorystycznej, uporządkowana przestrzeń (wszelkie zabawki są schowane) przedmioty ruchome zredukowane są do minimum.
Styl eklektyczny z kolei charakteryzuje się mnóstwem kolorów, zabawek – im więcej tym lepiej, dozwolone jest praktycznie wszystko.